trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 476439 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4065 dnia: Sierpień 27, 2009, 07:53:47 pm »
Nana - to rzeczywiście jest anime dla kobiet.  :-?

Nie wiem czy nawet dla kobiet, bo kreska powala z miejsca  :lol:

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4066 dnia: Sierpień 27, 2009, 07:55:06 pm »
Ja na razie przeprowadzam eksperymenty z mangami shoujo/josei - na anime nie czuję się jeszcze na siłach.

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4067 dnia: Sierpień 27, 2009, 08:25:51 pm »
Hehe, takie anime mnie czasem nudzą. Chociaż Full Moon wo Sagashite dotrwałam do końca (sic!).

Hetalia Axis Powers - em.. ogólnie oczekiwałam czegoś więcej... Na pewno czegoś z większym polotem i humorem... Ale niezdarny włoch krzyczący ciągle passssssttttttaaaaa~~ i zbyt wielka chaotyczność tej serii mnie zniechęciła. Owszem jest to lekkie, zahaczające o historie, ale raczej nic co jest warte większej uwagi.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4068 dnia: Sierpień 27, 2009, 08:28:51 pm »
Recenzja Szyszki w Onsenie była lepsza niż sam tytuł. Zostawiłem po 5 odcinkach.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Bere

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4069 dnia: Sierpień 27, 2009, 10:37:04 pm »
Lol, to w Onsenie była jakaś recenzja Hetalii? Z tego co pamiętam to tak obrzucaliśmy się co bardziej godnymi zapamiętania scenami, i to chyba tyle...

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4070 dnia: Sierpień 28, 2009, 06:31:04 am »
Niech ci będzie.
Powiedzmy, że użyłem, tak popularnego obecnie w polityce, "skrótu myślowego".
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4071 dnia: Sierpień 28, 2009, 11:05:38 am »
Beyond the Clouds - chciałoby się napisać 'Taki sobie ładny film' z naciskiem na 'ładny'. Oprawą przypomina Eve no Jikan (dużo operacji światłem). Historia, przynajmniej mnie, nie powala. Dyrdy**ły na skrzyżowaniu metafizyki i fizyki kwantowej + obietnica z dzieciństwa. Na ponury dzień film IMO w sam raz, ale gdy zaświeci słoneczko, lepiej wybrać się na spacer/piwo.
I'd like to be a tree

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4072 dnia: Sierpień 31, 2009, 03:03:20 pm »
Chwaliłem tak Kemono no Souja Erin w temacie "Skąd ten kadr?", że wypadałoby coś szerzej napisać.
Z początku jest dość nudnawe, powolne tempo może niektórych odrzucić, ale szybko zaczyna robić się ciekawiej. Ja wczułem się w klimat błyskawicznie i bardzo polubiłem postacie. Gdzieś tak od 7-go odcinka stałem się fanem tej serii. Przemyślany i szczegółowy świat (takiego bogactwa fauny i flory nie ma nawet w Berserku), pełnokrwiste postacie, starannie prowadzona fabuła to jedne z licznych zalet tej serii. Tak jak w innej adaptacji książki Uehashiego Nahoko Seirei no Moribito początek był świetny, a potem poziom spadał (końcówka to w ogóle była z d*py wzięta) tak w Kemono no Souja Erin każdy odcinek bardziej przykuwał mnie do monitora i po 30 odcinkach wciąż mi mało.

Na pewno nie każdemu spodoba się ta seria, nie ma tu fajerwerków, okazjonalne walki, które się pojawiają nie obfitują w wodotryski, jest tu wpleciona odrobina moralizatorstwa (ale nienachalnie), pojawia się sporo przyrodniczych terminów... Ja to kupiłem. Właściwie to anime można by zakwalifikować do gatunku proza życia. Jest całkiem realna i opisuje często zwykłe życie przez co paradoksalnie jest niebanalna. Dzisiaj twórcy często próbują każde wydarzenie opisać na okrętkę, zagmatwać jak się da, nadmiernie przedramatyzować. W KnSE tego nie ma i to mnie m.in. urzekło. Nie chcę też zdradzać wszystkich smaczków jakie oferuje seria (musiałbym lekko zaspojlerować), jak zdecydujecie się na oglądanie to radzę unikać wszelkich opisów by przypadkiem nie zepsuć sobie niespodzianki. W każdym razie seria powinna nie raz zaskoczyć. Właściwie poważne wady ma dwie: beznadziejne postacie Nukku i Mokku (wprowadzone zapewne dla młodszych widzów, służą jedynie jako klauny) i stosunkowo częste recapy. Jakbym miał obiektywnie oceniać serię dostałaby na razie ode mnie 8, ale tak zżyłem się z główną bohaterką, a i samo anime mnie tak wciągnęło, że namieszało w moim rankingu ulubionych serii :).
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4073 dnia: Wrzesień 02, 2009, 04:04:08 pm »
Obejrzałem I odcinek Special A i stwierdzam, że jakieś nędzne to jest. Nie spodziewałem się aż takiej bajkowości wszystkiego w tym anime. Wszystko by miało sens jakby te postacie miały magiczne moce, ale przecież tak nie jest więc jedynie można powiedzieć jakie to było głupie i nierealne.
Wizualnie też brzydkie.

PS:
Po kilku następnych odcinkach stwierdzam, że to anime swoją durnowatością bije na głowę większość produkcji. Niesamowite jest to kompletne odrealnienie wszystkiego z tym, że najgorsze jest to, że ten gniot nie jest śmieszny.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2009, 12:02:05 pm wysłana przez anfan »

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4074 dnia: Wrzesień 04, 2009, 06:13:03 pm »
Można tak powiedzieć jednak mnie bardzo podpasywały postacie poboczne.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4075 dnia: Wrzesień 05, 2009, 12:51:35 am »
Miałem już nic o tym anime nie pisać, ALE skoro jestem osobą co BARDZO nie lubi przerywać oglądania raz zaczętego anime (no chwilami porzucałem, ale to już takie bardzo denerwujące było lub w inny sposób beznadziejne) więc obejrzałem je do KOŃCA.
Special A to taka zwariowana komedia Shoujo dla dziewczyn. No owszem klasa specjalna lecz można mieć wrażenie, że to dwuznaczne określenie bo normalni to oni nie byli.
To taka grupka 7 najlepszych uczniów choć mieli różne dziwne cechy.
Ogólnie to jedno najgorszych (i najbrzydszych wizualnie) anime jakie miałem nieszczęście zobaczyć (Ai Yori Aoshi było nawet trochę lepsze). Ogólnie ten gatunek shoujo to chyba w 80 procentach dno choć dużo tego nie oglądałem więc tylko tak przypuszczam. Itazura na Kiss to też było shoujo , a było świetne. Genialne Vampire Knight również. Główna bohaterka w VK była taka jak powinna być i nie było tam jakichś denerwujących bab jak w tym głupim Special A. Przykładowo ta Akira to najbardziej denerwująca postać w tym durnym anime. No jakaś kompletna furiatka głównie wobec jednego kolegi z klasy, który zresztą lubi być przez nią bity. Ogólnie jak można pozwalać się bić ? To jakiś absurd i w żadnym komediowym anime tego nie akceptuję jeśli ma być dla żartów lub bez żadnego sensownego powodu (no chyba, że anime jest wartościowe pod innym względem i naprawdę dobrze zrobione, ale to jedno na sto).
90 procent zachowań w tym anime to takie bzdury, że doszczętnie miażdżą to anime i oczywiście można powiedzieć, że ONO MIAŁO TAKIE BYĆ, ale w taki sposób to można każdy gniot usprawiedliwić.
Ta niemowa co mówiła, że nie może mówić bo oszczędza głos do śpiewania (który zresztą jest taki obrzydliwy że innych niszczy) była fajna lecz ciągłe pisanie na kartce nie ma logicznego wyjaśnienia i jest kolejnym niesamowitym idiotyzmem w tym anime.

Ogólnie wszystkie postacie miały co najmniej po jednym odcinku i z praktycznie żadną nie było nic ciekawego.
Później doszła jakaś w różowych włosach i też kompletnie stuknięta bo na każde nawet niewinne kłamstwo reagowała ogromną agresją i biła taką osobę (zapewne tylko chłopaka jak w to głupich anime bywa).

Prawie wszystkich w tym anime wepchnęli w jakieś pary choć koszmarnie to sztuczne bo były parami tylko w odcinkach im poświęconych, a kiedy indziej wyglądało tak samo jak zawsze.

Ode mnie 4/10 i na więcej nie zasługuje.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4076 dnia: Wrzesień 08, 2009, 10:39:11 am »
Zaopatrzyłem się we wszystkie sezony City Huntera. Uwielbiam tę kreskę z późnych lat 80. ;-)
I'd like to be a tree

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4077 dnia: Wrzesień 08, 2009, 01:57:14 pm »
Wpadłem na ten sam pomysł, tylko zaopatrywanie trochę wolniej mi idzie.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4078 dnia: Wrzesień 08, 2009, 02:20:59 pm »
Bo i sporo tego. Ale odpuść sobie ostatnią, Angel Heart. Porażka.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4079 dnia: Wrzesień 08, 2009, 03:21:40 pm »
Jest na to pewien szybki sposób. Istnieje sobie taka akcja, gdzie zgłaszasz się do organizatora, wybierasz jedną z ~300 paczek po 10 DVD każda (jedynie niezlicencjonowane u nas tytuły) i taka paczuszka przychodzi do ciebie priorytetem. Nic nie płacisz, jedynie po tygodniu odsyłasz ją na podany adres. Zbawienie dla ludzi ze słabszym łączem ;-)
I'd like to be a tree

 

anything