trawa

Autor Wątek: Ladida Books  (Przeczytany 30274 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Ladida Books
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 29, 2008, 09:48:45 pm »
Tego Józka tłumaczył ten koleś co Y, więc na bank musiał to być angielski.

Tak, "Józka" przetłumaczył Krzysztof Uliszewski.
A wiesz, że słyszałem o ludziach, którzy znają więcej, niż jeden język obcy.

A swoją drogą to kuuuuuupa straszna! Nie czaję takich komiksów.....

Zawsze tak określasz coś, czego nie czaisz?

Offline ljc

Odp: Ladida Books
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 30, 2008, 07:37:56 am »
Napisałbym to subtelniej, ale z obawy, że nie zrozumiesz, powiem wprost: sam jesteś kuuuuuupa straszna!
gość napisał, że przedmiot, jakim jest komiks, to kupa, Ty natomiat piszesz, że człowiek, który tak napisał, jest kupą - zastanowiłeś się, co napisałeś?
tamtam!

Offline maketa

Odp: Ladida Books
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 30, 2008, 07:56:52 am »
Tak, "Józka" przetłumaczył Krzysztof Uliszewski.
A wiesz, że słyszałem o ludziach, którzy znają więcej, niż jeden język obcy.

Zawsze tak określasz coś, czego nie czaisz?
O rrrany! No spoko, słyszałem o takich ludziach, ale chodziło mi tylko o to, że jakoś nie spotkałem innych komiksów w tłumaczeniu tego gościa, więc tego... tak se napisałem
A tego Józka nie tylko czaję, nie lubię też takich rysunków. No sory za słowo, ale tak się mówi nie raz, no nie? Lubię nawet zakręcone komiksy, jak np Rękawica, ale to... no takie dziwne deko, i brzydko narysowane IMHO, zaznaczam.

gość napisał, że przedmiot, jakim jest komiks, to kupa, Ty natomiat piszesz, że człowiek, który tak napisał, jest kupą - zastanowiłeś się, co napisałeś?
Ej, wyluzujcie, bo zaraz kolejna się jatka zacznie i znów będzie na mnie. Ja nie jestem obrażalski, poza tym chyba wykasowano tego posta, więc ogłaszam rozejm ;)

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Ladida Books
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 02, 2009, 02:37:12 pm »
Martin tom Dieck to kolejny "egzorcysta" – nawiązuję tutaj do tego, co napisałem przed chwilą o "Trzech paradoksach". "Niewinny pasażer" jest niesamowitą wyprawą w głąb siebie, klimatycznie bardzo kafkowską, oryginalnie przekładającą na obrazy pejzaż wewnętrzny bohatera, chociaż nie zdziwiłbym się, gdyby autora natchnął rejs jakimś statkiem bądź inną dżonką... Dieck ma bardzo ciekawy styl rysowania, z jednej strony fascynujący, z drugiej – niepokojący... Kolejny bardzo udany komiks z Ladida Books. Trzymam kciuki za następne przedsięwzięcia.

Offline Hans Lijklema

Odp: Ladida Books
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 31, 2009, 03:50:05 pm »
Hi Dariusz!

Thanks for you kind words about „Niewinny pasażer”.

We are now preparing „Spacedog”, by Hendrik Dorgathen. We will probably publish that in May. Hope you will like it :-)

Best,
Hans Lijklema

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Ladida Books
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 26, 2009, 08:43:15 pm »
Hope you will like it :-)
Chciałbym tylko potwierdzić, że "Spacedog" mi się podobał. :)
Czekam na następne komiksy z Twojej oficyny. Pozdrawiam!

Offline Hans Lijklema

Odp: Ladida Books
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 27, 2009, 10:34:45 pm »
Thanks Dariusz :-)

You will have to be patient for new comics from us, because we are now going to focus on our children's books. I still have some graphic novels that I would like to publish in Poland, but I don't know when we will find the time. For sure not this or next year :-(

I am however working on a book about comics, but it will be published by another (not Polish) publisher. I should be out in 2010 :-)

Other good news: Hendrik Dorgathen will come in October to MFK to sign Spacedog!

All the best,
Hans

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Ladida Books
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 01, 2009, 01:18:36 pm »
I am however working on a book about comics, but it will be published by another (not Polish) publisher. I should be out in 2010 :-)
Czy mógłbyś zdradzić coś więcej? Czy książka ukaże się w języku angielskim? :)

Offline Hans Lijklema

Odp: Ladida Books
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 06, 2009, 10:50:49 pm »
Yes, it will be in English. Maybe other languages. I can't say too much about it, because the book hasn't been announced by the publisher yet, which is entirely my fault, because I am the editor of the book as well and I first have to finnish 2 other books. But I will start working on it probably next month :-) I will tell you some more when the time is right :-)

All the best,
Hans

Offline Julek_

Odp: Ladida Books
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 06, 2009, 11:04:11 pm »
Czekamy z niecierpliwością na jakieś bliższe informacje!

Offline Hans Lijklema

Odp: Ladida Books
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 29, 2010, 11:24:06 pm »
'Spacedog' is now officially sold out. Get a copy from the comic shops that still have one!

Happy reading!

Offline adro

Odp: Ladida Books
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 30, 2010, 09:49:48 pm »
Hans, kiedy możemy spodziewać się kolejnych komiksow od Ladidy i co to bedzie?.
Czy sa jakies szanse na inne komiksy autora spacedoga po polsku?. Bylem na mfkowej prelekcji Hendrika Dorgathena i inne rzeczy tego Pana zrobily na mnie spore wrazenie.
pzdr
Fajnie, ze Ladida dziala dalej, juz myslalem ze  wydawnictwo ma jakies klopoty
 
 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2010, 10:11:05 pm wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Hans Lijklema

Odp: Ladida Books
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 30, 2010, 11:11:42 pm »
We are not planning to publish anymore graphic novels in the near future. Although we didn't loose any money on any of the books, we have decided that we for now want to focus on the publication of our next children's books. So Ladida will continue, just not with comics :-( There are just too many alternative comics being published in Poland at the moment (compared to commercial ones). So, no we won't publish any other books by Hendrik Dorgathen and I have serious doubts if somebody else will do so. However, I am working with Hendrik on a book, that should also be available in Poland when it comes out, but it will still take a while. I will keep you posted!

Thanks for your support of our books!

Best,
Hans

Offline ljc

Odp: Ladida Books
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 31, 2010, 11:21:01 am »
:(
a co z Col-Dee?
tamtam!

Offline Hans Lijklema

Odp: Ladida Books
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 31, 2010, 09:48:31 pm »
Well, Col-Dee is a different story, because we decided already a while ago not to publish it for various reasons. However Taurus Media was thinking about publishing it, but you will ask them if they still are planning to do so...

Best,
Hans

 

anything