trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1614922 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5535 dnia: Lipiec 16, 2018, 11:04:06 pm »
OHC często jest wzbogacony dodatkami albo zbiera po 2 tpb więc tak, są z reguły grubsze.


Nie nie nie. Rozmowa wyszła z tezy, że gdyby Mucha ten sam materiał wydała nie w OHC a w HC (mowa o Fade Out), to byłoby więcej miejsca na półce.

Offline Gazza

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5536 dnia: Lipiec 17, 2018, 08:23:35 am »

Nie nie nie. Rozmowa wyszła z tezy, że gdyby Mucha ten sam materiał wydała nie w OHC a w HC (mowa o Fade Out), to byłoby więcej miejsca na półce.
Zatem zdecydowanie masz rację. :)

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5537 dnia: Lipiec 17, 2018, 09:21:32 am »
Dokładnie a jakby na miękko wszytko wydawali, to byłoby jeszcze więcej miejsca. :biggrin:

Offline -gościu-

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5538 dnia: Lipiec 17, 2018, 09:32:59 am »
A jakby w ogóle nie wydawali, to byłoby jeszcze więcej miejsca!

Offline LucasCorso

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5539 dnia: Lipiec 17, 2018, 09:44:31 am »
A jakby w ogóle nie wydawali, to byłoby jeszcze więcej miejsca!


Ale nie na dysku...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline midar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5540 dnia: Lipiec 17, 2018, 09:49:12 am »
Dokładnie a jakby na miękko wszytko wydawali, to byłoby jeszcze więcej miejsca. :biggrin:


I najlepiej w maleńkim formacie. Telewizory też niech produkują tylko 14 cali, a samochody tylko Smart. To, że ktoś nie ma miejsca na półce nie jest żadnym powodem, żeby ludzie nie mogli wreszcie czerpać przyjemności z pięknie i ekskluzywnie wydanych komiksów.


Jak ktoś nie ma miejsca, niech przestanie kupować, a nie jęczeć, że za duże i za dużo.


Ps. xanar te uwagi nie są skierowane do Ciebie, wykorzystałem tylko ten (żartobliwy, jak rozumiem) post.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5541 dnia: Lipiec 17, 2018, 10:10:22 am »
To, że ktoś nie ma miejsca na półce nie jest żadnym powodem, żeby ludzie nie mogli wreszcie czerpać przyjemności z pięknie i ekskluzywnie wydanych komiksów.
Przyjemność identyczna w obu przypadkach bo komiks w środku taki sam  :smile: Scream wszystko wydaje "pięknie i ekskluzywnie" i widać co się dzieje. To jest mega niemądre żeby wszystko jak leci wydawać w ten sposób.

Egmont od dawna wie co z czym się je i teraz idealnie wydają SC/HC  :smile: Co u Egmont ostatnio podrożało przez słabą sprzedaż? DC Deluxe w OHC.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2018, 10:18:17 am wysłana przez JanT »

Offline laf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5542 dnia: Lipiec 17, 2018, 10:23:48 am »
Co u Egmont ostatnio podrożało przez słabą sprzedaż? DC Deluxe w OHC.
O, masz wyniki sprzedaży poszczególnych serii i linii wydawniczych? Podziel się tą informacją.  :wink:

Ostatnio też był lament, że WKKDC podrożała, więc pewnie słabo się sprzedaje i z pewnością zakończy się na 60-tym tomie. A tu proszę - kolekcja została przedłużona.

Offline LucasCorso

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5543 dnia: Lipiec 17, 2018, 10:29:50 am »
Jak ktoś nie ma miejsca, niech przestanie kupować, a nie jęczeć, że za duże i za dużo.

Ja się w żadnym wypadku nie podpisuję pod jęczeniem odnośnie półek... Cchesz być kolekcjonerem, to ponoś wszelkie tego konsekwencje.

Ja otwarcie protestuję przeciwko błędnemu i utwierdzającemu stereotypy podejściu wydawców.
(Z kilkoma nielicznymi, acz chlubnymi wyjątkami) jawnie przyklepali oni już sztuczny i niesprawiedliwy podział, według któego istnieją już tylko komiksy dla dzieci i młodzieży wydawane na miękkko albo komiksy dla "wyrobionego" (  :roll:  ) czytelnika pakowane od razu w jak największy, najtwardszy i powodujący największą erekcję format...


Spora częśc wydawnych w Polsce komiksów, które wydawcy chcieliby formatem zmienić w arcydzieła sztuki graficznej, to komiksy dobre lub zaledwie poprawne. WIele z nich sprawia przyjemność również w minimalistycznej formie i pompowanie formatu nie ma żadnego umotywowania poza łechtaniem ego wydawcy i nielicznych "kolekcjonerów"


Nie oszukujmy się... Większość komiksów nadaje się tylko do czytania. Nie każdy OHC to ozdoba kolekcji. Nie każdy jest klejnotem godnym ekspozycji.


Dla mnie to nic innego niż jakaś forma bańki spekulacyjnej...
I czyni więcej szkody niż pożytku...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5544 dnia: Lipiec 17, 2018, 10:45:36 am »
marudzenie o SC/HC - check
marudzenie o braku miejsca na półkach - check
wyciąganie trupa z szafy - check
marudzenie o błędach w druku - .......

Czy ktoś z obecnych tu czytał Wampiry, które wydała Mucha? Po opiniach znalezionych w sieci, które są dobre, zastanawiam się czy go nie zakupić.

Co u Egmont ostatnio podrożało przez słabą sprzedaż? DC Deluxe w OHC.
A nie podrożało to czasem przez to, że są problemy z drukiem DC Deluxe w takim formacie. Ktoś kiedyś o tym wspominał. Zaznaczam DC Deluxe jest drukowane w innej drukarni niż komiksy Muchy (a patrząc jakie były problemy z wydrukiem ostatniego tomu Nemo w krainie snów przez Krakersa, to bym się wcale nie zdziwił, że tak jest przyczyna).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2018, 10:52:29 am wysłana przez mkolek81 »

Offline midar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5545 dnia: Lipiec 17, 2018, 10:47:01 am »
Przyjemność identyczna w obu przypadkach bo komiks w środku taki sam  :smile: Scream wszystko wydaje "pięknie i ekskluzywnie" i widać co się dzieje. To jest mega niemądre żeby wszystko jak leci wydawać w ten sposób.

Co się dzieje? Ludzie chętnie kupują Manarę w tym formacie, czekają na Białego Lamę i 2 tom Technokapłanów, o Incalu nie wspominając. Tempo siadło przez kilka słabszych tytułów i rzucanie się ciągle na nowe tytuły, zamiast kończenia zaczętych. Zgoda, że nie wszystkie tytuły się nadają i są godne OHC, ale to co robi Mucha bardzo mi się podoba, zwłaszcza jak daje całość w jednym tomie (niestety rzadko).

Egmont od dawna wie co z czym się je i teraz idealnie wydają SC/HC  :smile: Co u Egmont ostatnio podrożało przez słabą sprzedaż? DC Deluxe w OHC.
Skąd wiesz, że przez słabą? A może przez dobrą? Może zweryfikowali kalkulację cenową z zupełnie innego powodu.
Takie Vertigo zdecydowanie wolałbym w większym formacie (Hellboya i BBPO też).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2018, 10:52:50 am wysłana przez midar »

Offline laf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5546 dnia: Lipiec 17, 2018, 10:53:05 am »
@LucasCorso
Zapewne masz rację pisząc, że
Nie każdy OHC to ozdoba kolekcji. Nie każdy jest klejnotem godnym ekspozycji.
choć trzeba pamiętać, że jest odczucie subiektywne. Bo np. Ty stwierdzisz, że Iron Fist Brubakera takim klejnotem jest, a Dziedzictwo Jowisza już nie, a ktoś inny stwierdzi zupełnie odwrotnie. Ja tam się cieszę, że Mucha daje obecnie sporo OHC (zaczęło się chyba od Sprawiedliwości) i liczę na więcej.

Poza tym trzeba pamiętać o jednej rzeczy: według Muchy format OHC nie ma wpływu na cenę, więc dlaczego nie wrzucić danego komiksu w OHC.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5547 dnia: Lipiec 17, 2018, 11:36:19 am »
A nie podrożało to czasem przez to, że są problemy z drukiem DC Deluxe w takim formacie.
A wcześniej tych problemów nie było?  :smile:

Skąd wiesz, że przez słabą? A może przez dobrą? Może zweryfikowali kalkulację cenową z zupełnie innego powodu.
Było też o tym że Catwoman i WW nie są "gorące"  :smile: I już tu chyba nie będziemy dostawać mniej popularnych postaci chyba że coś w stylu tego Planetary.

Też się przy tym nie chcę jakoś upierać ale jedyne co tak widocznie podrożało u Egmont to DC Deluxe w OHC.

Takie Vertigo zdecydowanie wolałbym w większym formacie (Hellboya i BBPO też).
Ja tam się bardziej rozpisuję o SC/HC bo jak już "musi" być ten HC to niech i będzie to "O" wcześniej  :smile:
Hellboya też żałuję że nie jest choć taki jak DC Deluxe.

Poza tym trzeba pamiętać o jednej rzeczy: według Muchy format OHC nie ma wpływu na cenę, więc dlaczego nie wrzucić danego komiksu w OHC.
Ale druk może być droższy tylko Mucha nie zwiększa ceny.

Czy ktoś z obecnych tu czytał Wampiry, które wydała Mucha? Po opiniach znalezionych w sieci, które są
To i Twierdzi Pereira to są jedyne tytuły jakie opuściłem od Muchy w ostatnich latach  :smile:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2018, 11:53:56 am wysłana przez JanT »

Offline 79ers

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5548 dnia: Lipiec 17, 2018, 11:39:06 am »
Ja się w żadnym wypadku nie podpisuję pod jęczeniem odnośnie półek... Cchesz być kolekcjonerem, to ponoś wszelkie tego konsekwencje.

... a jak ktoś cche być tylko zwyczajnym szarym komiksiarzem czytaczem-zbieraczem, który do podziwiania malarstwa nie potrzebuje podpisanych obrazów Durera, Malczewskiego czy Turnera na ścianie w gościnnym?
Był taki czas, że komiksy kupowałem sporadycznie(obowiązkowo nowy Thorgal + okazje) a większość sił i wolnych środków szło na ccg. W tamtej "społeczności", z którą się nie utożsamiałem ale byłem przez ten nałóg zmuszony żeby w jej ramach funkcjonować, wszystko musiało być w stanie mint/near mint, foil, full art, limited, exclusiv i nie dotykać, za długo nie oglądać .... Tam to dopiero była przestrzeń dla januszobiznesów, sprzedajesz = a to szmata, wycieruch, karta bez wartości, kupujesz = od nas towar ekstra, x10,x100. Dlatego obecnie wkurza mnie nawet folia na komiksach = komiks kupiony i postawiony na półce, jeszcze w folii ??? Albo jeszcze lepsze - "raz czytany" - to po ponownej lekturze blaknie? Byćmoże to co nazywamy błędem drukarskim w rzeczywistości jest efektem wyczytania  :shock: :shock:   Dla manii komiksowej mam jednak więcej wyrozumiałości i częściowo ją rozumiem.

Gdyby tak Mucha wprowadziła chociaż jeden ze swoich tytułów na listę lektur  :wink: , w miejsce Kartoteki Różewicza albo Sklepów cynamonowych Schultza  :idea:

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5549 dnia: Lipiec 17, 2018, 11:45:54 am »
Czy ktoś z obecnych tu czytał Wampiry, które wydała Mucha? Po opiniach znalezionych w sieci, które są dobre, zastanawiam się czy go nie zakupić.
Podrzucam moją opinię:
https://moviesroom.pl/popkultura/komiksy/wampiry-recenzja-komiksu/
Myślę, że warto spróbować dla samej kreski. Fabularnie jest bardzo dobrze w pierwszej połowie, w kolejnej nieco gorzej, ale nadal na wysokim poziomie. Ciekawy mix motywów, niejednoznaczne zakończenie, kontekst historyczny, który warto zgłębić. Generalnie wszystko na plus :) Polecam, Iza Małysz