Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1615721 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5835 dnia: Październik 16, 2018, 08:17:33 pm »
Tak.

Offline Jaxx

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5836 dnia: Październik 16, 2018, 08:24:01 pm »
Tak.
Dzięki, czyli jak dla mnie tylko Iron Fist od Muchy w październiku :)



Offline robbirob

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5837 dnia: Październik 17, 2018, 07:34:29 am »
Dla mnie nic, ale fajnie, że Mucha coś wyda :)

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5838 dnia: Październik 17, 2018, 08:42:29 am »
Z tymi premierami październikowymi to lekka przesada, jeśli to ma być na ostatni dzień tego miesiąca, to i tak wcześnie niż listopadzie nikt tego komiksu nie odbierze. Ale ja tu nie o tym...

Będzie o komiksie który tutaj na forum przeszedł bez większego echa (tak wiem został wspomniany 3 razy - zaledwie) i wielki to błąd, bo to jedna z lepiej narysowanych pozycja jak się ukazała w tym roku, a mówię tu o komiksie „Twierdzi Pereira”. Po mimo osadzenia fabuły w konkretnym momencie historii w Portugalii w roku 1938, to jest to opowieść o zmaganiach podstarzałego dziennikarza z samym sobą i samotnością. Zarys historyczny, który jest przedstawiony jest tylko pretekstem do wejrzenie w głąb psychiki człowieka targanego sprzecznymi emocjami, który chciałby coś zrobić w obliczu sytuacji społeczno-politycznej w swoim kraju (a ma taką możliwość), ale większość czasu usprawiedliwia przed samym sobą za swój brak zaangażowania. A sposób w jaki to jest przedstawione jest jednym z ciekawszych rozwiązań fabularnych z jakim można się spotkać w komiksie. Dopiero poznanie młodego człowieka zburzy porządek i ład w jakim funkcjonuje i da mu motywacje do działania.

Rysunki prezentują się świetnie, nieco szkicową kreskę uzupełnią bardzo dobrze dobrane wyraziste kolory, które nie zawsze ściśle pokrywają się z konturami, co powoduje, że całość wypada bardzo żywiołowo. Także sposób narracji jest pomysłowy, kiedy autor rezygnuje z standardowych dymków myślowych na rzecz pokazania obrazem o czym myśli główny bohater.

Zdecydowanie polecam sięgnąć po ten tytuł. I w sumie to muszę podziękować panu Sidorkiewiczowi, który namówił mnie do zakupu tytułu.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2018, 08:50:56 am wysłana przez mkolek81 »

Offline -gościu-

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5839 dnia: Październik 17, 2018, 08:51:50 am »
Przychylam, bardzo dobry ten Twierdzi Pereira. Rzecz bardziej dla miłośników komiksów wydawanych przez Timofa, niż Muchę (oczywiście uogólniając), stąd możliwe, że u nas przepadnie. A byłoby szkoda.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5840 dnia: Październik 17, 2018, 09:39:38 am »
Z tymi premierami październikowymi to lekka przesada, jeśli to ma być na ostatni dzień tego miesiąca, to i tak wcześnie niż listopadzie nikt tego komiksu nie odbierze.
A wiesz że ostatnio Muchowe komiksy np na gildii pojawiają się kilka dni wcześniej?

Nie stać mnie teraz na takie "wynalazki" jak Twierdzi Pereira  :smile:
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2018, 09:44:58 am wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5841 dnia: Październik 17, 2018, 09:49:01 am »
Nie stać mnie teraz na takie "wynalazki" jak Twierdzi Pereira  :smile:
To przestań kupować ten chłam od Egmontu w SC i zainteresuj się czymś lepszym. Jak raz odpuścisz to nic się nie stanie,
Spoiler: pokaż
w kolejnym tomie znów będą się prali po pyskach.
I to nie jest wynalazek, ale bardzo dobry komiks.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2018, 02:33:53 pm wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5842 dnia: Październik 17, 2018, 10:06:08 am »
W ofercie Muchy to "wynalazek" (cudzysłów też nie bez powodu) Nic nie pisałem że to złe czy coś  :smile:

W trzecim Iron Fiście też się leją po mordach a drogi i dużo miejsca zajmie w porównaniu do chłamu od Egmontu w SC  :biggrin:

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5843 dnia: Październik 17, 2018, 10:10:57 am »
W ofercie Muchy to "wynalazek" (cudzysłów też nie bez powodu) Nic nie pisałem że to złe czy coś  :smile:
Ten cudzysłów można różnie interpertować.

W trzecim Iron Fiście też się leją po mordach a drogi i dużo miejsca zajmie w porównaniu do chłamu od Egmontu w SC  :biggrin:
Tak jak zawsze zapominasz, że większy format od Muchy ostatnio. Taki jak DC Deluxe, które jest dużo droższe od ich komiksów.
 Gdybyś ty chociaż pisał kilka słów o tym chłamie w SC, a nie tylko o przesunięciu kolorów czy też braku okładek i ilości stron.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5844 dnia: Październik 17, 2018, 10:21:51 am »
Gdybyś ty chociaż pisał kilka słów o tym chłamie w SC, a nie tylko o przesunięciu kolorów czy też braku okładek i ilości stron.
By ty walisz mnóstwo recenzji o tych dziełach w HC  :biggrin: Ja przynajmniej mam jakieś powód do narzekania a twój prawie każdy post to jest jest narzekanie albo czepialstwo (jak teraz mnie i SC) Poza postami z info to twoje posty to praktycznie samo narzekanie i to nawet na rzeczy które cię interesują i nie zbierasz (jak np kolekcje) Naczelny maruda  :biggrin: Z Iron Fistem to żart był w ogóle (co widać jak byk)  :smile:
Taki jak DC Deluxe, które jest dużo droższe od ich komiksów.
Patrząc na Zaćmienie to coś kręcisz  :smile:
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2018, 10:28:44 am wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5845 dnia: Październik 17, 2018, 10:31:55 am »
Patrząc na Zaćmienie to coś kręcisz  :smile:
I teraz zmuszasz mnie do przejrzenia i porównania każdego DC Deluxa i wydania Muchy OHC. Ustępuje, nie mam czasu na to.
Poza postami z info to twoje posty to praktycznie samo narzekanie
Tyle samo co twojego narzekania  :biggrin: . Jak nie stawiam emoty na końcu każdego zdania jak ty to nie znaczy, że pisze to ze spiętymi pośladami. Nie przesadzajmy. Jednak chciałbym poznać twoja opinie, bo prawie zawsze na temat każdego komiksu/serii masz coś do powiedzenia, ale najczęściej jest to tylko o ilości storn i jakości wydania i co zostało wycięte.


i to nawet na rzeczy które cię interesują i nie zbierasz (jak np kolekcje)
Przypomina jeszcze raz - kupuje kolekcje Conana. Czy mam po każdym zakupionym tomie wrzucać zdjęcie?  :razz:
Naczelny maruda 
Dziękuje. Bardzo ciężko i długo na to pracowałem. Doceniam.
A ty byś docenił i kupił „Twierdzi Pereira”.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2018, 10:38:23 am wysłana przez mkolek81 »

Offline laf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5846 dnia: Październik 17, 2018, 10:33:38 am »
W trzecim Iron Fiście też się leją po mordach
Powinieneś wrzucić to do spoilera  :wink:

Twierdzi Pereira wciąż wisi na mojej liście rezerwowej. Obłędna kolorystyka tego komiksu i ciekawy wycinek w historii (mało "popularna" u nas wojna domowa w Hiszpanii) sprawiły, że żywo zainteresowałem się tym tytułem, choć nie jest ten rodzaj komiksu, który preferuję. Poza tym swego czasu @Nawimar wrzucał również pozytywną recenzję. Mam nadzieję, że wcześniej czy później nabędę Pereirę, choć nie jest na szczycie moich planów zakupowych.

P.S. taka mała ciekawostka - film na podstawie książkowego pierwowzoru z niezłą obsadą

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5847 dnia: Październik 17, 2018, 10:42:41 am »
Czy mam po każdym zakupionym tomie wrzucać zdjęcie?  :razz:
Co najmniej takie fotorelecje jak u Bazyla. I koniecznie jakiś dowód (najlepiej osobisty) że to twoje  :biggrin:
A ty byś docenił i kupił „Twierdzi Pereira”.
Mi teraz na "pilniejsze" tytuły brak  :smile: Taki gatunek też mi specjalnie nie leży.
P.S. taka mała ciekawostka - film na podstawie książkowego pierwowzoru z niezłą obsadą
Dobra ocena 6.9  :biggrin:

Offline laf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5848 dnia: Październik 17, 2018, 10:51:40 am »
Dobra ocena 6.9  :biggrin:
Wrzuciłem to jako ciekawostkę, a nie zachętę na zakup komiksu. Poza tym 6.9 to wcale nie taka zła ocena.

Może ocena samego komiksu bardziej Cię zachęci - https://www.goodreads.com/book/show/32499074-pereira-pr-tend

Offline bambule

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5849 dnia: Październik 17, 2018, 12:07:46 pm »
@up
Pierwowzór dużo lepszy od komiksu i filmu panowie :D