trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1629882 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karampuk

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4065 dnia: Październik 20, 2016, 10:50:03 am »
Kiedy wydadzą dalszy ciąg polskiego "Harrow County"? Jest szansa, że jeszcze w tym roku? Czy raczej ściągać z zagranicy?


Na pewno Mucha nie będzie wydawać częściej niż oryginał. Średnio 2-3 albumy w roku. W Stanach właśnie ukazał się 3 tom. W Polsce tom drugi w pierwszym półroczu 2017.

Offline LordDisneyland

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4066 dnia: Październik 20, 2016, 11:11:00 am »
Dzięki za odpowiedź...Liczyłem, że dwójkę będzie można kupić w okolicy świąt Bożego Narodzenia.
Hmmm, czyli chyba jednak nie wytrzymam i sprowadzę :)

Offline karampuk

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4067 dnia: Październik 20, 2016, 01:36:37 pm »
Dzięki za odpowiedź...Liczyłem, że dwójkę będzie można kupić w okolicy świąt Bożego Narodzenia.
Hmmm, czyli chyba jednak nie wytrzymam i sprowadzę :smile:


W dwa miesiące po premierze pierwszego tomu? Serio?

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4068 dnia: Październik 20, 2016, 01:55:36 pm »
Też mnie to zastanawia :)
Zobacz z jaką częstotliwością się ukazuje Alias czy Bękarty z południa :)

Offline badday

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4069 dnia: Październik 20, 2016, 02:30:43 pm »
A czy wiadomo kiedy będzie Velvet tom 2?

Offline gobender

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4070 dnia: Październik 20, 2016, 02:53:55 pm »
W Stanach właśnie ukazał się 3 tom.

...w którym niestety zarówno scenariuszowo jak i wizualnie (inni autorzy) ta ładna bańka pęka.
4 chyba znów jest w całosci Crooka więc mam nadzieję, że to wypadek przy pracy. Ale wizję ładnego monolitycznego ilustracyjnie integrala deluxe szlag trafił.

Offline karampuk

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4071 dnia: Październik 20, 2016, 04:51:21 pm »
A czy wiadomo kiedy będzie Velvet tom 2?
Jak niebo nie zawali się Musze na głowę, to listopad/grudzień.

Offline Michał Siromski

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4072 dnia: Październik 21, 2016, 02:24:56 pm »
Masz rację. Czyli tak to miało być i Mucha tu nic nie pozmieniała.

Tylko dodam, że historia "The Yesterday Gambit" oryginalnie ukazała się między trzecim ("When Johnny Comes Marching Home") i czwartym "Dragons") rozdziałem "Miraclemana" w specjalnym letnim wydaniu magazynu "Warrior". Moore stworzył ją jako interludium, gdyż Garry Leach nie wyrabiał się z rysowaniem poszczególnych rozdziałów serii.
Ciekawostką jest fakt, że "The Yesterday Gambit" pochodzi z 1982 roku i odsłania kulisy wydarzeń finałowych, które rozgrywają się w 1985 roku. Moore faktycznie planował wówczas zakończenie serii w 1985 roku, tyle że nie przewidział późniejszych perturbacji wydawniczych...
Z naszymi ocenami jest jak z zegarkami: każdy chodzi inaczej, a jednak wierzymy tylko swojemu

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4073 dnia: Październik 24, 2016, 10:13:55 pm »
Na weekendowym wypadzie zagranicznym przewinęło mi się przez ręce niemieckie wydanie zapowiedzianego u nas "Cage'a" Azzarello i Corbena. I tak jak początkowo - nie orientując się zbytnio co to może być - zakładałem pominięcie tego tytułu, tak teraz jestem zdecydowanie zachęcony.
Tak "corbenowego" Corbena to u nas jeszcze nie kojarzę (no, może z wyjątkiem nowelki w "Batman Black & White"). Ponury, noirowo-harlemowy klimat tych rysunków jest odpychająco-pociągający.
[Ciekawe, czy znajdą się u nas osoby, które ogłoszą wielką prawdę objawioną: że rysunki są "brzydkie".]
Komiks liczy niby 130 stron, ale ekonomiczne wydanie (w zasadzie takie samo jak nasze egmontowe Marvel NOW!) wydawało się przyjemnie grube...
Czekam z niecierpliwością.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline bluebeery

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4074 dnia: Październik 25, 2016, 04:44:13 pm »
Rysunki Corbena w "Cage'u" są bardzo dobre,(komiks jest na mojej liście zakupów), ale najbardziej czekam na Corbena Heavy Metalowego. Może wkrótce jakieś wydawnictwo sięgnie po tę klasykę...

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4075 dnia: Październik 25, 2016, 06:10:48 pm »
najbardziej czekam na Corbena Heavy Metalowego. Może wkrótce jakieś wydawnictwo sięgnie po tę klasykę...
No pewnie! To swoją drogą paradoks, że z jego bogatego dorobku wydano u nas trochę marginaliów, jakim są jego komiksy superhero. Przyjdzie jeszcze na niego pora.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline LordDisneyland

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4076 dnia: Październik 25, 2016, 06:41:03 pm »
Na liście zaległości w polskim wydaniu pierwsze miejsce zajmuje wśród komiksów Corbena "Rat God" i -ex aequo- krótsze historie z "Eerie" czy "Creepy". Nie każdemu ten styl rysowania odpowiada, ale jak dla mnie- to majster w swoim fachu.

Offline bluebeery

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4077 dnia: Październik 25, 2016, 09:45:18 pm »
Na liście zaległości w polskim wydaniu pierwsze miejsce zajmuje wśród komiksów Corbena "Rat God" i -ex aequo- krótsze historie z "Eerie" czy "Creepy". Nie każdemu ten styl rysowania odpowiada, ale jak dla mnie- to majster w swoim fachu.
Jakiś czas temu zakupiłem właśnie anglojęzyczną antologię wszystkich krótkich form Corbena pochodzących z magazynów "Eerie" i "Creepy". Naprawdę wspaniała uczta dla oczu. Polecam :)

Offline LordDisneyland

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4078 dnia: Październik 26, 2016, 09:33:54 am »
Zazdroszczę. Wiem, to nieładnie. :badgrin:
Możesz podać jakieś namiary na ten corbenowski zbiór?

Offline SirBlackheart

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4079 dnia: Październik 26, 2016, 11:01:20 am »

[Ciekawe, czy znajdą się u nas osoby, które ogłoszą wielką prawdę objawioną: że rysunki są "brzydkie".]



Rozumiem, że gusta gustami, ale naprawdę, bez żartów ;)

Ja na Corbena zawsze czekam z ogromną niecierpliwością. Niestety, dostawaliśmy go zawsze w zdecydowanie za małych dawkach, a jest to jeden z najoryginalniejszych i najbardziej intrygujących ARTYSTÓW-NIE-WYROBNIKÓW, jakich wygenerował przemysł komiksowy.