trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1650868 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koalar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2775 dnia: Maj 22, 2015, 12:27:32 pm »
Dajcie spokój ze starociami, ludzie psioczą na to w WKKM za 40 zł, a mieliby to kupić za 120 zł dla powiększonego formatu i dodatków - szczerze wątpię, żeby tylu nadzianych koneserów kalesonów było u nas.
To powinno być coś niewydanego w Polsce, jak Sprawiedliwość. A jak wydanego, to jakiś hit. Do DC nie ma dostępu, większość fajnych Marveli poszła już w WKKM. Nie ma za dużo do wyboru.
To ja wolę 2 komiksy po 60 zł. Takie edycje jak Przebudzenie, Daredevil: Żółty. Mogą być starocie, ale tym sukcesu nie wróżę.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Szekak

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2776 dnia: Maj 22, 2015, 12:40:46 pm »
<Nie podnosi się ze śmiechu przez dobre pięć minut> "jakiś klasyg Marvela" > Promethea, 100 Naboi, Doom Patrol, Y- Last Man :wink:

Jakięś klasygi Marvela sprzedają się, klasygi DC również jak sam widzisz, a 100 Naboi czy Last Man nikt nie chce ruszyć i w normalnych wydaniach się nie sprzedawało, więc co dopiero w wypasionym i drogim wydaniu. Pomyśl zanim coś napiszesz zamiast wyśmiewać jak to zrobiłeś.


Tak jak mówi Koalar, to musi być coś bardzo dobrego i coś, czego jeszcze u nas nie było, ewentualnie coś czego na rynku nie ma od dawna, tak jak Kingdom Come - ma świetne rysunki, jak sprawiedliwość, więc myślę, że to by był dobry wybór, ale Egmont pewnie nie będzie sobie tym zawracać głowy. Co Mucha może takiego wydać to nie wiem, więc obawiam się, że to był ten jeden jedyny raz.
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2015, 12:46:21 pm wysłana przez Szekak »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2777 dnia: Maj 22, 2015, 01:03:21 pm »
a z wymiotami to dobrze. wolę mieć jednego użytkownika od którego wiem, że powinienem polecanek unikać, niż 99 którzy mają podobny gust


EDIT: {no dobra. nie przemyślałem tego ostatniego zdania i jest głupie. wcale nie wolę. ale cieszę się jak mam i to i to}


Ja oczywiście przerysowałem ten przykład bo to nie jest tak, że chodzi o wszystko, tylko, że każdy znajdzie swojego konika, który niekoniecznie musi być popierany przez innego czytelnika. Jak znam życie to pewnie częściej byśmy się zgadzali niż nie ale różnice zawsze łatwiej wykazać.
perły przed wieprze

Offline isteklistek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2778 dnia: Maj 22, 2015, 01:06:13 pm »
"100 Naboi czy Last Man" były u nas wydawane, ale nie wiem jaka wtedy była sytuacja na rynku, jeszcze wtedy byłem w letargu daleko od komiksów. Nie mam zielonego, czy owe tytuły były hitem, czy zakładano, że będą hitem i wydano je w kosmicznych nakładach. Może ktoś potrafi rzucić światło na całą sprawę, ale z tego, co wiem, to nakłady tych komiksów były przestrzelone i to mocno. Pozostaje też kwestia dokończenia serii, a widmo przerwania chyba wisiało nad tymi tytułami ?

Dziś Mucha staje przed inną sytuacją, co do tych tytułów i pewnie jest pewniejsza, jeżeli chodzi o wydanie całości, jakości i nakładu.

Offline Szekak

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2779 dnia: Maj 22, 2015, 01:09:00 pm »
Sytuacja się zmieniła, natomiast na pewno nie na tyle by wydać te serie w mega wypasionym wydaniu jak Justice. To nie ten hype co klasygi DC.

fragsel

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2780 dnia: Maj 22, 2015, 01:12:55 pm »

Ja oczywiście przerysowałem ten przykład bo to nie jest tak, że chodzi o wszystko, tylko, że każdy znajdzie swojego konika, który niekoniecznie musi być popierany przez innego czytelnika. Jak znam życie to pewnie częściej byśmy się zgadzali niż nie ale różnice zawsze łatwiej wykazać.

pełna zgoda

Offline absolutnie

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2781 dnia: Maj 22, 2015, 01:48:54 pm »
Dajcie spokój ze starociami, ludzie psioczą na to w WKKM za 40 zł, a mieliby to kupić za 120 zł dla powiększonego formatu i dodatków - szczerze wątpię, żeby tylu nadzianych koneserów kalesonów było u nas.
To powinno być coś niewydanego w Polsce, jak Sprawiedliwość. A jak wydanego, to jakiś hit.


Myślę dokładnie tak samo.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Sokratesik

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2782 dnia: Maj 22, 2015, 02:05:09 pm »
"100 Naboi czy Last Man" były u nas wydawane, ale nie wiem jaka wtedy była sytuacja na rynku, jeszcze wtedy byłem w letargu daleko od komiksów. Nie mam zielonego, czy owe tytuły były hitem, czy zakładano, że będą hitem i wydano je w kosmicznych nakładach. Może ktoś potrafi rzucić światło na całą sprawę, ale z tego, co wiem, to nakłady tych komiksów były przestrzelone i to mocno. Pozostaje też kwestia dokończenia serii, a widmo przerwania chyba wisiało nad tymi tytułami ?

Dziś Mucha staje przed inną sytuacją, co do tych tytułów i pewnie jest pewniejsza, jeżeli chodzi o wydanie całości, jakości i nakładu.

100 naboi na pewno dobrze się sprzedawało, bo nie wyszło by tyle tomów. Wydawnictwo padło i nie dokończyło - ot co. Sytuacja na rynku była inna, jak wyszła kolejna część za 79 zł to był szok, dziś taka cena byłąby normalna. Jednak.... wolałbym po prostu kolejne tomy, ewentualnie dodruk niedostępnych - tak jak robi egmont np. z baśniami. Ale czy będzie się jakiemuś wydawcy chciało...? Chyba tylko egmont mógłby to pociągnąć.

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2783 dnia: Maj 22, 2015, 03:07:04 pm »

A jakie klasyczne Marvele zasługiwałyby na takie wydanie?

Sądzę, że hitem sprzedażowym byłby "Daredevil: The Man without Fear" Franka Millera. Jak swego czasu "Zabójczy żart". Na pewno też "Miracleman" Alana Moore`a i Neila Gaimana (w końcu to chyba Marvel ma obecnie do niego prawa?).

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2784 dnia: Maj 22, 2015, 03:30:24 pm »
Sądzę, że hitem sprzedażowym byłby "Daredevil: The Man without Fear" Franka Millera. Jak swego czasu "Zabójczy żart". Na pewno też "Miracleman" Alana Moore`a i Neila Gaimana (w końcu to chyba Marvel ma obecnie do niego prawa?).

Też tak uważam.

Coś na pewno z takich potencjalnych hitów by się znalazło.

"Infinity Gauntlet"? "Spider-Man: The Death of Jean DeWolff"? "Captain Britain" Moore'a? "Daredevil" Millera?

Offline adro

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2785 dnia: Maj 22, 2015, 06:01:35 pm »
marvel deluxe= swietny pomysl  :razz: :biggrin:
pzdr
ps1 pewnie ludzie od razu chcieliby wersje omnibusowe  :razz:
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2015, 06:06:38 pm wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline podwawelski

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2786 dnia: Maj 25, 2015, 09:21:25 am »
"100 Naboi czy Last Man" były u nas wydawane, ale nie wiem jaka wtedy była sytuacja na rynku, jeszcze wtedy byłem w letargu daleko od komiksów. Nie mam zielonego, czy owe tytuły były hitem, czy zakładano, że będą hitem i wydano je w kosmicznych nakładach. Może ktoś potrafi rzucić światło na całą sprawę, ale z tego, co wiem, to nakłady tych komiksów były przestrzelone i to mocno. Pozostaje też kwestia dokończenia serii, a widmo przerwania chyba wisiało nad tymi tytułami ?

Dziś Mucha staje przed inną sytuacją, co do tych tytułów i pewnie jest pewniejsza, jeżeli chodzi o wydanie całości, jakości i nakładu.

Ja 100 naboi kupowałem na bieżąco w księgarni po okładkowej i to sprowadzane na zamówienie (to był początek lat zerowych). Z tego co pamiętam to Stracone jutro Mandragora podzieliła na trzy części po 22,90 zł każda. To wychodzi prawie 70 zł za TPB, co nawet przy dzisiejszych cenach jest dość dużo, a był rok 2003 (może 2004).

Offline graves

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2787 dnia: Maj 25, 2015, 09:13:00 pm »
Ja 100 naboi kupowałem na bieżąco w księgarni po okładkowej i to sprowadzane na zamówienie (to był początek lat zerowych). Z tego co pamiętam to Stracone jutro Mandragora podzieliła na trzy części po 22,90 zł każda. To wychodzi prawie 70 zł za TPB, co nawet przy dzisiejszych cenach jest dość dużo, a był rok 2003 (może 2004).
I 2003 i 2004 :smile:
1    PIERWSZY STRZAŁ, OSTATNIE OSTRZEŻENIE    100 NABOI    02
2    CIEŃ DRUGIEJ SZANSY 1          100 NABOI    02
3    CIEŃ DRUGIEJ SZANSY 2          100 NABOI    02
4    CO MA WISIEĆ NIE UTONIE       100 NABOI    03
5    STRACONE JUTRO CZ.1          100 NABOI    03
6    STRACONE JUTRO CZ.2          100 NABOI    03
7    STRACONE JUTRO CZ.3          100 NABOI    04
8    FARBOWANY DETEKTYW CZ.1       100 NABOI    05
9    FARBOWANY DETEKTYW 2          100 NABOI    05
10    SZEŚĆ STÓP POD SPLUWĄ          100 NABOI    06
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Death

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2788 dnia: Maj 25, 2015, 09:21:43 pm »
Ja 100 naboi kupowałem na bieżąco w księgarni po okładkowej i to sprowadzane na zamówienie (to był początek lat zerowych). Z tego co pamiętam to Stracone jutro Mandragora podzieliła na trzy części po 22,90 zł każda. To wychodzi prawie 70 zł za TPB, co nawet przy dzisiejszych cenach jest dość dużo, a był rok 2003 (może 2004).
Chodziłem wtedy do liceum i te komiksy z Mandry były w kiosku przy którym wysiadałem z busa. Wydawały mi się strasznie drogie i...plastikowe (nie pasował mi ten śliski śmierdzący papier). I chyba w środku komiksu były reklamy, co też nie pomagało. Plus dzielenie nawet na 3 części. Wolałem kupować komiksy na papierze egmontowym. Już pomijam fakt, że miałem -20% do takiej jednej księgarni, a tam był Egmont, a nie Mandragora. I fakt, że zainteresowany byłem zdecydowanie bardziej Sandmanem, Strażnikami i Hellboyem od 100 naboi. Wydawały mi się ciekawsze graficznie i tematycznie.
I kilka lat później już na studiach wyszło na moje, bo wypożyczyłem z biblioteki kilka tomów Sin City i 100 naboi (czyli obu serii, które w liceum pomijałem) i seria Millera podeszła mi 3 razy bardziej. Mojemu współlokatorowi, który nie był jakimś wielkim fanem komiksów, ale jak przynosiłem to czytał zresztą też.

Offline graves

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2789 dnia: Maj 25, 2015, 09:31:15 pm »
Ja się w temacie 100 naboi nie wypowiadam.
Powiem tylko tyle, że to po ich przeczytaniu stworzyłem swój nick i zapisałem na fora dyskusyjne...
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

 

anything