Autor Wątek: Jason  (Przeczytany 52045 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donTomaszek

Odp: Jason
« Odpowiedź #105 dnia: Czerwiec 24, 2017, 01:10:21 am »
Przeczytalem kilka dni temu On the Camino. Bardzo mi ten nowy Jason podszedl. To komiks inny niz jego rzeczy, bo nie ma tu dziwacznej historyjki z typowym dla tego tworcy twistem, tylko reportaz. Komiks, w ktorym Jason relacjonuje swoja, autentyczna pielgrzymke Camino de Santiago (dystans to bagatela ok 800km). Wszystko to z okazji 50 urodzin. Poniewaz to J. wiec tytul czyta sie wysmienicie.
 
Zainteresowal mnie rowniez sam temat - owa pielgrzymka. Po lekturze komiksu, doszedlem do wniosku, ze tez kiedys chcialbym to zrobic. Znajoma hiszpanka mowila, ze <taka ciekawostka>Camino mozna przejsc pieszo, przejechac rowerem lub ... konno. Tylko takie 3 opcje brane sa pod uwage. Jest takze wiele tras, wiec Camino mozna odbywac na wiele sposobow. Wiele ludzi tak robi, wraca co kilka lat z nowa sciezka i doswiadcza pielgrzymki na nowo. Ciekawa sprawa, nie powiem.
 :wink:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2017, 01:19:48 am wysłana przez donTomaszek »
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline gobender

Odp: Jason
« Odpowiedź #106 dnia: Czerwiec 24, 2017, 07:34:13 am »
Ja co prawda niekoniecznie mam zamiar sam pójść, ale też od razu poleciałem na Google zobaczyć o co kaman, bo (wstyd przyznać) ale wcześniej nigdy o tym nie słyszałem.

Sam komiks - podobne odczucia. Plus podobało mi się, jak lekko i bezpretensjonalnie potraktował temat i wplótł swój specyficzny humor w to wszystko. Czytało się świetnie.

Offline skil

Odp: Jason
« Odpowiedź #107 dnia: Czerwiec 24, 2017, 09:46:53 am »
Z pewnością nie jest to komiks do którego będę wracał wielokrotnie jak do innych tytułów Jasona, ale jest to komiks bez dwóch zdań bardzo dobry.Lekki i zgrabny pamiętnik z podróży.Największą przyjemność sprawiła mi możliwość "poznania" autora, Jason w końcu nie jest żadnym komiksowym celebrytą i fajnie było przeczytać historię, której sam jest bohaterem. Narracja jak zawsze na najwyższym poziomie. No i choć camino sam nigdy nie szedłem, to odwiedziłem kilka miejsc, które Jason narysował, co sprawiło mi dodatkową przyjemność z lektury tego komiksu.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline gobender

Odp: Jason
« Odpowiedź #108 dnia: Listopad 01, 2018, 07:14:14 pm »
Gloriaaa!

Czerwiec 2019:




Jason’s latest collection, containing four brand-new short stories, features famous songwriters, lusty military generals, two-faced private eyes, and a trek into the green hills of Ireland. All of this blended with popular-culture pastiche, dry wit, and stylish storytelling.


http://www.fantagraphics.com/o-josephine/

Offline donTomaszek

Odp: Jason
« Odpowiedź #109 dnia: Listopad 02, 2018, 08:14:54 am »
O swietnie! Super wiadomosc. Zastanawialem sie niedawno kiedy wychodzi jakis nowy Jason, bo od ostatniego albumu - On the Camino, minelo juz troche czasu.
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2018, 08:41:11 am wysłana przez donTomaszek »
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline mibartek

Odp: Jason
« Odpowiedź #110 dnia: Listopad 02, 2018, 10:03:29 am »
super wiadomość :) również wypatrywałem od jakiegoś czasu

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jason
« Odpowiedź #111 dnia: Listopad 02, 2018, 10:57:35 am »
a po francusku już w styczniu!

Offline LordDisneyland

Odp: Jason
« Odpowiedź #112 dnia: Listopad 04, 2018, 06:40:20 pm »
Przydałoby się wznowienie tomików w naszym kraju już wydanych, ale nikt się nie kwapi...w związku z czym mam tylko "Pssst" na półce. Żal, że nie znałem Jasona odpowiednio wcześnie, teraz pozostaje mi chyba tylko ubożuchny rynek wtórny.

Offline -gościu-

Odp: Jason
« Odpowiedź #113 dnia: Listopad 04, 2018, 07:16:35 pm »
Przydałoby się, żeby w ogóle powrócono do wydawania Jasona u nas  :sad:  Nawet ostatnio gdzieś ktoś pisał, że ma powrócić, ale to już było dobrych kilka miesięcy temu...