Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1629597 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5895 dnia: Październik 29, 2018, 10:35:25 am »
Jeszcze Chew 10
Dorzuciłem

Spoko tylko że np taki The Wicked + The Divine powinien dostać już czwarty tom a nie dopiero trzeci.

Ale będzie!! Nie masz co czytać? Jak chcesz, to Ci pożyczę (chociaż pewnie to co mam u siebie, to i tak pewno czytałeś  :smile: )

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5896 dnia: Październik 29, 2018, 10:41:32 am »
Nie masz co czytać?
Ale to jest głupi argument  :smile: A jak ktoś np zbiera tylko 4 serie?

Offline laf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5897 dnia: Październik 29, 2018, 10:59:25 am »
A jak ktoś np zbiera tylko 4 serie?
To na pewno ma powody do płaczu  :lol:

Proponuję nie wypowiadać się w imieniu tajemniczych "innych" i pozostać przy swoim ogródku. Ja mam co czytać i nawet kilkumiesięczne opóźnienia nie robią mi żadnej różnicy.

Offline Mati29

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5898 dnia: Październik 29, 2018, 11:12:36 am »
To ja się wypowiem w swoim imieniu, nie w imieniu tajemniczych onych. Tak jak chcesz:)


Ja mam co czytać dzięki kilku innym wydawnictwom. Bo porzuciłem zbieranie serii wydawanych w tak ślimaczym tempie. Jeśli będe miał wolne zasoby finansowe (mam trochę serii wydawanych w przyzwoitym tempie a wcale nie gorszych od tych muszych) to moze wrócę za te kilka lat jak będę mógł kupić większą całość.




Offline Murazor

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5899 dnia: Październik 29, 2018, 11:15:18 am »
Sporo interesujących mnie pozycji, co cieszy. Ale niestety z katalogu na ten rok wypadło:
Astonishing X-Men t. 2 - planowany termin: grudzień
Descender t. 3 - planowany termin: listopad/grudzień
Hrabstwo Harrow t. 5 - planowany termin: listopad
Outcast t. 5 - planowany termin: listopad/grudzień
The Wicked + The Divine t. 3 - planowany termin: październik/listopad
Chew t. 10 - planowany termin: październik
Niech zaczną z 5 kolejnych serii, 1 tom rocznie serii kilkutomowej wystarczy. HH, Outcast i The Wicked już odpuściłem przez odstępy. AXM, biorę, żeby stało na półce, bo już czytałem, więc opóźnienie mi nie przeszkadza.

Chew, muszę kupić jakiś 1 zeszyt, czy ogarnę żarty i nawiązania w oryginale. Ktoś czytał, może doradzić jak z poziomem trudności?

Mega słabo z taką polityką, bo dobór tytułów mają świetny wg mnie.

Offline laf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5900 dnia: Październik 29, 2018, 11:43:52 am »
Ja też uważam, że powinni skupić się bardziej na kontynuacji i kończeniu serii, niż zapowiadaniu i wydawaniu nowych (chociaż z drugiej strony cieszy mnie, że już teraz wzięli się za JJ). I rozumiem Was, że możecie być, delikatnie mówiąc, zezłoszczeni ślimaczym tempem wydawniczym. Ale żeby z tego powodu odpuścić sobie serię, która Was zainteresowała (no chyba że ktoś dokupuje resztę w oryginale)? Dla mnie osobiście to nie jest argument, ale to tylko moje zdanie.
Jak już napisałem wcześniej: na razie mam co czytać.

Offline jeanvanhamme

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5901 dnia: Październik 29, 2018, 11:54:44 am »
Ale to nie tylko problem rozzłoszczonej gawiedzi, która żąda wincyj i wincyj, ale chyba nie trafione z punktu biznesowego. Chodzi oczywiście o czas, który upłynie od zainteresowania się przeczytanym tytułem, któy pracuje na niekorzyść tego tytułu właśnie. W ten sposób odpuściłem Chew, bo tomy są ze sobą powiązane, tytuł polubiłem na tyle, by po 1 i 2 zdecydować się na kolejne, ale nie na tyle, by czytać 1-7 tylko po to, by zrozumieć 8. I odpuściłem. Nie wydawał mi się na tyle atrakcyjny. W US i Japonii mają to policzone - kiedy coś jest atrakcyjne, a kiedy stare i dziwię się, że w Polsce nie można trzymać tych terminów.

Offline Murazor

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5902 dnia: Październik 29, 2018, 01:40:03 pm »
Ale żeby z tego powodu odpuścić sobie serię, która Was zainteresowała (no chyba że ktoś dokupuje resztę w oryginale)?
Nawet nie reszte, tylko calosc, a wersje pl sprzedalem. HH jestem po finale. Zadowolony, a tutaj bedzie trzeba ze 2 lata poczekac...

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5903 dnia: Październik 29, 2018, 04:30:01 pm »
Niech zaczną z 5 kolejnych serii.

Będą i to mega. Jak ktoś śmiga po angielsku jak meserszmit i nie lubi czekać na polskie edycje, to oryginały są jedynym wyjściem. A jak komuś nie przeszkadza oczekiwanie, to będzie się cieszył z polskiego wydania. Proste i nie ma co się nad tym rozwodzić.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5904 dnia: Październik 29, 2018, 05:31:35 pm »
Będą i to mega.
Mega też będą od NSC i Egmont tylko szybciej (i taniej  :smile: ) i w co ludzie prędzej wejdą?

Offline Moreroms

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5905 dnia: Październik 29, 2018, 05:54:24 pm »
Mnie też Mucha zniechęca tym wolnym tempem. I nie chodzi mi o to, że nie mam czego czytać, ale jak już ktoś wspomniał. Ze względu na duże przerwy między wydaniami taki Outcast tom 1 czytałem już 3 razy, i pewnie za chwilę będę czytał po raz czwarty, bo kolejny tom czeka w szufladzie, a nie pamiętam już co się działo w poprzednich tomach.

Offline Murazor

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5906 dnia: Październik 29, 2018, 06:08:16 pm »
Jest nad czym. Juz niektore rozwodzenia sie zostaly wziete pod uwage i jakos zmieniono plany na plus. Moze Mucha sie zastanowi i cos zmieni?

O tytuly sie nie martwie, bo wiem, ze potrafia wybrac, ale niech cos nadrobia..

Offline Antari

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5907 dnia: Październik 31, 2018, 12:06:48 pm »
Dlatego w przypadku Muchy lepiej jak wydają grubasy skoro tempo nie jest w stanie podskoczyć. Takie Astonishing X-men mogliby wydawać w 4 tomach i pewnie z 2 lata jeszcze byśmy nie wyrobili z tym. A tak czeka nas tylko jeszcze 1 tom i mamy pełny run. Takie Alias mogli też wydać w 2 tomach, a tak ciągnęło się strasznie.

Offline -gościu-

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5908 dnia: Październik 31, 2018, 12:29:18 pm »
Ale tu chyba chodzi o czas przygotowania tytułu do publikacji? Czas przygotowania 2 tomów osobno, a 2 w 1, pewnie na jedno by wyszło. Astonishing X-men akurat już było przetłumaczone, to uda się wydać szybciej.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5909 dnia: Październik 31, 2018, 02:06:48 pm »
Może też muszą czekać na Portugalię. Mogliby jakieś info walnąć czemu tak  :smile: