Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1615837 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ciezka_rozkmina

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5580 dnia: Lipiec 25, 2018, 09:55:50 am »
Szkoda, że ta seria nie trafiła do Non Stop Comics.
Mnie osobiście przeraża tempo wydawania kolejnych tomów przez NSC. Przy obecnej klęsce urodzaju i tak ledwo wyrabiam z kupowaniem komiksów w miarę na bieżąco.
Poza opóźnieniem Descendera IMO Mucha wydaje komiksy w satysfakcjonującym tempie.
Ale ja mam zaczęte sporo serii jednocześnie i nigdzie mi się nie śpieszy. Jeśli ktoś chce się skupić na kilku wybranych to chyba faktycznie lepiej wybrać oryginalne wydania niż czekać kilka lat na zebranie całości po Polsku.

Offline Murazor

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5581 dnia: Lipiec 25, 2018, 10:06:02 am »
Właśnie klęska urodzaju jest powodem, przez który chciałbym serie (zwłaszcza zakończone) szybciej. Czytam teraz więcej serii, ogólnie więcej komiksów i mam problem, bo coraz częściej nie pamiętam szczegółów poprzednich tomów, a mając dużo na liście 'do przeczytania' nie za bardzo mam chęć powtarzać starsze tomy, tylko po to żeby sobie coś przypomnieć (np: przy Chew i 9 tomach jest to już duży problem).

Ktoś może napisać, że w oryginale dana seria dłużej wychodziła - okej, ale to jest inna sytuacja, zwłaszcza przy zakończonych seriach.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5582 dnia: Lipiec 25, 2018, 10:15:30 am »
Z Muchą może być teraz tak że ludzie będą odkładać ich nowe serie do czasu aż wyjdzie kilka tomów a w tym czasie będą brać coś co wychodzi w szybkim tempie od NSC czy Egmont.

Offline bambule

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5583 dnia: Lipiec 25, 2018, 10:20:03 am »
Właśnie klęska urodzaju jest powodem, przez który chciałbym serie (zwłaszcza zakończone) szybciej. Czytam teraz więcej serii, ogólnie więcej komiksów i mam problem, bo coraz częściej nie pamiętam szczegółów poprzednich tomów, a mając dużo na liście 'do przeczytania' nie za bardzo mam chęć powtarzać starsze tomy, tylko po to żeby sobie coś przypomnieć (np: przy Chew i 9 tomach jest to już duży problem).

Ktoś może napisać, że w oryginale dana seria dłużej wychodziła - okej, ale to jest inna sytuacja, zwłaszcza przy zakończonych seriach.
Zawsze zostaje rozwiązanie - seria półkownikowa - pierwszy tom podszedł, poczekam aż serię będę mieć w komplecie i dopiero polecę z czytaniem po całości :wink:


Mucha ma ileś serii rozpoczętych, wydawanie 2-3 komiksów na miesiąc w sumie nie jest złym planem - naprawdę najmocniej na rynku miesza gigant i w sumie to powoli zaczyna przypominać początek wieku.

Offline ciezka_rozkmina

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5584 dnia: Lipiec 25, 2018, 11:14:19 am »
Zawsze zostaje rozwiązanie - seria półkownikowa - pierwszy tom podszedł, poczekam aż serię będę mieć w
Ja w tym momencie mam chyba ze cztery czy pięć większych serii odłożonych "na później" na tej zasadzie. Głównie Vertigo z Egmontu.
Z dłuższych serii Muchy czytam Sagę - komiks na tyle zapada w pamięć, że nie mam żadnego problemu z powrotem do świata przedstawionego nawet po dłuższej przerwie między kolejnymi tomami.
Oczywiście czytanie prawie na bieżąco np. Paper Girls od NSC też ma swój urok.  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5585 dnia: Lipiec 25, 2018, 11:50:46 am »
Co do Sagi to się trzeba będzie szykować się na to, że na kolejne tomy przyjdzie poczekać dłużej, ponieważ twórcy robi sobie przerwę

https://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/saga-goes-indefinite-hiatus-image-comics-title-goes-dark-year-1129613
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2018, 12:16:11 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline ciezka_rozkmina

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5586 dnia: Lipiec 25, 2018, 12:13:10 pm »
To smutna wiadomość ale z drugiej strony lepiej żeby autor odpoczął ten rok - w świecie komiksu to nie jest bardzo długa przerwa -  i wrócił do serii z nowymi pomysłami (o ile wróci a nie zostawi zaczętą serię jak np. Wytches Snydera...  :roll: ) niż się wypalił i zaliczył spadek formy. Mam tylko nadzieję, że 54 zeszyt (jeszcze nie czytałem) zamyka ten pierwszy cykl jakaś sensowną klamrą fabularną.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5587 dnia: Lipiec 25, 2018, 12:15:50 pm »
U nas i tak jeszcze 2 tomy do wydanie to akurat wrócą z przerwy  :smile:
 

Offline gobender

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5588 dnia: Lipiec 25, 2018, 12:22:45 pm »
Sagę kupuje w zbiorczych wiec i tak miedzy nimi jest 100 lat przerwy. Teraz będzie po prostu 101 ;)

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5589 dnia: Lipiec 25, 2018, 12:45:15 pm »
U nas i tak jeszcze 2 tomy do wydanie to akurat wrócą z przerwy  :smile:
Mucha wydaje po dwa tomy Sagi na rok, więc będzie dłuższa przerwa i tak.

Offline nazareth

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5590 dnia: Lipiec 25, 2018, 08:48:47 pm »
@nazareth
W miarę rozumiem twój punkt widzenia, chociaż nie do końca się zgadzam :smile:
Cieszę się, że w miarę się zrozumieliśmy. Nie wymagam żebyś się ze mną zgadzał.

No to jest tragedia dla mnie, miały być 3 tomy w tym roku, drugi ma miesiąc obsuwy, a trzeci był planowany na grudzień, więc pewnie spadnie na 2019 :doubt:
Dokładnie, więc koniec będzie na bank w 2020 roku.

Swoją drogą mam nadzieję, że UX-F i Zaćmienie dobitnie uzmysłowią Muszce, że grubsze tomy to lepsze rozwiązanie.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5591 dnia: Lipiec 25, 2018, 08:51:08 pm »
Mucha wydaje po dwa tomy Sagi na rok, więc będzie dłuższa przerwa i tak.
Siódma w listopadzie a ósma nie wiadomo kiedy. W katalogu ile tomów na ten rok?  :smile: Myślę że 9 mogą wydać nawet we wrześniu przyszłego roku.

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5592 dnia: Lipiec 26, 2018, 02:24:06 am »
Siódma w listopadzie a ósma nie wiadomo kiedy. W katalogu ile tomów na ten rok?  :smile: Myślę że 9 mogą wydać nawet we wrześniu przyszłego roku.
Siódmy tom wyszedł w zeszłym roku. Ósmy jest zapowiedziany na jesień. Zostaje 9 tom, który jeszcze nawet w USA nie miał premiery i po nim ma być przerwa. I pewnie Mucha by też wydała ten tom, bo jak do tej pory wydawała po 2 tomy na rok, jeden w pierwszym półroczu, a drugi w drugim. O to mi chodziło, bo to jedna z lepiej sprzedających się u nich serii, już kilka razy było tak, że na festiwalach zabrakło na stoisku najnowszej części.

Offline pioma10

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5593 dnia: Lipiec 26, 2018, 02:09:38 pm »
Siódmy tom wyszedł w zeszłym roku. Ósmy jest zapowiedziany na jesień. Zostaje 9 tom, który jeszcze nawet w USA nie miał premiery i po nim ma być przerwa.


Przy tym jak się kończy 9 tom, to nic dziwnego, że po nim będzie przerwa.

Offline jeanvanhamme

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5594 dnia: Lipiec 26, 2018, 10:42:22 pm »
edit: do usunięcia, news był nieświeży
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2018, 09:28:02 am wysłana przez jeanvanhamme »