Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1609787 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5415 dnia: Czerwiec 24, 2018, 06:51:23 pm »
To jest nazwa narkotyku a jakoś np "speed'a" nikt nie tłumaczy na "prędkość".

A ten film z Eminemem to Ósmy Kilometr?  :biggrin:
Śmieszkuj dalej, ale odpowiedź już mam na FB.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5416 dnia: Czerwiec 24, 2018, 06:55:47 pm »
Śmieszkuj dalej, ale odpowiedź już mam na FB.
"Redakcja doszła do wniosku, że tytuł MPH będzie niezrozumiały dla większości przypadkowych czytelników"

Czyli podobnie jak ze zmianą okładki Zaćmienia "Bo ludzie mylą z Fatale"  :smile: 

Offline -gościu-

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5417 dnia: Czerwiec 24, 2018, 06:56:03 pm »
Ale rzeczywiście tłumaczenie akurat tego tytułu, może budzić wątpliwości. Dotąd chyba zawsze mile tłumaczono na mile, a nie na kilometry. Nie tylko Ósma mila, ale Zielona Mila, Mila księżycowego światła... chyba, że dziś "Mila" to zastrzeżony znak sieci supermarketów  :cool:

Offline 79ers

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5418 dnia: Czerwiec 24, 2018, 07:09:33 pm »
Dla niedzielnego czytelnika mogłoby to powodować potencjalne problemy z ogarnięciem co które itd.

Można wydać polski The Fade Out z tymi czarnymi kropkami i czytelnik chwilę się zastanowi, będzie cwany i weźmie polskie wydanie a później zareklamuje u sprzedawcy, że tych kropek nie było jak brał z półki i czy można coś taniej  :smile:

...ogólnie i szczególnie cieszę się, że kolejny B/P nadchodzi.

PS.
mph mogli zostawić albo nie zamieniać mil/kilometry -  to trochę tak jakby dać powiat/dzielnicę/gminę/sołectwo Harrow zamiast hrabstwo
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2018, 07:16:08 pm wysłana przez 79ers »

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5419 dnia: Czerwiec 24, 2018, 07:44:53 pm »
Mila miłą, tylko że tu mamy tu oryginalny skrót MPH, który nie każdy może od razu kojarzyć.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2018, 02:09:25 am wysłana przez mkolek81 »

Offline -gościu-

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5420 dnia: Czerwiec 24, 2018, 07:59:02 pm »
Mila miłą, tylko że tu mamy tu oryginalny skrót MPH, który nie każdy może od razu kojażyć.


Ale z tym kojarzeniem, to trochę takie tłumaczenie na siłę. Bo czy "Km/h" jako tytuł, brzmi lepiej niż "MPH"? A i tak oba tytuły brzmią tajemniczo dla potencjalnego nabywcy. O tyle, o ile nie mam problemu z "Zaćmieniem", to już z tytułem z nazwą narkotyku, z zamianą mili na kilometr, mam. To było niepotrzebne.

Offline 79ers

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5421 dnia: Czerwiec 24, 2018, 08:30:50 pm »
Mila miłą, tylko że tu mamy tu oryginalny skrót MPH, który nie każdy może od razu kojażyć.

Nie zakładajmy zaraz, że każdy sięgający po komisy to przedszkolak/małolat(komiks mama kupiła) albo analfabeta. Z wypowiedzi Kolegów, zdjęć waszych zbiorów, itp,itd widać wyraźnie że każdy ma jakieś doświadczenia, przemyślenia, często zainteresowania  pozakomiksowe - nie traktujmy się więc wzajemnie jak kretynów. Czy ktoś nie zalapał, że mph to mph?  :roll:

Nie aż tak dawno(2012) w kinach była Bitwa pod Wiedniem - film o polskiej historii zrobiony tak żeby na zachodzie zrozumieli. Większej bzdury w ostatnich latach w naszych filmach historycznych nie było(może podobnie wypadła Korona królów i Natasza z karabinem maszynowym) i ten Abraham prowadzący wojsko polskie do zwycięstwa  :doubt:

 

Offline Arthaniel

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5422 dnia: Czerwiec 24, 2018, 08:37:17 pm »
Czyli podobnie jak ze zmianą okładki Zaćmienia "Bo ludzie mylą z Fatale"  :smile:

To akurat imo całkiem sensowne tłumaczenie - nie zdziwiłbym się, gdyby ktoś nie w temacie uznał, że to ciąg dalszy. Tamta portugalska okładka jest baaaardzo podobna do okładek Fatale.

W ogóle ta okładka z maszyną do pisania bardzo mi się podoba, nie wiem, co się ludzie czepiają. Choć fakt, te czarne plamki są kompletnie bez sensu.

Co do tytułu. Komiks w końcu jest o scenarzyście, a "fade out" to w języku scenarzystów taki odpowiednik "The end". Gdyby przeczytać wydane na naszym rynku publikacje dot. scenariopisarstwa, "Fade out" tłumaczony jest niekiedy jako "ściemnienie", ale większość - zwłaszcza współcześnie wydawanych pozycji - stawia jednak na oryginalną formułkę.

Offline Antari

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5423 dnia: Czerwiec 24, 2018, 11:44:00 pm »
Mnie bardziej by pasował the Fade Out jak w oryginale ale będę narzekał. Mieliśmy "Przebudzenie" mamy i "Zaćmienie". Jedyne co dziwi to ta okładka. Czemu nie dali tej z Deluxe? Skoro postawili na OHC to byłby naprawdę najlogiczniejszy wybór i mielibyśmy naprawdę mocno zbliżony do wydania zagranicznego odpowiednik. Ciekawe co z grzbietem zrobili  :lol:

Offline mack3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5424 dnia: Czerwiec 25, 2018, 12:37:54 am »
Jedyne co dziwi to ta okładka. Czemu nie dali tej z Deluxe?
Pewnie dlatego, że ta im się bardziej podobała/ uznali, że najlepiej sprzeda tytuł. Prawdę mówiąc ta z Deluxe'a mnie osobiście się mniej podoba, zarówno niż ta portugalska jak i ta z maszyną. Osobiścia do okładki nic nie mam. Mam skojarzenia z Bartonem Finkiem. Dla mnie klimatyczna i na plus.

Offline mibartek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5425 dnia: Czerwiec 25, 2018, 06:53:39 am »
Dla mnie tak samo. Wg mnie maszyna najlepsza z 3 przedstawionych okładek.

Offline wonaps

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5426 dnia: Czerwiec 25, 2018, 06:26:57 pm »

Zdecydowanie polecam. Mucha jakosciowo zawsze na poziomie. Chew albo Alias to sa pierwsze z brzegu tytuly ktore od nich moge z czystym sumieniem polecic.
Dzieki właśnie przeczytałem Chew pierwszy tom;) Kolejne zdecydowanie do zakupienia;)

Offline Nafciarz

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5427 dnia: Czerwiec 25, 2018, 08:48:23 pm »
Dzieki właśnie przeczytałem Chew pierwszy tom;) Kolejne zdecydowanie do zakupienia;)


Super, zdecydowanie genialna seria ktora o dziwo jakos cichaczem u nas przechodzi.

Offline robbirob

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5428 dnia: Czerwiec 26, 2018, 01:57:44 pm »
Dla mnie tak samo. Wg mnie maszyna najlepsza z 3 przedstawionych okładek.
Mam identycznie.

A ogólnie, to jakoś kurde oczekiwałem, że Mucha trochę nadgoni swoje plany, a tu dwa komiksy.

Offline 79ers

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5429 dnia: Czerwiec 26, 2018, 02:28:45 pm »
Bo coraz drożej w komiksowym świecie  :doubt: . Pomimo że bale, festiwale, promocje i wyprzedaże to i tak nie kupisz wszystkiego co byś chciał(chyba, że akurat możesz - tego nie wiem). Wydawcy też nie sprzedają pewnie tyle ile by chcieli albo z ekonomicznego punktu  widzenia powinni.

 

anything