trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1645133 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1500 dnia: Kwiecień 09, 2014, 05:57:31 pm »
Zerknąłem w link "koszty dostawy" z dołu strony:
http://muchacomics.com/

Nie ma wzmianki ale prawdopodobnie chodzi o zapłatę za pobraniem.

To trochę lipa, bo firmy kururierskie każą sobie dopłacać za przesyłkę przy odbiorze średnio od 3 do 5 zeta. Dla kogoś, kto woli taki sposób zapłaty cena przesyłki może skutecznie odstraszyć od dokonania zakupu.

Offline Julek_

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1501 dnia: Kwiecień 10, 2014, 02:03:07 pm »
O ostatniej premierze z Muchy, czyli "Svered" na Kolorowych pisze Krzysiek Tymczyński:

„Severed” to historia Jacka Garrona, który mając dwanaście lat ucieka z domu, by poznać swojego biologicznego ojca. Chłopak samotnie przemierza kraj, aż w końcu poznaje dwie osoby, które w pewien sposób odmienią jego życie. Tyle tylko, że jedną z nich jest ktoś bardzo niebezpieczny i nad głową Jacka zawiśnie ogromne niebezpieczeństwo, z którego może nie ujść z życiem...

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2014/04/1570-severed.html

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1502 dnia: Kwiecień 18, 2014, 09:42:50 pm »
Severed czyta się jednym tchem, bardzo dobra pozycja od Muchy. Kapitalne rysunki, realistyczne, brudne i klimatyczne. Historia spójna, bez żadnych niepotrzebnych pierdół, fabuła w kolejnym rozdziałach jest bardzo płynna, ogólnie czytając Pożeracza marzeń miałem poczucie podobne jak przy oglądaniu filmu. Przemoc nie jest na pierwszym planie, za co spory plus. Prowadzenie bohaterów bardzo przejrzyste, pomimo dosyć krótkich występów, zachowują autentyczność. Wracając do kwestii tytułu, nie rozumiem zastrzeżeń innych użytkowników. Moim zdaniem jest odpowiedni, dla tego komiku. Severed polecam wszystkim fanom komiksu, jedna z lepszych pozycji wydanych w tym roku! Moja ocena 8/10.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2014, 08:24:06 pm wysłana przez Itachi »

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1503 dnia: Kwiecień 20, 2014, 11:10:18 pm »
Severed to solidne czytadło, ale też nic ponad to. Sprawny scenariusz, bardzo dobre rysunki, fajne połączenie komiksu drogi i grozy, i tajemniczy, tytułowy "Pożeracz marzeń". Trochę brakowało mi takich komiksów w Obrazach Grozy Egmontu - zamiast ciągłego wałkowania Gaimana i przeciętnych antologii Hellboya, Baśni, czy Hellraisera, mogli dawać więcej takich tytułów jak Severed, czy Lovecraft.

Offline melee

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1504 dnia: Kwiecień 21, 2014, 01:02:46 pm »
Dla mnie trudna jest ocena "horrorów" (czy to jest horror?), nie czytam, nie oglądam, nie lubię. Ale - nie sposób nie docenić pracy grafika, który spędził nad komiksem masę czasu i efekt jest świetny, aż chciałem znaleźć inne jego prace, na razie jego portfolio jest króciutkie i przeciętne, może Severed będzie przepustką. I przy tej starannej pracy grafika szkoda, że scenariusz jest tak mało ciekawy, najlepsze są momenty społeczne, nie związane zupełnie z głównym wątkiem. Nie są może oryginalne, to często powielany motyw w literaturze amerykańskiej, choćby w Kings in Disguise, ale czyta się je bardzo dobrze.


Dodam jeszcze, że nie rozumiem tych zachwytów Snyderem. Każdy jego kolejny komiks bardziej mnie rozczarowuje (poza Black Mirror i Court of Owls).

Offline HaVoK

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1505 dnia: Kwiecień 21, 2014, 01:16:27 pm »
Poza piękną grafiką Pożeracz Marzeń nie ma za wiele ciekawego do zaoferowania. Fabuła wyprana z emocji. Zero strachu. Szkoda. Ilustracje starają się stworzyć klimat grozy, ale Snyder przedstawił nieciekawą historię wbrew temu co Lemire napisał we wstępie.

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1506 dnia: Kwiecień 21, 2014, 06:10:24 pm »
A ja się nie zgodzę z przedmówcami, scenariusz Severed jest dla mnie świetnie wyważony. Idealnie pasuje na wieczorny seans z komiksami. Nie wiem czemu, ale zauważyłem ostatnio, że większość z Was oczekuje po komiksie wielkiej rozpierduchy w stylu Marvela/DC. Z horrorami jest taki problem, że 99% filmów z tego gatunku to zwykłe śmieci, z książkami jest znacznie lepiej, ale też bez rewelacji, komiksy natomiast trudno ocenić  jednoznacznie. W Severed były 2-3 sytuacje, kiedy można było poczuć strach, ale to już zależy od charakteru. Scenariusz na pewno nie był przewidywalny, uważam nawet, że jak na 7 zeszytów był naprawdę interesujący i dobrze przemyślany.
Co do rysunków pełna zgoda, jeśli to był debiut tego twórcy to stoi przed nim świetlana przyszłość, klasa sama w sobie!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2014, 08:23:29 pm wysłana przez Itachi »

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1507 dnia: Kwiecień 21, 2014, 07:52:35 pm »
Itachi, kilkakrotnie nazwałeś ten komiks sAvered. Stoi za tym jakaś historia?

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1508 dnia: Kwiecień 21, 2014, 08:20:11 pm »
Nie wiem czemu, ale zauważyłem ostatnio, że większość z Was oczekuje po komiksie wielkiej rozpierduchy w stylu Marvela/DC.

Skąd taki wniosek, że większość z nas oczekuje po komiksie wielkiej rozpierduchy w stylu Marvela/DC?

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1509 dnia: Kwiecień 21, 2014, 08:23:12 pm »
Itachi, kilkakrotnie nazwałeś ten komiks sAvered. Stoi za tym jakaś historia?

Kurde faktycznie, nie zauważyłem :lol: Dzięki za zwrócenie uwagi!

Skąd taki wniosek, że większość z nas oczekuje po komiksie wielkiej rozpierduchy w stylu Marvela/DC?

Po Waszych opiniach, nie chcę tutaj personalizować, ale komiksy przeciętne, w których akcja gna do przodu bez ładu, ani składu są często wychwalane pod niebiosa, a tytuły spokojniejsze, krytykowane. Zauważyłem to już od jakiegoś czasu. Severed może się komuś podobać lub nie, ale argument o braku pomysłu na scenariusz, jest totalnie chybiony. Jeśli ktoś oczekuje setki zmarłych, strzelaniny, flaków, krwi (bo to horror) to ma np. Żywe Trupy. Nie każdy komiks musi być robiony według tych samych wzorców. Severed jest inny, ale to jest zaletą, a nie wadą.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2014, 08:31:20 pm wysłana przez Itachi »

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1510 dnia: Kwiecień 21, 2014, 08:43:48 pm »
Moim ulubionym filmowym horrorem są Inni z Nicole Kidman. Obraz bez kropli krwi, "trupów", właściwie bez akcji a mrozi mi krew w żyłach. Dlatego wkrótce kupię Severed. Mam nadzieję na nieśpieszną, SUGESTWYWNĄ historię bez flaków.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1511 dnia: Kwiecień 21, 2014, 08:47:04 pm »
Severed może się komuś podobać lub nie, ale argument o braku pomysłu na scenariusz, jest totalnie chybiony. Jeśli ktoś oczekuje setki zmarłych, strzelaniny, flaków, krwi (bo to horror) to ma np. Żywe Trupy. Nie każdy komiks musi być robiony według tych samych wzorców. Severed jest inny, ale to jest zaletą, a nie wadą.

No nie wiem. Dla mnie to, że ktoś uznaje, że Snyder nie miał pomysłu na scenariusz Severed, nie jest jednoznaczne z tym, że ten ktoś oczekiwał setek zmarłych, strzelanin, flaków i krwi. Ja np. widzę, że użytkownicy forum doceniają komiksy typu Rork, Koziorożec, Wieże Bois-Maury, Habibi... Nawet w temacie WKKM więcej jest narzekania na marvelowską rozpierduchę i zachwycania się ambitniejszymi tytułami, niż zachwycania się marvelowską rozpierduchą i narzekania na ambitniejsze tytuły.

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1512 dnia: Kwiecień 21, 2014, 09:13:19 pm »
No nie wiem. Dla mnie to, że ktoś uznaje, że Snyder nie miał pomysłu na scenariusz Severed, nie jest jednoznaczne z tym, że ten ktoś oczekiwał setek zmarłych, strzelanin, flaków i krwi.

W takim razie niech dana osoba napisze, czego oczekiwała. Hasło scenariusz mnie rozczarował jest bardzo płytkie, nie sądzisz?

Ja np. widzę, że użytkownicy forum doceniają komiksy typu Rork, Koziorożec, Wieże Bois-Maury, Habibi...

Podałeś kilka wybitnych tytułów, niestety sam nie czytałem ani Rorka, ani Koziorożca, ani Habibi. Co do wież, zapoznałem się z trzema tomami, jednak komiks mnie nie przekonał. W odpowiednim temacie, napisałem swego czasu dlaczego tak uważam. Jak sam widzisz, nie mam argumentów do dyskusji.

Nawet w temacie WKKM więcej jest narzekania na marvelowską rozpierduchę i zachwycania się ambitniejszymi tytułami, niż zachwycania się marvelowską rozpierduchą i narzekania na ambitniejsze tytuły.

Niektórzy narzekali, niektórzy nie. Trudno to ocenić na przełomie ponad 30 komiksów. Chyba poza Marvels, wszystkie pozostałe były oceniane i pozytywnie i negatywnie (w tym OŁK, Mroczna Phoenix, Odrodzony czy SM: Blue).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2014, 09:25:23 pm wysłana przez Itachi »

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1513 dnia: Kwiecień 24, 2014, 04:03:34 pm »
Mucha udostępniła przykładowe plansze z Wolverine: Logan, więcej info na facebooku.

Offline Tomasz 66

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1514 dnia: Kwiecień 27, 2014, 07:13:54 pm »
SEVERED - bardzo przyzwoita pozycja, miałem pewne opory ze względu na powyższe komentarze, ale wg mnie jeden z lepszych komiksów w tym roku. Graficznie bardzo dobra pozycja, taka stylizacja retro i bardzo realistyczny, solidny rysunek, dużo mrocznych scen podkreślających atmosferę, a do tego nieco przy tym skrywające by nie popadać w styl gore + od czasu do czasu niezłe rysunki na całą stronę. Wydanie bez zarzutu.
Sam scenariusz też przypadł mi do gustu - powolny rozwój akcji z momentami kulminacji, bez setek trupów i walk, raczej stopniowy wzrost napięcia, przypomina trochę bardziej rozrysowany scenariusz filmowy niż typowy komiks, czyta się też bardzo płynnie, a całość zamknięta jest zgrabną klamrą.
Polecam 8/10