Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1615523 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sum41

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5520 dnia: Lipiec 16, 2018, 12:59:33 pm »
No przydałoby się w końcu  :smile: Ale bardziej obstawiam Captain America po Iron Fistcie. Po co ten spoiler?
Masz na mysli tę serię/ volume Capa z rysunkami Steva Eptinga?  Brałbym!
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5521 dnia: Lipiec 16, 2018, 02:02:14 pm »
Masz na mysli tę serię/ volume Capa z rysunkami Steva Eptinga?  Brałbym!
Tak ale już wiadomo że w tym przypadku na pewno nie chodzi o Capa tylko duet Bru/Philips.

Offline laf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5522 dnia: Lipiec 16, 2018, 02:08:19 pm »
Ogólnie to mnie trochę wkurza, że Mucha to takie milusie wydawnictwo, a coraz mniej od nich kupuję.
A ja wręcz przeciwnie  :biggrin: . W zeszłym roku kupiłem od nich tylko 3 pozycje, a w tym na półmetku już 6. I to nie jest ostatnie słowo  :wink:

Offline dziku77

  • Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystk
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5523 dnia: Lipiec 16, 2018, 02:28:11 pm »
Jak już ktoś napisał gdyby Descendera wydał ktoś inny to bym brał, a tak niepotrzebnie super exclusive oversized  deluxe polish edition  :evil: ... w Iron Fist normalny amerykański format również by nie zaszkodził  :idea:

Co do pustych przestrzeni bijących bielą to rekordowy pod tym względem jest moim zdaniem Profesor Filutek.


Nie rozumiem twoich zastrzeżeń co do formatu, skoro Mucha twierdzi że druk komiksu takiej wielkości kosztuje ich tyle samo i nie ma to wpływu na cenę.

Offline Antari

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5524 dnia: Lipiec 16, 2018, 03:56:15 pm »
Nie ma już argumentu dlaczego mieliby drukować w gorszym formacie, skoro odpadła cena ale niektórzy nadaj próbują cisnąć swoją krucjatę. Z ilością miejsca to też mit. Moje 4 tomy Alias od Muchy (standard HC) zajmują więcej niż Omnibus. To, że Mucha przeszła w całości na OHC to niezmiernie pozytywna zmiana. Liczę, że kiedyś Egmont się przysiądzie np. z klasyką Marvela.

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5525 dnia: Lipiec 16, 2018, 04:08:31 pm »
Oversized wpływa na wysokość komiksu, nie jego grubość - za półce zajmuje dokładnie tyle samo miejsca, bo wymiar grzbietu jest w końcu taki sam ;)

Offline Bartek Gawron

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5526 dnia: Lipiec 16, 2018, 04:40:33 pm »
Bardzo lubie czytac to forum, bo to jest dla mnie po prostu podsluchiwanie rozmow z wymiaru-gdzies-obok. Semiotyczny fantom interferujący z szara rzeczywistoscia, w ktora zostalem bez pytania wrzucony.

Halo, halo, czy mnie słyszycie?! Jesli odbieracie moje sygnaly rownie wyraznie, jak ja odbieram Wasze, to wiedzcie, ze tam, gdzie jestem ja, z oversizem jest tak, ze wszystko zalezy od tego, jak sie zorientuje oversize względem bocznych ścian połki. Jak sie taki oversize polozy na polce, to wtedy wysokosc tak jakby zamienia sie w grubosc i na polce zajmuje wiecej miejsca.

Czy u Was też tak jest? A moze inaczej? Jesli inaczej, to jak inaczej?
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5527 dnia: Lipiec 16, 2018, 04:57:09 pm »
Nie znam nikogo, kto ma powyżej 100 komiksów i tak kładzie komiksy na półkach, gdyż sam robi sobie szkodę jeśli chodzi o organizację miejsca. Przykre, ale prawdziwe.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5528 dnia: Lipiec 16, 2018, 05:38:17 pm »
A jak ktoś ma półki na które OHC jest za wysokie?  :smile: Dla mnie mogą wszystko tak puszczać gdy cena ta sama.

Z ilością miejsca to też mit.
Z ilością miejsca to chodziło zawsze o SC/HC. Chude tomy powinny być w SC a nie w żadnym HC czy OHC. Ewentualnie w OSC  :smile:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2018, 05:44:31 pm wysłana przez JanT »

Offline LucasCorso

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5529 dnia: Lipiec 16, 2018, 05:46:30 pm »
Wspomniałbym czynnik dotyczący pakowania do plecaka HC vs OHC, ale tyle razy już o tym tutaj pisałem, że nie mam pomysłu na jakieś oryginalne podejscie do tematu...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Bartek Gawron

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5530 dnia: Lipiec 16, 2018, 06:09:17 pm »
A Ty znów z tą matematyką i to jeszcze na dodatek podstępnie, ze nie powiem - złośliwie. Przecież wszyscy tutaj wiemy, że problem plecakowy jest NP zupełny. W takiej beznadziejnej sytuacji złożonościowej nie pozostaje nic innego, jak kupic sobie plecak OHC, a plecak HC dac dziecku na Fistaszki. I sprawa załatwiona.

@misiokles: Dziekuję za odpowiedz, pomimo iz rzeczywiscie - jak teraz o tym rozmyślam - jest to przykre, choć bez wątpienia prawdziwe.
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5531 dnia: Lipiec 16, 2018, 06:09:28 pm »
A tak naprawdę Mucha nie może konkurować cenowo z Egmontem czy NSC i sobie wymyślili OHC żeby ludzie mniej jęczeli na ceny.

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5532 dnia: Lipiec 16, 2018, 06:39:05 pm »
@misiokles: Dziekuję za odpowiedz, pomimo iz rzeczywiscie - jak teraz o tym rozmyślam - jest to przykre, choć bez wątpienia prawdziwe.
Rozumiem, że w wymiarze-gdzieś-obok nie kupuje się komiksów frankofońskich. Gdyż one standardowy format mają zauważalnie większy niż amerykańskie oversized. To dopiero męczarnia na półce je układać!

Offline Gazza

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5533 dnia: Lipiec 16, 2018, 09:40:28 pm »
Oversized wpływa na wysokość komiksu, nie jego grubość - za półce zajmuje dokładnie tyle samo miejsca, bo wymiar grzbietu jest w końcu taki sam ;)
OHC często jest wzbogacony dodatkami albo zbiera po 2 tpb więc tak, są z reguły grubsze.

Offline karampuk

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5534 dnia: Lipiec 16, 2018, 09:57:28 pm »
Z tego co odpowiedział redaktor Muchy, ma być "coś"* jeszcze zapowiedziane Brubakera na 2019.


Fakt, że redaktor Muchy odpowiada na luźno rzucone pytanie o to, czy coś jeszcze pojawi się Bru/Philipsa, znaczy tylko tyle, że redaktor Muchy posiada pewną wiedzę na temat stanu praw autorskich dzieł wspomnianego duetu. A resztę informacji przekaże odpowiednie wydawnictwo (których na rynku istnieje kilka) w czasie, który uzna za stosowne. Proszę bez spekulacji, które rosną do rozmiaru plotek i niemal pewności.

 

anything