trawa

Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1655512 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4815 dnia: Październik 04, 2017, 09:22:54 am »
W tym roku już 3 tomy wyszły
Dwa tomy wyszły:

Chew 7 - 15 wrzesień 2017
Chew 6 - 10 kwiecień 2017

 
Co NSC ma do otwartych serii Muchy
Znowu nie czytasz ze zrozumieniem  :smile: Odpisywałem na post "Dziku77" (gdzie odpisałem dokładnie pod jego cytatem) o The Wicked + The Devine.
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2017, 09:28:38 am wysłana przez JanT »

Kijanek

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4816 dnia: Październik 04, 2017, 10:52:41 am »
Dwa tomy wyszły:

Chew 7 - 15 wrzesień 2017
Chew 6 - 10 kwiecień 2017

 Znowu nie czytasz ze zrozumieniem  :smile: Odpisywałem na post "Dziku77" (gdzie odpisałem dokładnie pod jego cytatem) o The Wicked + The Devine.
Mea culpa, z wydaniami, pomyliły mi się Chew 5 jakoś przełom 2016/2017 kojarzyło mi się.


Akurat wiem co chciałem napisać, mieszanie wydawnictw, nawet jak są tego samego licencjodawcy trochę bez sensu, NSC ma swoje tytuły, każdy znajdzie coś dla siebie, cenowo nawet ok, ale nie są to dla mnie tytuły urywające 4 litery, co do Image od Muchy tu tytularnie jest lepiej, bo wybierają dobrze.
Mamy teraz komiksów do wyboru do koloru, każdy znajdzie coś dla siebie, pytanie czy podaż nie przerośnie popytu.
Taki NSC może sobie pozwolić na więcej, wyższe nakłady, magazynowanie czy niedługie wyprzedaże. Mucha stawia na marki.
Podobne głosy były jak SL i O. zainteresowali się Dreddem, i o dziwo koegzystują.

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4817 dnia: Październik 04, 2017, 10:55:58 am »
Akurat wiem co chciałem napisać, mieszanie wydawnictw, nawet jak są tego samego licencjodawcy trochę bez sensu, NSC ma swoje tytuły, każdy znajdzie coś dla siebie, cenowo nawet ok, ale nie są to dla mnie tytuły urywające 4 litery, co do Image od Muchy tu tytularnie jest lepiej, bo wybierają dobrze.
Mamy teraz komiksów do wyboru do koloru, każdy znajdzie coś dla siebie, pytanie czy podaż nie przerośnie popytu.
Taki NSC może sobie pozwolić na więcej, wyższe nakłady, magazynowanie czy niedługie wyprzedaże. Mucha stawia na marki.
Taurus też wydaje Image. Może i Mucha wybiera lepsze (choć z tym się nie zgodzę) tytuły, ale one się nie sprzedają poza tymi mainstreamowymi. Taki SEX od 2 lat jest w zawieszeniu, a startował razem z Chew.
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2017, 11:01:45 am wysłana przez mkolek81 »

Kijanek

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4818 dnia: Październik 04, 2017, 11:26:02 am »
SEX nie ma wzięcia w Polszy, na pewno nie dla przyjemności :)
Coś kojarzę że wejście w tę serię było tylko i wyłącznie ze względu na Piotra, niby taki lokalny patriotyzm.
Tak poważnie to wszystko zależy od czytelnika, co preferuje.
Świadomość czytelników, szczególnie tych nowych jest bardzo znikoma, niestety wiele osób ogranicza nie kolekcje, Egmont, może mucha - głownie SH.
Wiele serii dobrych serii ląduje w zawieszeniu, bo ludzie nie znają.
NSC - ma szeroki wachlarz tytułów, tematyki, jak na razie zainteresowanie moje z tego imprintu to Bond, Monstressa, Zabij albo zgiń, Torpedo 1972, The Black Monday Murders może Głębia ale tu duży znak zapytania, na 99% nie będę w przyszłym roku wchodził w integral Spawna - obecnie bardzo brzydko zestarzały komiks - pierwsze tomy, reszta jakoś mnie nie grzeje
Mucha z CHEW i Velvet idealnie się wpasował jak dla mnie z Image, no i sporo dobrego SH.

mkolek81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4819 dnia: Październik 04, 2017, 11:43:41 am »
Coś kojarzę że wejście w tę serię było tylko i wyłącznie ze względu na Piotra, niby taki lokalny patriotyzm.
Który jak widać jest przejawem tylko wydawcy, a nie czytelników. A szkoda bo pomimo, że seria rozkręca się powoli to ciekawa wariacji Batmana bardziej na serio.
Wiele serii dobrych serii ląduje w zawieszeniu, bo ludzie nie znają.
Zgoda, dlatego sprzedaje się głównie mainstream, a Chew to swoisty przypadek. Rozmawiałem z Taurusem kiedyś i powiedzieli, że oni na ten tytuł w ogóle by się nie zdecydowali. Dla nich ten tytuł był mało rozpoznawalny u nas.
na 99% nie będę w przyszłym roku wchodził w integral Spawna - obecnie bardzo brzydko zestarzały komiks - pierwsze tomy, reszta jakoś mnie nie grzeje
Integral Spawna? Chyba raczej go nie będzie. Wątpię, aby jakiś wydawca go ruszył prędko z tą serią.
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2017, 12:28:28 pm wysłana przez mkolek81 »

Kijanek

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4820 dnia: Październik 04, 2017, 12:26:15 pm »

@UP
Wydawało mi się że gdzieś już ta sprawa była poruszana, przez kogoś innego niż ja.


Skoro nie ja nic nie powiedziałem i nic nie wiem

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4821 dnia: Październik 04, 2017, 12:28:14 pm »
Na KW wydawnictwo NSC mówiło (chyba Rybie) że się przymierza do Spawna.

Offline Szekak

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4822 dnia: Październik 04, 2017, 02:23:23 pm »
I miałby być ten Spawn co TM Semic wydał? Oby nie...

Offline Mawer

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4823 dnia: Październik 04, 2017, 02:51:34 pm »
I miałby być ten Spawn co TM Semic wydał? Oby nie...


Jeśli nie ten to który?? Im dalej w las to seria robi się coraz słabsza.
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2017, 09:45:53 pm wysłana przez Mawer »

Offline Szekak

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4824 dnia: Październik 04, 2017, 04:11:16 pm »
Nie wiem który, bo się nie znam, ale ten Spawn od TM-Semic to słaby jest.

Offline Antari

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4825 dnia: Październik 05, 2017, 02:42:31 pm »
Fabularnie to nigdy nie był wybitny poziom, ani nawet dobry. Ale pod względem rysunków mimo upływu lat jest nadal bardzo dobrze. Dla mnie nie zestarzało się to ani trochę. Ale czy bym to kupił po polsku? Raczej nie, bo mam w oryginale.

Offline sum41

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4826 dnia: Październik 05, 2017, 07:22:42 pm »
Ja bym sobie Spawna przygarnął  :badgrin:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline vault_boy

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4827 dnia: Październik 05, 2017, 07:50:36 pm »
A czy Spawn ma jakiś inny moment poza początkiem serii, żeby się w nią łatwo wgryźć i wszystko zrozumieć? Bo jeśli nie, to raczej nie ma innej opcji jak wydawanie od początku, czyli wznowienie historii wydanych przez TM-Semic i Mandragorę. I ja bardzo bym się cieszył, bo nie mam żadnych Spawnów w kolekcji (poza crossoverem z Batmanem od Millera), ale kiedyś czytałem kilka zeszytów i naprawdę mi się podobał ten edgy klimat. Sam pytałem o taką możliwość Non Stop Comics, ale ich odpowiedź brzmiała "nie potwierdzamy, nie zaprzeczamy". Zapewne myślą o Spawnie, inaczej ich odpowiedź raczej by brzmiała "na razie nie mamy takich planów". Dlatego na razie wstrzymuję się z polowaniem na zeszyty TM-Semic i Mandragory na Allegro... obym tego później nie żałował.

Kijanek

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4828 dnia: Październik 05, 2017, 09:50:18 pm »
@ up
Nie ma od początku trzeba czytać plus serie poboczne, ale tak w okolicach 60 zeszytu zaczyna zjadać własny ogon seria


Trochę lepiej się robi jak wraca do serii Todd
Tu masz reading order
http://imagecomics.wikia.com/wiki/Spawn_Recommended_Reading_Order
p.s. może ktoś posprzątać ?

Offline vision2001

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4829 dnia: Październik 06, 2017, 06:04:13 pm »
@ up
Nie ma od początku trzeba czytać plus serie poboczne, ale tak w okolicach 60 zeszytu zaczyna zjadać własny ogon seria


Trochę lepiej się robi jak wraca do serii Todd
Tu masz reading order
http://imagecomics.wikia.com/wiki/Spawn_Recommended_Reading_Order

A Spawn manga to gdzie?  :cool:


DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---