trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1638989 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2100 dnia: Październik 20, 2014, 08:12:09 pm »
ej no chyba za szybko, chociaz.....
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline blackwaterpark

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2101 dnia: Październik 20, 2014, 08:25:25 pm »
Taka ciekawostka, w sklepie Muchy przy Mrocznym zwycięstwie i Catwoman dostępność podają "brak towaru". Błąd, czy rzeczywiście u wydawcy już tych tytułów nie ma?

Straszny i ponury jest ten rynek komiksu w Polsce. Rozchwiany i całkowicie nieprzewidywalny.
Człowiek nie zna dnia, ani godziny...  :shock:

Co rusz przypominają mi się prastare czasy ''za komuny'', kiedy to np. na ''Władcę Pierścieni'' wyłożonego na targowisku na jakichś gazetach, patrzało się jak na legendarnego Graala ( do takiej pozycji, by spytać o cenę, nawet się nie podchodziło, bo była iście kosmiczna  :badgrin: )
Teraz niby wszystko jest inaczej, ale rynek komiksu wciąż mamy chory (tu kłaniałby się jakikolwiek mecenat Państwa, np. obniżenie stawki VAT na książki).

Offline kelen

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2102 dnia: Październik 20, 2014, 08:32:45 pm »
Z tą Catwoman to bym się nie zdziwił, na MFK zeszły im wszystkie egzemplarze, które wzięli ze sobą.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2103 dnia: Październik 20, 2014, 08:34:17 pm »
Straszny i ponury jest ten rynek komiksu w Polsce. Rozchwiany i całkowicie nieprzewidywalny.
Człowiek nie zna dnia, ani godziny...  :shock:

Spróbuj dostrzec jakieś pozytywy. Jest taaaki wybór wspaniałych komiksów, że ja np. nawet nie mam kiedy powtórzyć tego, czy tamtego tytułu, bo nowe wciąż wychodzą.

Z tą Catwoman to bym się nie zdziwił, na MFK zeszły im wszystkie egzemplarze, które wzięli ze sobą.

No i dobrze. To może zaowocować kolejnymi dobrymi komiksami z DC.  8)

Offline blackwaterpark

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2104 dnia: Październik 20, 2014, 08:46:40 pm »
Spróbuj dostrzec jakieś pozytywy. Jest taaaki wybór wspaniałych komiksów, że ja np. nawet nie mam kiedy powtórzyć tego, czy tamtego tytułu, bo nowe wciąż wychodzą.

Są pozytywy.
Ale mnie, jako początkującego czytelnika/kolekcjonera komiksów, przeraża coraz to więcej problemów: m.i. ''dziurawe'' serie (czytaj: serie komiksowe, których tomy wznawiane są losowo, albo jeszcze inaczej: seria ulega nagle ''zamordowaniu'' przez wydawcę).
Po co mi kupować losowo powyrywane z całości serii tomy, mając świadomość graniczącą z pewnością, że brakujących części już w życiu nie kupię...

Ale - ponoć - nigdy nie ma tak źle, ażeby gorzej być nie mogło  :wink:

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2105 dnia: Październik 20, 2014, 08:52:16 pm »
Ale kto wznawia tomy serii losowo? Masz na myśli Taurus Media i ich "Żywe Trupy"? Wznawiają systematycznie, pewnie w takiej kolejności jak im się nakłady wyprzedały. I jeśli rzeczywiście o "Żywe Trupy" chodzi, to możesz być pewien, że będziesz miał całą serię, bo na pewno wszystkie brakujące tomy będą wznawiane. Chyba, że masz na myśli Egmont i wznowienia "Hellobya" i "Usagi Yojimbo"...

To kupuj serie, które teraz wychodzą od początku, "Parker", "Fatale", "Saga", "Locke and Key", "Chew"... będą kolejne.

Offline blackwaterpark

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2106 dnia: Październik 20, 2014, 09:06:12 pm »
...masz na myśli Egmont i wznowienia "Helloboya"...

O-o-o, na to bym się z chęcią rzucił - muszę tylko obadać, ile części już nie kupię (ale chyba w tym wypadku, wszystkie tomy nie tworzą ścisłej historii??)
Na Allegro widziałem też coś fajnego: ''Hellboy'' - anglojęzyczne integrale w HC - piękna sprawa, może kiedyś ktoś to u nas wyda?  :roll:

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2107 dnia: Październik 20, 2014, 09:14:54 pm »
Na Allegro widziałem też coś fajnego: ''Hellboy'' - anglojęzyczne integrale w HC - piękna sprawa, może kiedyś ktoś to u nas wyda?  :roll:
Masz na myśli Library Edition? Nie ma szans na wydanie. :razz: Ale można je zdobyć w naprawdę niezłej cenie, więc jeśli dopiero zaczynasz się zbierać do kolekcjonowania Hellboya, to może od razu uderzać w wersję anglojęzyczną?

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2108 dnia: Październik 21, 2014, 07:29:37 am »
O-o-o, na to bym się z chęcią rzucił - muszę tylko obadać, ile części już nie kupię (ale chyba w tym wypadku, wszystkie tomy nie tworzą ścisłej historii??)
Z odrobiną cierpliwości to czego nie kupisz w sklepach, kupisz na allegro po akceptowalnych cenach. Ja niedawno skończyłem zbierać Hellboya. Zajęło mi to pół roku, ale nie spieszyłem się zbytnio.

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2109 dnia: Październik 21, 2014, 08:45:57 am »
Mucha o wyczerpaniu nakładów:

Pomyłka w systemie. Już naprawiamy. Przepraszamy za zamieszanie.

Więc można ponownie zamawiać! :wink:

Offline blackwaterpark

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2110 dnia: Październik 21, 2014, 06:46:27 pm »
Masz na myśli Library Edition? Nie ma szans na wydanie. :razz: Ale można je zdobyć w naprawdę niezłej cenie, więc jeśli dopiero zaczynasz się zbierać do kolekcjonowania Hellboya, to może od razu uderzać w wersję anglojęzyczną?

Niestety, nie znam angielskiego.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2111 dnia: Październik 22, 2014, 05:05:15 pm »
Premiera Chew 30 października, na stronie Muchy można już zamawiać, cena 34,30 zł

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2112 dnia: Październik 22, 2014, 05:11:55 pm »
Super. Jestem ciekaw, czy seria równie dobra co Saga, czy Fatale. No, aż na to to może nie liczę, byle nie była tak słaba jak Sex...

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2113 dnia: Październik 22, 2014, 05:28:32 pm »
Seria jest świetna, zupełnie odmienne klimaty od Sagi czy Fatale. Czarny humor i jak dla mnie świetne rysunki - już zamówiłem polską wersję.

Offline AvengerGT

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2114 dnia: Październik 22, 2014, 05:51:45 pm »
Również się cieszę. Teraz czekam tylko aż gildia dorzuci album do swojego sklepu - będzie w sam raz na zwieńczenie dawno już wiszącego zamówienia.