Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1637878 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline FloreK9

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3150 dnia: Grudzień 01, 2015, 09:59:19 am »
Kiedyś Mucha wspomniała, że pierwszego grudnia zapowie dwie nowości. Mam nadzieję, że Men of Wrath to wstępniak przed prawdziwą petardą. ;)

PS. Czasem mam wrażenie, że wydawnictwa jak już dopadną się do jakiegoś autora to doją go tak mocno, że aż nam zbrzydnie.  :biggrin: Chyba, że się mylę i Bękarty, Scalped i Men of Wrath to komiksy tak diametralnie różne od siebie, że nie ma się co martwić o przesyt. ;)

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3151 dnia: Grudzień 01, 2015, 10:03:22 am »
PS. Czasem mam wrażenie, że wydawnictwa jak już dopadną się do jakiegoś autora to doją go tak mocno, że aż nam zbrzydnie.  :biggrin: Chyba, że się mylę i Bękarty, Scalped i Men of Wrath to komiksy tak diametralnie różne od siebie, że nie ma się co martwić o przesyt. :wink:


Nie są diametralnie różne, mają elementy wspólne, pewne powtarzalne motywy ale jednak jest spora różnica w tym jak opowiadana jest historia w Men Of Wrath a pozostałymi tytułami Aarona. Mimo wszystko Scalped i Southern Bastards to tasiemce, a Men of Wrath to miniseria, która nawet gdy dostanie kontynuacje (Aaron nie wyklucza tego) to i tak utrzyma formę miniserii powiązanych luźniej ze sobą.

Złośliwcy nazywają Southern Bastards przepisaną wersją Scalped tak żeby pozbyć się kontrowersji, przez które trudniej sprzedać prawa adaptacji do TV (mniejsza o to, że obydwa seriale mają wykupione prawa, heheh).
perły przed wieprze

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3152 dnia: Grudzień 01, 2015, 11:11:34 am »
Przekleję to co napisałem na avalonie:

Nie żebym od razu nie podjarał się na tą zapowiedź, ale jeszcze bardziej pobudziłeś mój entuzjazm, zwłaszcza tym No Country i Peckinpahem.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3153 dnia: Grudzień 01, 2015, 11:18:15 am »
Nie żebym od razu nie podjarał się na tą zapowiedź, ale jeszcze bardziej pobudziłeś mój entuzjazm, zwłaszcza tym No Country i Peckinpahem.


Tylko to oczywiście nie ta skala (nie ma startu) a inspiracje, które czuć.
perły przed wieprze

Offline Koro

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3154 dnia: Grudzień 01, 2015, 11:44:53 am »
Ja się tam podjarałem tą zapowiedzią po kilku przeczytanych artykułach. Kolejny dobry rok się zapowiada, w naszym komiksowie.

Offline FloreK9

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3155 dnia: Grudzień 01, 2015, 11:56:35 am »
Ja odpuszczam. Postawiłem już wcześniej na Scalped i Bękartów. Mniej więcej w tym samym czasie wychodzi zbiorcze Klika więc chyba tam ulokuje ciężko zarobione pieniądze.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3156 dnia: Grudzień 01, 2015, 12:19:02 pm »
powieści Woodrella

Dobry jest ten Woodrell? Jakoś nigdy nie zwróciłem na niego uwagi. Widzę że wydawało go u nas, cenione przeze mnie wydawnictwo C&T, dzięki któremu miałem okazję czytać Ellorya, Thompsona, Goodisa, Higginsa, Asfaltową dżunglę... Z tych wydanych u nas polecasz coś szczególnie?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3157 dnia: Grudzień 01, 2015, 12:25:13 pm »
Dobry jest ten Woodrell? Jakoś nigdy nie zwróciłem na niego uwagi. Widzę że wydawało go u nas, cenione przeze mnie wydawnictwo C&T, dzięki któremu miałem okazję czytać Ellorya, Thompsona, Goodisa, Higginsa, Asfaltową dżunglę... Z tych wydanych u nas polecasz coś szczególnie?


Te trzy to jeden bardzo luźno związany ze sobą cykl, więc dla pełnej satysfakcji chyba lepiej przeczytać wszystkie, ale gdyby wybierać tą "naj" to chyba "Słodkie pożegnania".


No i pamiętajmy, że np. "Winter's Bone" z młodą Lawrence to też adaptacja jego twórczości.
perły przed wieprze

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3158 dnia: Grudzień 01, 2015, 01:01:31 pm »
No i pamiętajmy, że np. "Winter's Bone" z młodą Lawrence to też adaptacja jego twórczości.

O, nie skojarzyłem. Stare dobre czasy, kiedy Lawrence jeszcze nie wyskakiwała z naszych lodówek...

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3159 dnia: Grudzień 01, 2015, 01:16:19 pm »
@kuba g
Trochę się nie zgodzę. Jako kaleka  kulturowy nie ogarniam większości nawiązań, które wymieniłeś. Nie przeszkadzało mi to czerpać przyjemności z lektury.

Nie wiem też, czemu wrażliwi mieliby nie spróbować tej pozycji. Poza pojedynczymi motywami jakieś 90% tego komiksu mogłaby być czytana w TV po wieczorynce, nie przebijając brutalnością przeciętnego kina akcji. A że czasem pokazane jest jakieś prawdziwe sku***syństwo
Spoiler: pokaż
wrzucenie niemowlaka w bagno, ał
, to przeca znaczek firmowy JA. :>

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3160 dnia: Grudzień 01, 2015, 01:41:09 pm »
@kuba g
Trochę się nie zgodzę. Jako kaleka  kulturowy nie ogarniam większości nawiązań, które wymieniłeś. Nie przeszkadzało mi to czerpać przyjemności z lektury.


Ale z czym się chcesz nie zgodzić? W żadnym momencie nie sugeruję, że w oderwaniu od tego to kiepski komiks. Po prostu wyraźnie zaznaczam, że zyskuje gdy patrzy się na niego jako coś co jest w dialogu ze swoim gatunkiem i dla ludzi szukających takich rzeczy ten komiks może być trochę unikatowym doznaniem (jak ze starszymi komiksami Gartha Ennisa czy Gordona Rennie).

Nie wiem też, czemu wrażliwi mieliby nie spróbować tej pozycji. Poza pojedynczymi motywami jakieś 90% tego komiksu mogłaby być czytana w TV po wieczorynce, nie przebijając brutalnością przeciętnego kina akcji. A że czasem pokazane jest jakieś prawdziwe sku***syństwo
Spoiler: pokaż
wrzucenie niemowlaka w bagno, ał
, to przeca znaczek firmowy JA. :>

No właśnie stąd, że znam osoby, które odpadły od tej mini już po numerze pierwszym jak i po drugim.

I też się nie zgodzę, pod względem dosłowności przemocy jest to trochę inny komiks Aarona, w Scalped brutalność jest akcentowana bardzo sugestywnie ale mniej graficznie i tę formułę powtarza SB. Te komiksy mają czas zbudować całe tło świata, MOW jest szybkie przez co zostajesz wrzucony z miejsca w spiralę przemocy zanim nawet odczujesz, że w świecie przemocą rządzonym funkcjonujesz jako czytelnik. Other Side to już też zupełnie inna para kaloszy.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2015, 10:40:18 am wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3161 dnia: Grudzień 02, 2015, 10:09:04 am »

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3162 dnia: Grudzień 02, 2015, 11:11:58 am »
Widzę, że ceny Muszki poszły troszkę w górę. Hulk: Szary 65 zł, a Daredevil: Żółty tej samej objętości kosztował 59 zł. I to samo z Bękartami z południa, kosztują 55 zł, a dotąd komiksy z Image tej objętości kosztowały 49 zł.

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3163 dnia: Grudzień 02, 2015, 11:23:32 am »
Jeśli będą mieli taki dobór tytułów to nie mam nic przeciwko :wink:

Offline radef

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3164 dnia: Grudzień 02, 2015, 11:41:17 am »
Widzę, że ceny Muszki poszły troszkę w górę. Hulk: Szary 65 zł, a Daredevil: Żółty tej samej objętości kosztował 59 zł.
Jak tej samej objętości? Wedlug Gildii Hulk ma 16 stron więcej.
Co do "Bękartów" się zgodzę.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja