Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1615661 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzesiek744

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1260 dnia: Styczeń 23, 2014, 12:55:10 pm »
A tak jeszcze przy okazji KW... wydatki na komiksowe nowości w maju to będzie jakaś rzeźnia. Patrząc na to co już dziś zapowiadają wydawcy? Same pozycje obowiązkowe. Catwoman, Bruce J. Hawker, Seth, Tatsumi, Fistaszki, może jakiś Hermann z okazji przyjazdu autora...

Pomyśl ramirez82, co w takim razie będzie w pażdzierniku?  :lol:

Offline Julek_

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1261 dnia: Styczeń 23, 2014, 12:57:56 pm »
Cena i jakość jest po stronie Egmontu. Mucha ma gorszą jakość wydań i mimo, że teraz foliują komiksy, co jest wielkim plusem, to i tak szycia, przycięcia okładek, papier i cena przemawiają za Egmontem. Z Muchy najbardziej czekam na Justice. Marzy mi się wydanie limitowane w formacie Absolute.

Kup sobie oryginał. Nikt w Polsce nie wydaje (i nie będzie wydawał) amerykańskich komiksów w takim standardzie.

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1262 dnia: Styczeń 23, 2014, 01:00:36 pm »
(i nie będzie wydawał)

Zobaczymy. Wszystko zależy od liczby odbiorców.

Offline Julek_

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1263 dnia: Styczeń 23, 2014, 01:09:41 pm »
Jestem przekonany, że w Polsce nie ma najmniejszych szans na wydawanie komiksów w takim standardzie. Koszta są (pewnie) niebotyczne, a liczbą potencjalnie zainteresowanych (tych, co wyłożą pieniądze, aby pokryć te niebotyczne koszta i nie znają angielskiego, żeby kupić w oryginale) jest chyba niewielka.

A tymczasem u siebie pozwoliłem sobie napisać kilka słów o zapowiedziach Muszki

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2014/01/1503-komix-express-2018.html

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1264 dnia: Styczeń 23, 2014, 01:12:44 pm »


A tymczasem u siebie pozwoliłem sobie napisać kilka słów o zapowiedziach Muszki

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2014/01/1503-komix-express-2018.html

Ty to Masz tempo :smile: Właśnie czegoś takiego szukałem. Biorę wszystko (poza Sagą).

Offline Piotruposz

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1265 dnia: Styczeń 23, 2014, 01:30:06 pm »
(poza Sagą).

Jeśli można spytać, to dlaczego nie chcesz dać szansy Sadze? Może już po prostu czytałeś?

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1266 dnia: Styczeń 23, 2014, 01:33:46 pm »
Jeśli można spytać, to dlaczego nie chcesz dać szansy Sadze? Może już po prostu czytałeś?

Nie, nie czytałem. Ale ani rysunki, ani zarys historii (skrzyżowanie Star Wars i Gry o Tron) do mnie nie przemawiają. Nie jestem fanem fantasy, a już na pewno nie space opery.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1267 dnia: Styczeń 23, 2014, 01:36:35 pm »

Pomyśl ramirez82, co w takim razie będzie w pażdzierniku?  :lol:

Wolę na razie nie myśleć o tym. Aż strach.

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1268 dnia: Styczeń 23, 2014, 01:37:52 pm »
Wolę na razie nie myśleć o tym. Aż strach.

Co za kłopot? Trzeba wziąć kredyt i po kłopocie.

Offline Piotruposz

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1269 dnia: Styczeń 23, 2014, 01:43:12 pm »
Nie, nie czytałem. Ale ani rysunki, ani zarys historii (skrzyżowanie Star Wars i Gry o Tron) do mnie nie przemawiają. Nie jestem fanem fantasy, a już na pewno nie space opery.

Rozumiem. Pytam jako fan serii, bo uważam, że opis komiksu jest idiotyczny. Świat przedstawiony leci zabawną space operą, ale nie wiem jak to się ma do Gwiezdnych Wojen i Gry o Tron. Rysunki są bardzo charakterystyczne, bo w całości tworzone cyfrowo i Fiona Staples "tuszuje" tylko postacie, a tła zostawia bez konturów, co daje na pierwszy rzut oka dziwny efekt.
Szkoda by było gdyby tak dobry komiks nie znalazł w Polsce odbiorców, a tego się właśnie obawiam...
Jeśli jesteś na tyle otwarty, to na comixology.com za darmo możesz pobrać 1. zeszyt Sagi i przeczytać. Może wtedy się przekonasz, bo ja osobiście dawno nie widziałem tak ciekawych i naturalnych postaci, jak w Sadze. Jeśli nie, to trudno :smile:

http://www.comixology.com/Saga-1/digital-comic/22207

Offline Szekak

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1270 dnia: Styczeń 23, 2014, 01:45:33 pm »
Jestem przekonany, że w Polsce nie ma najmniejszych szans na wydawanie komiksów w takim standardzie. Koszta są (pewnie) niebotyczne, a liczbą potencjalnie zainteresowanych (tych, co wyłożą pieniądze, aby pokryć te niebotyczne koszta i nie znają angielskiego, żeby kupić w oryginale) jest chyba niewielka.

A tymczasem u siebie pozwoliłem sobie napisać kilka słów o zapowiedziach Muszki

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2014/01/1503-komix-express-2018.html
Nie jestem wydawcą, żeby wiedzieć co im się opłaca, ale wydaje mi się, że edycja limitowana na 50-100 sztuk by się sprzedała nawet w cenie 270zł (czyli 200zł z 25% rabatem), a może jeszcze za wyższą cenę, więc mam nadzieję, że Mucha przynajmniej rozważy wydania czegoś takiego, bo na pewno wąska grupa zapaleńców by się na to rzuciła.




Co do twojego podsumowania zapowiedzi Muchy, to tak jak się spodziewałem, świetne komiksy - biorę wszystko prócz Get Jiro!, które mnie totalnie odrzuca i Chew. Jestem bardzo zaintrygowany Severed.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2014, 01:52:19 pm wysłana przez Szekak »

Offline peta18

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1271 dnia: Styczeń 23, 2014, 01:51:41 pm »
Nie jestem wydawcą, żeby wiedzieć co im się opłaca, ale wydaje mi się, że edycja limitowana na 50-100 sztuk by się sprzedała nawet w cenie 270zł (czyli 200zł z 25% rabatem), więc mam nadzieję, że Mucha przynajmniej rozważy wydania czegoś takiego, bo na pewno wąska grupa zapaleńców by się na to rzuciła.
Nie bierzesz pod uwage tego, ze licencjodawca moze sie nie zgodzic na taki naklad.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Szekak

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1272 dnia: Styczeń 23, 2014, 01:53:10 pm »
Nie biorę, tak jak powiedziałem, nie jestem wydawcą, mam jedynie nadzieję, że Mucha rozważy wydanie Justice w formacie Absolute, na nic więcej nie liczę.

Offline maximumcarnage

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1273 dnia: Styczeń 23, 2014, 02:04:40 pm »

Szkoda by było gdyby tak dobry komiks nie znalazł w Polsce odbiorców, a tego się właśnie obawiam...
Jeśli jesteś na tyle otwarty, to na comixology.com za darmo możesz pobrać 1. zeszyt Sagi i przeczytać. Może wtedy się przekonasz, bo ja osobiście dawno nie widziałem tak ciekawych i naturalnych postaci, jak w Sadze. Jeśli nie, to trudno :smile:

http://www.comixology.com/Saga-1/digital-comic/22207

Spróbuję ale nic nie obiecuję :smile:

Offline mack3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1274 dnia: Styczeń 23, 2014, 02:16:56 pm »
I ja mam olbrzymią nadzieję, na Justice w formacie Absolute... tzn. wydaje mi się, że wystarczyłoby, żeby był to komiks w postaci powiększonej i z większą liczbą dodatków. Wiem, że Absoluty maja inne bajery jak slipcasy... i chyba jakieś inne :smile: ale to rzeczywiście byłby zbytek (przynajmniej dla mnie).
I wtedy twierdzenie "że w Polsce nie ma najmniejszych szans na wydawanie komiksów w takim standardzie" nie miałoby chyba sensu - bo ten standard ograniczałby się po prostu do większogo formatu, a nikt chyba nie powie, że komiksy w większym formacie się w Polsce nie sprzedają (patrz choćby ostatni Rork).
Zresztą nawet brak dodatków jakoś bym przeżył, byleby w Polsce wydano w końcu coś Rossa w powiększonym formacie.

Ja obawiam się czego innego - że, aby wydać komiks w powiększonym formacie trzeba mieć odpowiednie materiały wejściowe, a one mogą kosztować bardzo dużo jeśli chodzi o licencję (..."bo to licencja na eksluzywny Absolute przecież", itp. itd).


W każdym razie - ja sobie spokojnie poczekam na jakieś informacje od Muchy, a jeżeli się potwierdzi, że nie ma szans na powiększony format to kupię angielski Absolute. Dialogi w tym komiksie nie sa chyba na tyle nieprzystępne bym nie dał sobie z nimi rady... :wink:

 

anything