Autor Wątek: Koziorożec (spoilery)  (Przeczytany 222506 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline NuoLab

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #645 dnia: Październik 15, 2017, 09:28:15 pm »
Czyżby Andreas stąd wziął inspirację ?
https://www.youtube.com/watch?v=hKxN9I_eRTs
 :smile:

Offline białowłosy

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #646 dnia: Grudzień 25, 2017, 11:43:38 pm »
-Witaj Tanemanar!...Witam ciebie i twojego ucznia!
-Wkrótce przestanie być moim uczniem. Rork uczy się zbyt szybko jak dla mnie.Może kiedy odkryje tajemnicę, zwolni.
-Rork...Cóż za dziwne imię! Czy jesteś świadom, że wiedza, której pragniesz będzie ci ciążyć jak wieczna groźba ?

JanT

  • Gość
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #647 dnia: Grudzień 26, 2017, 08:12:06 am »
Było już w temacie "Sideca" Nie ma co na razie się nastawiać na ten termin  :smile:

Offline piotrassss

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #648 dnia: Styczeń 23, 2018, 03:51:25 pm »
Ciekawe, czy jutro rzeczywiście będzie premiera ostatniego Koziorożca.

Offline Belzebiusz

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #649 dnia: Styczeń 24, 2018, 03:28:00 pm »
Czy Koziorożec ma jakieś podcykle, które powinno się czytać razem?
Nie chce mi się pisać...

Offline misiokles

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #650 dnia: Styczeń 24, 2018, 03:59:45 pm »
Można powiedzieć, że jeden podcykl to 5 kolejnych tomów, ale Kozia trzeba całego czytać po kolei tak czy siak...

Offline wilk

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #651 dnia: Styczeń 24, 2018, 04:48:09 pm »
Według mnie seria nie ma klasycznych podcykli, które zawierają jakieś zamknięte historie. Gdybym jednak musiał jakoś podzielić całą serię to podzieliłbym ją (według polskiej numeracji) tak:
1-4 - dopełnienie historii z Rorka; na początku tomu 5 jest nawet streszczenie całego Rorka z punktu widzenia Koziorożca
5
6-11 - Koncept
12-15 - powrót do Nowego Jorku
16-20 - Pasażer
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2018, 05:23:48 pm wysłana przez wilk »

Offline Schabomił

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #652 dnia: Marzec 16, 2018, 01:06:06 pm »
https://www.hubertybreyne.com/fr/andreas/planche-originale/cromwell-stone-le-retour-de-cromwell-stone-planche-26?search=Andreas


czy ktoś orientuje się ile takich plansz narysował Andreas¿ oferują ją w Polsce i taką samą ale taniej we Francji. To zagadka.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #653 dnia: Marzec 18, 2018, 06:29:33 pm »
no i mamy koniec Koziorożca. całość jakoś mi się układa, ale mam jedną wątpliwość:

jaki jest związek między Dahmalochem i Człowiek o Wytatulwanych Dłoniach a Moodtem, Torggiem i Watmanami ?

jak Wy to zrozumieliście ?

Offline Rudiok

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #654 dnia: Marzec 24, 2018, 11:52:52 am »
Dałem Andreasowi ogromny kredyt zaufania, mimo że ostatnie numery Kozio to było miejscami bredzenie potłuczonego. Liczyłem, że może w ostatnim rozdziale coś się wyjaśni, jakoś ułoży, ale autor chyba przedawkował z LSD jak to pisał, bo takiego steku dziwactw, wyrwanych z kontekstu plansz, pseudo niedopowiedzeń i zamieszania to dawno nie widziałem. Ja rozumiem, że ktoś z bogatym dorobkiem artystycznym może sobie pozwolić na więcej, ale nie można tego bezkrytycznie brać jako geniusz. Dno i kilometr mułu oraz męczenie się przy czytaniu ostatnich tomów - tyle zostało z ciekawie zapowiadającej się serii.

Offline bosssu

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #655 dnia: Marzec 24, 2018, 06:56:59 pm »
Cóż....Ja Koziorożcowi dawałem trzy szanse. Wpierw tomy 1-5 i sprzedałem później powtórnie 1-10....i sprzedałem, później pojawiły się genialne one-shoty 11-13 i pociągnąłem do 19......i ponownie sprzedałem. Po namyśle zaopatrzyłem się tylko w 11-13. To samo rozczarowanie maiłem przy długo oczekiwanym ARQ3, O ile 1-2 były intrygujące i spójne to ten 3-ci pełne rozczarowanie.
Z tym autorem pozostałem przy genialnym fabularnie RORKU i genialnym graficznie Cromwellu. Pałęta się u mnie jeszcze Jaskinia jako w pewien sposób pomost między tymi dwoma.

Offline wilk

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #656 dnia: Marzec 25, 2018, 08:54:53 am »
no i mamy koniec Koziorożca. całość jakoś mi się układa, ale mam jedną wątpliwość:

jaki jest związek między Dahmalochem i Człowiek o Wytatulwanych Dłoniach a Moodtem, Torggiem i Watmanami ?

jak Wy to zrozumieliście ?

Pewnie będą SPOILERY więc uwaga.

Tutaj nie pomogę. Po jednokrotnej lekturze ostatniej części i braku przypomnienia sobie poprzednich tomów ja takiego związku nie widzę. Tym niemniej uderzyły mnie dwie rzeczy. Po pierwsze, zakończenie jest w zasadzie bardzo podobne do zakończenia ARQ - okazuje się, że wszystkie wydarzenia od wkroczenia do oktagonalnego tunelu zostały wymyślone przez Koziorożca. Co za tym idzie, po drugie Rork i wszystkie jego przygody to też fikcja, wymysł Koziorożca. :)

Przyznaję, że Andreas nie najlepiej radzi sobie z kończeniem opowieści. Tak jak Rork, tak Koziorożec wydaje się zakończony za szybko. Mi to jednak nie przeszkadza za bardzo. To trochę ja z filmami Lyncha - nie chodzi o to, żeby złapać króliczka, a żeby go gonić. Tu jest cała frajda. :)

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #657 dnia: Marzec 25, 2018, 01:55:00 pm »
a jak zrozumiałeś wątek wiedźm, ich chęci zdobycia księgi i oszukania Koziorożca ?

Offline wilk

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #658 dnia: Marzec 25, 2018, 06:15:47 pm »
a jak zrozumiałeś wątek wiedźm, ich chęci zdobycia księgi i oszukania Koziorożca ?
Wracając do Dahmaloha i Człowieka o wytatuowanych dłoniach to jest o nich mowa w poprzednim tomie, "Terminus". Wychodzi na to, że razem byli niegdyś Sześcianem numerycznym. Następnie zostali rozdzieleni na te dwie istoty. Następnie, wyskakując z samolotu Człowiek o wytatuowanych dłoniach połączył się z powrotem z Dahmalohem. Z tego połączenia powstała lawopodobna istota, o której mowa jest już w "Mistrzu". Istota ta spowodowała uruchomienie rakiety Watmanów. Więc związek tutaj jest. :smile: Ostatecznym celem Dahmaloha i Człowieka o wytatuowanych dłoniach była więc aktywacja tej rakiety.

Co do trzech wiedźm to jest to jeszcze trudniejsze bo działają one w rzeczywistym świecie. Myślę, że na odpowiedź mogłaby naprowadzić odpowiedź na pytanie co oznacza ostatnia karta przeznaczenia Koziorożca - "ich część nie jest nim". W "Terminusie" karta ta nie uległa zniszczeniu. Poza tym trzy kobiety, które wręczają karty przeznaczenia jednoznacznie kojarzą się z greckimi boginiami losu Mojrami (kłania się tutaj zresztą Sandman :wink: ). Być może chodziło tylko o to... Nie wiem. :smile:

Offline duel.at.kitanoji

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #659 dnia: Kwiecień 23, 2018, 08:18:39 pm »
Dwa dni temu przyszła paczka m.in. z ostatnim tomem Koziorożca. Odpuściłem czytanie po kilku stronach. Powód jest banalny - zupełnie nie rozumiem co jest grane :). Powinienem przeczytać wszystko od początku i dopiero zmierzyć się z "Mistrzem". Tylko jakoś tak nie mam na to ochoty. Z ciekawej, intrygującej lektury, zrobiło się wyzwanie...