Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1648536 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2580 dnia: Kwiecień 27, 2015, 09:15:25 pm »
Coś czuję, że w Polsce nigdy nie doczekamy się regularnych Omnibusów, Absolutów, edycji Library itd.. gdyż będą kosztować ponad stówę a to jaskrawy przykład okradania portfeli i zmów wydawniczych.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2581 dnia: Kwiecień 27, 2015, 09:17:40 pm »
Tak, bo u nas to Omnibusy powinny być dostępne co dwa tygodnie w kiosku za 39,90.

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2582 dnia: Kwiecień 27, 2015, 09:19:41 pm »
Eeee, jak za 39,90? Pierwszy za 9,99, a drugi za 29,99!

Offline mack3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2583 dnia: Kwiecień 27, 2015, 09:46:51 pm »
A właściwie to czym będzie się różnić nasze wydanie Justice od wydania Absolute? Ilość stron ta sama, format zdaje się też? Czy format Absolute jest większy niż DC Deluxe? A Absolute ile kosztuje...
Nie no, format Absolute jest większy kilka cm niż fomraty frankofonów (na wysokości, na szerokości nie sprawdzałem).
"Deluxe" to zaledwie 1,5 cm. większy od standardowego "amerykańca" (i 1,5 cm mniejszy od standardowego "francuza" - znów: na wysokości).

Cena w granicach, w jakich się spodziewałem (że się tak buńczucznie wyrażę :wink: ). Wg mnie cena akceptowalna... choć jakiegoś specjalnego szału to też nie ma ("Kryzys Tożsamości" wychodzi taniej w przeliczeniu na stronę, mimo, że to cieńszy komiks, więc cena strony teoretycznie powinno być wyższa).

Tylko żeby nie było, że narzekam, że drogo to powtarzam: cena jak dla mnie jak najbardzej do zaakceptowania (poważnie zastanaiwałem się nad Absolutem, ale na razie chyba jednak kupię polską wersję).
W sumie to już nie mogę sie doczekać :wink:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2015, 10:08:41 pm wysłana przez mack3 »

Offline p3rshing

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2584 dnia: Kwiecień 27, 2015, 10:05:55 pm »
Wywołano tutaj Marvels, więc przy okazji: czy Marvels od Muchy różni się w jakiś sposób od tego z WKKM?

mgnesium

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2585 dnia: Kwiecień 27, 2015, 10:14:40 pm »
Wywołano tutaj Marvels, więc przy okazji: czy Marvels od Muchy różni się w jakiś sposób od tego z WKKM?

8 dodatkowych stron w wydaniu od hachette- strzelam że w tym pierwszym nie ma komentarzy twórców i innych osób (busiek, ross, romita) lub procesu artystycznego rossa (ale równie dobrze może chodzić o brak galerii okładek i proces powstawania od strony edytorialnej). wydanie wkkm było bezpośrednim przedrukiem "premier" 'owego amerykańskiego hardcovera w obwolucie.

edit: trochę pomieszałem, najwyraźniej wszystkie przeczytane przeze mnie wersje złały się w jeden amalgamat. jakby ktoś był zainteresowany - ten premierowy hc-ek zawiera przedmowę stana lee, posłowie scotta mclouda, proces tworzenia ilustracji przez rossa oraz sporo szkiców. brak w nim natomiast notek od trzech wspomnianych wyżej twórców.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2015, 10:42:01 pm wysłana przez mgnesium »

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2586 dnia: Kwiecień 27, 2015, 10:30:33 pm »
Wywołano tutaj Marvels, więc przy okazji: czy Marvels od Muchy różni się w jakiś sposób od tego z WKKM?

Wbrew pozorom różnic jest sporo. Poza okładką jest zupełnie inny zestaw dodatków - w wydaniu Muchy są to przedruki gazet z środka komiksu a w tym od Hachette komentarze twórców, wywiady oraz galeria. Plansze mają też inny kontrast - te w wydaniu Hachette są trochę jaśniejsze i ostrzejsze (jest to subiektywna ocena posiadanych przeze mnie egzemplarzy).

Offline adro

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2587 dnia: Kwiecień 27, 2015, 10:36:36 pm »
a ja chcialbym dzastis za zlotowe  :biggrin: :lol:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline isteklistek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2588 dnia: Kwiecień 27, 2015, 11:58:57 pm »
Wiadomość dnia! Można oficjalnie otwierać szampany i świętować! Za taką cenę można śmiało brać.

Offline Mati29

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2589 dnia: Kwiecień 28, 2015, 12:38:13 am »
Otóż to! Świętować i kupować. Tak żeby pokazać ze warto u nas wydawać rzeczy droższe ale na dobrym poziomie wydawniczym.


ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2590 dnia: Kwiecień 28, 2015, 04:08:02 am »
Nie no, format Absolute jest większy kilka cm niż fomraty frankofonów (na wysokości, na szerokości nie sprawdzałem).
"Deluxe" to zaledwie 1,5 cm. większy od standardowego "amerykańca" (i 1,5 cm mniejszy od standardowego "francuza" - znów: na wysokości).

To Absolute mają potężny format! Wydawało mi się, że ktoś na forum pisał "format Deluxe/Absolute" i myślałem, że mają taki sam.

Offline Mati29

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2591 dnia: Kwiecień 28, 2015, 04:58:23 am »
Tak,
Absolute to potęga. Wydania w formacie 22,5X38,2 cm. Wszystko w potężnym slipcase.
Ale to kosztuje ekstra. W bookdepository Justice wyceniono na 333 PLN z darmową przesyłką.

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2592 dnia: Kwiecień 28, 2015, 08:04:54 am »
Lawina ruszyła: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/274041-sprawiedliwosc  :smile:

Za fb: Obwoluta. I obrazek Rossa pod obwolutą. Bez tłoczeń.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2593 dnia: Kwiecień 28, 2015, 08:41:12 am »
No i fajnie, oby jak najwięcej takich wydań. To przecież gratka dla każdego kolekcjonera. A jak kogoś nie stać, to niech się zajmie zbieraniem kapsli, o! Albo mogę mu opchnąć wersję angielską, bez dodatków za połowę tej ceny :smile:

Offline p3rshing

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2594 dnia: Kwiecień 28, 2015, 08:54:47 am »
Wbrew pozorom różnic jest sporo. Poza okładką jest zupełnie inny zestaw dodatków - w wydaniu Muchy są to przedruki gazet z środka komiksu a w tym od Hachette komentarze twórców, wywiady oraz galeria. Plansze mają też inny kontrast - te w wydaniu Hachette są trochę jaśniejsze i ostrzejsze (jest to subiektywna ocena posiadanych przeze mnie egzemplarzy).

Dziękuje za informacje. :)