Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 780464 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline endriu84

• Młodszy Terminator
  • **
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5355 dnia: Maj 24, 2018, 12:26:28 am »
Planuję wydatki na kolejne miesiące i nowa JJ: http://marvel.wikia.com/wiki/Jessica_Jones_Vol_1 stanęła u mnie pod znakiem zapytania.
Warto to tykać czy lepiej pozostać ze starym dobrym Aliasem?

Czy macie jakieś swoje godne polecenia miejsca, gdzie można znalezc recenzje dot. amerykanskich publikacji?

Offline Archie

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • Member of the Secret Six
« Odpowiedź #5356 dnia: Maj 24, 2018, 08:24:12 am »
Warto, ale pierwsza historia jest niemrawa. Później wątek Marii Hill jest lepszy, a konfrontacja z Purple Manem to bardzo dobre pożegnanie Bendisa z Marvelem. Numer w którym Purple Man i Jess po prostu rozmawiają był dla mnie bardziej emocjonujący niż 90% innych komiksów, które wydał Marvel ostatnimi laty. Przy okazji warto też sprawdzić "Infamous Iron Mana" Bendisa, bo jego podejście do Dooma jest inne, ciekawe, a to jak domyka wątek Dooma w aktualnej serii Iron Mana (konfrontacja z łotrami, których pozamykał) jest również bardzo sprawnie poprowadzone (i narysowane).
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline LordDisneyland

• Zbrojmistrz bracki
« Odpowiedź #5357 dnia: Maj 24, 2018, 10:27:03 am »
@endriu84- najczęściej korzystam z goodreads, po jakimś czasie zwracam uwagę głównie na opinie osób o guście zbliżonym do mojego. Dzięki temu poznałem kilka dobrych tytułów, na które sam nie zwróciłbym uwagi. Jednak nie powiem, zebym polecał tę stronę z całego serca  :D  W końcu to opinie czytelników takich jak my [a czasem drażniąco innych :D ] , zawsze istnieje możliwość, że się na czymś natniesz...

Poza tym, bezustannie zadaję pytania dotyczące nieznanych mi tytułów na gildii :) . Sporo pytań :) I najczęściej dostaję satysfakcjonującą odpowiedź.

Offline endriu84

• Młodszy Terminator
  • **
« Odpowiedź #5358 dnia: Maj 24, 2018, 11:54:08 am »
@Archie, @LordDisneyland
Dzięki za Wasze odpowiedzi.

Offline Marvelek

• Terminator
  • **
« Odpowiedź #5359 dnia: Maj 24, 2018, 05:13:54 pm »
Zmogłem "Puls" i w zasadzie można napisać jedno: "Jessica wykastrowana".  :doubt:

Co ciekawe odbiór "Pulsu" byłby inny, gdyby nie poprzedzało go "Alias" :smile: "Puls" to kawał dobrego komiksu i myślę, że błędne jest jego oceniane w kontekście "Alias". To jednak gatunkowo coś zupełnie innego. Jak dla mnie rzecz przyzwoita i fajnie, że to dostaliśmy, no i jak każdy czekam na październikową Jessicę :smile:

Offline death_bird

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #5360 dnia: Maj 24, 2018, 08:19:37 pm »
Co ciekawe odbiór "Pulsu" byłby inny, gdyby nie poprzedzało go "Alias" :smile: "Puls" to kawał dobrego komiksu i myślę, że błędne jest jego oceniane w kontekście "Alias". To jednak gatunkowo coś zupełnie innego. Jak dla mnie rzecz przyzwoita i fajnie, że to dostaliśmy, no i jak każdy czekam na październikową Jessicę :smile:
Sam pisałem, że ten komiks nie jest zły tylko zupełnie nie pasuje do JJ, którą znamy z "Alias". Natomiast wydaje mi się, że jest rzeczą całkowicie naturalną, że "Puls" jest oceniany w kontekście poprzedniej serii.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Marvelek

• Terminator
  • **
« Odpowiedź #5361 dnia: Maj 24, 2018, 09:35:05 pm »
Natomiast wydaje mi się, że jest rzeczą całkowicie naturalną, że "Puls" jest oceniany w kontekście poprzedniej serii.

Z jednej strony tak, bo w końcu to kontynuacja, ale z drugiej to już nie MAX.

Offline Motyl

• Redakcja KZ
  • Pisarz bracki
  • *
« Odpowiedź #5362 dnia: Maj 25, 2018, 06:57:01 am »
"odpoczywa"
Mucha standardowo rzuca premiery na FK i po kilka sztuk do sklepów, a do szerszej dystrybucji i dyskontów trafiają dopiero po miesiącu. Zawsze tak było.
Jeśli żyjesz na alternatywnej Ziemi, to zapewne masz rację i mogę tylko wyrazić słowa ubolewania. Bo "u nas" nowości Muchy są dostępne 24h w każdym większym sklepie.

Online mappy

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #5363 dnia: Maj 25, 2018, 06:10:34 pm »
Ale on ma przecież rację. Od zawsze tak było, że wrzucali małą ilość do dystrybucji, a większość szła na festiwal.

Offline Motyl

• Redakcja KZ
  • Pisarz bracki
  • *
« Odpowiedź #5364 dnia: Maj 26, 2018, 05:42:24 pm »
Ale on ma przecież rację. Od zawsze tak było, że wrzucali małą ilość do dystrybucji, a większość szła na festiwal.
Nigdy nie miałem żadnego problemu z kupnem komiksu Muchy zaraz po festiwalu i nie zauważyłem, aby była mała ilość w dystrybucji. Inaczej, jak ktoś czeka na promocje rzędu 38, 40 i więcej rabatu, to zawsze będzie narzekał, że coś jest słabo dystrybuowane. A wydawca nie musi wysyłać swoich komiksów do wszystkich sklepów internetowych.

Offline nazareth

• Młodszy Czeladnik
« Odpowiedź #5365 dnia: Maj 26, 2018, 06:05:14 pm »
Zgadzam się z tym co napisał Motyl, nie zauważyłem, żeby z tym były jakieś problemy.
Gildia po festiwalach brała towar Muchy do siebie, stąd na drugi dzień po weekendzie miała już dostępne (ktoś o tym już pisał). A inne sklepy po 2-3 dniach roboczych.
W ty roku na Gildii Mucha pojawiła się w poniedziałek, w środę czy czwartek Mucha była na Bonito i na FŚ. Nie widzę więc problemu. A już na pewno nie ma co mówić że po miesiącu trafiają ich tytuły do dystrybucji.

Offline Murazor

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #5366 dnia: Maj 26, 2018, 06:08:03 pm »
Czyli zle zrozumiales albo nie doczytales. Pisal wyraznie, ze do dyskontow trafia pozniej, a teraz mu to potwierdziles. I nie widzialem narzekania, a czyste zauwazenie faktu. I oczywiscie, ze wydawca nie musi wysylac, ale komiksy Muchy sa dostepne w bonito od kilku lat (z mala przerwa), wiec mozna oczekiwac, ze sie tam pojawia. Jezeli planowaliby nie wysylac, mysle, ze by o tym poinformowali. Jak raz mialo miejsce.
W tamtym roku (przy powodziach) rzeczywiscie komiksy pojawily sie z duzym opoznieniem, bo naklad na festiwal mial priorytet. I nie tylko Muchy wtedy byly pozniej

Offline nazareth

• Młodszy Czeladnik
« Odpowiedź #5367 dnia: Maj 26, 2018, 06:27:34 pm »
Czyli zle zrozumiales albo nie doczytales. Pisal wyraznie, ze do dyskontow trafia pozniej, a teraz mu to potwierdziles. I nie widzialem narzekania, a czyste zauwazenie faktu. I oczywiscie, ze wydawca nie musi wysylac, ale komiksy Muchy sa dostepne w bonito od kilku lat (z mala przerwa), wiec mozna oczekiwac, ze sie tam pojawia. Jezeli planowaliby nie wysylac, mysle, ze by o tym poinformowali. Jak raz mialo miejsce.
W tamtym roku (przy powodziach) rzeczywiscie komiksy pojawily sie z duzym opoznieniem, bo naklad na festiwal mial priorytet. I nie tylko Muchy wtedy byly pozniej
Ale że co niby potwierdziłem? jeanvanhamme pisał o tym, że do dyskontów komiksy Muchy trafiają miesiąc później, po festiwalach. Wyraźnie napisałem, że Gildia miała w poniedziałek, a Bonito (i aros) miał w środę. Sprawdzałem na bieżąco, bo chciałem dorzucić do zamówienia Wampiry.
To dwa dni robocze różnicy, nie miesiąc. Więc niczego nie potwierdziłem, a wręcz odwrotnie starałem się udowodnić, że tekst "do szerszej dystrybucji i dyskontów trafiają dopiero po miesiącu" jest nieprawdziwy.

Offline Murazor

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #5368 dnia: Maj 26, 2018, 06:35:18 pm »
Uh. Do Motyla to bylo :) ktory pisal, ze nie ma problemow z kupnem - no chyba, ze czeka sie na 40 % rabat. Wtedy sa. No a jean pisal o dyskontach, czyli wysokich rabatach, wiec Motyl potwierdzil, ze sa czasami problemy z dostepnoscia.

Offline nazareth

• Młodszy Czeladnik
« Odpowiedź #5369 dnia: Maj 26, 2018, 06:55:17 pm »
Uh. Do Motyla to bylo :smile: 
Ok, teraz rozumiem :)

Ale nadal fakt, że "problem" z dostępnością to raczej kwestia dni i to kilku, nie kilkunastu, a tym bardziej nie tygodni, czy miesiąca.