trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1634331 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2790 dnia: Maj 25, 2015, 10:03:45 pm »
Ja się w temacie 100 naboi nie wypowiadam.
Powiem tylko tyle, że to po ich przeczytaniu stworzyłem swój nick i zapisałem na fora dyskusyjne...
Niesamowite! To zupełnie tak jak ja.

Offline Gazza

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2791 dnia: Maj 26, 2015, 12:29:54 pm »
Ostatnich 5 postów (z tym to już 6) zupełnie bez związku z tematem!
Może niech ktoś stworzy oddzielny wątek o "100 naboi" i tam to przeniesie?
Jeszcze, żeby był jakiś sygnał od M.C. na temat planów wydania tej serii, a tak to bez sensu w tym miejscu...

Offline mack3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2792 dnia: Maj 30, 2015, 06:01:33 pm »
Czy w Mrocznym Zwycięstwie, pod koniec 6 i na początku 7 rozdziału te wyblakłe kadry są celowe (chęć wywołania przez autorów efektu mgły/ świtu?) czy to błąd w druku w moim egzemplarzu?


Offline arczi_ancymon

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2793 dnia: Maj 30, 2015, 06:36:26 pm »
Jak dla mnie wygląda to normalnie - niektórzy na tym forum doszukują się błędu w druku dosłownie wszędzie :P

Offline mack3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2794 dnia: Maj 30, 2015, 07:10:47 pm »
Jak dla mnie wygląda to normalnie - niektórzy na tym forum doszukują się błędu w druku dosłownie wszędzie :P
Sory, o tych dwóch kadrach (pierwsze zdjęcie oraz prawy panel drugiego zdjęcia) można powiedzieć dużo, ale że wyglądają one normalnie???
Jak napisałem - całkiem prawdopodobne, że jest to działanie celowe (może autorzy chcieli kolorami pokazać mgłę? taką porę dnia, światła samochodu - to na drugim kadrze - nie wiem), ale na pewno nie są to normalne kolory. Prawdę mówiąc nie wiem jak ktoś może w ogóle napisać, że te wyblakłe kadry wyglądają normalnie :)

Offline Mati29

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2795 dnia: Maj 30, 2015, 07:16:23 pm »
nie wiem jak z Twoją definicją "normalne" ale - kolory "za mgłą" czy "wyblakłe" spełniają moją definicję normalności

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2796 dnia: Maj 30, 2015, 07:20:18 pm »
niektórzy na tym forum doszukują się błędu w druku dosłownie wszędzie :P

Coś w tym jest. Ja rzadko takie rzeczy dostrzegam.

Sory, o tych dwóch kadrach (pierwsze zdjęcie oraz prawy panel drugiego zdjęcia) można powiedzieć dużo, ale że wyglądają one normalnie???

Ostatnio chyba ktoś wspominał, o jakimś błędzie widzianym pod odpowiednim kątem. Może te dwie strony należy oglądać pod różnymi kątami? Każdą pod innym?

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2797 dnia: Maj 30, 2015, 07:31:26 pm »
Ostatnio chyba ktoś wspominał, o jakimś błędzie widzianym pod odpowiednim kątem. Może te dwie strony należy oglądać pod różnymi kątami? Każdą pod innym?

Tam wyraźnie farba przebijała (DD Yellow), co delikatnie psuło odbiór. W tym przypadku jest wszystko ok i nawet nie wiem skąd się wzięło pytanie macka3...

Offline mack3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2798 dnia: Maj 30, 2015, 07:40:53 pm »
OK. Sprawdziłem tutaj (koleś pokazuje całego Absolute'a) - to celowy efekt. Swoja drogą - ilustracje Sale'a swoje całe piękno i dynamikę pokazują chyba dopiero na tych dużych kadrach Absolute'a...

nie wiem jak z Twoją definicją "normalne" ale - kolory "za mgłą" czy "wyblakłe" spełniają moją definicję normalności
Przyjmijmy, że to efekt mgły. Jak często spotykasz się z w komiksach z efektem "mgły" przedstawionym w ten sposób (całkowitego wyblaknięcia kolorów)? Bo ja z takim przedstawieniem nie spotkałem się nigdy. A jak z coś pojawia się bardzo rzadko albo prawie nigdy to spełnia definicję nie-normalnego przedstawienia czegoś. Przynajmniej moją.

Jak występuje kadr, na którym nie ma kolorów (czy też są "wyblakłe") to nie jest on standardowy i można się zastanawiać czy ta niestandardowość to efekt zamierzony czy jednak w drukarni coś się wymksnęło i wydrukowali kilka stron bez odpowiedniego nasycenia kolorów. Naprawdę nie pojmuję czego można nie rozumieć w mojej wątpliwości.

Ech, nieważne zresztą. Kto uważa, że są to normalne kadry - jego sprawa, nie chce mi się kłócić.
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2015, 07:48:53 pm wysłana przez mack3 »

Offline mappy

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2799 dnia: Maj 30, 2015, 08:04:57 pm »
Cytuj
OK. Sprawdziłem tutaj https://www.youtube.com/watch?v=yjCVtlIwXeE  (koleś pokazuje całego Absolute'a) - to celowy efekt.
A może on też ma egzemplarz z defektem? :wink:

Offline mack3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2800 dnia: Maj 30, 2015, 08:32:13 pm »
A może on też ma egzemplarz z defektem? :wink:
I tego wykluczyć nie można :)

Offline AvengerGT

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2801 dnia: Maj 30, 2015, 08:40:24 pm »
Z reguły jak już coś chrzanią to całą stronę ze wszystkimi kolorami, a tu czerwień jest ok. Chyba właśnie po tym nawet nie przyszło mi do głowy, że coś może być nie tak. Ten efekt mgły jest oddany bardzo klimatycznie, wręcz rewelacyjnie.

Offline FloreK9

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2802 dnia: Maj 30, 2015, 09:11:04 pm »
Już jakiś czas temu czytałem ten komiks, ale chyba bardziej chodzi o retrospekcje niż o "mgłę".

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2803 dnia: Czerwiec 02, 2015, 11:09:29 am »
Ok, może to nie będzie popularna opinia.

Zmęczyła mnie "Sprawiedliwość". Przebijałem się przez nią kilka dni, a zazwyczaj zaliczam komiksy za jednym posiedzeniem. Co gorsza, wcale mnie nie ciągnęło żeby do niej wracać.

Graficznie to oczywiście majstersztyk i styl trudny do podrobienia czy naśladowania. A fabularnie? Bardzo chaotyczna nawalanka z mało wyrazistym zakończeniem. Bez "momentów". Czy ktoś z Was też tak miał czy to taki "klasyk" że nie wypada się czepiać? :)

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2804 dnia: Czerwiec 02, 2015, 11:45:12 am »
Ok, może to nie będzie popularna opinia.

Zmęczyła mnie "Sprawiedliwość". Przebijałem się przez nią kilka dni, a zazwyczaj zaliczam komiksy za jednym posiedzeniem. Co gorsza, wcale mnie nie ciągnęło żeby do niej wracać.

Graficznie to oczywiście majstersztyk i styl trudny do podrobienia czy naśladowania. A fabularnie? Bardzo chaotyczna nawalanka z mało wyrazistym zakończeniem. Bez "momentów". Czy ktoś z Was też tak miał czy to taki "klasyk" że nie wypada się czepiać? :smile:
Nie jesteś sam  :biggrin: Ja nie kupiłem dlatego że fabuła to nic specjalnego.

 

anything