trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1637586 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nazareth

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5445 dnia: Lipiec 02, 2018, 05:10:18 pm »
Baaaardddzzzo dawno temu już tu pisałem. Brać brać i jeszcze raz brać. Moja ulubiona seria kolabo Bru/Phil - serio !
Zachęciłeś :) Choć mnie akurat nie trzeba było mocno przekonywać - bardzo sobie chwalę Fatale.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5446 dnia: Lipiec 03, 2018, 12:02:56 pm »
Gildia już ma Muchę https://www.gildia.pl/szukaj/wydawnictwo/mucha-comics



Jak ktoś dostanie w tym tygodniu Zaćmienie to prosiłbym (w imieniu swoim i Antariego  :smile: ) o jakieś zdjęcia.

Offline OokamiG

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5447 dnia: Lipiec 03, 2018, 01:13:45 pm »
Widać na zdjęciu, że przyzwoity grubas. Też nie obrazę się o fotki.

Offline robbirob

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5448 dnia: Lipiec 03, 2018, 01:19:24 pm »
Widać na zdjęciu, że przyzwoity grubas. Też nie obrazę się o fotki.
Tak, ale w dzisiejszych czasach jak Egmont wyrzuca z siebie dwa-trzy takie komiksy miesięcznie to takie około 400 stron nie robi już wrażenia.
Ale fakt, że jak na Muchę to grubas. Nie mogę się doczekać :)

Offline isteklistek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5449 dnia: Lipiec 03, 2018, 02:02:13 pm »
Jak mnie ktoś nie ubiegnie, to wrzucę fotkę porównawczą z najnowszym deluxem WW vol.2. Jak nie ma konkretów, co ma być, to będzie losowo.

Offline mibartek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5450 dnia: Lipiec 03, 2018, 03:17:38 pm »
Baaaardddzzzo dawno temu już tu pisałem. Brać brać i jeszcze raz brać. Moja ulubiona seria kolabo Bru/Phil - serio !


Podpisuję się pod powyższym. A czytałem wszystko od tego duetu zanim jeszcze było w PL (także wlicza się też np Criminal i pełne Zabij albo Zgiń bo już wyszedł w US ostatni zeszyt)

Offline Szekak

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5451 dnia: Lipiec 03, 2018, 05:49:45 pm »
To w jakiej kolejności byście ułożyli serie Bru/Phil? Zaćmienie najlepsze, a Fatale i Zabij albo Zgiń jaki poziom?

Offline Nafciarz

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5452 dnia: Lipiec 03, 2018, 09:27:19 pm »
To w jakiej kolejności byście ułożyli serie Bru/Phil? Zaćmienie najlepsze, a Fatale i Zabij albo Zgiń jaki poziom?


Kazdy jest bardzo dobry wg mnie i polecam wszystkie te serie

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5453 dnia: Lipiec 04, 2018, 07:26:41 am »
Zabij albo zgiń do mnie bomba. Natomiast Fatale zero chemii. Sprzedałem po 2 tomie.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5454 dnia: Lipiec 04, 2018, 07:35:02 am »
Zabij albo zgiń do mnie bomba. Natomiast Fatale zero chemii. Sprzedałem po 2 tomie.
Słyszałem ostatnio odwrotną opinię. I takie jest to polecanie  :smile:
Dla mnie Bru z Image jest każdy do wzięcia.

Offline mibartek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5455 dnia: Lipiec 04, 2018, 07:38:45 am »
To w jakiej kolejności byście ułożyli serie Bru/Phil? Zaćmienie najlepsze, a Fatale i Zabij albo Zgiń jaki poziom?


Hmmm, ciekawe pytanie. Na szybko moja lista:
1. Fade Out
2. Criminal
3. Kill or be killed
4. Fatale
5. Incognito
6. Sleeper


Chociaż Criminal wg mnie nierówny i ma wzloty i upadki (zresztą - każda seria od nich tak ma, tylko że Criminal przez to że najdłuższy to ma najwięcej takich wahań)

Offline mibartek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5456 dnia: Lipiec 04, 2018, 07:40:36 am »
Słyszałem ostatnio odwrotną opinię. I takie jest to polecanie  :smile:
Dla mnie Bru z Image jest każdy do wzięcia.


z tymi komiksami od Bru/Phil chyba jest tak, że przez to że ogólnie wszystkie są trochę do siebie podobne to zależy, który czyta się jako pierwszy i ten poleca się bardziej a następny wydaję się słabszy

Offline bambule

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5457 dnia: Lipiec 04, 2018, 07:48:41 am »
Zabij albo zgiń do mnie bomba. Natomiast Fatale zero chemii. Sprzedałem po 2 tomie.
Jak ktoś lubi mistyczne klimaty to te dwie serie podejdą, jak nie nie przekona się do nich.
Wolę serie od Bru nie ezoteryczne, takie bardziej "ludzkie". Zarówno ZaZ i F, mimo wszelkich zachwytów totalnie nie podeszły mi.
Po prostu każdy ma różny gust.




Offline absolutnie

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5458 dnia: Lipiec 04, 2018, 07:53:55 am »
To w jakiej kolejności byście ułożyli serie Bru/Phil? Zaćmienie najlepsze, a Fatale i Zabij albo Zgiń jaki poziom?


Tego się nie da ułozyć w ten sposób. Powiedziałbym, że każda seria utrzymuje podobnie wysoki poziom, ale w jednych autorzy skręcają w stronę horroru i wprowadzają elementy niesamowite (Fatale, Zabij lub giń), w innych natomiast oferują konwencję kryminalnego thrillera. Są jeszcze ich komiksy z superbohaterami, ale tych - na razie - w Polsce nie ma.
Drugi element układanki to bohaterowie: Autorzy bohaterami swoich opowieści robią postacie dość dwuznaczne, popełniające różne złe uczynki lub mające jakieś poważne słabości. Jeśli zaakceptujesz taką postać, będziesz się dobrze bawił opowieścią, jeśli nie - to nie i żadne twisty fabularne cię do niej nie przekonają.

Różnice w tym, co tutaj jest polecane, biorą się właśnie z żonglowania tymi dwoma zmiennymi (wolę horror/sensację + lubię/nie lubię bohatera).

Jeśli chodzi o konstrukcję opowieści, to wszystkie one są zrobione z niesamowitą precyzją.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5459 dnia: Lipiec 04, 2018, 08:09:20 am »
wprowadzają elementy niesamowite (Fatale, Zabij lub giń)
takie bardziej "ludzkie". Zarówno ZaZ
Jeśli czytaliście 3 tomy ZaZ:
Spoiler: pokaż
Ta seria jest jak najbardziej "ludzka" bo ten demon istnieje tylko w głowie bohatera  :smile:


 

anything