Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1615836 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5310 dnia: Maj 14, 2018, 08:49:06 am »
Nie wiadomo też co będzie z JJ w SBM  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5311 dnia: Maj 14, 2018, 09:13:05 am »
Starlight. Ktoś mógłby dać znać cokolwiek na temat tych komiksów?
Odnośnie tego jednego co mogę napisać. Historia skupia się na podstarzałym bohaterze, który za młodu trafił do innego świata pełnego kosmitów i stał się tam bohaterem. Wrócił na ziemię do swojej ukochanej, z którą założył rodzinę. Mało kto mu wierzy w jego fantastyczne przygody jakie przeżył. Po śmierci żony pojawia się na ziemi kosmita z planety, którą ocalił i prosi go o pomoc a ten się zgadza i wyrusza z nim.
Kreacja świata bardzo przypomina stylistykę syfy lat 60-70 (broń, statki kosmiczne, stroje), jeśli ktoś kojarzy film Flasha Gordon to mniej więcej tak to wygląda, a sama kreska Parlova można powiedzieć, że jest zbliżona do tego co obecnie można zobaczyć w Czarnym Młocie. Sama historia jest zamknięta, czyli to jest taki one-shot.
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2018, 09:36:26 am wysłana przez mkolek81 »

Offline laf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5312 dnia: Maj 14, 2018, 09:49:31 am »
To będziesz miał mniej niż pół historii:
Mam tę świadomość. Istnieje powszechne przeświadczenie (aczkolwiek nie wiem czy słuszne), że The Pulse jest już znacznie słabsze od JJ MAX, tak więc wystarczy mi tylko pierwszy story arc.

Nie wiadomo też co będzie z JJ w SBM  :smile:
Jeśli nie The Pulse to tylko ten pierwszy story arc z JJ vol. 1, który właśnie zapowiedziała Mucha. No chyba, że filmowe wcielenie Defenders (vol. 5), ale to raczej za duża świeżynka.

@mkolek, dzięki.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5313 dnia: Maj 14, 2018, 09:51:17 am »
Jeśli nie The Pulse
To będzie na pewno The Pulse tylko nie wiadomo kiedy u nas wyjdzie w kolekcji.

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5314 dnia: Maj 14, 2018, 09:59:13 am »
@mkolek, dzięki.
I tak ci jestem dłużny jeszcze jedną rzecz, którą mam gotową w połowie, ale brakuje mi czasu aby dokończyć, więc mogę chociaż nadrobić czymś takim tamto opóźnienie.

Offline laf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5315 dnia: Maj 14, 2018, 10:07:08 am »
To będzie na pewno The Pulse tylko nie wiadomo kiedy u nas wyjdzie w kolekcji.
Aa, o czas Ci chodziło. No nie wiadomo, ale jednak zakładam, że będzie w pierwszej 60-ce.

I tak ci jestem dłużny jeszcze jedną rzecz
Czekam cierpliwie. Chociaż jak ostatnio czytałem Wojnę Robinów to było o tym co nieco wspomniane.

Dobra, kończę off-top.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5316 dnia: Maj 14, 2018, 12:27:06 pm »
Ja tez nie wiem, ale badzmy dzentelmenami i nie zabraniajmy kolegom ich ulubionej zabawy w wyliczanki co bedzie i co chca.

No ok, byle z tym Wersalem nie przesadzić, bo ciężko się potem przebić przez dywagacje, żeby dotrzeć do informacji.

Ale z tym Astonishingiem w powiększonym formacie to fajna sprawa! Zaoszczędzili mi przepatrywania kolekcji, czy przypadkiem nie mam kompletu poprzedniego wydania :) Chyba mam, ale to nic, bo i tak kupię powiększone i mam nadzieję, że pociągną serię dalej.

A czy zna ktoś ten Black Magick? Wygląda ciekawie, ale to Rucka... Czy nachalnie propagowany przez niego światopogląd bardzo bije po oczach w tym komiksie?

Offline Archie

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5317 dnia: Maj 14, 2018, 04:26:59 pm »
Rucka bardzo dobrze pisze damskie postacie (w sumie na upartego można powiedzieć, że ciągle pisze jedną postać, która jest lekko zmodyfikowana w zależności od tytułu). Niestety "Black Magic" to jest jakiś jego wypadek przy pracy, bo ten komiks jest po prostu nudny i nie dotrwałem nawet do końca pierwszej historii. Także jedyne co tu bije po oczach to spadek formy. Szkoda, że Mucha nie sięgnęła po Stumptown, bo każde z dwóch pierwszych wydań zbiorczych to zamknięta całosć - bardzo dobre rysunki i fajna, detektywistyczna fabuła.
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2018, 04:35:05 pm wysłana przez Archie »
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline sum41

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5318 dnia: Maj 14, 2018, 08:11:47 pm »
Odnośnie tego jednego co mogę napisać. Historia skupia się na podstarzałym bohaterze, który za młodu trafił do innego świata pełnego kosmitów i stał się tam bohaterem. Wrócił na ziemię do swojej ukochanej, z którą założył rodzinę. Mało kto mu wierzy w jego fantastyczne przygody jakie przeżył. Po śmierci żony pojawia się na ziemi kosmita z planety, którą ocalił i prosi go o pomoc a ten się zgadza i wyrusza z nim.
Kreacja świata bardzo przypomina stylistykę syfy lat 60-70 (broń, statki kosmiczne, stroje), jeśli ktoś kojarzy film Flasha Gordon to mniej więcej tak to wygląda, a sama kreska Parlova można powiedzieć, że jest zbliżona do tego co obecnie można zobaczyć w Czarnym Młocie. Sama historia jest zamknięta, czyli to jest taki one-shot.


Czyli taki pulp to biorę  dzięki M kolek  :smile:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline death_bird

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5319 dnia: Maj 17, 2018, 11:33:00 pm »
Zmogłem "Puls" i w zasadzie można napisać jedno: "Jessica wykastrowana".  :doubt:
Przy czym to nawet nie byłyby złe historyjki gdyby tylko traktowały o kimś zupełnie innym; np. o tej
Spoiler: pokaż
nieszczęsnej zamordowanej reporterce, której nazwiska już nie pamiętam
- w sumie Marvel mógł strzelić sobie serię w stylu "Gotham Central" i skupić się wyłącznie na dniu codziennym nowej pracownicy "Daily Bugle" z gościnnymi udziałami gości w piżamach. To byłoby całkiem ok.
Niestety w kontekście "Alias" klimat rozczarowuje i jak przykładowo długo miałem problemy z rysunkami w serii pierwotnej tak tutaj brakowało mi ich stylistyki okrutnie. Ugrzecznianie i wygładzanie ewidentnie JJ nie służy.
Choć były też dwa nieoczekiwane plusy: primo - strasznie gryzło mnie co się stało
Spoiler: pokaż
z Czarną Wdową po tym jak ją herosi przypalili
i tutaj niespodziewanie dostałem odpowiedź. A secundo: kapitalne pierwsze dwie strony z
Spoiler: pokaż
wieży Avengers
w Annualu; taki lekki klimat w stylu She-Hulk (JJ - gdzieś ty kobieto wylądowała??  :roll: :lol: ).
Teraz nie pozostaje nic innego jak czekać na come back, ale taki porządny: z kolażowymi okładkami, brudnym i przyziemnym klimatem. I zdecydowanie pozbawiony kreskówkowej lekkości. 
P.S. Samo "Musze" wydanie bardzo porządne. Przyjemnie bierze się to do ręki.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline laf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5320 dnia: Maj 18, 2018, 06:56:40 am »
@death_bird, dzięki. Przekonałeś mnie do tego, żeby pozostać tylko przy wydaniu kolekcyjnym. I ja też z niecierpliwością czekam na tą nową JJ z Marvel Now.

Jestem świeżo po zakończeniu pierwszego tomu Alias i w moim pojmowaniu tego komiksu nic się nie zmieniło - to absolutna petarda. Wspaniałe dialogi są tutaj głównym atutem i za każdym razem kiedy Jessica z kimś rozmawia (czy to z detektywem-dupkiem na komisariacie, czy z Carol Danvers w kawiarni) robi to w tak wciągający sposób, że nie sposób się od tego oderwać. Niestety rysunki zupełnie mi nie podchodzą i nawet teraz, po trzecim czytaniu, w ogóle nie jestem przekonany do Gaydosa. Wystarczy porównać okładkę do 8 zeszytu (rysowaną przez Macka) z pierwszą lepszą twarzą Jessiki z całego komiksu. Różnica jest olbrzymia, oczywiście na korzyść Macka.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5321 dnia: Maj 18, 2018, 07:00:28 am »
Wspaniałe dialogi są tutaj głównym atutem i za każdym razem kiedy Jessica z kimś rozmawia (czy to z detektywem-dupkiem na komisariacie, czy z Carol Danvers w kawiarni) robi to w tak wciągający sposób, że nie sposób się od tego oderwać.
Akurat to też jest w The Pusle (jak i Ultimate SM  :smile: ) tylko wiadomo że łagodniejsze.

Offline laf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5322 dnia: Maj 18, 2018, 07:32:06 am »
Akurat to też jest w The Pusle
I bardzo mnie to cieszy  :smile: .
Niestety mając tyle dobra na rynku komiksowym (a do tego prenumerując kolekcję SBM) trzeba dokonywać wielu wyborów poprzez rezygnację z kilku serii. Po prostu wszystkiego nie da rady się zbierać i nie chodzi tylko o kasę, miejsce na półkach oraz czas potrzebny na przeczytanie również ma znaczenie. Zresztą dobrze o tym wiesz  :wink: . Stąd też moja decyzja o rezygnacji z The Pulse, jak i US-M, Runaways czy Northlanders i Sweet Tooth z Vertigo oraz Paper Girls z NSC (i wielu innych dobrych serii czy one-shotów)

Offline death_bird

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5323 dnia: Maj 18, 2018, 08:28:26 am »
@death_bird, dzięki. Przekonałeś mnie do tego, żeby pozostać tylko przy wydaniu kolekcyjnym. I ja też z
niecierpliwością czekam na tą nową JJ z Marvel Now.

Ani przez moment nie przyszło mi do głowy żeby kogokolwiek odstręczać...  :???:
To nie jest zły tytuł. Po prostu nie należy on do tej koncepcji JJ, którą znamy z "Alias".
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline laf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5324 dnia: Maj 18, 2018, 10:24:18 am »
Źle napisałem wcześniej. Powinno być tak:
Utwierdziłeś mnie we wcześniej podjętej decyzji o odpuszczeniu sobie tego komiksu  :smile: . Ale podziękowania pozostają  :smile:

 

anything