Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1637326 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5550 dnia: Lipiec 17, 2018, 12:27:16 pm »
Ale druk może być droższy tylko Mucha nie zwiększa ceny.
Tak? Czyli dokładają do OHC? A może Egmont też dokładał do DC Deluxe i ta twoja "podwyżka" z uwagi na słabą sprzedaż wcale nią nie jest, tylko po prostu brakiem dokładania?  :lol: Tyle warte takie gdybanie  :cool:

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5551 dnia: Lipiec 17, 2018, 12:30:56 pm »
Tak? Czyli dokładają do OHC? A może Egmont też dokładał do DC Deluxe i ta twoja "podwyżka" z uwagi na słabą sprzedaż wcale nią nie jest, tylko po prostu brakiem dokładania?  :lol: Tyle warte takie gdybanie  :cool:
Ale bzdura  :biggrin:

Się zdziwisz jak się Egmont zacznie wycofywać z DC Deluxe i na to miejsce puści Old DC cześć w zwykłym HC a część w SC. Albo będzie tak: Batman, Batman, Kryzys, Batman, Batman, Batman  :biggrin:

Jeszcze przypomnę wypowiedź TK z marca jakbyś liczył w DC Deluxe na nie wiadomo co:

"- WW i CW – robimy całego Brubakera i Ruckę, potem raczej koniec (i żebyście Państwo mieli jasność – te doskonałe komiksy nie są, że tak to ujmę, najgorętszymi tytułami w linii DL. To tyle w temacie eksperymentów i mniej popularnych postaci)"
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2018, 12:47:20 pm wysłana przez JanT »

Offline Antari

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5552 dnia: Lipiec 17, 2018, 01:05:07 pm »
Ale bzdura  :biggrin:

Zgadzam się, taka sam bzdura jak to, że Mucha dokłada do OHC, byle ceny nie zmienić. Cieszę się, że to zauważyłeś i o to mi chodziło.

O DC Deluxe była już dyskusja nie raz w odpowiednim do tego temacie i żadnych nowych argumentów jak widać nie masz. Bez sensu było wchodzenie w serie w ramach tej linii o czym pisałem nieraz. Podajesz zawsze argument Catwoman i WW. Odnieś się do innych Deluxe, które nie były tasiemcami, Nowa Granica, Kryzysy, Azyl, Rok Pierwszy itd. Egmont sam przestał inwestować w tę linię dokładając jedynie nowe tomy długich tasiemców, więc nawet niska sprzedaż w ostatnich latach tej linii jest tylko i wyłącznie winą słabej selekcji, nie formatu czy jego kosztów produkcji, co na każdym kroku sugerujesz.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5553 dnia: Lipiec 17, 2018, 01:11:55 pm »
Zgadzam się, taka sam bzdura jak to, że Mucha dokłada do OHC, byle ceny nie zmienić.
Napisałem "może" i trochę inaczej.

Poczekajmy co tam zapowiedzą z DC Deluxe i ile we wrześniu.

Offline Murazor

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5554 dnia: Lipiec 17, 2018, 02:20:50 pm »
Zgadzam się, taka sam bzdura jak to, że Mucha dokłada do OHC, byle ceny nie zmienić.
Wydaję mi się, że Mucha nie dokłada do OHC, ale bardziej drukarnia daję w tej samej cenie większy format. Może Mucha nie ma możliwości zejść z ceną (bo drukarnia nie pozwala), ale wynegocjowali większy format za to. Drukarnia dalej ma ten sam zysk (bo np papier kupili w promocji czy cokolwiek innego i mogą drukować większe), a Mucha ma dobrą cenę na OHC (a na zwykłym HC już by można mówić, że drogo).

Offline Dembol_

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5555 dnia: Lipiec 17, 2018, 02:42:49 pm »
To i Twierdzi Pereira to są jedyne tytuły jakie opuściłem od Muchy w ostatnich latach  :smile:
Nie ma się z czego cieszyć. Pereira to jeden z ciekawszych komiksów, jakie przeczytałem w tym roku. I do tego przepięknie narysowany. W sumie tu jeszcze nie wklejałem recenzji, więc proszę: http://kzet.pl/2018/07/recenzja-twierdzi-pereira.html

« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2018, 09:46:15 pm wysłana przez graves »

Offline -gościu-

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5556 dnia: Lipiec 17, 2018, 02:45:49 pm »
Nie ma się z czego cieszyć.
O tak, zdecydowanie. Ja co prawda jestem dopiero w trakcie lektury, ale już w połowie mogę spokojnie stwierdzić, że warto sięgnąć po Pereirę.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5557 dnia: Lipiec 24, 2018, 05:03:50 pm »
Drugi tom The Wicked + The Divine 07.08.2018. Na FB jeszcze jedna zapowiedź dziś wleci
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2018, 05:12:57 pm wysłana przez bogi1 »

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5558 dnia: Lipiec 24, 2018, 05:18:35 pm »
Descender lub Outcast więc nic z Marvela  :smile:

edit: Zapowiedzieli Descender.
 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2018, 05:52:20 pm wysłana przez JanT »

Offline nazareth

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5559 dnia: Lipiec 24, 2018, 08:18:25 pm »
Kurde, Mucha się ceni - 55 zł za 120 stron Descendera? Serio? Ja nie jestem zwolennikiem przeliczania stron na złotówki, ale to przesada.

Offline Murazor

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5560 dnia: Lipiec 24, 2018, 08:25:55 pm »
32 zł (w bonito) za 120 strony w OHC? W porównaniu do Odrodzenia, czy Marvel NOW to tylko 10 zł drożej. A przy NSC, które jest po 27-30 zł (grubsze drożej to nie biorę pod uwagę). A jakby popatrzeć na Taurusowe Image to już w ogóle dobra cena.


Offline nazareth

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5561 dnia: Lipiec 24, 2018, 08:35:49 pm »
@up
nie porównuj cen po odjęciu wszelkich możliwych rabatów bo to się mija z celem*
Mówimy o cenie okładkowej, która jest o 15 zł wyższa przy niższej liczbie stron w przypadku 9 na 10 komiksów z Marvel Now czy Odrodzenia. 15 zł za okładkę?
Czarny młot, tom 1 i 2 - 180 stron za 50 zł. Czyli 50% więcej komiksu za 5 zł mniej (10% okładkowej).

*od jakiegoś czasu istnieje teoria że wydawcy sztucznie pompują ceny książek (i komiksów) aby potem móc z tego dawać super rabaty. Stąd zawsze wolę porównać cenę wyjściową/okładkową.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5562 dnia: Lipiec 24, 2018, 08:40:42 pm »
Jak już porównujesz SH od Egmont to masz https://www.gildia.pl/komiksy/340472-batman-10-epilog  :smile:

To są normalne ceny u Muchy od dawna i one wcale duże nie są.

Offline nazareth

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5563 dnia: Lipiec 24, 2018, 08:53:52 pm »
JanieT - takie przerzucanie się linkami i porównaniami może trwać bez końca. To bez sensu.
Mogę tu podać BBPO dla porównania, czyli blisko 4 razy więcej komiksu za 2 razy więcej kasy. Czy Łasucha - 2,5 razy więcej komiksu za 60% więcej okładkowej. I co z tego wynika? Nic.
Moje porównanie było odpowiedzią na ceny po rabatach od Murazora. Co również niczego nie udowadnia.

Po prostu - według mnie zaznaczam - Mucha jest takim Screamem w amerykańskich komiksach. Wiem, że ich ceny są takie od jakiegoś czasu. Co nie znaczy że nie mogę powiedzieć, że są wysokie, bo według mnie są.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5564 dnia: Lipiec 24, 2018, 09:00:21 pm »
Sam zacząłeś przyrównywać do Marvel NOW/Rebirth to dałem dla porównania Batmana w HC o takiej samej ilości stron bo takie porównanie ma więcej sensu.

Po prostu - według mnie zaznaczam - Mucha jest takim Screamem w amerykańskich komiksach.
Bzdura  :smile: Chyba że kupujesz tylko Egmont, NSC i Muchę. Ile wcześniej Egmont wydał HC'ków po 128-144 strony za 70/75 zł? Ostatnio zmienił strategię i dlatego jest taniej.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2018, 09:04:59 pm wysłana przez JanT »