Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1636531 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5025 dnia: Grudzień 11, 2017, 08:07:39 am »
W SBM "The Pulse" będzie nie wcześniej jak po czterdziestym tomie a KW wcześniej  :smile:
Zależy którego roku  :lol:

 
Nie widzę żadnego powodu żeby mieli tego nie wydać.

Tylko trzymać kciuki za to wydanie https://www.amazon.com/Jessica-Jones-Pulse-Complete-Collection/dp/0785190864 Po łączonym X-Force myślę że szansa spora  :smile: Pojedynczo to są 3 chudziutkie tomy po 5 zeszytów.

Najlepiej na KW zbiorcze "The Pulse" a na MFKiG pierwszy tom "Jessica Jones"  :biggrin:
To trzeba by pomęczyć ich o to na FB. Przy Alias oraz X-Force było dość duże zainteresowanie oraz dyskusje na FB, teraz tego nie widać w przypadku "Pulse". Można by coś podziałać, bo seria chyba cieszy się sporą popularnością i im się sprzedaje.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5026 dnia: Grudzień 11, 2017, 08:11:00 am »
W SBM "The Pulse" będzie nie wcześniej jak po czterdziestym tomie a KW wcześniej  :smile:
Iron Fist też miał być w kolekcji.
 
Nie widzę żadnego powodu żeby mieli tego nie wydać.
A ja widzę taki, że jest to komiks znacznie słabszy od "Alias". Parę lat temu zachwycony historią Jessiki sięgnąłem natychmiast po "Pulse" i dobrnąłem do jakiegoś 4 czy 5 zeszytu. Wymęczył mnie ten Bagley, a historia - po zaskoczeniach i przewrotnych gierkach z "Alias" - wydała się miałka i nieciekawa.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5027 dnia: Grudzień 11, 2017, 08:15:32 am »
... a 8 marca na Netflixie staruje 2 sezon serialu. Sądzę, że Mucha nie przegapi pewnych korelacji :)

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5028 dnia: Grudzień 11, 2017, 08:18:12 am »
Wymęczył mnie ten Bagley
On tylko 5 zeszytów  :smile:

A ja widzę taki, że jest to komiks znacznie słabszy od "Alias".
Ale i tak lepsze od połowy co u nas wychodzi a na pewno od Origin II  :smile:
 
... a 8 marca na Netflixie staruje 2 sezon serialu. Sądzę, że Mucha nie przegapi pewnych korelacji :smile:
Zwłaszcza że sami mówili że część tytułów pod filmy/seriale (jak np: Outcast, Cage, Iron Fist i oczywiście Alias)  :smile:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2017, 08:21:40 am wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5029 dnia: Grudzień 11, 2017, 08:26:11 am »
A ja widzę taki, że jest to komiks znacznie słabszy od "Alias". Parę lat temu zachwycony historią Jessiki sięgnąłem natychmiast po "Pulse" i dobrnąłem do jakiegoś 4 czy 5 zeszytu. Wymęczył mnie ten Bagley, a historia - po zaskoczeniach i przewrotnych gierkach z "Alias" - wydała się miałka i nieciekawa.
No to przeczytałeś tylko wg mnie najsłabszą cześć tej serii, bo na początku to wg mnie Jessica jest bardziej w tle, dziejących się historii. Tak naprawdę to ostatnia historia skupia się bardziej na bohaterce i wraca Michael Gaydos jako rysownik.

I żeby nikt nie marudził, że brakuje w zbiorczym podawanym przez JanT jednego zeszytu. Ten jeden zeszyt to tie-in do House of M, w którym Jessica się nawet nie pojawia.


... a 8 marca na Netflixie staruje 2 sezon serialu. Sądzę, że Mucha nie przegapi pewnych korelacji :smile:
Dokładnie a po za tym to stwierdzenie na FB: MuchaNicNieObiecuje, nie wiem czy to nie jest takie puszczenie oka do czytelników, że jednak działają coś w tej kwestii.

Mnie zastanawia, czy by Mucha nie dała się namówić na wydanie Runaways. Tylko, że oni unikają wydawania długich serii, a ta ma dość sporo tomów.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2017, 08:37:18 am wysłana przez mkolek81 »

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5030 dnia: Grudzień 11, 2017, 09:28:36 am »
Nie warto, bo komiks jest po prostu średni i przewidywalny. Tę kasę wydaj na coś lepszej jakości np. świetne Black Monday Murders od Non Stop Comics.

Albo jeszcze lepsze "Zabij albo zgiń" :)

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5031 dnia: Grudzień 11, 2017, 09:49:39 am »
Mnie zastanawia, czy by Mucha nie dała się namówić na wydanie Runaways. Tylko, że oni unikają wydawania długich serii, a ta ma dość sporo tomów.
Runaways to tylko Complete Collection https://www.amazon.com/Runaways-Complete-Collection-Brian-Vaughan/dp/0785185585  :smile: Ale to już prędzej Egmont w "Klasyce"

Offline Archie

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5032 dnia: Grudzień 15, 2017, 04:07:31 am »
Albo jeszcze lepsze "Zabij albo zgiń" :)
Komiks Hickmana jest ciekawszy i mroczniejszy od tytułu Brubakera. Oba czytam na bieżąco i w przypadku Eda zaczyna sprawdzać się, że jak się przeczytało jego dowolne 3 autorskie komiksy to już dobrze zna się gamę wszystkich archetypów jakich używa. U Hickmana wiesz tyle, że zawsze będzie starał się budować coś monumentalnego pod względem konstrukcji fabuły/konceptu.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5033 dnia: Grudzień 15, 2017, 12:17:19 pm »
Mroczniejszy? Tak. Ciekawszy? Według mnie nie. Chociaż nie ma co się spierać o wyższość Pepsi nad Colą, bo Black Monday Murders to wciąż jedna z lepszych pozycji tego roku :smile: A że "Zabij albo zgiń" to moim zdaniem chyba najlepszy komiks wydany w 2017 to kwestia mocno subiektywna.

A żeby nie było, że w wątku Muchy nie ma nic o Musze, to napiszę: Jupiter's Legacy warto, warto, warto! Wspaniała rzecz.

Offline laf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5034 dnia: Grudzień 15, 2017, 12:39:46 pm »
@pocztar, dzięki. Tyle mi wystarczy. Biere.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5035 dnia: Grudzień 18, 2017, 12:33:48 pm »
Mam nadzieję, że nie pożałujesz, bo będzie na mnie :)
Tu szerzej o obu jakbyś miał czas i ochotę:

https://moviesroom.pl/popkultura/komiksy/18608-jupiter-s-legacy-dziedzictwo-jowisza-tom-1-recenzja-komiksu

https://moviesroom.pl/popkultura/komiksy/18459-zabij-albo-zgin-tom-1-recenzja-komiksu

Niespecjalnie natomiast podszedł mi "Potter's Field". Czytaliście? Jestem ciekaw Waszych opinii

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5036 dnia: Grudzień 18, 2017, 07:04:01 pm »
z strony FB Portugalskiego oddziału Muchy


czyli Descender chyba w styczniu. Thor to jest to co wydaje Egmont z Marvel Now.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2017, 07:16:50 pm wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5037 dnia: Grudzień 18, 2017, 07:17:09 pm »
W ostatnich latach mucha w styczniu nic nie wydawała.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2017, 07:20:56 pm wysłana przez JanT »

Offline Gazza

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5038 dnia: Grudzień 22, 2017, 10:07:41 am »
z strony FB Portugalskiego oddziału Muchy
 Thor to jest to co wydaje Egmont z Marvel Now.
Gdyby Mucha wydała ten run Aarona w swoim nowym OHC formacie - brałbym mimo dubli (Egmont i oryginalne zeszyty)... :)

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5039 dnia: Grudzień 22, 2017, 10:32:05 am »
To nie kolekcja tu raczej licencja blokuje nawet jakby chcieli.

 

anything