trawa

Autor Wątek: Koziorożec (spoilery)  (Przeczytany 226931 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adam and arluk

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #405 dnia: Marzec 21, 2014, 04:33:52 pm »
w takim razie wstrzymam się z czytaniem 3 cyklu do ukazania się "Operacji"
dzięki za info

Offline Julek_

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #406 dnia: Marzec 21, 2014, 06:11:35 pm »
Nie ma sprawy :)

Offline Death

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #407 dnia: Marzec 21, 2014, 11:54:36 pm »
w takim razie wstrzymam się z czytaniem 3 cyklu do ukazania się "Operacji"
Ja tak właśnie czytam, cyklami. Bo po jednym albumie to by była mordęga. Cały czas musiałbym kartkować poprzednie tomy, żeby znowu wejść w wielowątkową fabułę wymyśloną przez Andreasa. Za dużo jest tych postaci i szczegółów. Skompletowałem ostatnio drugi cykl, niedługo przysiądę nad tymi pięcioma albumami. A trzeci cykl pewnie dopiero - tak jak Ty - po wyjściu Operacji.

Offline misiokles

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #408 dnia: Marzec 24, 2014, 07:49:03 am »
Ja tak właśnie nie potrafię, podobnie jak z serialami z ciągłą fabuła. Tzn. nie przepadam nad czytaniem/oglądaniem hurtowo całych cykli/sezonów. Brakuje mi w tym emocji. Owszem od razu znam całą fabułę, więc mogę oceniać jej fajność, ale w przypadku nagłego urwania lubię ten stan, kiedy mnie nosi. Te kilka godzin (dni), kiedy rozmyślam w jakim kierunku może się potoczyć fabuła, wymyślam milion alternatywnych historii, które w wyobraźni dopadają w bardzo dziwnych miejscach - przy śniadaniu, w autobusie do pracy, podczas odkurzania czy mycia talerzy. Czytając cykle mam kłopoty z pójściem spać - bo jeszcze jeden rozdział, odcinek, tom - ale ten stan rozemocjonowania trwa zbyt krótko. Czekania x czasu na "conclusion" wręcz nabiera mistycznego tonu.
Wciąż zdarza mi się dreptać po pokoju mając na myśli ostatnią stronę Chińczyków i wymyślając, co będzie z tym cholernym 'PAM'. Mając przed sobą cały cykl, od razu wziąłbym w łapę kolejny tom i byłoby po ciśnieniu. A tak przez ten miesiąc nabiorę do Patricka na tyle nabożnego stosunku, że będę się bał otworzyć pierwsze karki, wciąż  jeszcze tworząc w głowie możliwe rozwiązania cliffhangera. Takie rzeczy stymulują moją wyobraźnie. I to lubię!

Offline TePe

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #409 dnia: Marzec 24, 2014, 10:38:29 am »
Wciąż zdarza mi się dreptać po pokoju mając na myśli ostatnią stronę Chińczyków i wymyślając, co będzie z tym cholernym 'PAM'.
Andreas chyba lubi wprowadzać czytelnika w taki stan i mocno zmusza do myślenia.
Przypomnę, że na okładce następnego tomu (strona Sidecy) NIE MA Koziorożca, za to jest mężczyzna na CMENTARZU  :badgrin: .

Offline Death

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #410 dnia: Marzec 24, 2014, 03:57:47 pm »
Jest polska okładeczka.

Offline TePe

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #411 dnia: Marzec 26, 2014, 11:52:02 am »
Szkoda, że okładka znów rozjaśniona...

Zauważyłem, że w Koziorożcu powracają wątki dziwnych relacji pomiędzy ojcem i synem kończące się śmiercią jednego z nich (czasem obu):
Tom 6. Komendant Granitt - Jefferson
Tomy 7 i 9. Genarał Growth - Cuthberc Growth
Tom 10. Trent Parris - Brent Parris
Tom 11. Dziadek Konrad - Henri Duroux, Dziadek Konrad - Christorhe, na siłe można też zaliczyć Henri Duroux - Momo.
Sporo tego wyszło.

P.S. Patrick zawitał już dziś do Gildi.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #412 dnia: Marzec 30, 2014, 02:10:14 pm »
Patrick - kolejny znakomity tom znakomitej serii. podoba mi się sposób w jaki Andreas buduje napięcie w tym albumie i scena, w której ma nastąpić wielkie bum i...
Spoiler: pokaż
nic nie wybucha
. akcja niby nie posuwa sie do przodu, ale jakieś odpowiedzi dostajemy :smile: zwróćcie też uwagę na ostatni kadr na pierwszej stronie i ostatni na ostatniej :wink:

Offline misiokles

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #413 dnia: Kwiecień 09, 2014, 08:25:43 pm »
Po rewelacyjnych Chińczykach przyszedł czas na Patricka. Bałem się tego tomu, sądziłem że trudno będzie dorównać tomowi 11-temu. A tu niespodzianka. Patrick to taki Teatr TV, tylko komiksowy. Tylko dwie postacie, NIC SIĘ NIE DZIEJE a jednak pochłania się stronę za stroną. I co ważne u Andreasa - kadry bez dymków mówią więcej niż te dymkowe. Top 3 całej serii.

Offline graves

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #414 dnia: Kwiecień 22, 2014, 06:09:00 pm »
otrzymałem dzisiaj paczuszkę z Gildii, w której są zamówione dwa nowe tomy "Kozio".
Bardzo fajnie wydany ten "biały" tom, tylko uśmiałem się jak nie wiem jak przeczytałem o tłumaczeniu z francuskiego  :lol:
Chciałbym taką fuchę, chyba bym dał radę :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline TePe

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #415 dnia: Kwiecień 22, 2014, 08:51:54 pm »
otrzymałem dzisiaj paczuszkę z Gildii, w której są zamówione dwa nowe tomy "Kozio".
Bardzo fajnie wydany ten "biały" tom, tylko uśmiałem się jak nie wiem jak przeczytałem o tłumaczeniu z francuskiego  :lol:
Chciałbym taką fuchę, chyba bym dał radę :smile:
Czyżby jednak przetłumaczyli to "dynamite" z 35 planszy?  :biggrin:
A na poważnie to nie zapominaj o stopce, tam trochę tekstu jest.

Offline peta18

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #416 dnia: Kwiecień 23, 2014, 06:07:34 am »
W "Przybyszu" tez wystepuje tlumacz w stopce redakcyjnej : ) No ale fakt, nota artysty, tytul itp. byly do przetlumaczenia.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline wilk

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #417 dnia: Kwiecień 23, 2014, 09:57:34 am »
Czyżby jednak przetłumaczyli to "dynamite" z 35 planszy?  :biggrin:
A na poważnie to nie zapominaj o stopce, tam trochę tekstu jest.
Przetłumaczono "Koniec" na końcu. :smile: A z dynamitem to nawet nie zwróciłem uwagi czy był przetłumaczony.

Co do samych komiksów, to w mojej ocenie "Patrick" jest nieco lepszy od "Chińczyków".
Spoiler: pokaż
TePe bardzo trafnie zwrócił uwagę na powracający motyw ojca-syna w Koziorożcu i oczywiście w "Patricku" również on występuje. Co prawda tutaj na główny plan wysuwa się relacja syn-matka ale wydaje mi się że jest to tylko prosta przykrywka do relacji z ojcem.  W tym kontekście zwraca uwaga obraz syna całującego umierającego ojca.
Ogólnie jednak bardziej preferuję "Koziorożca" w stylu z początkowych albumów, przygodowego, niezbyt głębokiego, eksploatującego formę a nawet humorystycznego (vide "Deliah") niż tego bardziej obyczajowego i dramatycznego jak w "Patricku" i poniekąd w "Chińczykach".

"Biały" album fajny, bardzo sprawnie poprowadzony i, co bardzo istotne, łatwo zrozumiały ale jednak oczekiwałem więcej. Chyba za bardzo nastawiłem się na coś w rodzaju świetnego "Zejścia", a to jednak nie ta klasa.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #418 dnia: Kwiecień 23, 2014, 01:40:39 pm »

"Biały" album fajny, bardzo sprawnie poprowadzony i, co bardzo istotne, łatwo zrozumiały ale jednak oczekiwałem więcej. Chyba za bardzo nastawiłem się na coś w rodzaju świetnego "Zejścia", a to jednak nie ta klasa.

co racja to racja. pierwszy słabszy tom Koziorożca, kolejny na bank nadrobi :)

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #419 dnia: Kwiecień 23, 2014, 10:45:09 pm »
Ogólnie jednak bardziej preferuję "Koziorożca" w stylu z początkowych albumów, przygodowego, niezbyt głębokiego, eksploatującego formę a nawet humorystycznego (vide "Deliah") niż tego bardziej obyczajowego i dramatycznego jak w "Patricku" i poniekąd w "Chińczykach".

Jesli jeszcze nie czytales, to te elementy wroca jak Cap ponownie zawita do NY. Album Operacja to juz typowe koziorozcowe klimaty (jesli mozna cos takiego w ogole napisac). :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

 

anything