trawa

Autor Wątek: Kupiłam/em sobie za granicą...  (Przeczytany 151126 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Kupiłam/em sobie za granicą...
« dnia: Październik 28, 2007, 08:53:10 pm »
Ponieważ poprzedni temat padł, a można się było z niego dowiedzieć paru ciekawych rzeczy - zakładam nowy.

Mother Come Home Paula Hornschemeiera.
czyli jak w tytule, matka – głowa rodziny – umiera, a syn i ojciec próbują zaadaptować się do zaistniałej sytuacji. Da się odczuć ból jaki dzielą bohaterowie historii. Ostatecznie dzieciak okazuje się dojrzalszy niż jego ojciec. A koniec całkowicie mnie zaskoczył... Kawał dobrego komiksu.
Jakiś czas temu czytałam inną nie-mainstreamową opowieść o próbie pogodzenia się ze stratą bliskiej osoby (12 Days). Była ona przekombinowana, pełna patosu i niepotrzebnej poetyckości. MCH poprzez swoją oszczędność bardzo do mnie trafia.
W sumie za jedyny mankament, do tego techniczny, uznaję czcionkę użytą we wstępie do rozdziału pierwszego. Tekst (zwłaszcza na ciemnym tle) zlewa się w jedną wielką plamę.

Zero Girl Sama Kietha
dziwny to komiks, tak samo jak dziwna jest główna bohaterka Amy. Rozmawia z owadem, czuje strach przed kwadratami a dla ochrony używa przedmiotów okrągłych i na każdy stres reaguje moooooooocnym spoceniem stóp. Niesmaczne.... Jest też trójka uczennic – sadystek i nauczyciel, którego łączy z główną bohaterką coś więcej poza szkołą. Komiks rozkręca się gdzieś tak od trzeciego zeszytu i ma fajne zakończenie.
Wiem, że istnieje kontynuacja – Zero Girl: Full Circle. Pytanie do osób, które czytały - czy w tym tomie Amy i Tim zejdą się wreszcie, czy na zawsze pozostaną przyjaciółmi?

Do przeczytania został jeszcze Pride of Baghdad. Wiem czego mogę oczekiwać po tym komiksie, szczególnie, że sporo użytkowników forum już się na jego temat wypowiadało. Jedno nie podlega dyskusji - jest pięknie narysowany :)

Offline Dembol_

Kupiłam/em sobie za granicą...
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 28, 2007, 10:38:39 pm »
Big Guy and Rusty the Boy Robot - druga po "Hard Boiled" wspólna produkcja Millera i Darrowa. Fabularnie to coś jak film o Godzilli - pojawia się wielki jaszczur i demoluje miasto, przylatuje robot kopie jaszczurowi zad. Niby nic niezwykłego, ale czyta/ogląda się fajnie. Kupiłem głównie dla rysunków Darrowa, edycję w formacie OGROMNIASTYM (B5?), na oko ponad 1,5 raza większym niż zwykłe TPB. Trochę szkoda, że bez koloru i dymków, ale można podziwiać każdy najdrobniejszy szczegół na ogromnych stronicach, a brak tekstu nie przeszkadza w odbiorze i zrozumieniu fabuły. Do szczęścia brakuje mi jeszcze jakiegoś TPB z "Shaolin Cowboy".

MPD Psycho 1-2
- Jedna z najlepiej wydanych mang jakie widziałem (liczne użyteczne przypisy, tłoczona okładka, w pierwszym tomie była nawet przedmowa). Jednocześnie jedna z moich pierwszych mangowych lektur (lata temu w skanach). Fabuła strasznie zagmatwana. Mamy detektywa/policjanta, który ma w sobie jakieś 10 różnych osobowości (które dość często się wymieniają), a w tle rozgrywają się makabryczne morderstwa, które są częścią ogromnej (i skomplikowanej) łamigłówki w której centrum jest główny bohater, ludzie zarejestrowani w banku organów (z takim fajnym kodem kreskowym pod powieką) i ikona hipisów - Lucy Monostone. Miło nareszcie złapać wersję papierową. Nie miło, że przy każdym kolejnym tomie trzeba przeczytać poprzednie, żeby się nie pogubić.

Offline Raf Fariszta

Kupiłam/em sobie za granicą...
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 13, 2007, 10:45:08 am »
Dostałem wreszcie zakupiony po bardzo okazyjnej cenie pustak...From Hell - zacząłem czytać....idzie bardzo ciężko, mnóstwo nowych (dla mnie) słów i generalnie ciężki materiał (dosłownie i w przenośni)....Bardzo dużo dodatkowych materiałów....Tym bardziej nie moge się doczekać wydania Timofowego.....będzie to dla niego poważne wyzwanie edytorskie....
Nocy Matko Dnia

Offline norbs

Kupiłam/em sobie za granicą...
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 27, 2007, 12:33:02 pm »
"kupiłem za granicv" brzmi dziwnie w moim przypadku bo mieszkam za granicą ale mniejsza z tym.

Po długich przemyśleniach zdecydowałem zakupić resztę 100 Naboi w oryginale bo na mangre nie ma co liczyć. Coz, tbc, słabszy papier ale chociaż w całości i po angielsku (co dla mnie przeszkody nie tworzy). Mam tomy 3 - 6 wydania mangry a 1, 7 ,8 i 9 w oryginale. Ponownie zaczynam czytać od nowa bo w najpierw przeczytałem tom 5 (counterfifh, z milo). Jesli kiedykolwiek wyjda kolejne części w Polsce, uwaga na portfel. tom 6 mangry kosztował 80zl = 140 str. taki tom 8 =ok 220 str. Jak kto może, proponuje oryginał :)

Offline donTomaszek

Kupiłam/em sobie za granicą...
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 01, 2007, 08:00:46 pm »
Wyliczal nie bede :badgrin:  ale jedna z lepszych rzeczy jakie ostatnio udalo mi sie dorwac to Hard Boiled - wiadomo kogo.
Swietnie napisany scenariusz  i te szczegoly w oprawie graficznej. Poczatkowo dziwila mnie decyzja wydawcy aby komiks zapodac w formacie A4. Jednak w trakcie lektury szybko uswiadmilem sobie dlaczego. Otoz rysunek jest tak najezony szczegolami, ze format amerykanski bardzo by go zubozyl. Scenariusz to typowy cyberpunk  czyli cyborgi, nowoczesne miasta, duzo strzelania, poscigow itp itd- i like it!
Polecam
A no i wreszcie zakupilem Dark Knight Returns - tak wstyd, ze dopiero, ale lepiej pozno niz wcale 8)

edit:
jeszcze The Crow - j. o'barra - komiks mnie rozpieprzyl. ostatnio taki dreszcz czulem czytajac pierwszy tom Sandmana! ten tytul juz dawno powinien byc w Polsce wydany, zamiast Kingdoma czy innych Roninow! To prawdziwe arcydzielo powiesci graficznej, pieknie napisane (zwlaszcza retrospekcje bohatera) jak rowniez na wysokim poziomie graficznym. Kto widzial film rozpozna w nim wiele sytuacji, ale czeka go rowniez wiele niespodzianek.
polecam, bo to komiks szczegolny.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Makary

Kupiłam/em sobie za granicą...
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 29, 2007, 03:31:25 pm »
czy któryś z forumowiczów robi zakupy w sklapie amazon.com. mam dużą prośbę... ?

Offline wonap

Kupiłam/em sobie za granicą...
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 30, 2007, 12:49:05 pm »
szukam osoby do wspolnego zamowienia komiksow w mycomicshop.com najlepiej z Mazowsza

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Kupiłam/em sobie za granicą...
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 08, 2008, 08:08:37 pm »
Wimmen's Comix #3-8 czyli porcja amerykańskiego undergroundu z lat 70. Ciekawa to, choć momentami trudna lektura. Jakby nie patrzeć kawałek komiksowej historii i chętnie skompletuję brakujące numery :)
Poziom graficzny większości z historii zamieszczonych w W'sC nie jest zbyt wysoki. Mnie przypadły do gustu szczególnie rysunki Roberty Gregory, Lee Marrs i Christine Powers.
Tematycznie dominuje seks (w różnych kombinacjach). Poza tym walka z mizoginią, queer, echa Wietnamu, menstruacja, itp.

Offline Robertos

Kupiłam/em sobie za granicą...
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 17, 2008, 02:03:57 pm »
Szukam kogoś kto planuje zakupy w najbliższym czasie w sklepie Amazon.com Chętnie podłącze się do zamówienia.Mogę też pokryć koszty wysyłki.Ewentualne wiadomości na PRV.

Offline donTomaszek

Kupiłam/em sobie za granicą...
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 09, 2008, 06:36:17 pm »
Taka ciekawostka.

Bedac dzis w Forbidden Planet widzialem Zlodzieja wszystkich czasow Bakera. Wydanie bardzo zblizone do Egmontowskiego (tj. solidne HC) aczkolwiek z obwoluta.
Cena - 55e :!: szok :!:
I kupilem ze sklepu gildii nasze rodzime wydanie:) bo chodzil mi ten tytul po glowie od dluzszego czasu.

zeby nie bylo ze off - kupilem sobie komiks za granica 8)
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Kupiłam/em sobie za granicą...
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 09, 2008, 10:00:59 pm »
Jeszcze nie kupilem, ale zamowilem we fnacu wszystkie trzy czesci Mobilis, aby uzupelnic kolekcje Andreasa. W ksiegarniach juz ich sie raczej nie spotyka, zobaczymy czy zamowienie zostanie zrealizowane.

Dotad nie kupowalem, bo liczylem, ze Delcourt wyda Integrala, ale jak bede dalej czekal, to ani integrala nie kupie, ani albumow, to juz wole miec cokolwiek. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline ProMaSs

Komiksy z USA ( LOBO, SPAWN, OMEGA-MAN )
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 25, 2008, 05:54:05 pm »
Witam !

Interesuje się komiksami od 12 roku zycia ( teraz mam 20 lat ). Postanowiłem sprowadzac komiksy z USA w celu sprzedawania ich na allegro.

Zainteresowanych zapraszam tutaj -> http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1448237

Jakby ktros poszukiwal jakis komiskow w orginale to zapraszam na e-miala
promass@go2.pl moze bede posiadal :D

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Re: Komiksy z USA ( LOBO, SPAWN, OMEGA-MAN )
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 26, 2008, 12:02:53 pm »
Cytat: "ProMaSs"
Witam !

Interesuje się komiksami od 12 roku zycia ( teraz mam 20 lat ). Postanowiłem sprowadzac komiksy z USA w celu sprzedawania ich na allegro.

Zainteresowanych zapraszam tutaj -> http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1448237

Jakby ktros poszukiwal jakis komiskow w orginale to zapraszam na e-miala
promass@go2.pl moze bede posiadal :D


:roll:
1. Post raczej nie do tego tematu.
2. Nie przesadzasz z cenami? Naliczasz 100%. Pfff...przy obecnym kursie dolara nie wróżę Ci zysków.
3. Pamiętaj, że konkurencja nie śpi ;)

Wrzuciłem, ten post (powyższy) tutaj - bo jako nowy temat było bardziej nie na miejscu ;)
graves

Offline ProMaSs

Re: Komiksy z USA ( LOBO, SPAWN, OMEGA-MAN )
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 26, 2008, 01:35:12 pm »
Cytat: "Louise"
Cytat: "ProMaSs"
Witam !

Interesuje się komiksami od 12 roku zycia ( teraz mam 20 lat ). Postanowiłem sprowadzac komiksy z USA w celu sprzedawania ich na allegro.

Zainteresowanych zapraszam tutaj -> http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1448237

Jakby ktros poszukiwal jakis komiskow w orginale to zapraszam na e-miala
promass@go2.pl moze bede posiadal :D


:roll:
1. Post raczej nie do tego tematu.
2. Nie przesadzasz z cenami? Naliczasz 100%. Pfff...przy obecnym kursie dolara nie wróżę Ci zysków.
3. Pamiętaj, że konkurencja nie śpi ;)

Wrzuciłem, ten post (powyższy) tutaj - bo jako nowy temat było bardziej nie na miejscu ;)
graves


1. Przeniesiony byl ;)
2. ??:>
3. Wiem i czekam na konkurencje z niecierpliwoscia :D

poaztym w wiekszosci 10zl za komiks to duzo ?

Offline Raf Fariszta

Re: Komiksy z USA ( LOBO, SPAWN, OMEGA-MAN )
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 26, 2008, 01:53:04 pm »
Cytat: "ProMaSs"
....3. Wiem i czekam na konkurencje z niecierpliwoscia :D
.....

Zrobiłeś rozeznanie rynku i konkurencji?
Uważaj na te rekiny:
http://www.multiversum.abc24.pl/
http://www.komiksy.com/index.php
Nocy Matko Dnia