trawa

Autor Wątek: Equilibrium  (Przeczytany 16417 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Solitaire

Equilibrium
« dnia: Czerwiec 10, 2003, 06:08:22 pm »
http://film.onet.pl/7822,film.html
Zapowiada sie ciekawie.
Co sądzicie?
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline surmik

Equilibrium
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 10, 2003, 08:12:45 pm »
Wlasnie chcialem otworzyc watek o tym filmie :o)

Niedawno ogladalem. Szczerze nie polecam. Nic ciekawego. Zaraz potem obejrzalem wreszcie cale Memento. Zupelnie inna liga.

Dobra napisze jeszcze pare słów o Equilibrium. Ludzie wyewoluowali, skonczyly sie wojny, konflikty, niesprawiedliwosc i wykorzystywanie, osiągnięto to jednak za bardzo wysoką cene, za cene uczuc. Nowi ludzie nic nie czuja, zadnych emocji, zadnych wrazen, zero. Glowny bohater jest Agentem (chyba tak sie nazywali nie pamietam teraz dokladnie), ktory walczy z resztka "uczuciowcow". Po smierci swego partnera, ktorego sam zabija, a ktory okazal sie zdrajca zaczyna.... Reszty na prawde latwo sie domyslic...
Bardzo schematycznie. Nie ma za duzo efektow specjalnych, to nie Matrix, choć specjalnie wyszkolony agent jest mistrzem poslugiwania sie bronmi, mistrzem to za malo powiedziane, bieglosc w walce jest absurdalna. Porownania z Matrixem sa chyba jednak na wyrost, ot glowny bohater podobnie sie ubiera... Jeszcze raz: NIE POLECAM :o)
Pozdrowienia,
Marek

Offline Solitaire

Equilibrium
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 10, 2003, 08:35:25 pm »
Cytat: "surmik"
Wlasnie chcialem otworzyc watek o tym filmie :o)

Wyczułem to.... :alien:  
Cytuj
Niedawno ogladalem. Szczerze nie polecam. Nic ciekawego. Zaraz potem obejrzalem wreszcie cale Memento. Zupelnie inna liga.

To chyba niezbyt trafne porównanie. Odniosłem wrażenie, że to nie tyle inna liga, co inne sporty...
Cytuj
Bardzo schematycznie. Nie ma za duzo efektow specjalnych, to nie Matrix, choć specjalnie wyszkolony agent jest mistrzem poslugiwania sie bronmi, mistrzem to za malo powiedziane, bieglosc w walce jest absurdalna. Porownania z Matrixem sa chyba jednak na wyrost, ot glowny bohater podobnie sie ubiera... Jeszcze raz: NIE POLECAM :o)

Co do biegłości, to trailer mówi chyba wszystko...
Szkoda. Zwiastun mi smaka narobił a ty mi tu szydło z worka wyciągasz. :wink:
Mimo wszystko chyba sie skuszę. Ale raczej nie w kinie.
I można wiedzieć, gdzie widziałeś?
Bo chyba nie dvd-zrzynkę z netu? :D
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline surmik

Equilibrium
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 10, 2003, 09:08:20 pm »
Cytuj

To chyba niezbyt trafne porównanie. Odniosłem wrażenie, że to nie tyle inna liga, co inne sporty...


Dlaczego nietrafne? Memento jest po prostu o wiele lepszym filmem. To tak jakbym po meczu pilkarskim Polska-Kazachstan obejrzal skoki Malysza z Mistrzostw Świata w Predazzo, po prostu o wiele lepsze widowisko ;o)


Cytuj
Co do biegłości, to trailer mówi chyba wszystko...


Zaraz zobaczymy... ;o)
Coz trailer jest lepszy od filmu ;o) A sceny walk zawarte w zwiastunie to chyba 100% scen walk z filmu :D Ale nadal nie wiem dlaczego Klerycy (bo tak sie nazywaja Ci Agenci) sa az tak dobrzy w walce ;o)

Cytuj

Szkoda. Zwiastun mi smaka narobił a ty mi tu szydło z worka wyciągasz. :wink:
Mimo wszystko chyba sie skuszę. Ale raczej nie w kinie.


Jedyna atrakcja tego filmu jest aktor odgrywajacy glowna role. Trzeba przyznac, ze jest niezle dobrany w odroznieniu od Seana Beana, ktory w swej , krotkiej bo krotkiej , roli zupelnie nie pasuje.

Cytuj

I można wiedzieć, gdzie widziałeś?
Bo chyba nie dvd-zrzynkę z netu? :D


Bylem w Stanach w kinie.
Pozdrowienia,
Marek

Offline Solitaire

Equilibrium
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 10, 2003, 09:16:20 pm »
Cytat: "surmik"

Dlaczego nietrafne? Memento jest po prostu o wiele lepszym filmem. To tak jakbym po meczu pilkarskim Polska-Kazachstan obejrzal skoki Malysza z Mistrzostw Świata w Predazzo, po prostu o wiele lepsze widowisko ;o)

No w zasadzie możesz powiedzieć, że Małysz lepiej skacze niż nasi grają, ale wiele to nie wnosi... :wink:
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline surmik

Equilibrium
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 10, 2003, 09:18:35 pm »
Moge powiedziec, ze Malysz jest lepszym sportowcem niż nasi pilkarze tak samo jak Memento jest lepszym filmem od Equilibrium. Oto wlasnie mi chodzilo :o)
Pozdrowienia,
Marek

Offline Spajder

Equilibrium
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 10, 2003, 10:56:13 pm »
Pamiętacie Imperium słońca?

Długo potem America Psycho. Co jak co, ale dla Bale'a opłaci się pójść na ten film.
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline Rhobaak

Equilibrium
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 11, 2003, 09:41:25 am »
Film cierpi na podobne dolegliwości co druga część Matrixa. Walki i strzelaniny sa wpakowane nieco na siłę. No, ale oprócz tego nie jest tak źle. Twórcy serwują nam obraz utopijnego społeczeństwa przyszłości (skojarzenia z 1984 Orwella) i robią to całkiem przekonująco. Scenariusz jest ciekawy, całkiem nieźle przedstawiono postać głównego bohatera (Christian Bale jak zwykle gra świetnie, niestety, reszta aktorów już nie...) i zmiany w jego sposobie patrzenia na świat. Na pewno warto obejrzeć, ale spory potencjał został zmarnowany na próby pokonania Matrixa w kategorii 'the best pseudo-kung-fu action', co zupełnie nie było potrzebne i nie do końca wyszło.
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline Solitaire

Equilibrium
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 11, 2003, 07:51:20 pm »
Cytat: "Rhobaak"
Film cierpi na podobne dolegliwości co druga część Matrixa. Walki i strzelaniny sa wpakowane nieco na siłę. No, ale oprócz tego nie jest tak źle. Twórcy serwują nam obraz utopijnego społeczeństwa przyszłości (skojarzenia z 1984 Orwella) i robią to całkiem przekonująco. Scenariusz jest ciekawy, całkiem nieźle przedstawiono postać głównego bohatera (Christian Bale jak zwykle gra świetnie, niestety, reszta aktorów już nie...) i zmiany w jego sposobie patrzenia na świat. Na pewno warto obejrzeć, ale spory potencjał został zmarnowany na próby pokonania Matrixa w kategorii 'the best pseudo-kung-fu action', co zupełnie nie było potrzebne i nie do końca wyszło.

Miło na chwile wyłączyc myślenie i popatrzeć na elegancka choreografię scen walki...
Tylko czy nie przesadzili :?:
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Rhobaak

Equilibrium
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 11, 2003, 09:11:16 pm »
Cytat: "Solitaire"
Miło na chwile wyłączyc myślenie i popatrzeć na elegancka choreografię scen walki...

Ależ oczywiście - bardzo lubie filmy akcji made in Hongkong/China gdzie takową moge podziwiać:O Po tym filmie spodziewałem się czegoś innego. Ale trzeba przyznać, że pomysł na sztukę walki opartą na wykorzystaniu broni palnej jest dosyć oryginalny.
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline Kormak

Equilibrium
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 12, 2003, 09:09:36 pm »
Nie jest to film wybitny, ale obejrzałem z przyjemnością. Wysmakowany wizualnie, troche "totalitarian kunst", ladne logo/kruckenkreuz Wielkiego Ojca (kojarzace sie z logiem pewnego zespolu).
Plus za nawiazania do "1984" (i może "Małpy i ducha" Huxleya) - minus za dosyć schematyczną fabułę :D

Może za dużo walk, ale za to moim zdaniem o wiele lepiej zrobionych niż w Matrixie, wiecej tam krav magi niż latania na sznurkach. No i walka w starciu z bronią palną - tego nie widziałem wcześniej.

Surmiku - nie wiem po jaką cholerę porównujesz ten film z "Memento" - zupełnie inne bajki, inny gatunek.

Nie widze też podobieństw z Matrixem - nie noszą ciemnych okularów ;P

Offline Solitaire

Equilibrium
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 12, 2003, 09:31:34 pm »
Opinie Kormaka przyjme tu jako wiążącą. :D
Obejrzę.
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline wste

Equilibrium
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 14, 2003, 11:39:23 am »
Memento ? Co to jest ?

wste
edwo słoneczko uderzy
W okno złocistym promykiem,
Budzę się hoży i świeży
Z antypaństwowym okrzykiem.
(...)
Niech się ciężarem tym ze mną
Podzieli któryś z rodaków!
Mój Boże ile tam siedzi
Głupich endeckich pismaków.

Tuwim

Offline Rhobaak

Equilibrium
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 14, 2003, 07:52:48 pm »
Cytat: "wste"
Memento ? Co to jest ?

Jeśli jeszcze nie oglądałeś, to bardzo polecam nadrobienie zaległości:) To najlepszych filmów, jakie dane mi było zobaczyć, więcej info możesz znaleźć np. tu: http://www.filmweb.pl/Memento,film,opis,aa=7656,fbinfo.xml
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline Solitaire

Equilibrium
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 21, 2003, 12:24:10 pm »
Widziałem. Nie powiem, całkiem mi się podobało.
Niej jest to arcydzieło, ale kawał solidnego filmu na pewno.
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.