Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1643009 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2115 dnia: Październik 22, 2014, 07:40:48 pm »
Fatale dorównuje Sadze i Locke&Key? Ale tych serii nawalili...
Same jedynki (i nie tylko amerykańskie).

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2116 dnia: Październik 22, 2014, 07:47:57 pm »
Fatale dorównuje Sadze i Locke&Key?

Jak dla mnie tak, ale może nie jestem obiektywny, bo uwielbiam takie klimaty noir.

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2117 dnia: Październik 22, 2014, 07:50:10 pm »
Na pewno tytuł warty przeczytania. Cena atrakcyjna, nic tylko brać!

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2118 dnia: Październik 22, 2014, 07:51:38 pm »
Jak dla mnie tak, ale może nie jestem obiektywny, bo uwielbiam takie klimaty noir.
Potwierdzam zdanie kolegi, a nawet dla mnie Fatale jest trochę lepsze (żadnej z tych serii nie uważam za arcydzieło, ale Fatale ma imo największy potencjał).

Offline donTomaszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2119 dnia: Październik 22, 2014, 08:36:35 pm »
Dorownuje. Bierz, nie czekaj  :wink:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline blackwaterpark

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2120 dnia: Październik 22, 2014, 09:40:45 pm »
Fatale dorównuje Sadze i Locke&Key? Ale tych serii nawalili...
Same jedynki (i nie tylko amerykańskie).

Jak dla mnie Fatale, obok Batman Mroczne zwycięstwo, to czołówka zakupowa w listopadzie.

A dalej to: Palestyna, Strażnicy Początek #4, Garaż hermetyczny, Liga Niezwykłych Dżentelmenów #2, Piotruś Pan, Daytripper, Kick-Ass #1 + Kick-Ass #2.

Boję się tego listopada  :shock: , ale muszę Was gonić z zaległościami  :lol: (coby potem nie płacić na Allegro po 200zł/szt.)

PS. Mam już kilkanaście postów, a ciągle muszę zmagać się z tą paskudną weryfikacją (captcha) przy ich pisaniu - jak to świństwo wyłączyć?

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2121 dnia: Październik 22, 2014, 10:09:54 pm »
I znowu się naciąłem w sklepie wydawnictwa, chciałem kupić Dark Victory z Chew i niestety nie osiągnąłem kwoty 150 zł. Co za głupota, jak każde wydawnictwo w Polsce pierdyknie sobie swój własny sklep, to ja chyba zmieniam zainteresowania...

Offline vision2001

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2122 dnia: Październik 23, 2014, 10:38:41 am »
Ciekawe czy pozycja zniknie tak samo jak tytuły październikowe (czyli nie zostanie wprowadzona lub zostanie wycofana ze sprzedaży przez bonito.pl): http://bonito.pl/k-1627637-chew-przysmak-konesera-tom-1
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2014, 10:43:50 am wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2123 dnia: Październik 23, 2014, 03:19:46 pm »
Po raz kolejny pojawiła się również zapowiedź: http://bonito.pl/k-1218583-batman-mroczne-zwyciestwo

Offline blackwaterpark

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2124 dnia: Październik 23, 2014, 04:16:13 pm »
Po raz kolejny pojawiła się również zapowiedź: http://bonito.pl/k-1218583-batman-mroczne-zwyciestwo

Pasowało by mi to - na 5.XI planuję większy zakup w bonito.pl - trzymam kciuki  :smile:
(dziwne, właśnie sprawdziłem ''Fatale'' na bonito i dalej ciemna mogiła  :cry: Pytałem ich nawet na facebooku, co jest grane, ale nie odpowiedzieli mi).

Ciekawe jak rynek komiksowy zachowa się w okresie przedświątecznym?

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2125 dnia: Październik 23, 2014, 04:19:50 pm »
Pasowało by mi to - na 5.XI planuję większy zakup w bonito.pl - trzymam kciuki  :smile:

A można wiedzieć czemu akurat tego dnia? :wink:

Ciekawe jak rynek komiksowy zachowa się w okresie przedświątecznym?

Normalnie, bardzo podobne jak obecnie w Bonito czy Gildii. Sam wybrałem ofertę drugiej księgarni, ze względu na dostępność komiksów Postapo 1 i 2, W imieniu Polski Walczącej oraz Mysiej straży.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2126 dnia: Październik 23, 2014, 04:40:22 pm »
ze względu na dostępność komiksów Postapo 1 i 2, W imieniu Polski Walczącej oraz Mysiej straży.

A gdzie są dostępne wszystkie te pozycje?

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2127 dnia: Październik 23, 2014, 04:45:12 pm »
Ja chyba zamówiłem ostatni egzemplarz Postapo 2, bo chwilę po nim zniknął z oferty Gildii.

Edit. Z fb Muchy:

W bonito.pl pojawily sie zapowiedzi waszych komiksow - Chew i Dark Victory. Czy pojawia sie tam tez Saga i Fatale?

To jest pytanie do bonito.pl, nie do Muchy. Mucha Comics nie odpowiada za dobór tytułów będących w ofercie jakichkolwiek księgarni. Jeśli firma bonito.pl zdecyduje się wystawić nasze tytuły do sprzedaży - będą. Jeśli nie - to nie.

I tak w kółko...
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2014, 09:19:47 pm wysłana przez Itachi »

Offline blackwaterpark

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2128 dnia: Październik 23, 2014, 10:12:12 pm »
Jeśli firma bonito.pl zdecyduje się wystawić nasze tytuły do sprzedaży - będą. Jeśli nie - to nie.
I tak w kółko...

Przecież bonito.pl ma wystawione te pozycje od dawna (z cenami!), ale są nie-do-kupienia, nie wiadomo dlaczego.

Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze.
Panowie i Panie z Bonito/Muchy: przecież mieliście sporo czasu na dogadanie się  :roll: Ofiarami waszych rozgrywek stają się czytelnicy.

Offline Leyek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2129 dnia: Październik 23, 2014, 11:53:03 pm »
W ostatni weekend zrobiłem sobie sesję z październikowymi nowościami Muchy i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony, bo cała trójka trzyma wysoki poziom.

Zacznę od "Sexu". Po negatywnych w większości opiniach mocno się zastanawiałem czy w ogóle brać ten tytuł, ale przyzwoita cena skusiła i w żadnym przypadku nie żałuję. Może nie jest to żadne wybitne arcydzieło, ale czytało się bardzo dobrze. Główny bohater lekko wkurzający, ale wg mnie wynika to z fabuły i nadaje historii takiej komiksowej wiarygodności. Nadmierna erotyka też mi nie przeszkadzała, szczególnie że w mojej ocenie taki zabieg jest uargumentowany fabularnie. Rysunki ok, choć bez szału, za to kolory ciekawe. Jak dla mnie 7,5/10 i czekam na kolejny tom. Dla lepszej sprzedaży mogła Mucha ten tytuł reklamować nawiązując do Batmana bo inspiracje tą postacią w kreacji głównego bohatera aż za bardzo widoczne.

"Mroczne zwycięstwo" wciągnąłem za jednym razem, klimat, rysunki pierwsza klasa. Fabularnie mogłoby być lepiej, taka powtórka w sumie z rozrywki a i końcówka trochę rozczarowująca. Ale i tak komiks na mocne 8/10.

No i na koniec "Fatale", spodziewałem się mocnej rzeczy i taką dostałem. Świetny scenariusz, pasujące do niego rysunki. Wątek mistyczny, którego się obawiałem w kryminale, umiejętnie i ciekawie wpleciony. Mimo przeskoków w czasie opowieść dynamiczna. Ogólnie jedyna wada tego tomu to to że tak szybko się kończy, a na kolejny trzeba trochę czekać. 9,5/10.

Mam jeszcze pytanie do osób posiadających "Mroczne zwycięstwo" czy u Was tez niektóre strony sprawiają wrażenie źle/nie w pełni wydrukowanych (jakby brakowało jednej warstwy koloru). U mnie kilka stron losowo rozrzuconych po tomie posiada jakby inną kolorystykę. Czarny jest taki zielonkawy i cała kolorystyka tych stron jest taka jakby sprana. Zastanawiam się czy reklamować w Gildii czy może cały nakład tak ma. Jutro postaram się wrzucić jakieś fotki choć nie wiem czy aparat do końca odda ten problem.
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2014, 12:03:33 am wysłana przez Leyek »