trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1650117 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Galactus

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2595 dnia: Kwiecień 28, 2015, 09:13:37 am »
No i fajnie, oby jak najwięcej takich wydań. To przecież gratka dla każdego kolekcjonera. A jak kogoś nie stać, to niech się zajmie zbieraniem kapsli, o! Albo mogę mu opchnąć wersję angielską, bez dodatków za połowę tej ceny :smile:

Na allegro sobie wystaw za 20zł, może ci ktoś kupi.

Offline Gazza

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2596 dnia: Kwiecień 28, 2015, 10:26:09 am »
Nie powiem, że to mało, ale jak na taki standard wydania cena (okładkowa) uczciwa! Biorę! :smile:

Oby słynna drukarnia nie dołożyła od siebie niespodzianek do tej cegły...

Galactus

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2597 dnia: Kwiecień 28, 2015, 10:50:37 am »
O cenie nawet nie ma co dyskutować,

Wydanie SC, ponad 100 stron mniej http://multiversum.pl/p/1061/9199/justice-new-edition-sc-dc-i-vertigo-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html i w tej samej cenie co wydanie od Muchy.

Offline mack3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2598 dnia: Kwiecień 28, 2015, 11:11:15 am »
Ale bez szpili w kierunku E się nie obyło (fb Muchy):
Jeden z czytelników: "Ross nie potrzebuje tłoczeń."
Mucha: "Ale ktoś mógłby się sugerować, że Deluxe potrzebuje".
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2015, 11:15:36 am wysłana przez mack3 »

Offline donTomaszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2599 dnia: Kwiecień 28, 2015, 11:27:27 am »
No i fajnie, oby jak najwięcej takich wydań. To przecież gratka dla każdego kolekcjonera. A jak kogoś nie stać, to niech się zajmie zbieraniem kapsli, o!
Oczywiscie!
Bo w Polsce ludzie sraja pieniedzmi i tak ekskluzywny towar jak amerykanski komiks powinien wydawany byc "porzadnie" (do tej pory nie rozumiem co znaczy to "porzadnie"), w zlotej oprawie za sto miljonuw.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline mack3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2600 dnia: Kwiecień 28, 2015, 11:44:12 am »
Tak,
Absolute to potęga. Wydania w formacie 22,5X38,2 cm. Wszystko w potężnym slipcase.
Ale to kosztuje ekstra. W bookdepository Justice wyceniono na 333 PLN z darmową przesyłką.
38 cm to chyba nie ma. Jeśli mnie pamięc nie myli to Absolute to chyba ok. 32 cm na długości

Offline Mati29

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2601 dnia: Kwiecień 28, 2015, 12:25:12 pm »
38 cm to chyba nie ma. Jeśli mnie pamięc nie myli to Absolute to chyba ok. 32 cm na długości


Nie wiem, nie miałem w ręku. Wymiary za bookdepository.com
Dimensions: 225mm   x   382mm   x   50mm   | 2,860g


Offline isteklistek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2602 dnia: Kwiecień 28, 2015, 12:25:15 pm »
To, co wyda Mucha to będzie kosmos. Jak się dostanie do ręki egz., to wielu odechce się hejtowania. Ja mam np. "The World's Greatest Super-Heroes" Rossa w SC i wygląda fantastycznie, a jakby było w HC, to już by była bajka. Należy chwalić Muchę, że angażuje się w wydawanie pozycji, której koszty są wysokie, a pewnie mogły by być znacznie niższe, gdyby chcieli wydać standardowe wydanie. Czytelnicy powinni na każdym kroku takie przedsięwzięcia chwalić i zachęcać, aby takich pozycji było więcej.

Podoba mi się to, że Mucha przełamuje standardy na naszym rynku i wydaje to, co wydaje, po mimo tego, że wiele głosów szepcze, że to może być nierealne i nieopłacalne.

Offline mack3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2603 dnia: Kwiecień 28, 2015, 12:35:29 pm »
To, co wyda Mucha to będzie kosmos. Jak się dostanie do ręki egz., to wielu odechce się hejtowania. Ja mam np. "The World's Greatest Super-Heroes" Rossa w SC i wygląda fantastycznie, a jakby było w HC, to już by była bajka. Należy chwalić Muchę, że angażuje się w wydawanie pozycji, której koszty są wysokie, a pewnie mogły by być znacznie niższe, gdyby chcieli wydać standardowe wydanie. Czytelnicy powinni na każdym kroku takie przedsięwzięcia chwalić i zachęcać, aby takich pozycji było więcej.

Podoba mi się to, że Mucha przełamuje standardy na naszym rynku i wydaje to, co wydaje, po mimo tego, że wiele głosów szepcze, że to może być nierealne i nieopłacalne.
Piszesz ze swojego punktu widzenia, ale weź pod uwagę, że dla innych (ja się do nich akurat nie zaliczam) ważniejsze jest zaoszczędzenie tych kilkudziesięciu złotych niż dostanie ponad 100 stron dodatków i formatu większego o 1,5 cm.
Dla mnie osobiście to wydanie jest OK, cieszę się, że tak wydają, ale rozumiem tez tych którzy bardziej niż ja liczą się z kasą.

Już to kiedyś pisałem, ale w sumie to nawet dziwię się, że Mucha wybrała taki ekskluzywny sposób wydania, bo zawsze znajdą się Ci dla których cena bedzie niepotrzebnie zawyżona... Myślę, że wydawca zrobiłby lepiej gdyby zdecydował się wydać komiks "standardowo" (czyli w standardowym formacie, bez obwoluty i bez wielkiej liczby dodatków - np. tylko 10-15 stron wybranych dodatków), ale oprócz tego dołożyłby jakiś limitowany nakład w formacie naprawdę "Deluxe", czyli właśnie z dużą liczbą dodatków i naprawdę dużym formacie (a'la Absolute... lub ew. minimalnie mniejszym, np. taki jak przy "Elektra Żyje") - wtedy każdy mógłby sobie kupić ten, który mu bardziej odpowiada i nie byłoby marudzenia.

 

Nie wiem, nie miałem w ręku. Wymiary za bookdepository.com
Dimensions: 225mm   x   382mm   x   50mm   | 2,860g


To chyba pomyłka. Tutaj jest 32,5 cm: http://www.amazon.co.uk/Absolute-Justice-HC-Doug-Braithwaite/dp/1401224156/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1430221129&sr=8-1&keywords=absolute+justice
i to jest też standard przy innych Absolutach.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2015, 01:15:29 pm wysłana przez mack3 »

Offline Mati29

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2604 dnia: Kwiecień 28, 2015, 12:40:22 pm »
u nas zawsze jest marudzenie :)

Offline FloreK9

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2605 dnia: Kwiecień 28, 2015, 01:00:15 pm »
Widzę, że sporo tutaj słów typu Absolute itd. więc może żeby nikt się przypadkiem nie wprowadził w błąd to Justice/Sprawiedliwość ukaże się w Polsce w formacie identycznym z Egmontowymi Deluxami czyli 180x275mm.

Offline isteklistek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2606 dnia: Kwiecień 28, 2015, 01:00:55 pm »
Piszesz ze swojego punktu widzenia, ale weź pod uwagę, że dla innych (ja się do nich akurat nie zaliczam) ważniejsze jest zaoszczędzenie tych kilkudziesięciu złotych niż dostanie ponad 100 stron dodatków i formatu większego o 1,5 cm.
Dla mnie osobiście to wydanie jest OK, cieszę się, że tak wydają, ale rozumiem tez tych którzy bardziej niż ja liczą się z kasą.


Nie wydaje mi się, że kwota - tzn. różnica miedzy Absolutem (może nadużywam, więc niech będzie deluxe), a wydaniem zwykłym była by duża, w każdym razie przepaść między jednym, a drugim wydaniem nie była by ok. 300 zł np. w Multiversum. Przy kwocie 30-50 zł różnicy nie ma co się zastanawiać. Choć rozumiem, że za takie pieniądze w promocjach można złapać jakiś komiks superhero z DC.
 

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2607 dnia: Kwiecień 28, 2015, 02:17:47 pm »
Oczywiscie!
Bo w Polsce ludzie sraja pieniedzmi i tak ekskluzywny towar jak amerykanski komiks powinien wydawany byc "porzadnie" (do tej pory nie rozumiem co znaczy to "porzadnie"), w zlotej oprawie za sto miljonuw.
Pffff, ja mam sobie nie kupić, bo Ciebie nie stać? Logika dwieście miljonuw. Najlepiej wydajmy wszystko na papierze toaletowym, bo naród biedny. Mamy taką różnorodność w tej chwili na rynku, że każdy znajdzie coś na własną kieszeń. A nie ma obowiązku posiadania wszystkiego.

Offline donTomaszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2608 dnia: Kwiecień 28, 2015, 02:53:07 pm »
Pffffffffffffff na twoje pfffff.
Mnie jako nieudacznika (ktory w Polsce nie umial na chlebek zarobic), zarabiajacego w euro stac na kilka takich komiksow w wersji absolute miesiecznie. Niech Cie glowa o to nie boli.

Nie mam nic przeciwko takim wydaniom, ALE jako dodatkowe wydanie, a nie jedyne. Zwykle TPB plus wersja dla Ciebie za 200 miljonuw.
Czaisz?
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Szekak

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2609 dnia: Kwiecień 28, 2015, 02:53:46 pm »
Pffff, ja mam sobie nie kupić, bo Ciebie nie stać? Logika dwieście miljonuw. Najlepiej wydajmy wszystko na papierze toaletowym, bo naród biedny. Mamy taką różnorodność w tej chwili na rynku, że każdy znajdzie coś na własną kieszeń. A nie ma obowiązku posiadania wszystkiego.
Ty weź szanuj ludzi, dobra? Szanuj to, że ktoś może mieć mniej pieniędzy, lub nie chce zwyczajnie wydawać większej kasy na komiks, lub po prostu woli zwyczajne wydania. Mi wydanie Muchy się bardzo podoba, choć wolałbym Absolute za 300zł, dlatego dla mnie Mucha powinna wydawać normalnie komiks i dodać do tego wersje limitowaną dla fanów i kolekcjonerów. Ja wolę płacić dużo za "niepotrzebne" dodatki, jakość papieru i twardą okładkę, ale rozumiem i szanuję tych, co wolą płacić mniej, bez względu czym są motywowani. Cena fajna, adekwatna bym powiedział.

 

anything