Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1637111 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Garf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3975 dnia: Wrzesień 26, 2016, 04:22:26 pm »
Podobnie jak poprzednicy uważam, że na runy Marvela sprzed NOW! od Egmontu przyjdzie nam jeszcze poczekać. Sposób ich działania z Marvelem jak do tej pory wygląda niemal tak samo, jak z DC:

1) New 52 / Marvel NOW!
2) pojedyncze tomy w DC Deluxe / Marvel Classic
3) dłuższe runy sprzed N52 (Superman i Batman, Gotham Central, Jonah Hex, JLA) / ----

Z Marvelem Egmont na razie zaraz zacznie etap 2. Jak będzie dobrze się sprzedawało, pewnie prędzej niż później dojdziemy do 3 (i wtedy bym wyczekiwał Capa Brubakera i Spider-Mana JMSa :) )

Żeby całkowicie nie off-topić, to moim zdaniem z takich reedycji/"sierot po WKKM" może dostaniemy "Astonishing X-Men"? Tylko 4 tomy i może można by to nawet wydać w kolejności 3-4-1-2 (2 ostatnie w mniejszym nakładzie)?
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline 8azyliszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3976 dnia: Wrzesień 26, 2016, 05:02:58 pm »
Albo kontynuacja tego, na czym przerwał Semic :wink:
A najlepiej wszystko, wszystko, wszystko. Pająka bym przygarnął nawet od ASM #1 :smile:

O to to - kontynuację Clone Sagi i przygody Pająka do runu Straczyńskiego też bym kupił i czytał. Astonishing X-Men 3 i 4 w jednym bądź dwóch tomach też bym brał. Ale szkoda, że Mucha nie ma już praw do tej serii.

Punisher jak najbardziej i to co pisał mkolek - okres Dark Reign z kompletnym runem Dark Avengers.

Offline Wolf85

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3977 dnia: Wrzesień 26, 2016, 05:07:49 pm »
IMHO Mucha chyba będzie wydawać pojedńycze  one-shoty/zamknięte historie plus jedna dwie dłuższe serie Marvel (przy czym dłuższa to dla mnie 3-6 tomów  po ok. 200 stron). Chwilowo mamy JJ, więc pewnie pod koniec jej wydawania poleci następna seria. Wcale nie jestem przekonany czy pójście w dłuższy run == wyższa sprzedaż niż one-shoty/inne wydawnictwa.
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline perek82

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3978 dnia: Wrzesień 27, 2016, 04:46:45 pm »
Miracleman pojawił się w sklepie Gildii:
https://www.sklep.gildia.pl/komiksy/292011-miracleman


i odwieczne pytanie, gdzie jeszcze będzie do kupienia komiks Muchy.
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

mgnesium

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3979 dnia: Wrzesień 27, 2016, 04:57:42 pm »
przestańcie już kombinować z tymi rabatami. największy to -38% w programie lojalościowym dla klientów bonito (3-4 razy w roku) NIEMNIEJ droższe pozycje (np sprawiedliwość, długie halloween) zwykle się na to nie łapią. normalny to -30, -32%.

Offline nazareth

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3980 dnia: Wrzesień 27, 2016, 05:04:13 pm »
mgnesium ma rację, większość sklepów i tak będzie miało rabat w przedziale 30-32%.
W tej chwili dostępny jest też tu: http://fantastyczneswiaty.pl/mucha-comics-miracleman-o_l_167603747.html
(ale jak coś użyj kodu 7% podanego w wątku o wyprzedażach, będziesz miał lepszą cenę).
A niedługo zapewne pojawi się w bonito i lovebooks.

Offline perek82

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3981 dnia: Wrzesień 27, 2016, 05:14:00 pm »
nie kombinuję z rabatami, tylko się zastanawiam, czy będę mógł kupić w ulubionym sklepie.
Jeśli się zdecyduję na zakup...
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline Death

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3982 dnia: Wrzesień 27, 2016, 05:32:25 pm »
przestańcie już kombinować z tymi rabatami. największy to -38% w programie lojalościowym dla klientów bonito (3-4 razy w roku) NIEMNIEJ droższe pozycje (np sprawiedliwość, długie halloween) zwykle się na to nie łapią. normalny to -30, -32%.
To bardzo ciekawe co piszesz, bo dobre książki mają często ponad 40% zniżki jak się wejdzie przez ceneo. Czasem zdarzają się też jakieś super promo na czytam.pl Części komiksów nie mają w jakimś sklepie, części nie mają w innym. Pełno różnych opcji. Plus ja nie lubię być związany z nikim lojalnością. Zawsze kupuję to na co aktualnie mam ochotę. Dajmy na to chcę w danym momencie 4 albumy: coś ze Studia Lain, coś z Muchy, coś od Timofa i coś z Egmontu. No i patrzę gdzie mnie najtaniej wyjdzie. Czasem się nawet opłaca kupić 3 komiksy gdzieś tam ze super zniżką, a w drugim zamówieniu tylko ten z Lain do Ruchu za 4 zł na Gildii. I opłaca się zapodać sałatę 2 razy za wysyłkę. Jakby jeszcze gdzieś wszystko mieli i to w dobrych zniżkach, to można by się związać z jednym sklepem. A np. wspomniana Gildia ma małe zniżki na starsze rzeczy. Więc jak ostatnio chciałem 2 tomy Fatale, to kupiłem na Fantastycznych światach. I w sumie tam poszło całe zamówienie, bo jeszcze dobrałem Wielkiego Martwego, Usagiego, Eryka Rudego i coś tam jeszcze. Miałem brać na Gildii, ale Fatale miało słabą zniżkę, więc wolałem wszystko na FŚ. Tych księgarni jest pełno, ale skoro już tak piszę o Gildii, to np. kolejna opcja u nich jest taka, że niektóre rzeczy mają wcześniej. I tak Eryka Rudego, Comanche, Wielkiego Martwego, Locke i Key mieli tydzień wcześniej, niż FŚ. Przez cały tydzień cierpiałem jak Taurus ogłosił na Fejsie, że premiera jednak tydzień wcześniej i wysłali Gildii te komiksy, a Fantastycznym Światom nie (a już miałem zamówione). Ostatnio zauważyłem właśnie, że w tej walce o klienta pojawia się kolejna opcja: wcześniejsza premiera. Nie wiem jak to działa, ale np. mogło być tak, że Taurus zapodał Gildii Locke 6, a innym sklepom komiksowym nie, a WK Comanche wcześniej Taurusom, żeby mieli premierę w Centrum Komiksu. Czyli FŚ czekały tydzień, a tamci sobie już powysyłali wzajemnie komiksiki i sprzedawali. Może to tylko takie teorie spiskowe, ale tak było, że Locke od 12 września miało 24h na Gildii, a na FŚ pojawiło się 21 września. :smile: Jak to mówi Max Kolonko: To jest byznes.

mgnesium

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3983 dnia: Wrzesień 27, 2016, 05:35:52 pm »
To bardzo ciekawe co piszesz, bo dobre książki mają często ponad 40% zniżki jak się wejdzie przez ceneo.

trochę mi głupio odpowiadać trzema zdaniami na tak rozbudowany post, ale....

dobre książki nie mają muchy w ofercie.

fantastyczne światy? ok, ale tam również wychodzi ok. -33% (z kodem).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2016, 05:38:58 pm wysłana przez mgnesium »

Offline Death

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3984 dnia: Wrzesień 27, 2016, 05:45:48 pm »
No właśnie. O to chodzi w moim wywodzie. :biggrin:
Jedno nie mają tego, inni tamtego. A ci trzeci niby mają wszystko, ale jednocześnie mają małe zniżki na starocie. Dlatego ja nie lubię być lojalny. Tym bardziej się nie opłaca w czasach tanich wysyłek do ruchu i paczkomatów. Bo nieraz się opłaca wziąć nawet w kilku księgarniach i zapłacić kilka razy za wysyłkę. Ja mam tak, że nigdy nie wiem na co mam ochotę. Mogę w jednym momencie chcieć 2 starocie, komiks z Lain, 3 z Muchy i 2 nowości z Egmontu. I jest kombinowanie. :wink:

Offline radef

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3985 dnia: Wrzesień 27, 2016, 05:51:42 pm »
NIEMNIEJ droższe pozycje (np sprawiedliwość, długie halloween) zwykle się na to nie łapią. normalny to -30, -32%.
"Batman: Długie Halloween" normalnie był w ostatniej przecenie (-35%).
Ciekawe też kiedy będzie następna przecena w Bonito? 9 października kończy się promocja w Arosie, więc pewnie w październiku/listopadzie będzie ostatnia seria promocji Bonito/Aros w tym roku (potem zbliżają się święta, więc mają taki ruch, że nie robią dodatkowych promocji).
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Wolf85

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3986 dnia: Wrzesień 27, 2016, 05:54:47 pm »
Death, my to wszystko wiemy. Żadna księgarnia nie ma regularnych promocji na poziomie -40% na pozycje muchy. Pisaliśmy (a właściwie oni pisali) o przecenach na pozycje muchy. Wiec po co piszesz o innych. Tak, wiemy, że kupując w kilku księgarniach zapłacisz za przesyłkę kilka razy. Nie baw się w bazyla - twoje preferencje zakupowe to naprawdę, żaden argument w takiej dyskusji.
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline Death

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3987 dnia: Wrzesień 27, 2016, 05:58:09 pm »
Death, my to wszystko wiemy. Żadna księgarnia nie ma regularnych promocji na poziomie -40% na pozycje muchy.
Dżizas, przepraszam, ja nie zauważyłem, że my w temacie o Musze jesteśmy. Mam otwartych ze 40 kart i tak to potem się kończy. Myślałem, że gadamy w Gdzie kupować komiksy. :biggrin: Serio, myślałem, ze my tak ogólnie. Jeszcze raz przepraszam.

Offline Andy13

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3988 dnia: Wrzesień 27, 2016, 07:06:23 pm »
Ciekawe też kiedy będzie następna przecena w Bonito?
przełom listopada i grudnia.

9 października kończy się promocja w Arosie, więc pewnie w październiku/listopadzie będzie ostatnia seria promocji Bonito/Aros w tym roku (potem zbliżają się święta, więc mają taki ruch, że nie robią dodatkowych promocji).
tym bardziej w święta trzeba przyciągnąć klientów, gdy jest ich tak dużo, zwłaszcza gdy w tym roku otworzyli kilka punktów odbioru zamówień. w zeszłym roku właśnie w tym okresie była ostatnia większa przecena i tak bym również obstawiał w tym roku :)

Offline radef

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3989 dnia: Wrzesień 27, 2016, 07:16:49 pm »
przełom listopada i grudnia.
tym bardziej w święta trzeba przyciągnąć klientów, gdy jest ich tak dużo, zwłaszcza gdy w tym roku otworzyli kilka punktów odbioru zamówień. w zeszłym roku właśnie w tym okresie była ostatnia większa przecena i tak bym również obstawiał w tym roku :)
No tak. Koniec lipca i opcjonalnie pierwsze dni grudnia to jeszcze jest czas na promocje. Ale co pokazują poprzednie lata 2-3 tygodnie przez świętami wszystkie promocje się kończą, a sklepy takie jak Nieprzeczytane zmniejszają rabaty (niby o 3-4%, ale to coś).
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

 

anything