Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1637122 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mawer

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5625 dnia: Sierpień 20, 2018, 10:44:11 am »
Zaćmienie już było, to może księżyc w nowiu?  :lol: 
No chyba, że komiks nawiązuje do tematów związanych z produkcją bimbru to tytuł Księżycówka mi pasuje.

Offline kosmoski

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5626 dnia: Sierpień 20, 2018, 10:49:02 am »
A jak wg Ciebie powinni przetłumaczyć?
No przecież że BIMBER  :lol:
Zaćmienie już było, to może księżyc w nowiu?  :lol: 
No chyba, że komiks nawiązuje do tematów związanych z produkcją bimbru to tytuł Księżycówka mi pasuje.
nawiązuje

Offline Bartek Gawron

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5627 dnia: Sierpień 20, 2018, 10:49:22 am »
"Nawiązuje" to mało powiedziane:
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,39225.msg1360545.html#msg1360545

Tłumaczenie tytułu jest dobre. Mogłoby być jeszcze po prostu "bimber", ale "księżycówka" jest mniej dosadna, ładniejsza i w ogole lepiej brzmi jako tytuł.
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5628 dnia: Sierpień 20, 2018, 11:07:08 am »
Mi również tłumaczenie odpowiada. Ile tego będzie tomów?

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5629 dnia: Sierpień 20, 2018, 11:14:37 am »
Mi również tłumaczenie odpowiada. Ile tego będzie tomów?
Na obecną chwilę są dwa zbiorcze (6 zeszytów każdy), ale twórcy nie zapowiadali ile mam być chyba ostatecznie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2018, 11:39:33 am wysłana przez mkolek81 »

Offline mibartek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5630 dnia: Sierpień 20, 2018, 11:21:26 am »
Kupiłem pierwsze 3 zeszyty jak była premiera i zupełnie mi nie przypasowała historia. O ile 100 naboi była miłość od pierwszych stron to tutaj jakoś nie zagrało...
Tłumaczenie tytułu natomiast uważam że jest "w punkt". Księżycówka lepiej oddaje "Moonshine" niż bimber. Jest jeszcze dodatkowy aspekt (myślę że nieduży spoiler, ale w razie czego)
Spoiler: pokaż
 w tym komiksie mamy wilkołaki. I tytuł "Księżycówka" wg mnie też trochę oddaje tą część historii

Offline Itachi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5631 dnia: Sierpień 20, 2018, 11:36:19 am »
A jak wg Ciebie powinni przetłumaczyć?

Nie powinni.


Szok! Pewnie w dymkach teksty też po polsku będą! :roll:

A jak chcecie więcej opinii, to jest wątek na forum: Moonshine. Wyszukiwanie nie boli :wink:

Aleś dowciapny. Kiedyś nie tłumaczyli hurtowo każdego tytułu i było ok. Severed brzmiało lepiej niż ewentualny spolszczony tytuł, nazwa się przyjęła i każdy wie o jaki komiks chodzi. A tu najpierw wyskakują z Zaćmieniem, a teraz z Księżycówką... Jeszcze Atomówek brakuje.


Moonshine przeczytałem pierwsze rozdziały, Risso ponownie wskakuje na swój galaktyczny poziom. Scenariusz jest ok, nie ma błysku ale historia jest dynamiczna i wciąga. Z chęcią przeczytam całość, ale po Księżycówce mogę mieć kaca...




JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5632 dnia: Sierpień 20, 2018, 11:41:04 am »
Jakby był serial to by nie tłumaczyli jak z Outcast  :smile: Dla mnie to brzmi jak jakiś spin-off Władców Chmielu  :biggrin:
Myślę że fanów takich opowieści ten tytuł nie przyciągnie.

Offline Voitas

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5633 dnia: Sierpień 20, 2018, 11:41:53 am »
Oni to planują wydać w tomach po 6 zeszytów? Myślałem, że wydadzą całość 12 zeszytów w jednym tomie, no ale jak historia niby nie jest zamknięta to nie wiem ...

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5634 dnia: Sierpień 20, 2018, 11:53:06 am »
OK. To odpuszczam w takim razie. Poczekam, aż będzie więcej tomów albo jak już wyjdzie całość. Mucha ma dużo rozgrzebanych serii.

Offline Bartek Gawron

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5635 dnia: Sierpień 20, 2018, 12:11:11 pm »
Jakby był serial to by nie tłumaczyli jak z Outcast  :smile: Dla mnie to brzmi jak jakiś spin-off Władców Chmielu  :biggrin:
Myślę że fanów takich opowieści ten tytuł nie przyciągnie.
Moze i nie przyciągnie, ale to wlasnie znaczy tytul w oryginale i już - anglojezyczni ludzie tak wlasnie rozumieja "moonshine". Rozumiem, ze chodzi Ci o to, ze tytuł powinien pozostac w oryginale, bo wtedy by przyciągał, bo ludzie w Polsce nie znaja angielskiego i mysleliby, ze nie oznacza on bimbru pedzonego po nocach w swietle księzyca (czyli wlasnie tzw. ksiezycowki), tylko jakies "ksiezycowy blask", czy cos w tym stylu. To moze lepiej, aby przyciagac, byloby zatytułować np. "Skowyt najebanych wilkołaków w ksiezycowym blasku" - atrakcyjne, poetyckie i wstrząsające. Wtedy ludzie na pewno by sie rzucili.
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5636 dnia: Sierpień 20, 2018, 12:15:33 pm »
Bez sensu argument. NSC ma więcej, a Egmont ma najwięcej ze wszystkich wydawnictw.
Właśnie o tym kiedyś pisałem  :smile: U Muchy kolejny tom może być nawet gdzieś za rok a NSC i Egmont wydają dużo szybciej. Ludzie mogą kupować nowe serie od Muchy dopiero jak już wyjdzie kilka tomów a to nie jest dobre dla wydawnictwa. NSC ma podobną ilość serii.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2018, 12:18:37 pm wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5637 dnia: Sierpień 20, 2018, 12:19:54 pm »
Właśnie o tym kiedyś pisałem  :smile: U Muchy kolejny tom może być nawet gdzieś za rok a NSC i Egmont wydają dużo szybciej. Ludzie będą kupować nowe serie od Muchy jak już wyjdzie kilka tomów a to nie jest dobre dla wydawnictwa.
All Star Batman, Teen Titans, Black monday murders, Oblivion Song, James Bond itd. to tak pędzą w takim zabójczym tempie wydawniczym, że nie nadążam czytać tych tomów.  NSC i Egmont mają więcej rozgrzebane, więc takie argumentowanie jest do dupy.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2018, 12:24:14 pm wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5638 dnia: Sierpień 20, 2018, 12:29:30 pm »
NSC i Egmont mają więcej rozgrzebane (choć NSC ma podobnie) ale wcześniej je pokończą  :smile: W październiku wyszły pierwsze tomy Revival i Wicked + The Devine (obie mają sporo tomów) i tytuł od Muchy dopiero wyszedł drugi tom a tytuł od NSC zaraz będzie miał czwarty. Ludzie na to patrzą  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5639 dnia: Sierpień 20, 2018, 12:35:21 pm »
Podajesz jeden przykład, a zaraz NSC rzuci kolejne jedynki kolejny serii, bo się zblokują z obecnie wydawanymi, bo nie będzie co wydawać. Serio uważasz politykę Muchy za gorszą?