Autor Wątek: Murena  (Przeczytany 50102 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline perro

Murena
« dnia: Czerwiec 11, 2003, 08:02:45 pm »
Mocno się zastanawiam nad zakupem. Jak ktoś ma ochotę się wypowiedzieć (zachęcić lub zniechęcić) to zapraszam.  8)
NSICHTBAR

Offline Voytek

Murena
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 11, 2003, 09:28:26 pm »
Troche o Murenie bylo juz powiedziane przy w watku "Jean Dufaux" - poszukaj w archiwum!
ex, Drugs & CS!

Offline Odyn

Murena
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 12, 2003, 06:54:32 am »
Całkiem przyjemnie się czyta. Grafika też na poziomie. Gorszy mnie nieco liternictwo. Minuskuła bazgrolona drżącą ręką. Zgroza. Poza powyższym kwiatkiem innych minusów nie widzę. Historia opowiedziana sprawnie, bardzo dobrze się ją czyta. Trzeba tylko przebrnąć przez kilka pierwszych stron i przyzwyczaić się to tego wybryku.

Offline JANKE'S

Murena
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 12, 2003, 09:25:11 am »
Bardzo dobrze narysowany, ciekawie opowiedziany, akcja umiejscowiona w czasach rzymskich do tego w pewnym stopniu poparta faktami historycznymi. W moim odczuciu jedna z najbardziej ciekawych serii europejskich wydawanych przez Egmont
Mnie akurat liternictwo nie razi, uważam nawet że jest dopasowane do całości.

Offline Odyn

Murena
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 12, 2003, 09:37:23 am »
A ja wolałbym majuskułę. Starożytni Rzymianie tylko takiego stylu używali. Byłoby to bardzo na miejscu.

Offline JANKE'S

Murena
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 12, 2003, 09:47:45 am »
Być może, nasze liternictwo jest zgodne z wersją oryginalną

Offline Rzezbiarz.wg

Murena
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 12, 2003, 10:04:02 am »
Bardzo dobra seria. Ciekawy scenariusz, pięknie rysowana i kolorowana.
No i okładki... kapitalne!

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Murena
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 12, 2003, 10:06:46 am »
Cytat: "Rzezbiarz.wg"
Bardzo dobra seria. Ciekawy scenariusz, pięknie rysowana i kolorowana.
No i okładki... kapitalne!


taa, a w komiksowej top liscie maja poki co cale trzy punkty zdobyla...  :?
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline pookie

Murena
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 12, 2003, 10:19:48 am »
Po ochach i achach, kilka gorzkich słów. Nie polecam Mureny. Najmocniejszą stroną tej serii są bardzo efektowne okładki. Najsłabszą scenariusz Dufaux. Niestety ten jegomość ma tendencję do koncertowego wręcz psucia dobrych pomysłów. W Murenie razi mnie chaos, brak konsekwencji, otwieranie kilku wątków naraz bez jakiegoś wyraźnego, czytelnego spoiwa. Mam wrażenie, że Dufaux bardzo chce knuć misterne intrygi (tak samo w Drapieżcach i Giacomo C), tylko gdzieś po drodze sam gubi się w utkanej przez siebie siatce powiązań i zależności. To tytuł niespójny, któremu brakuje jakiejś myśli przewodniej, niczym nie zaskakuje. Warstwa graficzna jest ok, tzn bez rewelacji, ale bardzo poprawnie. Aha, drugi tom jest moim zdaniem lepszy od pierwszej części. Trzeciego jeszcze nie czytałem.
 for Pookie

Offline Rzezbiarz.wg

Murena
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 12, 2003, 10:35:32 am »
Ja scenariusza Dufauxa lubie. Nie dostrzegam w nich minusów , o których wspomina Pooki.

Jest co najmniej tak dobrym scenarzystą jak Van Hamme, a niejakiego Jodo, bije moim zdaniem na głowę.

Offline Odyn

Murena
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 12, 2003, 11:28:10 am »
Pookie, a słyszałeś kiedyś o "bizantyjskiej intrydze"? Scenarzysta w podobny sposób konstruuje w "Murenie" akcję. Taki tam "bizantyjski scenariusz". To co dlaciebie jest minusem ja uważam za duży plus serii. Nie ma tu rwącej akcji i jakichś gwałtownych zawiązań intrygi, mamy za to świetnie przedstawiony Rzym, z jego obyczajami, modą i mentalnością. I jest to opowieść bardzo mocno podparta historią. Wydarzenia i rysy charakterologiczne postaci, które istniały realnie, są zaczerpnięte z bogatej literatury tamtego okresu. Dla mnie miodzio. Obok Rorka właśnie tę serię czytało mi się z dużym zainteresowaniem.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Murena
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 12, 2003, 12:00:18 pm »
Cytat: "Rzezbiarz.wg"
a niejakiego Jodo, bije moim zdaniem na głowę.


No ale to chyba nie jest jakies szczegolne osiagniecie...  :)

Ale jak w 'Skardze utraconych ziem' wyjechal nagle z klasztorem chrzescijanskim, to do tej pory szczeki z ziemi nie podnioslem. Gdyby w Gwiezdnych Wojnach Luke S. zaczal rozaniec odmawiac, mniej bym sie zdziwil.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Odyn

Murena
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 12, 2003, 12:02:24 pm »
Fakt, "Skarga...." jest akurat kiepską historią.

Offline krytyk

Murena
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 12, 2003, 12:54:51 pm »
Jak do tej pory przeczytałem trzy komiksy z tej serii i mogę z czystym sumieniem je wszystkie polecić. Dobry scenariusz i niezły rysunek, naprawde nie ma się do czego przyczepić. A poświecić temu swój czas warto. Rzym i jego zwariowana elita oraz jej historia przyciąga. Jest tu sporo uczuć i namietności. Fajne okładki (zwłaszcza dwie pierwsze).

Offline Rzezbiarz.wg

Murena
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 12, 2003, 01:16:01 pm »
Cytuj
Rzezbiarz.wg napisał:
a niejakiego Jodo, bije moim zdaniem na głowę.


No ale to chyba nie jest jakies szczegolne osiagniecie...  


To fakt... ;-)
Ale slusznie czy nieslusznie znalazl sie mr J. w panteonie...  :shock: