trawa

Autor Wątek: zasady Lord Battle  (Przeczytany 5005 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ToudiMG

zasady Lord Battle
« dnia: Czerwiec 12, 2003, 09:57:00 am »
mam parę pytań odnośnie zasad do lorda:
- co w końcu daje to że z tyłu walczy gość z włucznią (+1 do kości czy plujs jeden do ataku czyli dodatkową kość?)
- łucznicy w zwarciu mają -1 do wyniku na kościach ataków i obrażeń bo nie mają widocznego oręża? tak? (a ja się dopatrzyłem przy gondorskich łucznikach że oni mają miecze przy pasie!!!)
- czy może taki dajmy na to goblin z włucznią walczyć zza balroga i tym samym dawać korzyści balrogowi???
- ile w końcu można rzucic czarów na rundę i kiedy?
- jak to jest z tym strachem (chodzi o sytuację gdy np figurka biegnie prawie cały swój możliwy dystans zeby zaatakować przerażającego wroga, poczym się przeraża i co teraz? może ona uciec znowu cały swój dystans czyli w sumie ruszył się 2x więcej niż normalnie???)

i jeszcze jedno... w polskiej wersji jest napisane że przegrana strona cofa się 2cm, (podstawka ma średnicę 1cala=2,5 cm) jesli dobrze zgaduję w angielskich zasadach jest że przegrani cofają sie o 1 cal=2,5 cm... dlaczego w polskich zasadach jest 2 cm zamiast 2,5 cm???

(chciałbym aby w tym temacie były porady na temat zasad i ich klaryfikacje, każdy kto ma porblem powinien tu o tym pisać)
zy jest ktoś grający w Lorda z WROCŁAWIA??? kontakt ToudiMG@wp.pl
www.thelastalliance.com (is back!)

Jankiel

  • Gość
zasady Lord Battle
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 13, 2003, 01:33:49 pm »
Odpowiedzi na wszystkie twoje pytania są przecież w zasadach.

Offline ToudiMG

zasady Lord Battle
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 13, 2003, 02:14:10 pm »
wolę sie upewnić... nie ufam zbytnio polskiemu tłumaczeniu.... :(
zy jest ktoś grający w Lorda z WROCŁAWIA??? kontakt ToudiMG@wp.pl
www.thelastalliance.com (is back!)

Jankiel

  • Gość
zasady Lord Battle
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 13, 2003, 03:42:09 pm »
Zapewniam cię, że jest dobre (mam i polski FotR i angielski TT, różnic w zasadach nie zauważyłem). Nawet jeśli by się pojawiły, w co wątpię, to przecież w LotR gra się raczej regionalnie, więc zasady można sobie interpretować dowolnie.

Offline ToudiMG

zasady Lord Battle
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 20, 2003, 07:48:50 pm »
mam pytanie: moc arveny: figurki które są w zasięgu uciekają. A kiedy maja się przewrócić i otrzymać cios z siłą 3? gdy wyjdą poza zasięg czy jak nie mogą go opuścić???
zy jest ktoś grający w Lorda z WROCŁAWIA??? kontakt ToudiMG@wp.pl
www.thelastalliance.com (is back!)

Offline Dracon2

zasady Lord Battle
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 21, 2003, 10:46:20 pm »
ja pamiętam jakąś afere że źle przeliczyli cal w polskiej wersji (na 2cm zamiast 2,5)

Jankiel

  • Gość
zasady Lord Battle
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 21, 2003, 11:07:29 pm »
W angielskiej wersji podane są dwa systemy miary: w calach i centymetrach. W polskiej pozostawili same centymetry. Wszystkie miary się zgadzają. Sami Anglicy przeliczyli to w ten sposób, więc wszystko się zgadza.