Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1614776 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marvelek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5340 dnia: Maj 24, 2018, 09:35:05 pm »
Natomiast wydaje mi się, że jest rzeczą całkowicie naturalną, że "Puls" jest oceniany w kontekście poprzedniej serii.


Z jednej strony tak, bo w końcu to kontynuacja, ale z drugiej to już nie MAX.

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5341 dnia: Maj 25, 2018, 06:57:01 am »
"odpoczywa"
Mucha standardowo rzuca premiery na FK i po kilka sztuk do sklepów, a do szerszej dystrybucji i dyskontów trafiają dopiero po miesiącu. Zawsze tak było.
Jeśli żyjesz na alternatywnej Ziemi, to zapewne masz rację i mogę tylko wyrazić słowa ubolewania. Bo "u nas" nowości Muchy są dostępne 24h w każdym większym sklepie.

Offline mappy

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5342 dnia: Maj 25, 2018, 06:10:34 pm »
Ale on ma przecież rację. Od zawsze tak było, że wrzucali małą ilość do dystrybucji, a większość szła na festiwal.

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5343 dnia: Maj 26, 2018, 05:42:24 pm »
Ale on ma przecież rację. Od zawsze tak było, że wrzucali małą ilość do dystrybucji, a większość szła na festiwal.
Nigdy nie miałem żadnego problemu z kupnem komiksu Muchy zaraz po festiwalu i nie zauważyłem, aby była mała ilość w dystrybucji. Inaczej, jak ktoś czeka na promocje rzędu 38, 40 i więcej rabatu, to zawsze będzie narzekał, że coś jest słabo dystrybuowane. A wydawca nie musi wysyłać swoich komiksów do wszystkich sklepów internetowych.

Offline nazareth

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5344 dnia: Maj 26, 2018, 06:05:14 pm »
Zgadzam się z tym co napisał Motyl, nie zauważyłem, żeby z tym były jakieś problemy.
Gildia po festiwalach brała towar Muchy do siebie, stąd na drugi dzień po weekendzie miała już dostępne (ktoś o tym już pisał). A inne sklepy po 2-3 dniach roboczych.
W ty roku na Gildii Mucha pojawiła się w poniedziałek, w środę czy czwartek Mucha była na Bonito i na FŚ. Nie widzę więc problemu. A już na pewno nie ma co mówić że po miesiącu trafiają ich tytuły do dystrybucji.

Offline Murazor

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5345 dnia: Maj 26, 2018, 06:08:03 pm »
Czyli zle zrozumiales albo nie doczytales. Pisal wyraznie, ze do dyskontow trafia pozniej, a teraz mu to potwierdziles. I nie widzialem narzekania, a czyste zauwazenie faktu. I oczywiscie, ze wydawca nie musi wysylac, ale komiksy Muchy sa dostepne w bonito od kilku lat (z mala przerwa), wiec mozna oczekiwac, ze sie tam pojawia. Jezeli planowaliby nie wysylac, mysle, ze by o tym poinformowali. Jak raz mialo miejsce.
W tamtym roku (przy powodziach) rzeczywiscie komiksy pojawily sie z duzym opoznieniem, bo naklad na festiwal mial priorytet. I nie tylko Muchy wtedy byly pozniej

Offline nazareth

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5346 dnia: Maj 26, 2018, 06:27:34 pm »
Czyli zle zrozumiales albo nie doczytales. Pisal wyraznie, ze do dyskontow trafia pozniej, a teraz mu to potwierdziles. I nie widzialem narzekania, a czyste zauwazenie faktu. I oczywiscie, ze wydawca nie musi wysylac, ale komiksy Muchy sa dostepne w bonito od kilku lat (z mala przerwa), wiec mozna oczekiwac, ze sie tam pojawia. Jezeli planowaliby nie wysylac, mysle, ze by o tym poinformowali. Jak raz mialo miejsce.
W tamtym roku (przy powodziach) rzeczywiscie komiksy pojawily sie z duzym opoznieniem, bo naklad na festiwal mial priorytet. I nie tylko Muchy wtedy byly pozniej
Ale że co niby potwierdziłem? jeanvanhamme pisał o tym, że do dyskontów komiksy Muchy trafiają miesiąc później, po festiwalach. Wyraźnie napisałem, że Gildia miała w poniedziałek, a Bonito (i aros) miał w środę. Sprawdzałem na bieżąco, bo chciałem dorzucić do zamówienia Wampiry.
To dwa dni robocze różnicy, nie miesiąc. Więc niczego nie potwierdziłem, a wręcz odwrotnie starałem się udowodnić, że tekst "do szerszej dystrybucji i dyskontów trafiają dopiero po miesiącu" jest nieprawdziwy.

Offline Murazor

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5347 dnia: Maj 26, 2018, 06:35:18 pm »
Uh. Do Motyla to bylo :) ktory pisal, ze nie ma problemow z kupnem - no chyba, ze czeka sie na 40 % rabat. Wtedy sa. No a jean pisal o dyskontach, czyli wysokich rabatach, wiec Motyl potwierdzil, ze sa czasami problemy z dostepnoscia.

Offline nazareth

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5348 dnia: Maj 26, 2018, 06:55:17 pm »
Uh. Do Motyla to bylo :smile: 
Ok, teraz rozumiem :)

Ale nadal fakt, że "problem" z dostępnością to raczej kwestia dni i to kilku, nie kilkunastu, a tym bardziej nie tygodni, czy miesiąca.

Offline mappy

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5349 dnia: Maj 26, 2018, 07:01:25 pm »
No to ja też prostuję bo nie doczytałem, że chodzi o miesiąc.Komiksy Muchy pojawiają się z poślizgiem kilku dni.Sam teraz czekałem do czwartku z zakupem nowości na Bonito bo widniały tylko w zapowiedziach.

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5350 dnia: Maj 27, 2018, 10:08:17 pm »
Majowe nowości Muchy miały prapremierę na KW, a datę premiery podawaną przez wydawcę w notach prasowych 22 maja, czyli wtorek. Na gildii nowości były w poniedziałek, w dyskontach pojawiły się w środę. To jest raptem jeden dzień różnicy od podawanej daty przez wydawcę. Jeśli ktoś pisze, że czeka miesiąc po festiwalu, to nie mija się z prawdą tylko bezczelnie łże.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5351 dnia: Czerwiec 02, 2018, 07:09:43 am »


Scenariusz: John Layman
Rysunki i kolory: Rob Guillory
Tłumaczenie: Robert Lipski
Wydawnictwo: Mucha Comics
Liczba stron: 160
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN 978-83-65938-16-9
Wydanie pierwsze
Cena okładkowa: 59,00 zł
Premiera: 12 czerwca 2018

Tony Chu, agent federalny i cybopata potrafiący odbierać wrażenia z tego, co zjada, jest zapracowany jak nigdy. Stara się ułożyć sobie życie. Właśnie zawarł związek małżeński i urabia sobie ręce po łokcie, prowadząc kolejne śledztwa, przez które trafia w najdalsze zakątki globu.
Tymczasem osoby znajdujące się najbliżej Chu zmawiają się, by dopaść brutalnego zabójcę, który zamordował siostrę bliźniaczkę Tony’ego. W spisku tym bierze udział także nastoletnia córka Tony’ego, jego partner z pracy oraz jego arcywróg!
Oto kolejna historia z wielokrotnie nagradzanej serii komiksowej o gliniarzach, przestępcach, kucharzach, kanibalach i jasnowidzach.
Tom zawiera zeszyty Chew #41–45 oraz powalającą, pojedynczą historię z zeszytu specjalnego Chew: Warrior Chicken Poyo.
„KURCZĘ PIECZONE to jak dotąd najkrwawsza, najtragiczniejsza, najbardziej wyciskająca łzy oraz wzbudzająca gniew historia w całej serii”.
ComicsWaitingRoom.com
„Jeden z nieodmiennie zabawnych tytułów ostatnich pięciu lat...
Nie ma ani jednego słabego zeszytu”.
Multiversity.com
„Jeszcze więcej przemocy niż zwykle!”
CXPulp.com

Chyba jeszcze dziś i jutro kolejne zapowiedzi  :) Niby w kolejce The Fade Out i MPH ale nic nie wiadomo.

Offline -gościu-

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5352 dnia: Czerwiec 02, 2018, 10:08:02 am »
Chyba jeszcze dziś i jutro kolejne zapowiedzi  :smile: Niby w kolejce The Fade Out i MPH ale nic nie wiadomo.


Pewne info, czy gdybanie?


Dobrze jakby wszystkie czerwcowe nowości puścili w tym samym terminie...

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5353 dnia: Czerwiec 02, 2018, 10:50:02 am »
Pewne info, czy gdybanie?
Chyba wyraźnie jest napisane  :smile: (za bardzo to "pisze" mam wkręcone  :doubt: )
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2018, 11:00:07 am wysłana przez JanT »

Offline -gościu-

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5354 dnia: Czerwiec 02, 2018, 11:05:06 am »
Napisane jest "chyba jeszcze dziś kolejne zapowiedzi...", więc dla mnie to gdybanie. Wystarczyło potwierdzić.

 

anything