Autor Wątek: Numer 23  (Przeczytany 4513 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline deckard

Numer 23
« dnia: Listopad 24, 2007, 10:06:39 pm »
Numer 23

Jestem świeżutko po seansie. Szkoda, że film nie trafił w Polsce do kin, lecz bezpośrednio na dvd.
Poza końcówką, która jest ewidentnie w amerykańskim [czyt. kiepskim] stylu, całość całkiem wciągająca. Wart polecenia miłośnikom Memento, Pi, Prestiżu...

a na dvd sporo fajnych dodatków - szkoda tylko, iż komentarz reżysera nie ma polskich napisów :(

Offline Kormak

Numer 23
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 24, 2007, 10:27:49 pm »
Daj spokój, nie ma co porównywać do tytułów, które podałeś wcześniej. Ten film to straszliwa porażka, jeden z najgorszych zawodów w tym roku jak dla mnie.

Offline deckard

Numer 23
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 24, 2007, 10:34:36 pm »
Ja tam lubię takie "układanie puzzli po ciemku". Tylko końcówkę spaprali totalnie. Ale za to aktorsko i wizualnie ciekawa rzecz...

Offline Clayman_

Numer 23
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 25, 2007, 12:01:54 am »
film jest fajnie zrobiony i ma dobre momenty ale ogolnie rozczarowuje troche,dobry jest przez jakies pierwsze pol godziny,po tym czasie zaczyna zamieniac sie w banal


Cytuj
w amerykańskim [czyt. kiepskim] stylu,

interesujacy skrot myslowy
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Kormak

Numer 23
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 25, 2007, 01:27:12 pm »
Cytat: "deckard"
Ale za to aktorsko i wizualnie ciekawa rzecz...


No Rhona Mitra powinna częściej grać w filmach.

Offline Hollow

Numer 23
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 25, 2007, 03:06:42 pm »
Mi ogólnie film się podobał. Dopiero końcówkę spaprali. Początkowo klimat był świetny i zapowiadał jakąś nadprzyrodzoną. tajemnicę, a tu takie przyziemne zakończenie.  :cry:

Offline Rhobaak

Re: Numer 23
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 27, 2007, 05:36:17 pm »
Cytat: "deckard"
Memento, Pi, Prestiżu

Obok tych filmów (oprócz Prestiżu) to nawet na półce nie jest godny leżeć;) "Number 23" to typowy amerykański średniak.

Cytat: "Kormak"
jeden z najgorszych zawodów w tym roku jak dla mnie.

Dla mnie nie było to żadne rozczarowanie, bo po obejrzeniu zapowiedzi nie spodziewałem się żadnej rewelacji.

P.S. (Spoiler?) Najbardziej fantastyczno-paranormalny motyw: głównemu bohaterowi przeczytanie arcyciekawej i zarazem cieniutkiej książeczki zajmuje prawie tydzień.
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline Hollow

Re: Numer 23
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 03, 2007, 11:21:01 am »
Cytat: "Rhobaak"

P.S. (Spoiler?) Najbardziej fantastyczno-paranormalny motyw: głównemu bohaterowi przeczytanie arcyciekawej i zarazem cieniutkiej książeczki zajmuje prawie tydzień.


A najciekawsze, że jego żonie zajęło to tylko jeden wieczór.

Offline Kormak

Re: Numer 23
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 03, 2007, 02:53:53 pm »
Cytat: "Rhobaak"

Cytat: "Kormak"
jeden z najgorszych zawodów w tym roku jak dla mnie.

Dla mnie nie było to żadne rozczarowanie, bo po obejrzeniu zapowiedzi nie spodziewałem się żadnej rewelacji.


Dla mnie to był taki zawód, bo fenomen liczby 23 jest dla mnie bardzo ciekawy. I nie trzeba było robić głupiego wątku kryminalno-mordercze-amnezyjnego, tylko podążyć właśnie tropem wspomnianego "Pi", a rezultatem byłaby fajna opowieść o postępującej paranoi i obsesji.

 

anything