trawa

Autor Wątek: "Krasnoludzki Szaniec" turniej na konwencie FALKON  (Przeczytany 33276 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Motorek

"Krasnoludzki Szaniec" turniej na konwencie FALKON
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 03, 2007, 06:15:59 pm »
Cytat: "Wojtek_Krz"
fajne scenariusze. Odnośnie pierwszego. O co chodzi z tym, ze bohater dostaje 1 PD jak ma książkę?
Trochę za szybko to pisałem i jest zapewne znajdzie się jeszcze kilka podobnych kwiatków, chodzi oczywiście o beczułkę z piwem Bugmana ;) Wychaczajcie błędy, będę je na bieżąco poprawiał, a w przyszły weekend wyślę wszystko poprawione jeszcze raz do Bolsa.
Pozdro ;)
PS: Pochlebne opinie o scenariuszach cieszą, tym bardziej że dwa pisałem dziś na łapu capu;p

Offline Wojtek_Krz

"Krasnoludzki Szaniec" turniej na konwencie FALKON
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 03, 2007, 06:20:41 pm »
Cytat: "Motorek"
Pochlebne opinie o scenariuszach cieszą, tym bardziej że dwa pisałem dziś na łapu capu;p


Jestes boski jak i twoje scenariusze ;)

Offline Motorek

"Krasnoludzki Szaniec" turniej na konwencie FALKON
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 03, 2007, 07:30:11 pm »
nie cukierkuj:P

Offline Skavenblight

"Krasnoludzki Szaniec" turniej na konwencie FALKON
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 03, 2007, 07:43:35 pm »
Sporo byczków ;) ale mimo to bardzo fajne scenariusze...

1. Bugman's Ale
- Dwarf Troll Slayer, a nie jak tam potem jest napisane, Engineer.
- Troll Slayer, a nie Player ;)
- Czy Gromril Axe to to samo, co Dwarf Axe?

2. Kto pod kim dołki kopie...
Ta tabelka krzywdzi :? z drugiej strony może ludzie zaczną bardziej po domkach łazić :)

3. Żyrokopter w ogniu
Czy Młota mogą używać wszystkie bandy? :D

4. Krasnoludzki szaniec
Popraw literówki ;)
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Motorek

"Krasnoludzki Szaniec" turniej na konwencie FALKON
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 03, 2007, 08:18:43 pm »
Cytat: "Skavenblight"

- Czy Gromril Axe to to samo, co Dwarf Axe?


Nie jest to dwuręczny topór z gromrilu, czyli posiada wszystkie plusy i minusy broni dwuręcznej, zadaje krytyki cięte, i dodatkowe -1 AS za to, że jest wykonany z gromrilu.



Cytat: "Skavenblight"

Czy Młota mogą używać wszystkie bandy? :D
Tak, nie można go sprzedać, mogą go używać tylko bohaterowie, nie trzeba mieć umiejętności Weapons Training żeby go używać. Nie mogą z niego korzystać modele walczące bez broni - Ghoule bohaterowie, Possessed itp. Tego w sumie nie dopisałem do scenariuszy, ale dopiszę.

Cytat: "Skavenblight"
4. Krasnoludzki szaniec
Popraw literówki ;)
Nie znalazłem :(  Reszta poprawiona.

Offline Kapitan_Hak

"Krasnoludzki Szaniec" turniej na konwencie FALKON
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 04, 2007, 03:20:49 pm »
Scenariusze przejrzałem na razie pobieżnie - w wolniejszej chwili uczynię dokładniejszy przegląd i wrzucę swoje komentarze, ew. pytania do FAQa, etc.

Po pierwszym rzucie oka muszę jednak powiedzieć, że zapowiada się świetnie i klimatycznie, zwłaszcza że krasnoludzkie klimaty są bliskie mojemu sercu... Niestety - jak na ironię - na turnieju będę na 90% grał którąś ze złych band, odwiecznych wrogów krasnoludów  :badgrin:; moja banda krasiów jest wciąż w fazie składania i nie ma bata, bym zabrał ją na Falkon ;).

Offline Skavenblight

"Krasnoludzki Szaniec" turniej na konwencie FALKON
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 04, 2007, 03:31:26 pm »
Cytat: "BOLS"
Niestety - jak na ironię - na turnieju będę na 90% grał którąś ze złych band, odwiecznych wrogów krasnoludów  :badgrin:; moja banda krasiów jest wciąż w fazie składania i nie ma bata, bym zabrał ją na Falkon ;).

Ma to ten plus, że jak wpadniesz w tunel, to chociaż nie będziesz pomstował, że to Twoi brodaci pobratymcy Ci taki psikus zrobili, tylko "te brodate pokurcze, wrogowie naszego Pana, Nurgla!" ;)
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Kapitan_Hak

"Krasnoludzki Szaniec" turniej na konwencie FALKON
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 04, 2007, 03:43:59 pm »
Cytat: "Skavenblight"
naszego Pana, Nurgla!" ;)


Ew. "naszego Pana Rogatego Szczura", tudzież "naszej Świętej zwierzoczłeczej Krowy".

Offline Skavenblight

"Krasnoludzki Szaniec" turniej na konwencie FALKON
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 04, 2007, 04:01:13 pm »
Cytat: "BOLS"
Cytat: "Skavenblight"
naszego Pana, Nurgla!" ;)


Ew. "naszego Pana Rogatego Szczura", tudzież "naszej Świętej zwierzoczłeczej Krowy".

Bądź prawdziwym turniejowym PG! Patrz na ocenę hobbystyczną! ;)

Pod kątem WYSIWYGu:
- skaveni to smutek
- beastmeni to tragedia
- Karnawał słabo, ale jakoś ujdzie

Pod kątem konwersji:
- skaveni to "o tyle o ile"
- beastmeni to mniej niż żero
- Karnawał jakoś ujdzie

Pod kątem malowania:
- skaveni to śmiech
- a beasty i Karnawał są na podobnym poziomie :)

Pod kątem podstawek:
- skaveni ujdą
- beastmeni nie mają podstawek
- Karnawał to plewa, ale chociaż podstawki są

Co wybrać? ;)

[to proste: zdrybrushowanych 3 lata temu orków bez podstawek! ;)]

Ja już prawie na pewno biorę Possessed - muszę dbać o potrzeby współgraczy i pokazać trochę cycków [na figurkach oczywiście] ;)
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Kapitan_Hak

"Krasnoludzki Szaniec" turniej na konwencie FALKON
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 04, 2007, 05:24:12 pm »
Uprasza się o niewywlekanie takich spraw na forum publicznym - wszelkie zastrzeżenia proszę kierować na priva  :badgrin:.

Skaveni trzymają poziom, a pamiętaj, że i tak przed turniejem poszliby jeszcze do całkiem gruntownej poprawki.

Dlatego ten temat zakończmy, by sędziom zaprzyjaźnionej i fachowej oceny hobbystycznej nic nie sugerować!

A z tymi orkami sprzed 3 lat to świetny pomysł :D!

Offline Skavenblight

"Krasnoludzki Szaniec" turniej na konwencie FALKON
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 04, 2007, 06:22:57 pm »
Cytat: "BOLS"
Uprasza się o niewywlekanie takich spraw na forum publicznym - wszelkie zastrzeżenia proszę kierować na priva  :badgrin:.

E tam, wszyscy wiedzą, że jestem zbyt surowa dla figurek, zwłaszcza swoich ;)

Cytat: "BOLS"
Skaveni trzymają poziom, a pamiętaj, że i tak przed turniejem poszliby jeszcze do całkiem gruntownej poprawki.

Niech Ci będzie ;)

Cytat: "BOLS"

A z tymi orkami sprzed 3 lat to świetny pomysł :D!

Wymiótłbyś jak na WM2006! :D
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Khogall

"Krasnoludzki Szaniec" turniej na konwencie FALKON
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 04, 2007, 06:28:11 pm »
Cytat: "Skavenblight"
muszę dbać o potrzeby współgraczy i pokazać trochę cycków

Cytat tygodnia. ;)
Pozdrawiam.

K.
img]http://img124.imageshack.us/img124/3803/asianlv9.png[/img]
http://www.krolowamorz.yoyo.pl

Offline mecenasik

"Krasnoludzki Szaniec" turniej na konwencie FALKON
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 05, 2007, 07:25:23 am »
Cytuj
muszę dbać o potrzeby współgraczy i pokazać trochę cycków


juz zaczalem namawiac zone do wizyty u znajomych w Lublinie a tu nagle cos takiego :) i co ja teraz jej powiem..ze poszedlem w Mordke pograc tak? ;)

a tak serio - jak wyglada transport do Lublina (ceny i terminy) bo godzinka rozpoczecia troszke bolesna a i chcialbym wiedziec ile taka przyjemnosc moze kosztowac

fajne te scenariusze..

pzdr

Offline Kapitan_Hak

"Krasnoludzki Szaniec" turniej na konwencie FALKON
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 05, 2007, 08:24:22 am »
Cytuj
a tak serio - jak wyglada transport do Lublina (ceny i terminy) bo godzinka rozpoczecia troszke bolesna a i chcialbym wiedziec ile taka przyjemnosc moze kosztowac


IMO najlepszy transport to busik Bigstar ( http://www.bigbus.pl/ ) - jedzie ze 3 godziny spod Pałacu Kultury do Lublina - w sytuacji, gdy kupujesz od razu bilety w obydwie strony, kosztuje to bodajże 26 zł za całość, więc śmieszne pieniądze w porównaniu z np. Intercity.

Offline mecenasik

"Krasnoludzki Szaniec" turniej na konwencie FALKON
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 05, 2007, 10:37:04 am »
rany..trzeba o 5:40 wbic sie w busa :) przypominaja mi sie moje delegacje w poprzedniej pracy :)

mam takie dwie(trzy), bardzo stronnicze, uwagi do scenariuszy:
- zaden krasnal nie zaatakuje drugiego krasnala (nawet po pijaku :) ) pamietam nawet taki art w WD o wojnach domowych w WFB i przy Dwarfach pisalo ze tu to raczej moze byc pijacka bijatyka a nie nawalanie sie toporami :)
- zaden krasnal nie wpadnie do tunelu bo go nie zauwazy..no sorki ale nie kupie tego ze Elf "wyczuwa" krasnoludzki tunel a krasnal nie (nawet Inzynier tego nie robi) - no chyba ze to po tym piwie jest :) btw - Centigor nie jest LT,niedzwiadek chyba tez
- scenariusze jak zwykle szybkosciowe..ech..takie to typowo krasnoludzkie ;)

fajne te scenariusze..zaczynam sie przekonywac do wariacji na temat klasyki (mniej rzeznickie niz Bazylowe demonetki-morderczynie ale tez fajne). tylko czemu nie ma bonuskow (poza kaska) za piwko..to przeciez ma znaczacy wplyw na mozliwosci wojakow (pozytywno<prawie-niesmiertelnosc>-negatywne<chwiejny krok>)
troszke literowek/zlych wklejek jest..piwo z ksiazkami sie myli ale mi tez sie zawsze to mylilo :)

pzdr

 

anything