Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1614594 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5730 dnia: Wrzesień 22, 2018, 06:17:34 pm »
Messiah CompleX to X-Men: Messiah Complex (one-shot), Uncanny X-Men #492–494; X-Men #205–207; New X-Men #44–46; X-Factor #25–27.
X-Men: Second Coming to Second Coming: Prepare, Second Coming #1–2, Uncanny X-Men #523–525, New Mutants #12–14, X-Men: Legacy #235–237, X-Force #26–28.
Wydanie samych eventów jest bez sensu, tak można pisać elaboraty na kilkanaście stron, ale chyba nie o to chodzi w czytaniu komiksów.

Cały czas o tym trąbicie, że przydałoby się to wydać, ale jak wydawca wznawia Astonishing X-men, które jest jedną z najlepszych serii o mutantach, to czytam "nie będę brał tego tomu bo mam to w WKKM". Jeśli w ten sposób chcecie go zachęcić do wydania czegokolwiek o mutantach to życzę powodzenia.
Odniosłem wrażenie, że trochę brakuje wcześniejszej podbudowy i tie-inów, gdyż niektóre wątki wydawały się nie do końca zrozumiałe.
I piszesz mi coś jeszcze takiego, a chcesz aby wydać same eventy? Poszukaj sobie na forum co pisałem odnośnie tego Kryzysu, co by się przydało wydać. Poszukaj także jak najlepiej wydać te eventy bo o tym tez pisałem.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2018, 06:20:40 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5731 dnia: Wrzesień 22, 2018, 06:20:26 pm »
No to co ma zrobić, kupić trzeci raz to samo  :cool:

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5732 dnia: Wrzesień 22, 2018, 06:21:13 pm »
No to co ma zrobić, kupić trzeci raz to samo  :cool:
Ja kupiłem nowe wydanie, mając pierwsze od Muchy.   :cool:

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5733 dnia: Wrzesień 22, 2018, 06:26:05 pm »
Ja też kupie, tylko najpierw muszę przeczytać wszystko co nakupiłem przez te promocje, także nieprędko. :cool:

Offline death_bird

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5734 dnia: Wrzesień 22, 2018, 06:31:39 pm »
No to co ma zrobić, kupić trzeci raz to samo  :cool:
Ja kupiłem i mam dwa razy to samo. Częściowo z myślą żeby mieć jednolicie, częściowo żeby "wesprzeć" Muchę (choć w sytuacji zakupu z podwójnym rabatem brzmi to trochę dziwnie).
Cały czas o tym trąbicie, że przydałoby się to wydać, ale jak wydawca wznawia Astonishing X-men, które jest jedną z najlepszych serii o mutantach, to czytam "nie będę brał tego tomu bo mam to w WKKM". Jeśli w ten sposób chcecie go zachęcić do wydania czegokolwiek o mutantach to życzę powodzenia.
Nie wiem kto tak pisze, ale widzę, że na takim Bonito zostało raptem 12 egzemplarzy. Czyli schodzi.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5735 dnia: Wrzesień 22, 2018, 06:33:06 pm »
Czyli nie opłaca się wydawać nowych rzeczy, tylko to co się sprzedaje  :cool:

Offline Szekak

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5736 dnia: Wrzesień 22, 2018, 06:38:02 pm »
Mi się ten run bardzo podobal i jak dzięki wznowieniu Mucha pociągnie dalej to takiego wznawiania bym chciał zawsze. Miałem wydanie WKKM i Muchowe, Muchowego się pozbyłam i kupilem nowe w powiększony formacie, bo szkoda miejsca na duble, o ile nie mają panoramy. xD

Offline Murazor

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5737 dnia: Wrzesień 22, 2018, 06:39:47 pm »
Dajcie spokój z tym. Czy ktokolwiek z was czytał oba mutancie eventu? Zapominajcie że między nimi są jeszcze dwa crossover. Wydanie wspomnianych eventów bez serii New X-men (tych o młodych mutantach, nie Morrisona), bez X-factor, bez X-force, bez X-men/Legacy, bez Uncanny X-men, to jest minimum a jeszcze jest New Mutants i Cable.
Czytałem całość i przesadzasz. Ogromnie. Wystarczy wiedzieć o co chodzi z 'no more mutants'. Same eventy (Messiah Complex, War i Second Coming) plus X-Force (nawet bez Necroshy by uszło, a jak z nią to są 2 grube tomy) by starczyło - bardziej wyrwane z kontekstu rzeczy się ukazują i ludzie jakoś wiedzą o co chodzi, nie rób ze wszystkich debili. Dodałbym Cable, bo przeżywa fajne przygody z Hope.

Oczywiście wiedząc więcej można to dużo lepiej odebrać, widząc po kolei jak rośnie nagonka na mutantów, jak oni żyją w strachu, jak boją się wyginąć. To buduję tylko (lub aż, ale bez znajomości nie będzie tego brakować) więź emocjonalną.

Reszta to jest mega rozbudowa uniwersum, a ta drogą nie da się iść, bo zawsze będzie coś powiązanego. Za chwilę brakowało by Ci Avengersów Normana i wydarzeń w San Francisco, a to wiedzie do całego Reign i tak dalej i dalej i dalej. A na fali X-Force Remendera mogliby pójść dalej (czyli w tył) i wydac serię Kyle'a i Yosta.

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5738 dnia: Wrzesień 22, 2018, 07:16:36 pm »
Ty uważasz, że nie potrzebne to co ja proponuję, a mówisz o wydaniu Cable, którego wg mnie można pominąć. Spoko nie będę się spierał, częściowo masz rację. Ale sam piszesz  że buduje to emocjonalna relacje z postaciami i chyba o to chodzi aby w jakiś sposób komiksy oddziaływały na czytelnika.

Offline Murazor

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5739 dnia: Wrzesień 22, 2018, 07:38:16 pm »
Tylko Ty napisałeś, że się nie da wydać bez 5, czy 6 innych serii, bo będzie bez sensu. A tak naprawdę wystarczy 5 tomów (3 z eventami). Cable bym dodał jedynie przez Hope, bo skoro wszystko o nią chodzi to przydałoby się ją poznać. Co innego z masą mutantów, którzy się przewiną tworząc społeczność, ale nic nie wnosząc poza kilkoma zdaniami na kilkanaście tomów całej historii.

No tak, oddziaływanie będzie większe jak wiesz/przeczytałeś więcej, ale wg mnie trylogia + X-Force byłaby i tak świetną lekturą :) Niestety w naszym małym komiksowie nie unikniemy braków :sad:

Offline Antari

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5740 dnia: Wrzesień 22, 2018, 09:08:01 pm »
Cały czas o tym trąbicie, że przydałoby się to wydać, ale jak wydawca wznawia Astonishing X-men, które jest jedną z najlepszych serii o mutantach, to czytam "nie będę brał tego tomu bo mam to w WKKM". Jeśli w ten sposób chcecie go zachęcić do wydania czegokolwiek o mutantach to życzę powodzenia.
No sorry ale chyba nie pijesz w tym momencie do mnie? Sprzedałem wydanie WKKM za bezcen i kupiłem wydanie Muchy, które jest kapitalne za swoją cenę.

Poza tym nie rozumiem o co ci tak naprawdę chodzi? Nie chcesz żeby to wydali? Kto na tym zyska? Czytelnik, który nie dostanie tych historii? Czyli Twoje rozwiązanie - nie wydawać w ogóle nic z mutantami albo lecieć po kolei od linijki, bo inaczej nie ma to sensu (dla Ciebie).

Jeżeli chodzi o akapit odnośnie mojej opinii na temat Kryzysu, to wyciągasz zdania z kontekstu i skaczesz z różnych tematów. Poza tym w Egmontowskim Kryzysie nie ma takiego wstępu jaki był w Uncanny X-Force w wydaniu Muchy.

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5741 dnia: Wrzesień 28, 2018, 02:26:19 pm »
Portugalska Mucha odpowiedziała komuś na FB, że w przyszłym roku wyda Jupiter`s Circle.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5742 dnia: Wrzesień 28, 2018, 02:35:25 pm »
Wcześniej też zapowiedzieli na przyszły rok nowego Kick-Ass'a  :smile:   

Offline laf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5743 dnia: Październik 01, 2018, 09:59:41 am »
Wcześniej też zapowiedzieli na przyszły rok nowego Kick-Ass'a  :smile:
Ale nowego nowego, czy wznowienie starego?

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5744 dnia: Październik 01, 2018, 10:28:12 am »
Nowego.

 

anything