trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1638766 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5805 dnia: Październik 11, 2018, 09:33:38 am »
Ale jakoś ciągle wydają je w dobrym tempie w przeciwieństwie do chudych HCków Muchy  :smile:

NSC zaczyna brylować w słabych pozycjach?  :shock: Dla mnie słabe było tylko Vei i Dozorca a Walki Kobiet tylko nie czytałem. Dodatkowo serie które zapowiedzieli na przyszły to też są dobre pozycje.

 
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2018, 09:38:47 am wysłana przez JanT »

Offline Mati29

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5806 dnia: Październik 11, 2018, 09:34:51 am »
wiadomo, że o gustach się nie dyskutuje. Ale stwierdzenie, że NSC bryluje w słabych pozycjach jest mocno krzywdzące.


mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5807 dnia: Październik 11, 2018, 09:36:59 am »
Ale jakoś ciągle wydają je w dobrym tempie w przeciwieństwie do chudych HCków Muchy  :smile:
Cóż może jakby ludzie z Muchy nie pracowali nad opracowywaniem kolekcji, które muszą wychodzić regularnie było by komiksów więcej. Dla przypomnienia Mucha mówiła, że będzie przyspieszać po zakończeniu kolekcji (gdzieś to było na Zinolu poszukaj sobie), a oni cały czas pracują nad kolekcjami.
Zapomniałeś o Bondzie, Duchu Gaudiego, Rat Queens, itp. ale o gustach się nie dyskutuje.
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2018, 09:40:28 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Antari

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5808 dnia: Październik 11, 2018, 09:39:06 am »
Też uważam, że powinni przyspieszyć, przynajmniej z superhero, które chyba sprzedaje się w Polsce najlepiej. Wydaje mi się, że odpuszczanie serii bo "nie ma gwarancji, że wydadzą całość" jest bez sensu. O to raczej się nie boję. Serie na pewno skończą wydawać. Co jedynie denerwuje - kupuję nowy album 4 tomowej serii i nie opłaca się go czytać, bo do czasu wydania całości minie kilka lat... Często jednak łamię tę zasadę i później muszę czytać ponownie bo pamiętam z niego niewiele...

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5809 dnia: Październik 11, 2018, 09:41:48 am »
Cóż może jakby ludzie z Muchy nie pracowali nad opracowywaniem kolekcji, które muszą wychodzić regularnie było by komiksów więcej.
Znowu zganiasz na kolekcję  :biggrin: Niech Mucha sama nie zaczyna tylu serii jak nie jest ich w stanie wydawać w jakimś normalnym tempie. Do tłumaczenie WKKM teraz doszedł Arek który tłumaczy większość tomów.

Zapomniałeś o Bondzie, Duchu Gaudiego, Rat Queens, itp. ale o gustach się nie dyskutuje.
No Duch Gaudiego też słabszy ale już Rat Queens lubię bardzo a Bond spoko.

Też uważam, że powinni przyspieszyć, przynajmniej z superhero, które chyba sprzedaje się w Polsce najlepiej.
Akurat SH wydają w miarę szybko.

Offline -gościu-

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5810 dnia: Październik 11, 2018, 09:43:34 am »
Ale to dla Muchy jest złe bo takich osób jak Mati29 jest dużo więcej o czym już kiedyś pisałem.


No tak, widać to choćby po tej rozmowie.


Ja jak już pisałem, nie mam z tym problemu. Nie zgadzam się z tym, że Egmont i NSC (Ongrys z Dreddem, czy PK z Chłopakami) ustawili nowe standardy rynkowe. Choć bardzo doceniam takie tempo wydawania, to nie oczekuję by każdy tak robił, bo niektórych wydawców mogłoby to wykończyć. Mucha, Taurus, Timof, KG, czy Elemental wydają w swoim tempie, jak sprzedaż i moce przerobowe pozwolą, bez ciśnienia i ścigania się.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5811 dnia: Październik 11, 2018, 09:45:08 am »
Mucha zwolniła znacznie w tym roku więc nie wydają w swoim tempie  :smile:

Offline -gościu-

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5812 dnia: Październik 11, 2018, 09:46:21 am »
wydają w swoim tempie, jak sprzedaż i moce przerobowe pozwolą


Przecież rynek jest zalewany komiksami, nie wiem jak można oczekiwać od innych wydawców: wydawajcie tak jak Egmont i NSC, bo jak widać można!

Offline laf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5813 dnia: Październik 11, 2018, 09:48:28 am »
Znowu zganiasz na kolekcję  :biggrin:
No ale kwestia kolekcji (a więc dodatkowej roboty i to w sporym zakresie) również ma wpływ na ich moce przerobowe.

Niech Mucha sama nie zaczyna tylu serii jak nie jest ich w stanie wydawać w jakimś normalnym tempie.
No właśnie, np. taką JJ mogliby na razie sobie odpuścić (chyba, że wchodzą tutaj kwestie licencyjne i po prostu muszą wydać w tym roku).

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5814 dnia: Październik 11, 2018, 09:48:36 am »
Mucha zwolniła znacznie w tym roku więc nie wydają w swoim tempie  :smile:
Może poczekasz z tym wyrokowaniem do końca roku, bo wstępnie wychodzi, że wydadzą więcej o 2 tytuły, więc nie wiedzę tu zwalniania.

Mucha, Taurus, Timof, KG, czy Elemental wydają w swoim tempie, jak sprzedaż i moce przerobowe pozwolą, bez ciśnienia i ścigania się.
Podobnie jak Słowobraz.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5815 dnia: Październik 11, 2018, 09:49:59 am »
Z częstotliwością serii zwolnili bo o to się cały czas rozchodzi. Niech wydają w takiej ilości co teraz ale mniej serii i będzie gitara. I może na tym koniec?  :smile:
Podobnie jak Słowobraz.
Który prawdopodobnie wyda w tym roku 3 tomy serii która wychodziła przez 5 lat  :smile: Mucha z żadnej serii nie wydała 3 tomów w roku.
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2018, 09:54:54 am wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5816 dnia: Październik 11, 2018, 09:55:17 am »
Niech wydają w takiej ilości co teraz ale mniej serii i będzie gitara.
Dobra rada dla Egmontu może by zmieścili w końcu Titans, a nie wywalili kolejną serię z Batmanem lub Deadpoolem.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5817 dnia: Październik 11, 2018, 09:59:31 am »
Dobra rada dla Egmontu może by zmieścili w końcu Titans, a nie wywalili kolejną serię z Batmanem lub Deadpoolem.
Jak ja lubię to twoje całkowite odchodzenie od tematu gdy już nie masz co napisać :smile:

Offline -gościu-

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5818 dnia: Październik 11, 2018, 10:05:27 am »
Który prawdopodobnie wyda w tym roku 3 tomy serii która wychodziła przez 5 lat  :smile: Mucha z żadnej serii nie wydała 3 tomów w roku.


A co poza Tylerem wydaje Słowobraz?


Elemental też na początku zaczynał tylko z Durango i Jeremiahem i wydał po 5 tomów w roku. To było super, ale jak się okazało, dla wydawcy to było za mało, sprzedaż Jeremiaha była niezadawalająca.


Niech wydają w takiej ilości co teraz ale mniej serii i będzie gitara. I może na tym koniec?  :smile: 


Zgadzam się. Najlepiej na tym zakończyć te rozmowę.

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5819 dnia: Październik 11, 2018, 10:08:11 am »
Jak ja lubię to twoje całkowite odchodzenie od tematu gdy już nie masz co napisać :smile:
Jakbyś ty wiele razy tego nie robił.
Tempo 2 komiksów na miesiąc w przypadku Muchy, przy zalewie SH na rynku jest bardzo dobre. Mają się sami zarżnąć jak niektóre wydawnictwa. Ta sama uwaga tyczy się Słowobrazu, czy Studia Lain, zwiększone tempo wydawania, przy nie zmieniającej się grupie odbiorców, raczej nie wpłynęłoby dobrze na płynność finansową wydawcy. Zresztą było już taki jeden co się zakrzykiwał co to nie on i że inni wydawcy nie potrafią.

 

anything