Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1647364 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2310 dnia: Marzec 02, 2015, 07:55:36 am »
Ciekaw jestem jaki będzie odbiór tego komiksu na tym forum, bo fabuła Daredevil: Yellow to remake pierwszych pięciu komiksów z Daredevilem z lat 60 (złoczyńcy: Fixer, Electro, Owl, Purple Man, Matador) utrzymany w duchu tamtych historii. O ile mnie pamięć nie myli, gdy te zeszyty wyszły w pierwszym tomie Essential Daredevil z Mandragory, dominowały tutaj opinie typu "Boże, te stare Daredevile są kompletnie c**jowe/głupie/żenujące. To nie jest nawet w 1% tak dobre jak "Daredevil: The Man Without Fear" Millera i Romity. Z czym do ludzi?".  :lol:

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2311 dnia: Marzec 02, 2015, 07:56:41 am »
Obstawiam premierę na październik (tradycyjny miesiąc duetu Loeb/Sale). Oczywiście przydałby się jeszcze "Hulk: Szary".

Tradycja by tak nakazywała, ale... skoro w pierwszej połowie roku wydadzą drugie tomy wszystkich swoich serii z Image, to pewnie trzecie tomy będą na jesień, więc póki co mają wolny termin wakacyjny, więc może...

Offline Nawimar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2312 dnia: Marzec 02, 2015, 08:39:08 am »
Ramirez82: "(...) więc póki co mają wolny termin wakacyjny, więc może..."
 
Jestem bardzo za! Im szybciej tym lepiej :)
 
Anionorodnik: "O ile mnie pamięć nie myli, gdy te zeszyty wyszły w pierwszym tomie Essential Daredevil z Mandragory, dominowały tutaj opinie typu "Boże, te stare Daredevile są kompletnie c**jowe/głupie/żenujące. "
 
Serio?! Skandal! Wtedy jeszcze nie forumowałem, bo na pewno ostro bym z takimi opiniami polemizował. Co do "Żółtego" (bo tak już chyba można określać ten tytuł) to podejrzewam, że przetworzenie klasycznych opowieści na modłę współczesnej narracji oraz jak zawsze znakomite rysunki Tima Sale'a zrobią swoje. No i część współczesnych czytelników przebudzonych za sprawą WKKM wówczas (tj. gdy "Essential Daredevil" trafił u nas do obiegu) chyba wówczas zajmowała się czym innym. Stąd ta fabuła może być dla nich zupełną nowością. Jak zwykle przekonamy się. Osobiście jestem dobrej myśli.
 

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2313 dnia: Marzec 02, 2015, 08:53:52 am »
Czyli w "Daredevil: Yellow" autorzy zastosowali podobny patent co w "Spider-man: Blue". Nie czytałem co prawda "Yellow", ale chyba nie ma się co obawiać o odbiór tego komiksu, wszak Loeb i Sale adaptują klasykę w charakterystycznym dla siebie stylu, który u nas ma wielu miłośników. Ja przyznam, że kręciłem wtedy nosem na te Essentiale z lat 60-ych - dla mnie w ogóle pozbawienie tych starych komiksów kolorów, to duży minus. Ostatnio najstarszy komiks Marvela jaki czytałem to "Iron Man: Demon w butelce" - może nie jest aż tak oldschoolowy jak te z lat 60-ych, ale czytało mi się go bardzo dobrze. Dziś chętnie się zmierzę z taką klasyką jak już będzie się pojawiać w WKKM. Mam w domu nieczytanego jeszcze Essential Daredevil 2, więc będę musiał w końcu do niego zajrzeć.

Offline vision2001

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2314 dnia: Marzec 02, 2015, 09:06:41 am »
Mucha szykuje polską edycje "Daredevila: Yellow". Jeszcze w tym roku. Info za FB.
Jak dla mnie najlepszy tytuł z Kolorowych komiksów duetu Loeb/Sale :) Polecam.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Nawimar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2315 dnia: Marzec 02, 2015, 09:15:11 am »
Ramirez82: " Nie czytałem co prawda "Yellow", ale chyba nie ma się co obawiać o odbiór tego komiksu"
 
Nie chcę nadmiernie bić piany w kontekście jakości tego tytułu, abyś się nie zawiódł, ale podzielam zdanie Visiona.

Offline Gazza

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2316 dnia: Marzec 02, 2015, 09:46:11 am »
Super niespodzianka!:)
Po cichu liczę na "Hulk: Szary".

Najlepsze i dobrze rokujące jest w tym wszystkim to, że jednak nie tylko Hatchette ma prawa do Marvela, a Egmont do DC. Mucha lawirując gdzieś tam pomiędzy nimi potrafi wyłowić perełki i zaskoczyć czytelników. A nie tak dawno pisało się, że nie będzie nic z Marvela od Muchy, hłehłe.

Obstawiam termin wakacyjny. Najpóźniej. Tak jak "Logan" w ubiegłym roku. :)

Offline Nawimar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2317 dnia: Marzec 02, 2015, 10:05:44 am »
Ciekaw jestem czy jeśli serial telewizyjny chwyci (bo co do przychylnego odbioru "Żółtego" raczej nie mam wątpliwości) to Mucha skusi się na kolejne tytuły ze "Śmiałkiem". Np. pozytywnie ocenianą serię Marka Waida.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2318 dnia: Marzec 02, 2015, 10:14:55 am »
Np. pozytywnie ocenianą serię Marka Waida.

Problem w tym, że któryś tom "Daredevila" Marka Waida będzie w WKKM. Właściwie to niekoniecznie problem, bo to mogłoby posłużyć za dodatkową reklamę.

Recenzje "Yellow" robią smaka:

http://www.kazet.bial.pl/2002_06/daredevil_yellow.html
http://paradoks.net.pl/read/14858
http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2012/09/1137-daredevil-yellow.html
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2015, 10:30:00 am wysłana przez ramirez82 »

Offline Tai

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2319 dnia: Marzec 02, 2015, 02:25:37 pm »
Ciekaw jestem czy jeśli serial telewizyjny chwyci (bo co do przychylnego odbioru "Żółtego" raczej nie mam wątpliwości) to Mucha skusi się na kolejne tytuły ze "Śmiałkiem". Np. pozytywnie ocenianą serię Marka Waida.

Na początek lepiej dać run Bendisa, a potem Brubakera. Później dopiero Waida. Podobno to całkiem niezłe komiksy. Razem to kilkanaście tomów i ich wydawanie rozłożyłoby się na kilka lat, ale to nie powinien być problem dla Muchy. W końcu z Image wydają kilka serii, które mają po kilka tomów. Jak nie Mucha, to wątpię by ktoś inny mógł to u nas wydać.

Offline Nawimar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2320 dnia: Marzec 02, 2015, 02:44:06 pm »
Tai - Daredevila nigdy za wiele. Zwłaszcza, że w sumie mało go u nas wydano. Stąd także i w tym przypadku jestem za.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2321 dnia: Marzec 02, 2015, 02:48:34 pm »
Czy tylko ja uważam, że najlepszą opcją byłoby w pierwszej kolejności wydanie kompletnego runu Franka Millera z Daredevil (Vol. 1), a następnie "Daredevil: Love and War GN" i "Elektra Assassin"? Przecież to kamienie milowe komiksu, które koniecznie trzeba znać. Co z wami, ludzie!  :smile: A później przydałby się jeszcze cały run Ann Nocenti (m.in. historie rysowane przez JRJRa), zakładając, że do tego czasu Marvel dokończy wydawanie go w trejdach.

Osobiście, jako wielki fan DD nie pogardziłbym publikacją w Polsce pełnej chronologii Człowieka Bez Strachu od pierwszego zeszytu z 1964 roku, aż do chwili obecnej. Moim zdaniem Matt Murdock miał bardzo malo okresów, w których komiksy z nim ssały pałkę. Do ewentualnego pominięcia w zasadzie są tylko przedmillerowskie lata 70. i połowa lat 90. Reszta trzyma poziom.

Problem w tym, że któryś tom "Daredevila" Marka Waida będzie w WKKM. Właściwie to niekoniecznie problem, bo to mogłoby posłużyć za dodatkową reklamę.
To będzie konkretnie "Daredevil: Sound and Fury" czyli początek jego runu.

Offline Nawimar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2322 dnia: Marzec 02, 2015, 03:01:00 pm »
Aninorodnik: "(...) wydanie kompletnego runu Franka Millera z Daredevil (Vol. 1), a następnie "Daredevil: Love and War GN" i "Elektra Assassin (...)"
 
O takich perełkach nie ważę się nawet śnić (zwłaszcza "Love and War" i jeszcze dodałbym komiksy rozpisywane przez Ann Nocenti), bo efekt byłby taki, że krew by mnie zalała z powodu braku ich polskich edycji. Ale jeśli któryś z naszych wydawców szarpnąłby się na ich spolszczenie to z miejsca miałby we mnie klienta.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2323 dnia: Marzec 02, 2015, 03:48:02 pm »
Czy tylko ja uważam, że najlepszą opcją byłoby w pierwszej kolejności wydanie kompletnego runu Franka Millera z Daredevil (Vol. 1), a następnie "Daredevil: Love and War GN" i "Elektra Assassin"?

Słusznie prawisz. Zwłaszcza, że Frank Miller jest u nas ceniony, a Daredevil to chyba ostatni z jego najważniejszych komiksów, których jeszcze u nas nie wydano.

fragsel

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2324 dnia: Marzec 02, 2015, 04:04:22 pm »
a Elektra Assassin zajmuje pierwsze miejsce na mojej prywatnej liście "Komiksy Marvela których grafika totalnie Ci nie podeszła, a nawet zdrzaźniła".
a do tego jeszcze zakręcona pokręcona fabuła w połączeniu z nieczytelną dla mnie (ale pewnie wychwalaną przez fanów Sienkiewicza) grafiką spowodowały, że przebrnięcie przez ten komiks na zawsze zapisały się w moim życiu na liście "dziesięć rzeczy wymagających nadludzkiego wysiłku, które zrobiłeś w nie mniej niż 7 dni"