Autor Wątek: Robin Hobb - Bastard, Błazen i inne  (Przeczytany 20679 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szelest

Robin Hobb - Bastard, Błazen i inne
« dnia: Czerwiec 11, 2003, 09:27:39 pm »
Trylogia o skrytobójcy jest jedną z moich najlepszych książek.
Przeczytałem na stronie, iż ma się ukazać niejako dalszy ciąg tej książki. Z tym że w zapowiedziach pisało, iż Bastard pojawił się także w tej sadze o żywostatkach i kupcach. To prawda? Nie czytałem tej sagi, ale w recenzjach pojawiło się iż to ten sam swiat jednak zupełnie inni bohaterowie. Więc jak to jest?
"Misja Błazna" jest kontynuacją tego o skrytobójcy czy o żywostatkach?

Offline jqm

Robin Hobb - Bastard, Błazen i inne
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 28, 2003, 10:48:51 pm »
"Misja Błazna" jest jak najbardziej kontynuacją Skrytobójcy. Jest to też pierwsza kniga noej trylogi o Złotoskórym. Jak narazie przeczytałem tylko kawaleczek ale juz jest bardzo fajnie.
Są chwile kiedy brak ludożerców daje się boleśnie odczuć" - A. Allais

Offline Dtomek

Przeczytałem
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 08, 2003, 08:33:51 am »
Książka mi się podobała, tylko zasmuciła mnie śmierć jednego z bohaterów na końcu. :(

Offline szelest

Re: Przeczytałem
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 11, 2003, 02:32:24 pm »
Cytat: "Dtomek"
Książka mi się podobała, tylko zasmuciła mnie śmierć jednego z bohaterów na końcu. :(


Musiałeś o tym napisać? Nie zdradza się w ten sposób treści książki, bo psuje to niektórym czytanie. To tak na przyszłość.


W każdym razie mam zacząłem czytać - książka zapowiada się rewelacyjnie jak dla mnie. Jest pisana w taki sposób iż naprawdze wciąga. Niektórzy mogą narzekać, że prawie nic się nie dzieje - nie ma walk, starć i tym podobnych - ale przecież wiadomo czego się po pani Hoob spodziewać. Bardzo fajna ciekawa, rzekłbym życiowa książka. A jakże odmienna od chłamu fantasy, które niemal zalewa nasz rynek.

Offline krytyk

Robin Hobb - Bastard, Błazen i inne
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 02, 2003, 07:20:04 am »
Właśnie jestem dość świezo po lekturze pierwszej cześci przygód Bastarda Rycerskiego (zdaje sie ze miało to tytuł "Uczń skrytobójcy"- ach ta skleroza :wink: ) i pod sporym wrażeniem tej ksiażki. Ma to swój niesamowity klimat. No i sporo ciekawych postaci. Czy ciąg dalszy utrzymuje ten sam poziom? Mam nadzieje bo zamierzam kontynułować tą czytelniczą uczte.

Offline Lagar

Robin Hobb - Bastard, Błazen i inne
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 05, 2003, 07:12:24 pm »
Ksiazka bardzo dobra, troche smutna. Koncowki poszczegolnych tomow zawsze sa dolujace, ale bardzo ciekawe. Troche zeszmacil sie ostatni tom, ale przez wzglad na poprzednie wybaczam.

 A tak swoja droga wyszla teraz kontynuacja seri "Misja błazna" czy jakos tak, ktos to czytal??
ódlcie się do swoich bogów, choć nawet oni wam nie pomogą

Offline Magdalaena

Robin Hobb - Bastard, Błazen i inne
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 08, 2003, 08:49:48 pm »
Cytat: "Lagar"
Ksiazka bardzo dobra, troche smutna. Koncowki poszczegolnych tomow zawsze sa dolujace, ale bardzo ciekawe. Troche zeszmacil sie ostatni tom, ale przez wzglad na poprzednie wybaczam.
Mnie też się nie podobało zakończenie (jak myslałam ) cyklu o Bastardzie, ale nie dlatego, że było smutne - tylko jakieś takie  .... dziwne. Nie spodziewałam się czegoś takiego i nie było to miła niespodzianka.
agdalaena

Offline Mal-Shen

Robin Hobb - Bastard, Błazen i inne
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 19, 2004, 06:13:42 pm »
Czy moglibyście więc podać kolejność i nazwy tomów tego cyklu?...
o wielu eonach nieobecności, 29 lipca a.D. 2005, w świat Forum Gildii wkracza ponownie Mal-Shen, znany przez krótki czas też jako de Vinan, który pozostawił jak marnotrawny syn RPG, lecz teraz wraca, by prosić o przebaczenie. :)

Offline Beryl

Robin Hobb - Bastard, Błazen i inne
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 29, 2004, 10:32:24 am »
"Uczeń skrytobójcy"
"Królewskie skrytobójca"
"Misja skrytobójcy"

To prawda, że w "Misji błazna" brakuje jakiegoś rozdziału?
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

Offline Galvar

Robin Hobb - Bastard, Błazen i inne
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 10, 2005, 12:23:48 pm »
Trylogia o Skrytobójcy Bastardzie Rycerskim Przezornym obejmuje następujące części: "Uczeń skrytobójcy", "Królewski skrytobójca", "Wyprawa skrytobójcy" (w dwóch częściach). Kiedyś była wydana przez Prószyńskiego, obecnie zaś wznowił ją Mag.

Kontynuacją ww. cyklu jest ten o Złotoskórym. Składają sie nań następujące tomy:"Misja Błazna", "Złosisty Błazen" oraz dwuczęściowe "Przeznaczenie Błazna". Tutaj znajdziecie recki większości z tych książek oraz kilku(nastu) innych. ;)

Cykl "Kupcy i ich żywostatki" został niegdyś wydany przez Prószyńskiego ale nie został dokończony. Całość ma wydać w 2006 bodajże roku Mag. Owszem, z tego co wiem, jest tam trochę odniesień do "Skrytobójcy" i "Złotoskórego", choć generalnie bohaterami są inne postacie.

Beryl :arrow: W pierwszym wydaniu "Misji Błazna" Mag faktycznie zgubił rozdział, ale w drugim wszystko jest w porządku. Nabywcy feralnego wydania mogli wymienić je na poprawne.

Troche dziwi mnie "zakurzenie" tego tematu w związku z faktem wydawana kolejnych książek Robin oraz ich popularności. ;)
Galvar, mag z charakterem. ;-)

Republika Fantastyki i Rzeczywistości Zajrzyj!

JPII [`]...

Offline Sztormcia

Robin Hobb - Bastard, Błazen i inne
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 10, 2005, 03:54:21 pm »
Z tego co ja wiemto Kupcy i Ich Żywostatki jest kontynuacja trylogi Skrytobójcy. Do tego na początku Złotoskórego znajduje się totalny spoiler zakończenia Kupców... Ja tam czekam na wydanie Żywostatków.

Offline bogow

Robin Hobb - Bastard, Błazen i inne
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 10, 2005, 07:47:38 pm »
No to powiedzmy, że "Kupcy..." to seria poboczna "Skrytobójcy", a "Złotoskóry" splata wątki obu. Ja też zresztą zamierzam najpierw skompletować całość cyklu, a póżniej względnie chronologicznie zapoznawać się z kolejnymi tomami. Po "Uczniu" przeczytanym pierwszy raz dopiero niedawno, raczej sobie  nie odpuszczę reszty.

Squall

  • Gość
Robin Hobb - Bastard, Błazen i inne
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 11, 2005, 08:20:26 pm »
Akcja Kupców, z tego, co wiem, dzieje się przed Skrytobójcą i opowiada o losach rodziców (to tylko domysły, nigdzie w książce nie ma o tym wzmianki ;)) Błazna. Przeczytałem wydane przez Prószyńskiego oba tomy, trzeci ma podobno wyjść we Wrześniu :/. Zamierzam jednak poczekać, bo ponoć w "Złotoskórym" znajduje się spoiler dot. zakończenia Żywostatków.
Btw. ostatnio nawet moja matka zaczęła czytać "Skrytobójcę" i właśnie kończy trzeci tom ;). Stwierdziła, że "ta książka jest lepsza nawet od Harrego Pottera!" ;p. Nie sposób się z nią nie zgodzić ;).

Offline Beryl

Robin Hobb - Bastard, Błazen i inne
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 12, 2005, 11:00:18 pm »
Cytuj
dzieje się przed Skrytobójcą i opowiada o losach rodziców (to tylko domysły, nigdzie w książce nie ma o tym wzmianki ) Błazna.

Nie, dzieje się parę lat przed Złotoskórym i opowiada o pewnej rodzinie z Miasta Wolnego Handlu, co się w nowej sytuacji ekonomicznej próbuje odnaleźć. Błazen tam tylko kombinuje i mąci oraz dorabia się majątkowo.

Chyba, ze miałeś na myśli naprawdę parszywy spoiler...

Przy okazji - w piątek wyszła pierwsza część Przeznaczenia. Jak wasze wrażenia?
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

Offline Jagódka

Robin Hobb - Bastard, Błazen i inne
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 21, 2005, 10:06:06 am »
Kupiłam pierwszy tom "Przeznaczenia błazna" i jestem mniej więcej w połowie. Wrażeniami się podzielę jak coś się zacznie dziać. :)
Na razie spotkała mnie przykra niespodzianka - odkryłam, że "Przeznaczenie" jest wydane w 2 tomach (nie wiedziałam o tym wcześniej), co znaczy, że kiedy tylko akcja zacznie się rozkręcać, skończy mi się książka. I będę musiała kupić drugą połowę. :?
No ale po co wydawać jeden tom, skoro książka jest wystarczająco gruba żeby ją podzielić na pół i sprzedać dwa razy? :(
We all love you
just the way you are.
If you're perfect.