Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1646006 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Danio237

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1725 dnia: Sierpień 01, 2014, 10:59:52 pm »
Załóżmy, że by ekskluzywne wydanie bez dodatków kosztowało 300zł. 300zł -30% od Muchy to jest 210 zł. Ja bym się nie zastanawiał nawet chwili, brałbym momentalnie. Nie wiem, czy 300 egz. to niezbyt duży nakład i czy 200 czy 150 egz. nie byłoby lepszym wyjściem, ale ja się nie znam. Tak czy siak, ja byłbym zachwycony mając okazję kupić tak wyjątkowe wydanie takiego komiksu i to w języku polskim. Dałbym spokojnie nawet do 250zł (po zniżce). Jakby było więcej, bym się zastanawiał, ale też myślę, że bym się zdecydował. Oby Mucha się skusiła na taki eksperyment.
Jeśli byłoby tak jak mówisz, że te 300zł to cena na okładce, a zniżki procentowo zostają takie same, noo, no to wtedy już byłoby nieźle, dalej nie mam na to kasy, ale brzmi nieźle. :wink: Myślałem że te 300-350zł to byłby koszt ZROBIENIA takiego jednego albumu, czyli cena byłaby jeszcze wyższa.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2014, 11:05:09 pm wysłana przez Danio237 »

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1726 dnia: Sierpień 02, 2014, 12:16:21 am »
Za 300 zł brałbym takie wydanie z pocałowaniem ręki, a jestem tylko biednym studentem. Obstawiam, że rzeczone wydanie nie okupowałoby długo miejsc w magazynie.  :p

Offline mack3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1727 dnia: Sierpień 02, 2014, 12:36:51 am »
Ech, bo się za bardzo rozmarzę... wyobraźcie sobie - mozliwość kupienia komiksu z ilustracjami Alexa Rossa w olbrzymim formacie po polsku! :biggrin: ...a jeszcze lepiej - z tymi wszystkimi szkicami i innymi dodatkami...
Może mało się znam na polskim rynku, ale patrząc na te wszystkie aukcje, gdzie za biedny (=bez absolutnie żadnych dodatków) Kingdom Come czy Azyl Arkham ludzie od kiedy pamiętam zawsze płacą 250, 300, 400 zł trudno mi sobie wyobrazić, że gdyby wydać takie cudeńko w ograniczonym nakładzie "kolekcjonerskim" 200-300 egzemplarzy to by się nie sprzedało.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2014, 09:13:41 am wysłana przez mack3 »

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1728 dnia: Sierpień 02, 2014, 05:43:09 am »
Pamiętam jak w jednych z odpowiedzi Egmontu Kołodziejczak pisał, że nie ma szans na wydnaie ekskluzywnych Strażników, bo polski rynek nie przyjmie - dokładnie jakbym go słyszał mówiącego, że polski rynek nie przyjmie Long Halloween.
Nie można tak porównywać. DH było w Polsce premierowym wydaniem, nieznaną historią. Wydania exclusive rzeczy, które miały swoją premierę po polsku to jednak inny typ decyzji. Sam mam Strażników w twardej okładce, którzy dobrze prezentują się na półce i będą dobrze prezentować się całe lata. Czy chciałbym dodatkowo Strażników w wypaśnej wersji? Chyba jednak nie. Inaczej mózg funcjonuje na premierowe polskie wydania, wtedy część rozterek jest nieistotna.
Cytuj
Osobiście wydaje mi się, że wydanie w małej ilości egzemplarzy (200-300 o której pisze Mucha) by się sprzedało... i to nawet baardzo szybko. Wystarczy spojrzeć po ile chodzą Kingodm Come czy Azyl Arkham...
Też można się na tym przejechać, gdyż większość tych zakupów za takie ceny należy do spekulantów, którzy nigdy komiksów tych nie czytają i kupują pod inwestycje.

A cena do 300 zł jest dla mnie zrozumiała. Dla omnibusów.

Offline BLANTMAN

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1729 dnia: Sierpień 02, 2014, 08:12:51 am »
WKKM Must Die- masz 7 lat ?

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1730 dnia: Sierpień 02, 2014, 08:51:30 am »
Za 300 zł brałbym takie wydanie z pocałowaniem ręki, a jestem tylko biednym studentem. Obstawiam, że rzeczone wydanie nie okupowałoby długo miejsc w magazynie.  :razz:
Jako przedstawiciel zawodowych pasożytów społecznych, uprzejmie informuję, że w pełni popieram i też bym brał.

Offline mack3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1731 dnia: Sierpień 02, 2014, 09:23:08 am »
Też można się na tym przejechać, gdyż większość tych zakupów za takie ceny należy do spekulantów, którzy nigdy komiksów tych nie czytają i kupują pod inwestycje.

Skąd masz takie informacje? Czym są one uzasadnione? Zapisujesz sobie kto wygrywa takie aukcje, sprawdzasz i wychodzi Ci, że często aukcje tego samego komiksu wygrywają te same osoby? (pytam poważnie)
Biorąc pod uwagę, że odkąd choć trochę interesuję się takimi aukcjami (od jakichś 2 lat) to nie zauważyłem dotąd trendu wzrostowego cen Kingdom Come i Azylu Arkham. Są "górki", ale po nich przychodzą spadki. Średnia kształtuje się natomiast ciągle na poziomie ok. 300 zł (w górkach 400, w spadkach 200). Moim zdaniem trochę średnie spekulanctwo na towarze, który trwale nie drożeje.

Offline AvengerGT

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1732 dnia: Sierpień 02, 2014, 11:46:49 am »
Oby Mucha się skusiła na taki eksperyment.
Popieram. Takie wydanie, w dodatku Alex Ross... zacisnąłbym zęby patrząc na cenę ale jednak skusiłbym się.

Offline badday

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1733 dnia: Sierpień 02, 2014, 12:23:45 pm »
Ech, bo się za bardzo rozmarzę... wyobraźcie sobie - mozliwość kupienia komiksu z ilustracjami Alexa Rossa w olbrzymim formacie po polsku! :biggrin: ...a jeszcze lepiej - z tymi wszystkimi szkicami i innymi dodatkami...
http://www.amazon.com/Mythology-The-Comics-Alex-Ross/dp/0375714626/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1406978550&sr=8-1&keywords=mythology+ross
Jesli lubisz A.Rossa to kup sobie to, nie pozalujesz:) I wyjdzie Ci duzo mniej niz 350PLN:)

Offline mack3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1734 dnia: Sierpień 02, 2014, 12:57:39 pm »
Ciekawe, ciekawe, może kiedyś się skuszę... ;)

Offline Julek_

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1735 dnia: Sierpień 02, 2014, 03:08:33 pm »
Jesli lubisz A.Rossa to kup sobie to, nie pozalujesz:) I wyjdzie Ci duzo mniej niz 350PLN:)

Nie żeby "Justice" w absolucie też było dostępne i każdy mógłby sobie je kupić (i to taniej, niż za 350 złotych)...

Offline burberry

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1736 dnia: Sierpień 02, 2014, 03:45:31 pm »
Mnie zupełnie nie byłoby stać na taki wybryk, ale myślę, że nakład 200 egz. rozszedłby się chociażby z jednego powodu - inwestycji: -) wyobraźcie sobie po wyczerpaniu się nakładu takiego exclusive'a ceny na allegro: -)
Bóg Cię kocha

Offline kelen

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1737 dnia: Sierpień 02, 2014, 04:17:07 pm »
No, na prawdę zajebista opcja - kilka osób kupi po 10 egzemplarzy i zamiast wpaść w ręce kogoś, komu na prawdę zależy, to będzie chomikowane u kogoś innego. Wiem, każdy sobie tak może zrobić, ale nie muszę tego uznawać za fajne.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline burberry

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1738 dnia: Sierpień 02, 2014, 04:20:45 pm »
Przecież nigdzie na napisałem, że to fajne.
Bóg Cię kocha

Offline Danio237

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1739 dnia: Sierpień 02, 2014, 04:23:48 pm »
A ja tego nie wartościuję, jeśli ktoś ma ochotę na taki interes - to czemu nie, wolny rynek, nikt mu nie broni wykupić nawet całego nakładu.