Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1615406 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5325 dnia: Maj 18, 2018, 03:36:24 pm »
laf- nie róbcie tego, panie kolego, nie rezygnujcie z Northlanders. Przeczytaj choćby pojedynczy zeszyt, np. #17,"The Viking Art of Single Combat"
 https://www.amazon.com/Northlanders-Viking-Single-Combat-Comic/dp/B002Q20HLW
To naprawdę dobra komiksowa robota jest.

Offline gobender

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5326 dnia: Maj 22, 2018, 07:59:20 pm »
Rysunki w Twierdzi Pereira są FE NO ME NAL NE! Wydanie też świetne, ofsecik w środku gra idealnie. Gdyby okładka była niepowlekana to było 100/100. Nie mogę się doczekać az to przeczytam (co przy aktualnej górce wychodzi mniej więcej w 2049  :doubt: )

Offline Gazza

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5327 dnia: Maj 22, 2018, 08:17:30 pm »
I bardzo mnie to cieszy  :smile: .
Niestety mając tyle dobra na rynku komiksowym (a do tego prenumerując kolekcję SBM) trzeba dokonywać wielu wyborów poprzez rezygnację z kilku serii. Po prostu wszystkiego nie da rady się zbierać i nie chodzi tylko o kasę, miejsce na półkach oraz czas potrzebny na przeczytanie również ma znaczenie. Zresztą dobrze o tym wiesz  :wink: . Stąd też moja decyzja o rezygnacji z The Pulse, jak i US-M, Runaways czy Northlanders i Sweet Tooth z Vertigo oraz Paper Girls z NSC (i wielu innych dobrych serii czy one-shotów)
Z przykrością zgadzam się i łączę w dylemacie. Gdy ponad 30 lat temu zaczynałem przygodę z komiksem marzyłem o takim rynku jak dziś nastał. A dziś martwi mnie już tylko: z czego zrezygnować, co kosztem czego (nie samym komiksem po 40stce się żyje), albo jak  żonie wytłumaczyć kolejną statuę np Hulka... 😂
Ale akurat Pulse swoje miejsce na półce znajdzie... 😎

Offline Voitas

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5328 dnia: Maj 23, 2018, 04:48:21 pm »
Też macie problemy ze znalezieniem Uncanny X-Force t.2 w sklepach? Przez chwilę był dostępny, a teraz nigdzie nie ma. Jakoś szybko...

Offline peta18

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5329 dnia: Maj 23, 2018, 05:51:42 pm »
Spokojnie, pojawi sie jeszcze.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5330 dnia: Maj 23, 2018, 06:19:22 pm »
Też macie problemy ze znalezieniem Uncanny X-Force t.2 w sklepach? Przez chwilę był dostępny, a teraz nigdzie nie ma. Jakoś szybko...
Na gildii 3-4 dni trzeba czekać a zastanawiałem się czemu mi tak późno majową paczkę wysłali, bo właśnie dopiero teraz kupiłem 2 tom 

Offline nazareth

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5331 dnia: Maj 23, 2018, 06:37:58 pm »
Spokojnie, pojawi sie jeszcze.
Dokładnie, pierwsze zatowarowanie się skończyło, sklepy czekają na dostawy. A Mucha pewnie odpoczywa po Komiksowej :)

Offline jeanvanhamme

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5332 dnia: Maj 23, 2018, 09:54:14 pm »
Dokładnie, pierwsze zatowarowanie się skończyło, sklepy czekają na dostawy. A Mucha pewnie odpoczywa po Komiksowej :smile:
"odpoczywa"
Mucha standardowo rzuca premiery na FK i po kilka sztuk do sklepów, a do szerszej dystrybucji i dyskontów trafiają dopiero po miesiącu. Zawsze tak było.

Offline Voitas

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5333 dnia: Maj 23, 2018, 10:14:07 pm »
to będzie czas na dozbieranie kasy :)

endriu84

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5334 dnia: Maj 24, 2018, 12:26:28 am »
Planuję wydatki na kolejne miesiące i nowa JJ: http://marvel.wikia.com/wiki/Jessica_Jones_Vol_1 stanęła u mnie pod znakiem zapytania.
Warto to tykać czy lepiej pozostać ze starym dobrym Aliasem?

Czy macie jakieś swoje godne polecenia miejsca, gdzie można znalezc recenzje dot. amerykanskich publikacji?

Offline Archie

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5335 dnia: Maj 24, 2018, 08:24:12 am »
Warto, ale pierwsza historia jest niemrawa. Później wątek Marii Hill jest lepszy, a konfrontacja z Purple Manem to bardzo dobre pożegnanie Bendisa z Marvelem. Numer w którym Purple Man i Jess po prostu rozmawiają był dla mnie bardziej emocjonujący niż 90% innych komiksów, które wydał Marvel ostatnimi laty. Przy okazji warto też sprawdzić "Infamous Iron Mana" Bendisa, bo jego podejście do Dooma jest inne, ciekawe, a to jak domyka wątek Dooma w aktualnej serii Iron Mana (konfrontacja z łotrami, których pozamykał) jest również bardzo sprawnie poprowadzone (i narysowane).
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline LordDisneyland

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5336 dnia: Maj 24, 2018, 10:27:03 am »
@endriu84- najczęściej korzystam z goodreads, po jakimś czasie zwracam uwagę głównie na opinie osób o guście zbliżonym do mojego. Dzięki temu poznałem kilka dobrych tytułów, na które sam nie zwróciłbym uwagi. Jednak nie powiem, zebym polecał tę stronę z całego serca  :D  W końcu to opinie czytelników takich jak my [a czasem drażniąco innych :D ] , zawsze istnieje możliwość, że się na czymś natniesz...

Poza tym, bezustannie zadaję pytania dotyczące nieznanych mi tytułów na gildii :) . Sporo pytań :) I najczęściej dostaję satysfakcjonującą odpowiedź.



endriu84

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5337 dnia: Maj 24, 2018, 11:54:08 am »
@Archie, @LordDisneyland
Dzięki za Wasze odpowiedzi.

Offline Marvelek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5338 dnia: Maj 24, 2018, 05:13:54 pm »
Zmogłem "Puls" i w zasadzie można napisać jedno: "Jessica wykastrowana".  :doubt:

Co ciekawe odbiór "Pulsu" byłby inny, gdyby nie poprzedzało go "Alias" :smile: "Puls" to kawał dobrego komiksu i myślę, że błędne jest jego oceniane w kontekście "Alias". To jednak gatunkowo coś zupełnie innego. Jak dla mnie rzecz przyzwoita i fajnie, że to dostaliśmy, no i jak każdy czekam na październikową Jessicę :smile:

Offline death_bird

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5339 dnia: Maj 24, 2018, 08:19:37 pm »
Co ciekawe odbiór "Pulsu" byłby inny, gdyby nie poprzedzało go "Alias" :smile: "Puls" to kawał dobrego komiksu i myślę, że błędne jest jego oceniane w kontekście "Alias". To jednak gatunkowo coś zupełnie innego. Jak dla mnie rzecz przyzwoita i fajnie, że to dostaliśmy, no i jak każdy czekam na październikową Jessicę :smile:
Sam pisałem, że ten komiks nie jest zły tylko zupełnie nie pasuje do JJ, którą znamy z "Alias". Natomiast wydaje mi się, że jest rzeczą całkowicie naturalną, że "Puls" jest oceniany w kontekście poprzedniej serii.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

 

anything