Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 860109 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Moreroms

• Nosiciel Wody
  • *
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5850 dnia: Październik 11, 2018, 08:15:31 pm »
Tak, wiem, tydzień temu jak chciałem zamówić dwie starsze pozycje to też było tego mało. Może Mucha ma kłopoty z terminowymi wysyłkami?

Na Gildii są, ale w rabatach kiepskich, o czym sam pisałeś.
No i może właśnie PRZEZ te kiepskie rabaty nadal są na gildii  :biggrin:

Offline nazareth

• Czeladnik
« Odpowiedź #5851 dnia: Październik 13, 2018, 09:43:49 am »
Jakiś czas temu była tu dyskusja o cenach Muchowych komiksów. I dostało mi się za stwierdzenie że ich komiksy są drogie. A teraz nawet JanT napisał, że Mucha wychodzi stosunkowo drogo.
Idą nowe czasy... :)

Ja bym bardzo chciał, żeby na przyszły rok Mucha nie zapowiedziała nic nowego (no może poza New X-men) tylko częściej wydawała to, co ma już w swoim katalogu.

Offline JanT

• Asesor
« Odpowiedź #5852 dnia: Październik 13, 2018, 11:46:16 am »
A teraz nawet JanT napisał, że Mucha wychodzi stosunkowo drogo.
W sposób jaki wydają przy konkurencji wypadają drogo ale to nie są jakieś wysokie ceny za takie wydania.

Szkoda że nie puścili tej nowej Jessici Jones w jednym tomie bo wyszedłby tylko trochę grubszy od The Pulse.

Ja bym bardzo chciał, żeby na przyszły rok Mucha nie zapowiedziała nic nowego (no może poza New X-men) tylko częściej wydawała to, co ma już w swoim katalogu.
Poza Marvelem i tak za bardzo nie mają co zapowiadać.

Nowe Kick-Ass ma być https://imagecomics.com/comics/releases/kick-ass-the-new-girl-vol.-1-tp Na kwieć już zapowiedź drugiego tomu https://www.amazon.com/Kick-Ass-New-Girl-Steve-Niles/dp/1534310649

A do tego magą też zacząć wydawać Hit-Girl https://imagecomics.com/comics/releases/hit-girl-1 Jeśli tak to najlepiej w jakichś podwójnych tomach bo to są trejdy tylko po 4 zeszyty.
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2018, 11:55:44 am wysłana przez JanT »

Offline nazareth

• Czeladnik
« Odpowiedź #5853 dnia: Październik 13, 2018, 12:12:57 pm »
Poza Marvelem i tak za bardzo nie mają co zapowiadać.
No ja mam nadzieję (i jak widzę, to inni podobnie), że Astonishing X. im się sprzedaje :)

Offline JanT

• Asesor
« Odpowiedź #5854 dnia: Październik 16, 2018, 08:09:05 pm »
Z FB:

"Myśleliśmy, że w październiku nic nie wydamy, ale drukarnia miło nas zaskoczyła. 😍 Ostatniego dnia miesiąca do księgarń trafią dwie pozycje :smile: Szykujemy informacje prasowe i podamy tytuły już wkrótce.  Małe podpowiedzi?
 1)👊
 2)👪

Wiadomo co  :smile: Było już też wcześniej na liście niepoprawnej jeśli chodzi o terminy  :biggrin: http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,27033.msg1467291.html#msg1467291
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2018, 08:16:25 pm wysłana przez JanT »

Offline Jaxx

• Zbrojmistrz bracki
« Odpowiedź #5855 dnia: Październik 16, 2018, 08:16:10 pm »
Z FB:

"Myśleliśmy, że w październiku nic nie wydamy, ale drukarnia miło nas zaskoczyła. 😍 Ostatniego dnia miesiąca do księgarń trafią dwie pozycje  :smile: Szykujemy informacje prasowe i podamy tytuły już wkrótce.  Małe podpowiedzi?
 1)👊
 2)👪

Wiadomo co  :smile: Było już też wcześniej na liście niepoprawnej jeśli chodzi o terminy  :biggrin: http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,27033.msg1467291.html#msg1467291
2 to Dziedzictwo Jowisza?
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2018, 08:22:51 pm wysłana przez Jaxx »

Offline JanT

• Asesor
« Odpowiedź #5856 dnia: Październik 16, 2018, 08:17:33 pm »
Tak.

Offline Jaxx

• Zbrojmistrz bracki
« Odpowiedź #5857 dnia: Październik 16, 2018, 08:24:01 pm »
Tak.
Dzięki, czyli jak dla mnie tylko Iron Fist od Muchy w październiku :)

Offline robbirob

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #5858 dnia: Październik 17, 2018, 07:34:29 am »
Dla mnie nic, ale fajnie, że Mucha coś wyda :)

Offline mkolek81

• Radca bracki
« Odpowiedź #5859 dnia: Październik 17, 2018, 08:42:29 am »
Z tymi premierami październikowymi to lekka przesada, jeśli to ma być na ostatni dzień tego miesiąca, to i tak wcześnie niż listopadzie nikt tego komiksu nie odbierze. Ale ja tu nie o tym...

Będzie o komiksie który tutaj na forum przeszedł bez większego echa (tak wiem został wspomniany 3 razy - zaledwie) i wielki to błąd, bo to jedna z lepiej narysowanych pozycja jak się ukazała w tym roku, a mówię tu o komiksie „Twierdzi Pereira”. Po mimo osadzenia fabuły w konkretnym momencie historii w Portugalii w roku 1938, to jest to opowieść o zmaganiach podstarzałego dziennikarza z samym sobą i samotnością. Zarys historyczny, który jest przedstawiony jest tylko pretekstem do wejrzenie w głąb psychiki człowieka targanego sprzecznymi emocjami, który chciałby coś zrobić w obliczu sytuacji społeczno-politycznej w swoim kraju (a ma taką możliwość), ale większość czasu usprawiedliwia przed samym sobą za swój brak zaangażowania. A sposób w jaki to jest przedstawione jest jednym z ciekawszych rozwiązań fabularnych z jakim można się spotkać w komiksie. Dopiero poznanie młodego człowieka zburzy porządek i ład w jakim funkcjonuje i da mu motywacje do działania.

Rysunki prezentują się świetnie, nieco szkicową kreskę uzupełnią bardzo dobrze dobrane wyraziste kolory, które nie zawsze ściśle pokrywają się z konturami, co powoduje, że całość wypada bardzo żywiołowo. Także sposób narracji jest pomysłowy, kiedy autor rezygnuje z standardowych dymków myślowych na rzecz pokazania obrazem o czym myśli główny bohater.

Zdecydowanie polecam sięgnąć po ten tytuł. I w sumie to muszę podziękować panu Sidorkiewiczowi, który namówił mnie do zakupu tytułu.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2018, 08:50:56 am wysłana przez mkolek81 »
w czekaniu na zbiorcze tomy "W poszukiwaniu ptaka czasu"

Offline -gościu-

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #5860 dnia: Październik 17, 2018, 08:51:50 am »
Przychylam, bardzo dobry ten Twierdzi Pereira. Rzecz bardziej dla miłośników komiksów wydawanych przez Timofa, niż Muchę (oczywiście uogólniając), stąd możliwe, że u nas przepadnie. A byłoby szkoda.

Offline JanT

• Asesor
« Odpowiedź #5861 dnia: Październik 17, 2018, 09:39:38 am »
Z tymi premierami październikowymi to lekka przesada, jeśli to ma być na ostatni dzień tego miesiąca, to i tak wcześnie niż listopadzie nikt tego komiksu nie odbierze.
A wiesz że ostatnio Muchowe komiksy np na gildii pojawiają się kilka dni wcześniej?

Nie stać mnie teraz na takie "wynalazki" jak Twierdzi Pereira  :smile:
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2018, 09:44:58 am wysłana przez JanT »

Offline mkolek81

• Radca bracki
« Odpowiedź #5862 dnia: Październik 17, 2018, 09:49:01 am »
Nie stać mnie teraz na takie "wynalazki" jak Twierdzi Pereira  :smile:
To przestań kupować ten chłam od Egmontu w SC i zainteresuj się czymś lepszym. Jak raz odpuścisz to nic się nie stanie,
Spoiler: pokaż
w kolejnym tomie znów będą się prali po pyskach.
I to nie jest wynalazek, ale bardzo dobry komiks.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2018, 02:33:53 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline JanT

• Asesor
« Odpowiedź #5863 dnia: Październik 17, 2018, 10:06:08 am »
W ofercie Muchy to "wynalazek" (cudzysłów też nie bez powodu) Nic nie pisałem że to złe czy coś  :smile:

W trzecim Iron Fiście też się leją po mordach a drogi i dużo miejsca zajmie w porównaniu do chłamu od Egmontu w SC  :biggrin:

Offline mkolek81

• Radca bracki
« Odpowiedź #5864 dnia: Październik 17, 2018, 10:10:57 am »
W ofercie Muchy to "wynalazek" (cudzysłów też nie bez powodu) Nic nie pisałem że to złe czy coś  :smile:
Ten cudzysłów można różnie interpertować.

W trzecim Iron Fiście też się leją po mordach a drogi i dużo miejsca zajmie w porównaniu do chłamu od Egmontu w SC  :biggrin:
Tak jak zawsze zapominasz, że większy format od Muchy ostatnio. Taki jak DC Deluxe, które jest dużo droższe od ich komiksów.
 Gdybyś ty chociaż pisał kilka słów o tym chłamie w SC, a nie tylko o przesunięciu kolorów czy też braku okładek i ilości stron.