Autor Wątek: e-komiks - dyskusja  (Przeczytany 6332 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
e-komiks - dyskusja
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 14, 2008, 07:40:51 am »
Cytat: "Dembol_"
Pfff... papierowi fetyszyści. Bo oczy bolą od kompa, bo nie śmierdzi farbą. Nie przesadzajmy.


No to wychodzi na to, że jestem fetyszystką ;) Wydania papierowe są jednak niezastąpione. Lubię ten zapach farby pieszczący moje nozdrza, lubię czuć pod palcami fakturę papieru, a po latach obserwować jak żółknie, lubię zerkać na pólki uginające się pod ciężarem tomików :p A poza tym spędzam w pracy po kilkanaście h/dziennie przed komputerem i niespecjalnie chciałoby mi się jeszcze czytać na monitorze.

Wersje elektroniczne bez wątpienia są wygodne, ale mnie to jakoś nie przekonuje.

Offline Cheshire Cat

e-komiks - dyskusja
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 14, 2008, 08:10:08 am »
E tam wygodne. Dla mnie, czytanie książek z plików PDF (czy też komiksów)  na ekranie monitora w cale nie jest wygodne. Trzeba nieustannie operować suwakami (góra / dół) oraz lupką. Urządzenia, na kształt tego o którym wspomniał Dembol_ pojawiały się już parokrotnie (np. takie Klik) i wciąż są dopracowywane. W przyszłości, komiksy pewnie będą podawane bezpośrednio do mózgu za pomocą strumienia danych. Mnie jednak nic nie zastąpi przyjemności czytania wersji na papierze. Wolę postawić regał w bibliotece niż utworzyć nowy folder na dysku.
"Oh, you can't help that, we're all mad here. I'm mad. You're mad."

Offline ljc

e-komiks - dyskusja
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 14, 2008, 09:49:06 am »
nie lubię z kompa czytać  i nie robię tego, choć zdażyło mi się, ale nie wspominam tego najlepiej
 :)
tamtam!

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
e-komiks - dyskusja
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 14, 2008, 11:52:50 am »
komiks jako e-cośtam? Herezja! :evil:

Offline Titos2k

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 493
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie umiem rysować.
    • Titos2k.pl
e-komiks - dyskusja
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 14, 2008, 06:55:05 pm »
jeden sie poświęci i kupi, a reszta ściągnie od niego. taki dzisiejszy internet distribution business
www.titos2k.pl - blog + portfolio.

Offline Nigga4life

e-komiks - dyskusja
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 16, 2008, 01:11:20 pm »
Lubię czytać komiksy sieciowe, choć może trochę uroku papierowych im brakuje. Tylko że one są z natury dostępne darmo w internecie i jest to dla mnie jakiś rodzaj kompromisu między autorem a czytelnikiem. Jeśli zaś płacę za komiks, to chcę go mieć w rękach. A co. :) Poza tym czytanie z ekranu jest meczące, jak już zostało zauważone.

 

anything