trawa

Autor Wątek: "Lśnienie" - co wpierw, film, czy książka?  (Przeczytany 5708 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dGrey

"Lśnienie" - co wpierw, film, czy książka?
« dnia: Październik 06, 2007, 05:04:55 pm »
Witam.

Temat do tych, co i widzieli "Lśnienie" S. Kubrick'a, i czytali książkę. Jestem w kolejce w bibliotece po książkę i mam film. Jak myślicie, lepiej zaczekać i wpierw przeczytać książkę, czy spokojnie można obejrzeć film i bez lektury?

Offline fakingshit

"Lśnienie" - co wpierw, film, czy książka?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 26, 2007, 02:40:17 pm »
kubrick przedstawil bardzo subiektywna wizje "lśnienia", king sie na niego nawet obrazil za popelnienie tego filmu:)

wg mnie zawsze lepiej przeczytac najpierw ksiazke pozniej obejrzec film

Offline Neamis

"Lśnienie" - co wpierw, film, czy książka?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 10, 2007, 08:11:54 pm »
Ja pierwszy oglądnęłam film, teraz czytam książkę. Film to rzeczywiście bardzo luźna ekranizacja "Lśnienia" i można go oglądnąć przed przeczytaniem książki, jednak wiele szczegółów pozostanie wtedy nie za bardzo zrozumianych. Polecam więc dowolną kolejność, ale jednak oba warianty, wtedy powstanie całość.

Offline Animus

Odp: "Lśnienie" - co wpierw, film, czy książka?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 30, 2008, 11:54:40 pm »
Według mnie jednak gdy mamy do czynienia z książką i ekranizacją danej pozycji, powinniśmy w pierwszej kolejności sięgnąć po książkę i samemu stworzyć jej obraz w swojej głowie a pózniej skonfrontować to z obrazem reżysera.

Offline MrE

  • Młodszy Terminator
  • **
  • Wiadomości: 122
  • Total likes: 0
  • no donnie, these men are Comics Fans
Odp: "Lśnienie" - co wpierw, film, czy książka?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 08, 2008, 03:32:50 pm »
Odpowiedź jest oczywista że od książki od czego się zaczyna adaptacje od pierwowzoru.
I'm a master for these cookies

 

anything