Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1635496 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bambule

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5790 dnia: Październik 11, 2018, 08:22:29 am »
Od Muchy

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5791 dnia: Październik 11, 2018, 08:25:15 am »
To usunąłem prawdopodobny październik  :smile: Trzeba było napisać tak od razu.

Offline -gościu-

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5792 dnia: Październik 11, 2018, 08:53:23 am »
Według tego co planowali to nie  :smile: 


Przecież Mucha od zawsze terminy swoich zapowiedzi traktuje luźno. Zresztą nie tylko Mucha. Ale w tym przypadku to już 11 lat, był czas się przyzwyczaić, że te zapowiedzi i katalogi mają tylko wstępne daty premier.

Offline laf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5793 dnia: Październik 11, 2018, 08:58:23 am »
A jeśli udałoby się wydać te 7 tytułów do końca roku, to łącznie w tym roku Mucha wydałaby 26 komiksów - chyba świetny wynik?
Owszem, ale ja jakoś nie liczę na wszystkie 7 tytułów do końca tego roku.

Istotniejszy kwestią jest to, o czym pisał Jan: mają całą masę rozpoczętych serii i nie wygląda na to, żeby w miarę szybko je zakończyli:

Descender - wydane tomy: 2, pozostało do wydania: 4
The Wicked + The Divine - wydane tomy: 2, pozostało do wydania: 6 (seria trwa)
Outcast (przejście na wydawanie podwójnych tomów) - wydane tomy: 4, pozostało do wydania: 1+ (tom podwójny, seria trwa)
Chew - wydane tomy: 9, pozostało do wydania: 3
Hrabstwo Harrow - wydane tomy: 4, pozostało do wydania: 4
Uncanny X-Force - wydane tomy: 2, pozostało do wydania: 2
Saga - wydane tomy: 8, pozostało do wydania: 1+ (seria trwa)
Nieśmiertelny Iron Fist - wydane tomy: 2, pozostało do wydania: 1 plus ewentualnie kontynuacja serii w 2 tomach
Jupiter's Legacy - wydane tomy: 1, pozostało do wydania: 1 plus ewentualnie seria poboczna
Księżycówka - wydane tomy: 1, pozostało do wydania: + (seria trwająca, obecnie wyszedł 12 zeszyt)
Astonishing X-Men - wydane tomy: 1, pozostało do wydania: 1+ (zapowiedziano run Ellisa, choć nie wiadomo w jakim wydaniu i nie wiadomo co dalej)

Jessica Jones (Marvel NOW) - wydane tomy: 0, pozostało do wydania: 3

11 rozpoczętych serii (w tym cztery trwające) i jedna zapowiedziana. Nie wiem jeszcze jak sprawa ma się z Przeklętym, dlatego nie wliczyłem tego komiksu do mojego podsumowania. Poza tym zapowiedziano sporo rzeczy z Millarworld i jak na razie wyszły 4 (poza Jupiter's Legacy wyszły: Kingsman, Empress, KM/H). Jest tego naprawdę dużo i normalnie końca nie widać.

P.S. Jakbym coś pomylił albo o czym zapomniał to dajcie znać
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2018, 09:20:06 am wysłana przez laf »

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5794 dnia: Październik 11, 2018, 09:02:44 am »
Uncanny X-Force będą 4 tomy. Standardowe TPBx2 +Fear Itself (tak to zapowiadali).
Nieśmiertelny Iron Fist pytałem na MFKiG i tu nie będzie raczej kontynuacji. Seria za słabo się sprzedaje. Jeśli nawet by pociągnęli dalej po 3 tomie to tylko jeszcze 2 pisane przez Duane'a Swierczyńskiego, na pewno nie będzie serii pobocznej.
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2018, 09:06:49 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5795 dnia: Październik 11, 2018, 09:04:57 am »
Descender pozostało 4 a potem ma być Ascender.
The Wicked + The Divine pozostało 6

 

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5796 dnia: Październik 11, 2018, 09:09:53 am »
Patrząc na moje kupki wstydu i na ilość zakupionych ale nie rozpoczętych serii wcale nie mam ciśnienia by wydawcy szybko kończyli serie :)

Offline -gościu-

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5797 dnia: Październik 11, 2018, 09:11:58 am »
Nieśmiertelny Iron Fist - wydane tomy: 2, pozostało do wydania: 5 plus ewentualnie seria poboczna


Zapowiedzieli 3 tomy runu Fractiona i Brubakera.




Pewnie, że sporo tych serii Mucha wydaje i pewnie, że mogłaby wydawać je szybciej. Ale dla mnie to trochę takie narzekanie, bo Egmont i NSC nas rozpieściły. Bo czym jest czekanie na kolejny tom od Muchy, w porównaniu z ciągłą niewiadomą w kwestii odwiecznych problemów Taurusa z Image, czekaniem na kolejne tomy Szóstego rewolweru od Timofa, czy drugiego Zielonego Szerszenia od Planety Komiksu. Taka Mucha wyda ok 25 komiksów w roku, ale i tak jest źle, bo zapowiedziała 30.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5798 dnia: Październik 11, 2018, 09:17:21 am »
Zapowiedzieli 2 The Wicked + Devine i 2 Outcasty a wyjdzie po jednym. Jeden tom rocznie to już jest bardzo wolne tempo i wcześniej tak nie było. Odstępy 9/10 miesięcy to jest bardzo powoli. np 4 tom Hrabstwa wyszedł w maju to nawet jakby piąty był w styczniu to już jest i tak 8 miesięcy.

Offline Mati29

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5799 dnia: Październik 11, 2018, 09:20:53 am »
Egmont i NSC wprowadziły nowy standard w częstotliwości wydawania serii. Który chyba przyjął się na rynku.
Mucha tkwi w swojej polityce sprzed 5 lat, kiedy rynek wyglądał zupełnie inaczej.


Obecnie nie rozpocznę żadnej nowej serii od Muchy, nie mając widocznych perspektyw na jej zakończenie.
Mało tego odpuszczam kontynuacje. Zamiast wydać 40 PLN na kolejne 100 stron historii sprzed roku, wolę wydać je na ciekawe historie z NSC ukazujące się średnio raz na kwartał.


Portfel nie jest z gumy. Wiec kupie to co mam szanse przeczytać w całości.



Offline laf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5800 dnia: Październik 11, 2018, 09:23:56 am »
Taka Mucha wyda ok 25 komiksów w roku, ale i tak jest źle, bo zapowiedziała 30.
No właśnie nie chodzi o to, że wydają dużo, tylko że wydają za dużo  :biggrin: przez co tworzą się wielkie dziury pomiędzy kolejnymi tomami w poszczególnych seriach (vide: Dziedzictwo Jowisza). Mogliby odpuścić jakąś serię na rzecz przyspieszenia wydawania innych.

Offline -gościu-

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5801 dnia: Październik 11, 2018, 09:25:03 am »
Tak, były takie odstępy między ostatnimi, a poprzednimi tomami tych serii. Kolejne wg. wstępnych zapowiedzi miały być szybciej, skoro wypadną z tego roku, to pewnie i tak na początek przyszłego, więc już nie będzie tych 9,10 miesięcy. Na pewno lepiej byłoby, gdyby Mucha nie wchodziła na razie w kolejne serie, a podgoniła te wydawane. Choć ja podobnie jak misiokles, przez zaległości w czytaniu nie mam z tym problemu, byle ciągnęli te serie i nie urywali ich.

Offline robbirob

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5802 dnia: Październik 11, 2018, 09:27:17 am »
Egmont i NSC wprowadziły nowy standard w częstotliwości wydawania serii. Który chyba przyjął się na rynku.
Mucha tkwi w swojej polityce sprzed 5 lat, kiedy rynek wyglądał zupełnie inaczej.
Dobre podsumowanie. Bez złośliwości w kierunku Muchy. Por prostu ma sporo serii, dość duże ceny za tom, do tego częstotliwość kiepska (wręcz mierna) i sporo opóźnień - porównując do własnego katalogu i planów.


JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5803 dnia: Październik 11, 2018, 09:28:48 am »
Ale to dla Muchy jest złe bo takich osób jak Mati29 jest dużo więcej o czym już kiedyś pisałem. Poza częstotliwością Mucha jeszcze wychodzi najdrożej i ma pełno chudych HCków.

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5804 dnia: Październik 11, 2018, 09:32:30 am »
Egmont i NSC wprowadziły nowy standard w częstotliwości wydawania serii. Który chyba przyjął się na rynku.
Przyjął się tak, że wywaliłem z zakupów wszystko co wydają na miękko, bo nie mam portfela z gumy. Dla mnie jest już za duże przeładowanie rynku słabymi pozycjami, a te wydawnictwa zaczynają w tym brylować.

 

anything