Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1614644 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline FloreK9

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3960 dnia: Wrzesień 26, 2016, 09:09:36 am »
Zmiana odpowiedzi PR-owych jak to nazwałeś zwykle niosła za sobą (nawet w dłuższej perspektywie) miłą niespodziankę w postaci zapowiedzi. Mnie ten post natchnął optymistycznie i myślę, że Mucha w przyszłym roku nas czymś zaskoczy. Jeśli byłby to Kapitan Brubakera byłbym wniebowzięty.

Offline arczi_ancymon

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3961 dnia: Wrzesień 26, 2016, 09:16:22 am »
Jeśli chciałbym czegoś od Muchy, to właśnie jakichś dłuższych serii, na razie rzucają dużo one-shotów, które mnie akurat mało ciekawią. Osobiście wolałbym, żeby Mucha poszła bardziej w mało obecne na naszym rynku Dark Horse Comics i Avatar Press, niż w Marvela, ale ekspansja tego ostatniego jest nieunikniona, więc jeśli już, to najbardziej chciałbym New X-Men.

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3962 dnia: Wrzesień 26, 2016, 10:25:07 am »
Na moje oko Mucha już znalazła niszę w Marvelu w postaci szyldu Max. Mamy Alias, Cage'a, a w przyszłosci pewnie również Punishera i być może Iron Fista. To jedna sprawa, drugą jest kolorowa seria duetu Loeb/Sale która się sprzedaje i będzie sprzedawać się znakomicie, bo ten duet twórców ma u Nas wyrobioną markę. Ponowne wydanie niebieskiego i premierowy tom białego może spowodować wzrost zainteresowania żółtym i szarym. Odnośnie dłuższych serii to jestem nastawiony sceptycznie, bardziej Egmont będzie się starał to pole uzupełnić ze względu na ilość pozycji wydawanych w ciągu roku.

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3963 dnia: Wrzesień 26, 2016, 11:11:02 am »
jeśli już, to najbardziej chciałbym New X-Men.
Mucha dość dawno w komentarzach (teraz nie znajdę tej wypowiedzi) wspomniała że lubi run Morriosona w New X-Men ale nie cały, ale nie wiem czy tu nie będzie chciał popisać się Egmont po dokończeniu JLA tego samego autora (a został im do wydania 1 tom jeszcze).

Na moje oko Mucha już znalazła niszę w Marvelu w postaci szyldu Max. Mamy Alias, Cage'a, a w przyszłosci pewnie również Punishera i być może Iron Fista.
O Punishera to pewnie będzie bić się z Egmontem bo wątpię aby ten odpuścił, bo zbyt wiele osób o niego pyta, a w Marvel Now jest tylko krótka seria i to dopiero przed samym Secret Wars (czyli do wydania jej jeszcze trochę brakuje).
To jedna sprawa, drugą jest kolorowa seria duetu Loeb/Sale która się sprzedaje i będzie sprzedawać się znakomicie, bo ten duet twórców ma u Nas wyrobioną markę. Ponowne wydanie niebieskiego i premierowy tom białego może spowodować wzrost zainteresowania żółtym i szarym.
Z duetu Loeb/Sale to do wznowienia (bo Batmany już odpadają) został tylko Wolverine/Gambit i wcale się nie zdziwię jak dostaniemy ten komiks po Niebieskim.

Offline Wojtpil

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3964 dnia: Wrzesień 26, 2016, 11:14:17 am »
Tak jest Punisher, poproszę to
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline FloreK9

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3965 dnia: Wrzesień 26, 2016, 11:19:21 am »
Z duetu Loeb/Sale to do wznowienia (bo Batmany już odpadają) został tylko Wolverine/Gambit i wcale się nie zdziwię jak dostaniemy ten komiks po Niebieskim.

Wydany w Mega Marvel (2/97), ale faktycznie możliwe, że się pojawi. Moim zdaniem wszystko można lubić, ale przesyt danym artystą/scenarzystą też nie jest wskazany... a u nas jak już się wydawnictwo uprze to wyciska jak cytrynę. ;) Cieszę się, że wydaje się u nas Aarona, ale też zaczynam mieć obawy czy nie za wiele na raz... choć to same perełki niemalże.

Offline laf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3966 dnia: Wrzesień 26, 2016, 11:23:59 am »
Z duetu Loeb/Sale to do wznowienia (bo Batmany już odpadają) został tylko Wolverine/Gambit i wcale się nie zdziwię jak dostaniemy ten komiks po Niebieskim.
To nie byłaby dobra wiadomość, bo ten komiks jest niestety takim średniakiem. Mam ciągle Mega Marvelowe wydanie i czytałem ze 3 lata temu i jakoś nie mam parcia by sobie je odświeżyć.

Co do wydania konkretnych runów: S-M Straczyńskiego, CA Brubakera, NX-M Morrisona, czy kolejne serie Max to ja jestem jak najbardziej za.
Ale najbardziej wyczekuję kontynuacji tych Nowych Avengers + Mighty Avengers, których przygody bodajże dzieją się łącznie z NA (coś na zasadzie All New X-Men i Uncanny X-Men w Marvel Now). Moim zdaniem Mucha popełniła wielki błąd przerywając ten run, tym bardziej, że w trzecim tomie NA jest mniej więcej taka zapowiedź "Srebrny Samuraj i Echo powrócą w 6 tomie przygód Nowych Avengers". No i gdzie ten szósty tom (i kolejne) ja się pytam.

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3967 dnia: Wrzesień 26, 2016, 11:44:08 am »
To nie byłaby dobra wiadomość, bo ten komiks jest niestety takim średniakiem. Mam ciągle Mega Marvelowe wydanie i czytałem ze 3 lata temu i jakoś nie mam parcia by sobie je odświeżyć.
Też to czytałem dawno, dawno temu i niestety to najsłabsza rzecz jaką razem stworzyli, ale za razem ostatni komiks do wydania/wznowienia. Myślę że wszystko zależy od tego jak sprzeda się Niebieski (czyli pierwsze wznowienie na jaki Mucha się zdecydowała, no dobra nie pierwsze bo dostaliśmy wznowienie kilku historii w Legendzie Batmana Sale)
Co do wydania konkretnych runów: S-M Straczyńskiego, CA Brubakera, NX-M Morrisona, czy kolejne serie Max to ja jestem jak najbardziej za.
Jak pisałem wyżej wznowienie Niebieskiego i jego sprzedaż będzie decydować.
Ale najbardziej wyczekuję kontynuacji tych Nowych Avengers + Mighty Avengers, których przygody bodajże dzieją się łącznie z NA (coś na zasadzie All New X-Men i Uncanny X-Men w Marvel Now).
New Avengers+Mighty Avengers+Dark Avengers+Ród M+Wojna Domowa+Tajna Inwazja+Oblężenie+Thor Straczynskiego aby to miało ręce i nogi (dodatkowo Avengers Disassembled + opcjonalnie Tajna Wojna)

Ale wg mnie to jeszcze Thunderbolts Warrena Ellisa, Spiderman Straczyńskiego, Kapitan Ameryka Brubakera co już wystarcza w zupełności aby to była kompletna historia (bo wszystko się zazębia)

A już całkowicie kompletna to Young Avengers vol 1 + Avengers: The Initiative (opcjonalnie Planeta Hulka i Wojna Hulka).

Ale to jest tylko pisanie życzeniowe.

Moim zdaniem Mucha popełniła wielki błąd przerywając ten run, tym bardziej, że w trzecim tomie NA jest mniej więcej taka zapowiedź "Srebrny Samuraj i Echo powrócą w 6 tomie przygód Nowych Avengers". No i gdzie ten szósty tom (i kolejne) ja się pytam.
Wg mnie nie zrobiła błędu wiedząc że wchodzi WKKM to zakończyła serię dobrym momencie czyli po Wojnie domowej gdzie jest czyste otwarcie z nowym status quo przed nowym eventem jakim była Tajna Inwazja.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2016, 12:52:02 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline laf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3968 dnia: Wrzesień 26, 2016, 12:12:24 pm »
New Avengers+Mighty Avengers+Dark Avengers+Ród M+Wojna Domowa+Tajna Inwazja+Oblężenie+Thor Straczynskiego aby to miało ręce i nogi (dodatkowo Avengers Disassembled + Tajna Wojna)

Ale wg mnie to jeszcze Thunderbolts Warrena Ellisa, Spiderman Straczyńskiego, Kapitan Ameryka Brubakera co już wystarcza w zupełności aby to była kompletna historia (bo wszystko się zazębia)

A już całkowicie kompletna to Young Avengers vol 1 + Avengers: The Initiative (opcjonalnie Planeta Hulka i Wojna Hulka).

Ale to jest tylko pisanie życzeniowe.
No cóż, to wszystko byłoby zbyt piękne, żeby mogło być prawdziwe. Jak na to wszystko patrzę z dystansu to stwierdzam, że (parafrazując słowa pewnego użytkownika) WWKM to zło. Powrzucali do kolekcji najważniejsze eventy, czym zablokowali możliwość wydania (często istotnych) tie-inów przez inne wydawnictwa. Ale właśnie dobrym rozwiązaniem jest wydawanie całych runów, coś na kształt tego, co planowała Sideka z Daredevilem.
Idealną sytuacją byłoby jakby Egmont z Muchą się dogadali w dzieleniu tego tortu i np. Egmont wydaje SS-M Straczyńskiego i Thunderbolts Ellisa (mkolek81 dzięki za przypomnienie o tym naprawdę świetnym runie), a Mucha Thora Straczyńskiego i CA Brubakera.
Ale cóż, to tylko
pisanie życzeniowe.

Wg mnie nie zrobiła błędu wiedząc że wchodzi WKKM to zakończyła serię dobrym momencie czyli po Wojnie domowej gdzie jest czyste otwarcie z nowym status quo przed nowym eventem jakim była Tajna Inwazja.
No nie, nie wydaje mi się. Moim zdaniem decyzja Muchy, która została podjęta na początku wydawania WKKM - coś w stylu "nie będziemy wydawać nic Marvela dopóki kolekcja jest aktualna" - to był poważny błąd. A świadczy o tym nie tylko wycofanie się z tej decyzji (wraz z wydaniem Daredevila Żółtego), ale również ruchy konkurencji.

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3969 dnia: Wrzesień 26, 2016, 12:48:33 pm »
Idealną sytuacją byłoby jakby Egmont z Muchą się dogadali w dzieleniu tego tortu i np. Egmont wydaje SS-M Straczyńskiego i Thunderbolts Ellisa (mkolek81 dzięki za przypomnienie o tym naprawdę świetnym runie), a Mucha Thora Straczyńskiego i CA Brubakera.
Zasadniczo redaktorzy się znają więc nie widzę problemu aby się dogadali.
No nie, nie wydaje mi się. Moim zdaniem decyzja Muchy, która została podjęta na początku wydawania WKKM - coś w stylu "nie będziemy wydawać nic Marvela dopóki kolekcja jest aktualna" - to był poważny błąd. A świadczy o tym nie tylko wycofanie się z tej decyzji (wraz z wydaniem Daredevila Żółtego), ale również ruchy konkurencji.
Może zarzucenie całkowitego wydawania komiksów Marvela to rzeczywiście niezbyt trafne posunięcie, ale dzięki temu Mucha weszła w komiksy Image, które na głowę biją  to co wydaje Marvel. Ale nie zgodzę się że zakończenie serii New Avengers to aż takie zło (parafrazując słowa pewnego użytkownika). Tak jak pisałem wcześniej przerwali w odpowiednim momencie domykając serię a nie urywając ją w połowie (no dobra urwali ale chyba wiadomo o co mi chodzi).

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3970 dnia: Wrzesień 26, 2016, 12:52:51 pm »
Tak gdybacie cały czas a nawet nie wiadomo czy Egmont będzie wydawał serie z starego Marvela.
"Marvel Classic" to miał być odpowiednik DC Deluxe.

Offline laf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3971 dnia: Wrzesień 26, 2016, 01:10:04 pm »
Tak gdybacie cały czas a nawet nie wiadomo czy Egmont będzie wydawał serie z starego Marvela.
"Marvel Classic" to miał być odpowiednik DC Deluxe.
No nie wiemy, dlatego sobie gdybamy  :wink:

Jakoś nie wydaje mi się, aby w ramach MC były wydawane dłuższe runy. Sądzę, że Egmont skupi się bardziej na one-shootach i/lub eventach (sprzed Upadku Avengers) wraz z istotnymi tie-inami do nich.
Pożyjemy (do 1 X) i zobaczymy.

Offline Antari

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3972 dnia: Wrzesień 26, 2016, 01:16:40 pm »
Jeżeli w dalszym ciągu wyznacznikiem będą premiery filmowe to spore szanse ma jakiś run z pająkiem z uwagi na zbliżającą się premierę filmu. Zresztą postać jest u nas bardzo popularna i ludzie domagają się większej ilości pozycji ze Spider-manem. Moim zdaniem ASM by JMS pasuje idealnie. Lepszej pozycji chyba nie ma poza Ultimate S-M, ale to dość spory tasiemiec i wątpię, żeby ktokolwiek się w niego pakował, czy to Mucha, czy Egmont.

Offline arczi_ancymon

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3973 dnia: Wrzesień 26, 2016, 01:22:17 pm »
Spidery McFarlane'a imo sprzedałyby się lepiej.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3974 dnia: Wrzesień 26, 2016, 01:38:06 pm »
Albo kontynuacja tego, na czym przerwał Semic ;)
A najlepiej wszystko, wszystko, wszystko. Pająka bym przygarnął nawet od ASM #1 :)

 

anything