Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1615817 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sokratesik

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5565 dnia: Lipiec 24, 2018, 09:09:03 pm »
Bzdura  :smile: Chyba że kupujesz tylko Egmont, NSC i Muchę. Ile wcześniej Egmont wydał HC'ków po 128-144 strony za 70/75 zł? Ostatnio zmienił strategię i dlatego jest taniej.
Nie "bzdura", raczej "przesada"  :wink:

Offline nazareth

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5566 dnia: Lipiec 24, 2018, 09:15:23 pm »
Bzdura  :smile:
Człowieku który musi mieć zawsze ostatnie zdanie - zaznaczyłem że to moja opinia? Więc nie nazywaj tego bzdurą, bo nie podałem jakiejś prawdy objawionej, ani nie siliłem się na wmawianie że taka jest jedyna wykładnia. Podałem swoją opinię. Dla mnie jest drogo, to moje zdanie. Ale w odróżnieniu do Ciebie szanuję inne zdania, mimo że mogę się z nimi nie zgadzać i nie nazywam ich bzdurami.

P.S. O Odrodzeniu pierwszy napisał Murazor, wczytaj się dobrze.
P.S. 2 - amerykańskie wydają głównie Egmont, NSC i Mucha, więc nazywając Muchę Screamem miałem właśnie na myśli jej ceny na tle tych pozostałych dwóch (taurus wydaje tego tyle, i ma po górkę z Panią z Image, że że nie ma co porównywać).

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5567 dnia: Lipiec 24, 2018, 09:23:35 pm »
To "bzdura" to przecież tak żartobliwie  :smile: To nie jest też zdanie/opinia o komiksie gdzie bym tak nie napisał.
Przyrównujesz cenowo Muchę do Scream a tak na pewno nie jest. Vei albo Pan Higgins jest jakoś super tanio od NSC? Egmont już praktycznie całkiem zrezygnował z chudych HC'ków bo na pewno taniej by ich nie wydawał.
Mucha wydała podwójny drugi tom UXF i wydanie większe i złotówkę taniej od Egmontów takiej objętości  :smile:

120 stron w OHC za 55 zł na pewno nie jest dużą ceną.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2018, 09:37:06 pm wysłana przez JanT »

Offline Murazor

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5568 dnia: Lipiec 24, 2018, 09:43:30 pm »
@nazareth
Aha, no to skoro nie można porównywać to wg Ciebie dlaczego jest drogo? :biggrin: Do Odrodzenie nie, chociaż podobne objętościowo. Do standardu wydania (powiedzmy, że Batman Epilog) nie, bo nie. Do innych wydawnictw Image też nie, bo 'ma ktoś pod górkę'.

Albo mówimy obiektywnie (w miarę) porównując wydania do innych istniejących na rynku, albo strzelamy tekstem bez pokrycia. Piszesz, że jest drogo (wg Ciebie), więc proszę podaj dlaczego, bo na tle konkurencji jest standardem.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5569 dnia: Lipiec 24, 2018, 10:03:02 pm »
Standard wydania podobny jest tu https://www.gildia.pl/komiksy/340502-uniwersum-dc-odrodzenie

A w ogóle to się cieszę że w końcu jest drugi tom The Wicked + The Divine  :smile:

Offline nazareth

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5570 dnia: Lipiec 24, 2018, 10:08:10 pm »
@nazareth
Aha, no to skoro nie można porównywać to wg Ciebie dlaczego jest drogo? :biggrin: Do Odrodzenie nie, chociaż podobne objętościowo. Do standardu wydania (powiedzmy, że Batman Epilog) nie, bo nie. Do innych wydawnictw Image też nie, bo 'ma ktoś pod górkę'.

Albo mówimy obiektywnie (w miarę) porównując wydania do innych istniejących na rynku, albo strzelamy tekstem bez pokrycia. Piszesz, że jest drogo (wg Ciebie), więc proszę podaj dlaczego, bo na tle konkurencji jest standardem.
Ależ Murazorze, ja nie powiedziałem że nie można porównywać. Nigdzie coś takiego nie padło. Żeby coś takiego ocenić, to trzeba porówna, jak najbardziej. Ja tylko napisałem, że takie porównania z innymi i podawanie przykładów, że gdzieś jest drożej/taniej jest bez sensu. Albo w większości bez sensu, bo te porównania sa po prostu niedoprecyzowane mocno. Tym samym nie oddają tego co chcemy udowodnić, czy Ty, czy ja. Ty podałeś przykład Odrodzenia, to ja odpisałem, że Descender 2 jest chudszy od większości tomów Marvel Now. JanT podał link do Batmana, to ja do Czarnego Młota itp, itd, można tak się przerzucać przecież bez końca. Dlatego podałem absurdalny przykład - BBPO.

Żeby coś porównać, to trzeba podać bardzo zbliżone przykłady, inaczej mija się to z celem (stąd Czarny młot Lemira, bo i autor ten sam, i wydanie z tej samej dekady, itp.). Ewentualnie wziąć na celownik większy zakres, ostatnio wydawane komiksy, nie jeden czy dwa.
Starsze wydania Egmontu również były drogie, teraz to się zmieniło. Egmont tnie ceny, idzie w masówkę, ma możliwości i zaplecze. Wychodzi więc, że jak do tego dodamy większość komiksów od NSC, to poza Taurusem właśnie Mucha ma najwyższe ceny na amerykany.
Taurusa nie chciałem brać pod uwagę ze względu na ilość wydawanych przez nich amerykańskich komiksów.

P.S. nie pisałem, żebyś nie porównywał do Odrodzenia, sam Ci na to odpisałem, ze większość komiksów tej serii jak i Marvel Now ma więcej stron a cenę niższą o 15 zł. To nie argument na to żebyś nie porównywał, tylko że Descender jest drogi :)

To "bzdura" to przecież tak żartobliwie  :smile: 
Aha, no to jest ok :)
A ja się cieszę z Descendera, tak tego, co według mnie ma cenę za wysoką  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2018, 10:11:33 pm wysłana przez nazareth »

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5571 dnia: Lipiec 24, 2018, 10:20:20 pm »
Mucha droga nie jest ale na pewno NSC i Egmont (teraz) wychodzą taniej przez sposób w jaki wydają. I na tym zakończmy tą cenną dyskusję  :smile:

Offline Sokratesik

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5572 dnia: Lipiec 24, 2018, 10:45:58 pm »
Wychodzi więc, że jak do tego dodamy większość komiksów od NSC, to poza Taurusem właśnie Mucha ma najwyższe ceny na amerykany.
Taurusa nie chciałem brać pod uwagę ze względu na ilość wydawanych przez nich amerykańskich komiksów.

Żeby dopełnić dyskusję...  :smile: Jeszcze Timof wydaje serię amerykańską i Planeta Komiksów. Też mają drogawo...  :wink:

Offline Pawel.M

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5573 dnia: Lipiec 24, 2018, 11:09:18 pm »
32 zł (w bonito)
Gdzie masz za 32 zł w Bonito? Chyba, że to literówka - jest za 42 zł. Ja, przy kumulacji rabatów, dalem za to 37,33 zł.
seczytam.blogspot.com

Offline mappy

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5574 dnia: Lipiec 25, 2018, 12:19:24 am »
55zł -35%-5%-5%= 32zł

Offline Pawel.M

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5575 dnia: Lipiec 25, 2018, 12:29:13 am »
Hehehe. Nie, Bonito tak nie liczy. Liczą tak:
65 zł (bo taka jest cena okładkowa - zaniżasz o 10 zł) - 35% = 42,25 zł.
42,25 zł - 5% = 40,14 zł.
40,14 zł - 7% (taki miałem kupon rabatowy) = 37,33.

I dokładnie tyle zapłaciłem - rabaty 42,6%. Gra jak psu w mordę strzelił :biggrin:
seczytam.blogspot.com

Offline mappy

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5576 dnia: Lipiec 25, 2018, 01:19:20 am »
No brałem cenę tego Descendera co ma wyjść czyli 55zł :roll:

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5577 dnia: Lipiec 25, 2018, 09:14:08 am »
Osobiście wolałbym, żeby Mucha wydawała podwójne albumy Descendera. W tym roku wszystko wskazuję na to, że wyjdzie jeden tom który zawiera zeszyty 7-11. Descender ma 32 zeszyty. Zostaje jeszcze z 5 takich tomów jak ten sierpniowy. W tym tempi otrzymamy ostatni w  2021 roku.
Szkoda, że ta seria nie trafiła do Non Stop Comics.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5578 dnia: Lipiec 25, 2018, 09:21:20 am »
Descender to 6 tomów a potem będzie Ascender  :smile:

Offline Murazor

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5579 dnia: Lipiec 25, 2018, 09:37:57 am »
@nazareth
W miarę rozumiem twój punkt widzenia, chociaż nie do końca się zgadzam :)

Osobiście wolałbym, żeby Mucha wydawała podwójne albumy Descendera. W tym roku wszystko wskazuję na to, że wyjdzie jeden tom który zawiera zeszyty 7-11. (...) W tym tempi otrzymamy ostatni w  2021 roku.
No to jest tragedia dla mnie, miały być 3 tomy w tym roku, drugi ma miesiąc obsuwy, a trzeci był planowany na grudzień, więc pewnie spadnie na 2019 :doubt:

Myślę, że nie wydają podwójnie, bo zaczęli gdy seria była otwarta i byłyby jeszcze dłuższe odstępy, żeby złapać po 2 tomy. W podobnej sytuacji jest i ogromnie mi szkoda Chew, którego męczą i męczą. Outcast i HH odpuściłem i poszedłem za oryginałami. Podobnie z Lazarusem i Black Science.