trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1654702 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mikel

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3705 dnia: Lipiec 24, 2016, 03:31:14 pm »
Jedynie z tego co pamiętam to Essentiale, Tajfun i Sześć stóp pod spluwą były dobrze zrobione ale one od początku były z myślą szyte. Bazylku, nie wiem jak z Frankiem było, pozostałem komiksy posiadały kąt otworzenia,  15 stp i modlitwa by szycie wytrzymało.
Pytanie bardziej z tych plotek (tak jak moje TŹI od E. wie co jest drukowane i kiedy kończą), mucha raczej nie zdradza informacji przed oficjalnymi zapowiedziami, ale z drugiej strony skoro mamy dostać kolorową serię w komplecie od Muchy tak skoro mają Orgin to czy komuś coś się obiło o uszy w tej kwestii mi chodziło.

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3706 dnia: Lipiec 25, 2016, 07:40:39 am »
mucha raczej nie zdradza informacji przed oficjalnymi zapowiedziami, ale z drugiej strony skoro mamy dostać kolorową serię w komplecie od Muchy tak skoro mają Orgin to czy komuś coś się obiło o uszy w tej kwestii mi chodziło.
Egmont też nie zdradza informacji przed oficjalnymi zapowiedziami. Kołodziejczak w pytaniach z Aleji mówi dyplomatycznie 'może', "na pewno nie w tym roku", "nie planujemy". Konkretów dowiadujemy się m.in. z panelu egmontowskiego na festiwalach - ale to są w końcu oficjalne zapowiedzi.
A Mucha nie jest spora do wydawania 'dubli' - pewnie dobrze zdaje sobie sprawę, jak duble są w naszym kraju traktowane. I - przyznam się - że uciekła mnie informacja, że ma wydać "Blue" Spidera po swojemu. Ba, kiedyś jej sugerowałem wydanie Astonishing X-Men w 'omnibusie' (dla przypomnienia - wydała całość w 4 HC). Odpisała, że raczej niemożliwe skoro połowę opowieści ludzie już znają z WKKM. Zresztą na tym forum dość często podają głosy po co się robi wznowienie wydanych już komiksów, skoro tyle dobrych nie zostało wydane... Naprawdę na w planach wydanie "Blue" czy to tylko pobożne życzenia?

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3707 dnia: Lipiec 25, 2016, 08:05:22 am »
Naprawdę na w planach wydanie "Blue" czy to tylko pobożne życzenia?
Tak jest potwierdzenie wydania Niebieskiego, na swoim FB pod postem z 20 maja (z KW) Mucha odpowiedziała że będzie wydany po Kapitanie Ameryce: Biały, czyli będzie wydana u nas cała kolorowa seria w jednolitym wydaniu.

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3708 dnia: Lipiec 25, 2016, 08:10:21 am »
Rzeczywiście! Odszczekuję to! I się cieszę!!

Offline 8azyliszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3709 dnia: Lipiec 25, 2016, 08:47:29 am »
A jakby Mucha wznowiła Astonishing X-Men t.3 i 4 w cenie Yellow czy Greya, to ja bym tym razem nie pogardził. Nawet mogliby wydać te 2 części w jednym tomie. Pluję sobie w brodę, że kiedyś nie dokupiłem nic na Allegro jak były dobre ceny.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3710 dnia: Lipiec 25, 2016, 09:48:03 am »
Astonishing X-Men - 3 - Rozdarci 65 zł
Hulk - Szary 65 zł

 :badgrin:

Offline 8azyliszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3711 dnia: Lipiec 25, 2016, 10:02:35 am »
http://www.nieprzeczytane.pl/Hulk-Szary,product942520.html

 :lol:
Ale w tej cenie Astonishing X-Men 3 i 4 PL już nie znajdziesz.

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3712 dnia: Lipiec 25, 2016, 10:06:56 am »
Jak się niektórzy obudzili w 2012 (bo WKKM) to niech nie marudzą teraz, kiedy już cały komplet Astonishing X-Men był dostępny w 2008, czyli niedługo po premierze w USA (a 4 lata przed startem jakiejś tam kolekcji). Niech maja tylko pretensje do siebie.

Szkoda że Mucha nie przedstawia planu wydawniczego jak Egmont na cały rok. Bo co do tej pory wiadomo że wyjdzie:
Chew tom 5 (w lipcu/sierpniu ?)
Harrow County (na MFKiG ?)
Spider-Man: Reign (na MFKiG ?)
Miracleman (na MFKiG)
Saga tom 5 (na MFKiG ?)
Kapitan Ameryka Biały (pewnie koniec roku)
Velvet tom 2 (?)
Alias tom 2 (?)
Chew tom 6 (?)

na 2017
Bękarty z południa tom 3
Spiderman Niebieski
Saga tom 6

pytanie co z 3 tomem SEX'u?

Więcej nic potwierdzonego nie znalazłem ale kolejne tomy Velvet i Alias to pewniaki też na 2017. Nie wiem czy nie było sugestii do The Immortal Iron Fist (ale nigdzie nie znajduje na to potwierdzenia).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2016, 10:48:46 am wysłana przez mkolek81 »

Offline pucek_miszcz

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3713 dnia: Lipiec 25, 2016, 10:25:32 am »
Jak się niektórzy obudzili w 2012 (bo WKKM) to niech nie marudzą teraz, kiedy już cały komplet Astonishing X-Men był dostępny w 2008, czyli niedługo po premierze w USA (a 4 lata przed startem jakiejś tam kolekcji). Niech maja tylko pretensje do siebie.

Czyli mam mieć pretensje do siebie bo jestem za młody? Też bym chciał kupić dwa brakujace tomy w rozsądnej cenie.
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

Offline Malibu

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3714 dnia: Lipiec 25, 2016, 10:28:51 am »

Jak się niektórzy obudzili w 2012 (bo WKKM) to niech nie marudzą teraz, kiedy już cały komplet Astonishing X-Men był dostępny w 2008, czyli niedługo po premierze w USA (a 4 lata przed startem jakiejś tam kolekcji). Niech maja tylko pretensje do siebie.

Szkoda że Mucha nie przedstawia planu wydawniczego jak Egmont na cały rok. Bo co do tej pory wiadomo że wyjdzie:
Chew tom 5 (wyjdzie w lipcu/sierpniu ?)
Harrow County (na MFKiG ?)
Spider-Man: Reign (na MFKiG ?)
Miracleman (na MFKiG)
Saga tom 5 (na MFKiG ?)
Kapitan Ameryka Biały (pewnie koniec roku)
Velvet tom 2 (?)
Alias tom 2 (?)
Chew tom 6 (?)

na 2017
Bękarty z południa tom 3
Spiderman Niebieski
Saga tom 6

pytanie co z 3 tomem SEX'u?

Więcej nic potwierdzonego nie znalazłem ale kolejne tomy Velvet i Alias to pewniaki też na 2017. Nie wiem czy nie było sugestii do The Immortal Iron Fist (ale nigdzie nie znajduje na to potwierdzenia).

Według tej str http://paradoks.net.pl/read/29454-najblizsze-zapowiedzi-mucha-comics

sierpień: Chew 5
wrzesień: Spider-Man: Reign, Saga 5
październik: Miraclemana, Harrow County, w planach Chew 6
listopad: Alias 2, Velvet 2 Cap. Ameryka Biały
dalej Spider-man niebieski

Oczywiście daty są orientacyjne i zawsze coś morze się przesunąć. A była jeszcze gdzie jakaś plotka, że seriale na podstawie komiksów mają dostać swoje komiksy

Offline pucek_miszcz

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3715 dnia: Lipiec 25, 2016, 10:31:25 am »
Ojjj tego Iron Fista Brubakera bym przygarnął, a co do Defenders i Luke Cage'a - czy są jakieś serie warte uwagi?
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3716 dnia: Lipiec 25, 2016, 10:32:54 am »
Według tej str http://paradoks.net.pl/read/29454-najblizsze-zapowiedzi-mucha-comics
Oczywiście daty są orientacyjne i zawsze coś morze się przesunąć. A była jeszcze gdzie jakaś plotka, że seriale na podstawie komiksów mają dostać swoje komiksy
Dzięki. Czyli większość mi się zgodziła, tylko przekonany byłem że jeszcze gdzieś czytałem o planach na Saga tom 5.

A ta plotka o serialach dotyczyła chyba The Immortal Iron Fista.
a co do Defenders i Luke Cage'a - czy są jakieś serie warte uwagi?

Tylko że Defenders, których wydawał Marvel to całkowicie inny skład do tego co będzie w serialu. Oryginalni Defenders to Hulk, Dr Strange, Namor i Silver Surfer. Zasadniczo taki skład jak w zapowiedzianym serialu w komiksie nigdy się nie pojawił.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2016, 10:49:36 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3717 dnia: Lipiec 25, 2016, 10:33:13 am »
pytanie co z 3 tomem SEX'u?
Miały być jakieś rozmowy z Image w sprawie kontynuacji.

Dzięki. Czyli większość mi się godziła, tylko przekonany byłem że jeszcze gdzieś czytałem o planach na Saga tom 5.
Na końcu czwartego tomu pisze że 5 na jesień.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2016, 10:37:05 am wysłana przez JanT »

Offline 8azyliszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3718 dnia: Lipiec 25, 2016, 10:35:16 am »
mkolek81 ma rację. Jeszcze w 2012/2013 jak Kolekcja wystartowała, to te tomy na Allegro chodziły w ludzkich cenach.
Ale że to były śmierdzące mutanty i że nie myślałem że mi wykupią, to ich nie kupowałem. I teraz nie mam.

Zresztą teraz jest dokładnie ta sama sytuacja z muszymi New Avengers - tomy niby są dostępne w księgarniach internetowych ale nie chce mi się ich kupić bo chodzą po 50-60 zł. A przecież co miesiąc wychodzi coś od Egmontu, jest WKKM i będzie WKKDC. No szkoda trochę na nie pieniędzy tym bardziej, że po 1 tomie Bendis się opuścił (czytałem w oryginale), tomy są krótsze, a New Avengers CW jest słabym tie-inem.

« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2016, 01:12:24 pm wysłana przez fragsel »

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3719 dnia: Lipiec 25, 2016, 10:40:25 am »
Miały być jakieś rozmowy z Image w sprawie kontynuacji.
I to jest dylemat czy wchodzić w tą serię czy nie. Pozostałe serie od Muchy kupuje i tą też miałem już nabyć kiedy padło info że nie wiadomo co z kontynuacją.  :sad:

Na końcu czwartego tomu pisze że 5 na jesień.
Dzięki, to by wyjaśniało skąd mi się kojarzyło.

Ale że to były śmierdzące mutanty i że nie myślałem że mi wykupią, to ich nie kupowałem. I teraz nie mam.
Żałuj bo to dużo lepsze niż to co wychodzi obecnie u nas z Marvel Now o X-men.

No szkoda trochę na nie pieniędzy tym bardziej, że po 1 tomie Bendis się opuścił (czytałem w oryginale), tomy są krótsze, a New Avengers CW jest słabym tie-inem.
Akurat ja uważam New Avengers Bendisa za dobre czytadło, o niebo lepsze od tego co serwuje w Marvel Now, nie tak dobre jak Alias, ale nadal dobre. I szkoda mi tylko że start kolekcji pokrzyżował plany Muchy do wydania całości.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2016, 10:45:31 am wysłana przez mkolek81 »