trawa

Autor Wątek: Murena  (Przeczytany 50092 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wilk

Murena
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 11, 2004, 02:21:39 pm »
Kupilem niedawno okazyjnie pierwsza czesc i musze przyznac ze nie jest zle. Bez rewelacji ale czyta sie bardzo przyjemnie. Jakos na razie nie moge znalezc tych niekonsekwencji o ktorych pisal pookie.

Graficznie starannie ale srednio mi niestety lezy taka konwencja. Coz, wybredny jestem.

No i bardzo fajny zabieg z czcionka. Pomysl mi przypal do gustu.

Jesli nic interesujacego nie bedzie do kupienia na biezaco to z pewnoscia skusze sie na nastepne czesci.

Offline pitupit

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
Murena
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 11, 2004, 04:47:20 pm »
trohe wkurzyłem sie na wysyłkową księgarnie egmontu....w okolicah 15ego gru. wysłałem im kase na 3ą murenę mija prawie miesiąc sa a tu cisza....na dodatek komiks zobaczyłem pare dni po wysłaniu w koszlinskiej księgarni...no ale pomyslałem:ludzie z egmontu mi zaraz przyslą a ja dziś sobie kupię czesc 4....no i nie wytrzymałem , pszeczytałem czwórkę....jest pozitiv i czekam na drugi cykl delaby'ego i dufaux....no i hyba skołuję sobie ksiąszki gravesa in inglisz....
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

Offline Kurczaczek

Murena
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 22, 2005, 09:04:25 am »
Niedlugo Egmont wypusci 4-pak Mureny. Cena pewnie bedzie atrakcyjna, a poniewaz nie czytaem dotad zadnego tomu to sie pytam: czy warto? Przeczytalem Wasze wypowiedzi, ale sa dosyc rwane. Podejrzewam, ze teraz po przeczytaniu calosci (czy to jest zamkniete?) bedziecei potrafili lepiej poradzic :]
...

Offline graves

Murena
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 22, 2005, 09:08:00 am »
Cytat: "Kurczaczek"
Niedlugo Egmont wypusci 4-pak Mureny. Cena pewnie bedzie atrakcyjna, a poniewaz nie czytaem dotad zadnego tomu to sie pytam: czy warto? Przeczytalem Wasze wypowiedzi, ale sa dosyc rwane. Podejrzewam, ze teraz po przeczytaniu calosci (czy to jest zamkniete?) bedziecei potrafili lepiej poradzic :]

Warto. A skończył się na razie 1 cykl tej serii.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Kurczaczek

Murena
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 22, 2005, 09:09:27 am »
No wlasnie co to znaczy 1 cykl serii? Jest konkretne zakonczenie danej historii, czy wszystko sie rozmywa pt. kup nastepny cykl?
...

Offline 4-staczterdzieściicztery

Murena
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 22, 2005, 10:29:43 am »
Cytat: "Kurczaczek"
No wlasnie co to znaczy 1 cykl serii? Jest konkretne zakonczenie danej historii, czy wszystko sie rozmywa pt. kup nastepny cykl?


Pierwszy cykl opowiada o młodości Nerona i pierwszy latach jego rządów, wiele kwestii zostaje rozwiązanych, ale pojawiają też zapowiedzi nowych wątków. Stwierdziłbym, iż "Murena" obok "Drapieżców" to najlepsza seria spod ręki Jeana Dufaux, napewno warta wydanych pieniędzy.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Anonymous

  • Gość
Murena
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 22, 2005, 09:17:18 pm »
a może by to przenieść do europy :roll:

a proszę bardzo.
graves

Robert Zaręba

  • Gość
Murena
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 23, 2005, 06:05:10 pm »
4-staczterdzieściicztery napisał:
Cytuj
Stwierdziłbym, iż "Murena" obok "Drapieżców" to najlepsza seria spod ręki Jeana Dufaux,

Żartujesz... Napisz, że żartujesz.
Cytuj
napewno warta wydanych pieniędzy.

Ja kupiłem pierwszą część komiksu za 6,04zł na wyprzedaży w hipermarkecie i uważam, że nie jest wart nawet tyle.
Cześci drugiej (także w zbliżonej cenie) już nie kupiłem.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Murena
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 23, 2005, 11:15:52 pm »
Cytat: "Robert Zaręba"
4-staczterdzieściicztery napisał:
Cytuj
Stwierdziłbym, iż "Murena" obok "Drapieżców" to najlepsza seria spod ręki Jeana Dufaux,

Żartujesz... Napisz, że żartujesz.
Cytuj
napewno warta wydanych pieniędzy.

Ja kupiłem pierwszą część komiksu za 6,04zł na wyprzedaży w hipermarkecie i uważam, że nie jest wart nawet tyle.
Cześci drugiej (także w zbliżonej cenie) już nie kupiłem.


Jeśli cię to uszczęśliwi to proszę bardzo: tak, żartowałem.
A wracając do "Mureny" to albo zwyczjnie nie podobają ci się takie komiksy, albo popełniłeś błąd nie kupując następnych trzech części.
Nadal uważam tą serię za świetny kawałek komiksu i wysoko cenię w dorobku Jeana Dufauxa.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Murena
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 24, 2005, 04:55:13 pm »
Komiks jest nawet ok, co prawda caly czas czekalem, kiedy tam sie cos wreszcie zacznie, i do konca sie nie zaczelo, ale nawet takie czytanie dla samego czytania jest w porzadku.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Łamignat

.....
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 17, 2006, 11:48:31 am »
Wg mnie murena jest  świetną serią komiksową.
Uważam , że warto ja przeczytać, bo czyta sie ja napradwę świetnie.
Uwielbiam  tamte czasy a komiks mnie nie zawiódł i opłaca się go nabyć i się nim rozkoszować , szczególnie gdy teraz kosztuje duzo mniej niz normalnie :)

Offline Julek_

Murena
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 17, 2006, 01:54:40 pm »
cenię sobie komiksy które mają na końcu przypisy i bibliografię i to jakaś przesłanak juz jest, żeby komiks kupic :8

cos w tym jest, co pisze pooki o takim rozłażeniu się fabuły. mmnie się wydaje, że scenaryrzytsa idąc tropem Zoli lub Balzaka (bardziej chyba Zoli), chcę nam nakreślić zapierającą dech w piersiach panoramę Rzymu, obyczjaów, klimatu itd itp i pokazać ludzki dramat władzy, szaleństwa, pożadania itd ipt.

ale mu średnio wychodzi, gubi wątki, żle moim zdaniem rozkłada akcenty i dominanty kompozycyjne, nie wiemy co jest ważne, a co nie, nie wiem kto tu gra pierwsze skrzypce, kto jest solistą a kto chórem.
zrobiła się z tego Moda Na Sukces w rzymskiej tunice :8

a rysunki i okładeczki ... klasyczne, sliczne, stonowane

Offline Łamignat

....
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 18, 2006, 11:23:48 pm »
Wracajac do kontynuacji serii to nie wie ktoś czy może doczekamy się kontynuacji Mureny ??
Ciekaw jestem bardzo, bo wczoraj po raz kolejny sięgnałem po te komiksy i wchłonąłem je w zawrotnym tempie. To uświadomiło mnie, ze mam chęć na jeszcze.
Ciekawe czy wyjdzie kontynuacja !?!?!

Offline empro

Re: ....
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 19, 2006, 01:23:58 pm »
Cytat: "Łamignat"
Wracajac do kontynuacji serii to nie wie ktoś czy może doczekamy się kontynuacji Mureny ??


raczej bym nie liczył,
moje przypuszczenia widząc co obecnie robi Egmotn graniczą z pewności  nawet :)

Offline Łamignat

......
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 20, 2006, 04:10:54 pm »
Kurde wielka szkoda bo z ogromną chęcia bym poczytał i pooglądał  :cry:
A co do Egmontu to bedą mieli u mnie wielki minus ...

 

anything